Peugeot

ogłoszeniaceny używanychwiadomościdealerzyforumczęścioponyksiążkilinkitapetyopiniedekoder VIN
  FAQ    Szukaj    Użytkownicy    Regulamin    Grupy    Czat    Rejestracja 
  Profil    Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości    Zaloguj    iboi - ogłoszenia

( Peugeot 407 ) Kontrolka wypalania FAP w Peugeot 407 - dioda LED w lusterku



 
postów na stronie: 10 20 50
   Forum PEUGEOT Forum Strona Główna -> ( Peugeot 407 ) Manuale
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
Demo72

Debiutant



Dołączył: 12 Sty 2014
Posty: 34
Skąd jesteś (miejscowość / region): Bolesławiec / dolnośląskie
Posiadane auto: Peugeot 407, Sedan, 1.6 HDi FAP 109KM, 2006r. od stycznia 2014 r.
Piwa: 7/3
Wysłany: Sob 13 Wrz 2014, 09:46
Temat postu:

Kontrolka wypalania FAP w Peugeot 407 - dioda LED w lusterku


Witam

Poniżej przedstawiam opis montażu diody w bocznym lusterku Peugeot 407.
Po co dioda w lusterku? Aby uruchomić proces wypalania filtra DPF, silnik jest specjalnie obciążany dodatkowym poborem energii na podgrzanie tylnej szyby i bocznych lusterek. Dioda wpięta w obwód podgrzewania bocznego lusterka informuje kierowcę kiedy bez naszej wiedzy jest inicjowany proces wypalania filtra DPF.

Potrzebne: dioda, rezystor, wiertło o średnicy diody, wiertarka, cienki śrubokręt, lutownica, opcjonalnie klej szybkoschnący, np. Super Glue. Koszt zakupu diody i rezystora około 3 zł.

Przed przystąpieniem do montażu do diody należy sprawdzić bieguny diody (odwrotnie podłączona się nie zapali). Następnie przylutować rezystor i przewody.
Podłączając diodę bezpośrednio do akumulatora sprawdzić czy dioda się zapali. Jeżeli się nie zapaliła, podłączyć przewody do akumulatora odwrotnie. Jeśli się pali to mamy pewność, że jest ok i możemy przystąpić do montażu.

Zdjęcie 1
Składamy lusterko (może być ręcznie) i wciskając zatrzask do środka odciągamy powoli i delikatnie pokrywę lusterka na zewnątrz. Następnie wypinamy (korzystając z cienkiego śrubokręta) 2 zatrzaski od spodu, a kolejne dwa puszczą same, gdy lekko od dołu odciągając lusterko podniesiemy je do góry.


Zdjęcie 2
Przedstawia lokalizację zatrzasków.


Zdjęcie 3
Przedstawia miejsce, w które wepniemy naszą diodę. Na zdjęciu zaznaczono bieguny.


Zdjęcie 4
Przedstawia miejsce, w którym wywierciłem otwór na diodę. W związku z trudnym podejściem odgiąłem lekko lusterko, w którym wskazuje strzałka. Umożliwiło mi to łatwiejsze wywiercenie otworu na diodę.
Do rozwiertu użyłem wiertła o średnicy 5mm (fi otworu zależne jest od średnicy diody!).


Zdjęcie 5
Kostki w które się wpinamy można wypiąć i otworzyć (są zatrzaskowe).


Zdjęcie 6
Przedstawia gotowe podłączenie diody w obwód podgrzewania lusterka.


Zdjęcie 7
W związku z tym, iż dioda, którą kupiłem jest przeznaczona do pracy w obwodach o napięciu 1,5 Volt, by jej nie spalić należało podłączyć rezystor.
Nie pamiętam jego rezystancji, lecz w każdym sklepie, gdzie będziecie kupować diodę poproście o dobranie rezystora umożliwiającego pracę w obwodzie o napięciu 12 Volt.
Podpinając przewody pamiętajcie o biegunowości diody. Odwrotnie podłączone przewody nic nie uszkodzą, lecz uniemożliwią zaświecenie się diody.
Przed włożeniem diody - w wywiercony otwór można rozsmarować kroplę Super Glue lub innego szybkoschnącego kleju. Uniemożliwi to jej wepchnięcie do środka. Nie jest to oczywiście konieczne. Każdy zrobi jak będzie chciał.


Zdjęcie 8
Finał. Włączcie ogrzewanie szyby i sprawdźcie czy dioda się załącza. Jeżeli tak, to pozostało tylko założyć osłonę lusterka.


Bardzo dziękuję Zybin za odpowiedź na mój wczesno-poranny mail oraz jego wskazówki, które mnie zmobilizowały do zamontowania diody, a przy okazji sporządzenia tego opisu.

Link do zdjęć
http://drive.google.com/folderview?id=0B3FL-tgGZggudy1EOXdjd0JSUjg&usp=sharing

Zezwalam na kopiowanie i powielanie.
© Demo72 alias Roman_5000
Powrót do góry
Wystawiono 3 piw(a)
Wyświetl posty z ostatnich:   
   Forum PEUGEOT Forum Strona Główna -> ( Peugeot 407 ) Manuale Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)
Strona 1 z 1
Ogłoszenia sprzedaży - Peugeot 407 »

Opinie o samochodach Peugeot 407 - testy użytkowników »


 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach

Popularne dyskusje w dziale: ( Peugeot 407 ) Manuale


Peugeot307 SW

12 900

2007r.

182 000 km

lubelskie

Peugeot2008

46 300

2016r.

125 645 km

podkarpackie

PeugeotPartner

43 900

2018r.

187 888 km

warmińsko-mazurskie

Peugeot508

55 900

2015r.

200 000 km

śląskie

Peugeot208

57 990

2021r.

21 047 km

pomorskie





Powered by phpBB © 2001, 2006 phpBB Group



Partnerskie fora dyskusyjne: Peugeot 405 club   



Serwis partnerski portalu www.auto.plSamochody to nasza pasja
Copyright © Profit 2003 - 2024 Created by idealneT and OM System