Peugeot

ogłoszeniaceny używanychwiadomościdealerzyforumczęścioponyksiążkilinkitapetyopiniedekoder VIN
  FAQ    Szukaj    Użytkownicy    Regulamin    Grupy    Czat    Rejestracja 
  Profil    Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości    Zaloguj    iboi - ogłoszenia

( Peugeot Partner ) klekotanie i chwilowy brak mocy



 
postów na stronie: 10 20 50
   Forum PEUGEOT Forum Strona Główna -> ( Peugeot Partner ) Silnik iskrowy-układ chłodzenia-układ zasilania-układ napędowy.
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
kiepski

Czytelnik



Dołączył: 03 Paź 2014
Posty: 5
Skąd jesteś (miejscowość / region): MAZOWIECKIE
Posiadane auto: Peugeot Partner 2,0 HDI 2004
Piwa: 0/0
Wysłany: Pią 03 Paź 2014, 21:49
Temat postu:

klekotanie i chwilowy brak mocy


Witam wszystkich jest to mój pierwszy post od kilku dni przeszukuję internet w szukaniu odpowiedzi na dolegliwości mojej bryki.
Po kolei posiadam Partnera 2,0 HDI z 2004 roku przebieg 185 tyś problem polega na tym że sporadycznie bardzo rzadko w ostatnim roku bo mam go ponad rok podczas ruszania następowało chwilowy brak reakcji silnika na jakąś sekundę po czym zrywał i jechał normalnie.
Teraz zdarza się to bardzo często ale tylko na rozgrzanym silniku na zimnym jest wszystko ok.
Zaczęło sie jak stałem w korku i nagle jak chciałem ruszyć to brak mocy i zapaliła się kontrolka silnika oraz esp, po ponownym odpaleni kontrolka esp zgasła a od silnika po 2 dniach.
Teraz zdarza się to kilka razy w tygodniu wystarczy że wjadę w miasto , pojawia się przy tym klekotanie w silniku dzieje się tak gdy jadę delikatnie także przy zmianie biegów, jeśli jadę agresywnie jest ok.
Jestem obecnie w niemczech i nie znam tu dobrego mechanika od peugeotów a do aso wolę nie jechać wiadomo tu tanio nie jest.
Byłem na komputerze u jednego speca i powiedział że wyskoczyło coś z wtryskami jeden był mokry więc wymieniłem uszczelkę umyłem silnik i żadnych wycieków czyściutki.
Po nastepnym zapaleniu obydwu kontrolek pojechałem do niego jeszcze raz i teraz wyskoczyło chwilowy brak komunikacji pomiędzy kompem silnika a esp , program ma chyba jakiś kiepski bo nie potrafił wskazać przyczyny.
Poszperałem w necie i podobne problemy mieli w 407 chyba i rozwiązaniem było wymiana regulatora paliwa na pompie sugerując się tym pojechałem do peugeota i zamówiłem po wymianie dalej to samo.
Dziś sprawdzałem filtr powietrza i paliwa wszystko ok żadnych syfów czy opiłków , odkręciłem tez czujnik na listwie też czyściutki wymieniłbym go ale obawiam się że znowu nie trafie.
Dodam że auto jeżdzi nie dymi ma kopa zapala bez problemu .
Proszę o jakieś pomysły.
Gdybym był w Polsce to wiadomo Pan Śliwowski jeśli ktos zna jego warsztat uporałby się z tym moment ale tu mam problem i liczę na waszą pomoc.
Powrót do góry
Arek35m

Dyskutant



Dołączył: 21 Sie 2014
Posty: 84
Skąd jesteś (miejscowość / region): Lezajsk
Posiadane auto: Peugeot 308 1.6 HDI 112KM 2011
Piwa: 1/2
Wysłany: Sob 04 Paź 2014, 14:09
Temat postu:

Re: ( Peugeot Partner ) klekotanie i chwilowy brak mocy


Cześć
Mam podobny problem z tym że auto nie jeżdżone na drodze bo jest w naprawie. Ale gdy gazuje silnikiem potrafi się zapalić kontrolka od esp auto traci moc i przechodzi w tryb awaryjny. Problem skojarzyłem z strzeleniem w okolicach alternatora, tak jakby się załączył i wtedy nastąpiło włączenie esp. Sprawdziłem alternator i ma problemy z ładowaniem raz 14.9 innym razem 12.9 a czasem 14.2 przy włączonych światłach. Wiem ze abs/esp jest zależne od napięcia ładowania. Ja tego nie jestem w stanie sprawdzić nie mam nowego regulatora napięcia. Natomiast dla Ciebie możne powinieneś sprawdzić ładowanie oraz napięcia na akumulatorze.
Wtryskiwacze również potrzebują stabilnych napięć i prądów do prawidłowej pracy.
Pozdrawiam.
_________________
Tutaj był spam-pkt 22 regulaminu
Powrót do góry
gadu-gadu
kiepski

Czytelnik



Dołączył: 03 Paź 2014
Posty: 5
Skąd jesteś (miejscowość / region): MAZOWIECKIE
Posiadane auto: Peugeot Partner 2,0 HDI 2004
Piwa: 0/0
Wysłany: Nie 05 Paź 2014, 19:24
Temat postu:

Re: ( Peugeot Partner ) klekotanie i chwilowy brak mocy


Dzięki za radę sprawdzę ładowanie, ale najpierw muszę kupić miernik.
Zastanawia mnie tylko że do tej pory nie było problemów z akumulatorem.
Zapomniałem dodać że takie chwilowe braki mocy przy ruszaniu zdarzały się już dawno jak go kupiłem ale dosłownie kilka razy więc nie wiązałem tego z awarią tylko z chwilowym ,,zadławieniem,, myślałem że po prostu dałem za mało gazu.
Może ktoś ma inne pomysły.
Arek35m jak sprawdzę ładowanie dam znać.
Powrót do góry
Arek35m

Dyskutant



Dołączył: 21 Sie 2014
Posty: 84
Skąd jesteś (miejscowość / region): Lezajsk
Posiadane auto: Peugeot 308 1.6 HDI 112KM 2011
Piwa: 1/2
Wysłany: Wto 07 Paź 2014, 23:26
Temat postu:

Re: ( Peugeot Partner ) klekotanie i chwilowy brak mocy


Za chwilowe braki mocy możne również odpowiadać układ recyrkulacji spalin lub złe sterowanie zaworu elektropneumatycznego egr. Najlepiej to sprawdzić przez diagnoskop lub odłączenie egr w pozycji zamkniętej lub zaślepienie go. Zaślepiając egr komputer będzie sygnalizował usterkę ale dowiesz się czy to w tym problem.
podrawiam.
_________________
Tutaj był spam-pkt 22 regulaminu
Powrót do góry
gadu-gadu
kiepski

Czytelnik



Dołączył: 03 Paź 2014
Posty: 5
Skąd jesteś (miejscowość / region): MAZOWIECKIE
Posiadane auto: Peugeot Partner 2,0 HDI 2004
Piwa: 0/0
Wysłany: Pią 10 Paź 2014, 19:57
Temat postu:

Re: ( Peugeot Partner ) klekotanie i chwilowy brak mocy


Witam miałem kiedyś w poprzednim partnerze awarię zaworu egr i objawy były całkiem inne kopcił, nie miał siły ledwo jechał , gasł i ledwo zapalał.Teraz nie przypomina to problem z egr ale posprawdzałem przewody od podciśnienia kostki kable i wszystko ok.Myślę że wina leży gdzieś w esp bo wczoraj jechałem i pierwszy raz zapaliły się obydwie kontrolki czyli od silnika i esp i oczywiście tryb awaryjny, zgasiłem odpaliłem i juz jechał ale została kontrolka silnika, po kilku kilometrach znowu zapaliła sie kontrolka esp i tryb awaryjny.
Dlaczego dzieje się to tylko po rozgrzaniu silnika nigdy na zimnym i tylko na mieście lub jadąc w korku.Jak jadę trasą jest wszystko ok .
Cały czas przeszukuję internet i robiłem różne testy , kręciłem go wysoko do 4000 obrotów , jechałem na każdom biegu wciskając od razu pedał gazu do podłogi i nic idzie jak burza .
Jeżdziłem też na zimnym silniku bardzo delikatnie i ślamazarnie ruszając i wszystko ok, ale jak się rozgrzeje to drugie lub trzecie światła i przy ruszaniu nagle brak reakcji na gaz muł jakby się namyslał co zrobić.
W niedzielę będę przeglądał przewody do czujników na kołach oraz dobiorę się do kostki esp muszę zdemontować aku może tam coś jest uszkodzone.
Nie mogę znależć kogoś z dobrym kompem mają przeważnie takie do wszystkich aut a tam nic konkretnego nie pokazuje.
Powrót do góry
Reklama








Wysłany: Pią 10 Paź 2014, 19:57
Temat postu:

reklama


Powrót do góry
kiepski

Czytelnik



Dołączył: 03 Paź 2014
Posty: 5
Skąd jesteś (miejscowość / region): MAZOWIECKIE
Posiadane auto: Peugeot Partner 2,0 HDI 2004
Piwa: 0/0
Wysłany: Nie 09 Lis 2014, 23:52
Temat postu:

Re: ( Peugeot Partner ) klekotanie i chwilowy brak mocy


Witam nie pisałem długo bo byłem na urlopie w Polsce ,ale problem mam nadal nie rozwiązany.
Dziś zmieniałem koła na zimowe i przejrzałem czujniki na kołach kabelki i kostki i wszystko ok, wyczyściłem też tarcze czy też pierścienie tam gdzie odczytują czujniki były brudne, ale tylko na tylnej osi bo na przedniej chyba trzeba coś więcej demontować żeby się tam dostać.
Mierzyłem ładowanie aku i jest 14,9 przy włączonych światłach a więc jest ok.
Nadal nie wiem co mu dolega jeżdziłem nim tydzień i kontrolki się nie zapaliły, ale zmieniłem trochę styl jazdy ruszam na większym gazie i bardziej dynamicznie.
Nadal zdażały się jednak przymulenia czyli chwilowy brak reakcji przy ruszaniu.
Może po takim czasie nasuwają Wam się jakieś nowe pomysły czekam na sugestie pozdrawiam.
Powrót do góry
kiepski

Czytelnik



Dołączył: 03 Paź 2014
Posty: 5
Skąd jesteś (miejscowość / region): MAZOWIECKIE
Posiadane auto: Peugeot Partner 2,0 HDI 2004
Piwa: 0/0
Wysłany: Sob 13 Gru 2014, 20:38
Temat postu:

Re: ( Peugeot Partner ) klekotanie i chwilowy brak mocy


Witam długo nie pisałem bo nie miałem czasu, jeszcze nie uporałem się z moim autem , ale zauważyłem że nie działa esp jak spadł śnieg i było ślisko to mielił kołami i wpadał w poślizg jakby w ogóle nie miał esp pewnie to ma związek z tą jego usterką ale co to może być?
Jeszcze jedna kwestia po odpaleniu pojawia się jedno piknięcie nie zawsze ale w 80 % co oznacza ten sygnał , czytałem że w innych peugeotach tak komputer informuje np. o niskiej temperaturze , ale czy w partnerach też?
Jeśli macie jakieś pomysły to czekam.
Dodam że autem cały czas jeżdżę codziennie do pracy.
Powrót do góry
Wyświetl posty z ostatnich:   
   Forum PEUGEOT Forum Strona Główna -> ( Peugeot Partner ) Silnik iskrowy-układ chłodzenia-układ zasilania-układ napędowy. Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)
Strona 1 z 1
Ogłoszenia sprzedaży - Peugeot Partner »

Opinie o samochodach Peugeot Partner - testy użytkowników »


 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach

Popularne dyskusje w dziale: ( Peugeot Partner ) Silnik iskrowy-układ chłodzenia-układ zasilania-układ napędowy.


Peugeot3008

80 800

2019r.

133 000 km

małopolskie

Peugeot206

6 900

2005r.

142 000 km

śląskie

Peugeot208

36 900

2018r.

68 000 km

wielkopolskie

Peugeot5008

38 300

2014r.

200 235 km

podkarpackie

Peugeot308

17 999

2007r.

139 000 km

dolnośląskie





Powered by phpBB © 2001, 2006 phpBB Group



Partnerskie fora dyskusyjne: Peugeot 405 club   



Serwis partnerski portalu www.auto.plSamochody to nasza pasja
Copyright © Profit 2003 - 2024 Created by idealneT and OM System