Peugeot

ogłoszeniaceny używanychwiadomościdealerzyforumczęścioponyksiążkilinkitapetyopiniedekoder VIN
  FAQ    Szukaj    Użytkownicy    Regulamin    Grupy    Czat    Rejestracja 
  Profil    Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości    Zaloguj    iboi - ogłoszenia

( Peugeot 407 ) Kontrolka wypalania FAP w Peugeot 407 - dioda LED w lusterku



 
postów na stronie: 10 20 50
   Forum PEUGEOT Forum Strona Główna -> ( Peugeot 407 ) Manuale
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
Demo72

Debiutant



Dołączył: 12 Sty 2014
Posty: 34
Skąd jesteś (miejscowość / region): Bolesławiec / dolnośląskie
Posiadane auto: Peugeot 407, Sedan, 1.6 HDi FAP 109KM, 2006r. od stycznia 2014 r.
Piwa: 7/3
Wysłany: Sob 13 Wrz 2014, 09:46
Temat postu:

Kontrolka wypalania FAP w Peugeot 407 - dioda LED w lusterku


Witam

Poniżej przedstawiam opis montażu diody w bocznym lusterku Peugeot 407.
Po co dioda w lusterku? Aby uruchomić proces wypalania filtra DPF, silnik jest specjalnie obciążany dodatkowym poborem energii na podgrzanie tylnej szyby i bocznych lusterek. Dioda wpięta w obwód podgrzewania bocznego lusterka informuje kierowcę kiedy bez naszej wiedzy jest inicjowany proces wypalania filtra DPF.

Potrzebne: dioda, rezystor, wiertło o średnicy diody, wiertarka, cienki śrubokręt, lutownica, opcjonalnie klej szybkoschnący, np. Super Glue. Koszt zakupu diody i rezystora około 3 zł.

Przed przystąpieniem do montażu do diody należy sprawdzić bieguny diody (odwrotnie podłączona się nie zapali). Następnie przylutować rezystor i przewody.
Podłączając diodę bezpośrednio do akumulatora sprawdzić czy dioda się zapali. Jeżeli się nie zapaliła, podłączyć przewody do akumulatora odwrotnie. Jeśli się pali to mamy pewność, że jest ok i możemy przystąpić do montażu.

Zdjęcie 1
Składamy lusterko (może być ręcznie) i wciskając zatrzask do środka odciągamy powoli i delikatnie pokrywę lusterka na zewnątrz. Następnie wypinamy (korzystając z cienkiego śrubokręta) 2 zatrzaski od spodu, a kolejne dwa puszczą same, gdy lekko od dołu odciągając lusterko podniesiemy je do góry.


Zdjęcie 2
Przedstawia lokalizację zatrzasków.


Zdjęcie 3
Przedstawia miejsce, w które wepniemy naszą diodę. Na zdjęciu zaznaczono bieguny.


Zdjęcie 4
Przedstawia miejsce, w którym wywierciłem otwór na diodę. W związku z trudnym podejściem odgiąłem lekko lusterko, w którym wskazuje strzałka. Umożliwiło mi to łatwiejsze wywiercenie otworu na diodę.
Do rozwiertu użyłem wiertła o średnicy 5mm (fi otworu zależne jest od średnicy diody!).


Zdjęcie 5
Kostki w które się wpinamy można wypiąć i otworzyć (są zatrzaskowe).


Zdjęcie 6
Przedstawia gotowe podłączenie diody w obwód podgrzewania lusterka.


Zdjęcie 7
W związku z tym, iż dioda, którą kupiłem jest przeznaczona do pracy w obwodach o napięciu 1,5 Volt, by jej nie spalić należało podłączyć rezystor.
Nie pamiętam jego rezystancji, lecz w każdym sklepie, gdzie będziecie kupować diodę poproście o dobranie rezystora umożliwiającego pracę w obwodzie o napięciu 12 Volt.
Podpinając przewody pamiętajcie o biegunowości diody. Odwrotnie podłączone przewody nic nie uszkodzą, lecz uniemożliwią zaświecenie się diody.
Przed włożeniem diody - w wywiercony otwór można rozsmarować kroplę Super Glue lub innego szybkoschnącego kleju. Uniemożliwi to jej wepchnięcie do środka. Nie jest to oczywiście konieczne. Każdy zrobi jak będzie chciał.


Zdjęcie 8
Finał. Włączcie ogrzewanie szyby i sprawdźcie czy dioda się załącza. Jeżeli tak, to pozostało tylko założyć osłonę lusterka.


Bardzo dziękuję Zybin za odpowiedź na mój wczesno-poranny mail oraz jego wskazówki, które mnie zmobilizowały do zamontowania diody, a przy okazji sporządzenia tego opisu.

Link do zdjęć
http://drive.google.com/folderview?id=0B3FL-tgGZggudy1EOXdjd0JSUjg&usp=sharing

Zezwalam na kopiowanie i powielanie.
© Demo72 alias Roman_5000
Powrót do góry
Wystawiono 3 piw(a)
Wyświetl posty z ostatnich:   
   Forum PEUGEOT Forum Strona Główna -> ( Peugeot 407 ) Manuale Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)
Strona 1 z 1
Ogłoszenia sprzedaży - Peugeot 407 »

Opinie o samochodach Peugeot 407 - testy użytkowników »


 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach

Popularne dyskusje w dziale: ( Peugeot 407 ) Manuale


Peugeot3008

72 800

2018r.

71 000 km

małopolskie

Peugeot807

30 900

2012r.

215 000 km

śląskie

Peugeot2008

49 600

2017r.

163 815 km

podkarpackie

Peugeot3008

108 800

2021r.

33 000 km

śląskie

Peugeot3008

79 800

2020r.

119 000 km

małopolskie





Powered by phpBB © 2001, 2006 phpBB Group



Partnerskie fora dyskusyjne: Peugeot 405 club   



Serwis partnerski portalu www.auto.plSamochody to nasza pasja
Copyright © Profit 2003 - 2024 Created by idealneT and OM System