Peugeot

ogłoszeniaceny używanychwiadomościdealerzyforumczęścioponyksiążkilinkitapetyopiniedekoder VIN
  FAQ    Szukaj    Użytkownicy    Regulamin    Grupy    Czat    Rejestracja 
  Profil    Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości    Zaloguj    iboi - ogłoszenia

( Peugeot 407 ) wymiana płynu do wspomagania proszę o pomoc peugeot 407 2.0



 
postów na stronie: 10 20 50
   Forum PEUGEOT Forum Strona Główna -> ( Peugeot 407 ) Zawieszenie-układ hamulcowy-układ jezdny-układ kierowniczy
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
Rytu450

Debiutant



Dołączył: 27 Wrz 2014
Posty: 17
Skąd jesteś (miejscowość / region): Częstochowa
Posiadane auto: Peugeot 407 2.0hdi 136km 2005
Piwa: 0/1
Wysłany: Sro 15 Paź 2014, 21:29
Temat postu:

wymiana płynu do wspomagania proszę o pomoc peugeot 407 2.0


Proszę o pomoc potrzebuje wymienić płyn do wspomagania ,tylko nie wiem jak go spuścić peugeot 407 2.0hdi
_________________
Rytu
Powrót do góry
towdy

Stały Bywalec



Dołączył: 24 Lut 2014
Posty: 141
Skąd jesteś (miejscowość / region): Andrychów
Posiadane auto: Peugeot 407 2.0 hdi
Piwa: 6/1
Wysłany: Czw 16 Paź 2014, 09:57
Temat postu:

Re: ( Peugeot 407 ) wymiana płynu do wspomagania proszę o pomoc peugeot 407 2.0


Gdzieś już to było... A w jakim celu ta wymiana??
Wymiana polega tak , że odkręca się ten wężyk co jest zamocowany na pompie za pomocą opaski , wsadzasz go do jakieś butelki i odpalasz autko , tylko ktoś musi dolewać świeży olej żeby przypadkiem pompa na sucho nie leciała. Przygotuj sobie dwie butelki płynu total fluids da albo total fluid lds , bo na taką wymianię mniej więcej 1.5l trzeba liczyć.... Potem odpowietrzasz układ , jedni mówią że na zgaszonym aucie kręcąc kierownicą z lewa do prawa do końca z 5 razy. Producent zaleca w trakcie pracy silnika no i tyle. Zabawa na 20 minut we dwie osoby Wink
Powrót do góry
Wystawiono 1 piw(a)
Rytu450

Debiutant



Dołączył: 27 Wrz 2014
Posty: 17
Skąd jesteś (miejscowość / region): Częstochowa
Posiadane auto: Peugeot 407 2.0hdi 136km 2005
Piwa: 0/1
Wysłany: Czw 16 Paź 2014, 16:24
Temat postu:

Re: ( Peugeot 407 ) wymiana płynu do wspomagania proszę o pomoc peugeot 407 2.0


Dzięki za rade kolego:)
_________________
Rytu
Powrót do góry
wolf80

Dyskutant



Dołączył: 04 Maj 2014
Posty: 85
Skąd jesteś (miejscowość / region): 25km od bydgoszczy
Posiadane auto: pug407 2.0hdi RHR bez fap fabrycz.
Piwa: 0/4
Wysłany: Sro 12 Lis 2014, 11:50
Temat postu:

Re: ( Peugeot 407 ) wymiana płynu do wspomagania proszę o pomoc peugeot 407 2.0


kolego zrobiles ta wymiane tym opisanym sposobem? Jak poszlo i dlaczego wymianiales?
Powrót do góry
gadu-gadu
tomash89i

Czytelnik



Dołączył: 19 Sty 2015
Posty: 6
Skąd jesteś (miejscowość / region): Sędziszów / świętokrzyskie
Posiadane auto: Peugeot 407, 2.0 HDi, 2005
Piwa: 1/0
Wysłany: Pon 19 Sty 2015, 11:27
Temat postu:

Re: ( Peugeot 407 ) wymiana płynu do wspomagania proszę o pomoc peugeot 407 2.0


Witam panowie

Sam przymierzam się do wymiany płynu wspomagania w swojej 407
Pomyślałem że dobrze by było zamieścić wyczerpujące dane instruktarzowe aby inni użytkownicy nie mieli wątpliwości.

Stojąć od przodu auta widzimy dwa wężyki wchodzące od góry w pompe wspomagania.
Pierwszy od naszej strony "przewód gumowy" który jest zamocowany za pomocą opaski uciskowej do króćca pompy, drugi od strony kabiny samochodu "metalowy". Według powyżej instrukcji rozumiem, że ten gumowy od naszej strony należy zdjąć i wsadzić do butelki?
Czy dużum błędem byłoby całkowite spuszczenie płynu bez dolewania nowego?
Zrobiłbym to przy włączonym silniku aby pompa mogła pracować i wyrzucać płyn, wegług mnie nie powinno dojść do uszkodzenia pompy przy kilkomunutowym chodzie na sucho. Myle się?
Total Fluide DA to wydatek rzędu 34 - 50 zł (Ja kupiłem za 34zł/l)

Cieżkie chodzenie kierownicy (szczególnie zimą)
Wyrzucanie piany przez korek odpowietrzający
Głośniejsza praca pompy wspomagania
Chrobotanie przy manewrach kierownicą przy parkowaniu, szczególnie przy ruszaniu na zimnym silniku

Te wszystkie objawy to niekoniecznie uszkodzenie pompy tak jak wam wciskają mechanicy, akurat ta pompa pracuje w systemie CAN i jest bardzo mało awaryjna - w 90% przypadkach pomaga na te wsztystkie objawy nawet dolewka płynu i porządne odpowietrzenie. Większą skuteczność uzyska się dzięki wymianie całego płynu na nowy. Zużyty traci swoje właściwości i nie sprawdza się szczególnie w niskich temperaturach.

Pienienie się płynu to również nie koniecznie nieszczelność układu - to również przyczyna zużytego płynu.

Ja do tej pory raz w roku odpowietrzałem płyn uzupełniając ubytki nowym - odrazu uprzedze wątpliwości - ubytki płynu w układzie nie są spowodowane wyciekiem płynu tylko właśnie zużuciem przez co dochodzi do pienienia się i wurzucania przez korek odpowietrzający. Teraz przymierzam się do wymiany płynu na nowy.

Pozdrawiam
Powrót do góry
Reklama








Wysłany: Pon 19 Sty 2015, 11:27
Temat postu:

reklama


Powrót do góry
rob2000

Czytelnik



Dołączył: 14 Kwi 2015
Posty: 8
Skąd jesteś (miejscowość / region): Białogard
Posiadane auto: peugeot 407 2,0 benzyna sedan
Piwa: 0/0
Wysłany: Wto 14 Kwi 2015, 23:32
Temat postu:

Re: ( Peugeot 407 ) wymiana płynu do wspomagania proszę o pomoc peugeot 407 2.0


Problem dosyć częsty na różnych zachodnich forach o wspomaganiu 407,opisywane rozwiązanie najczęściej po francusku .Opisze po krótce. Faktycznie jest problem ,ale dotyczy prawidłowego odpowietrzenia układu wspomagania. Posiadam 407 2,0 benzyna 2007r. Jeśli pompa nie jest faktycznie uszkodzona z powodu częstego braku płynu w zbiorniczku , to powinno pomóc.
Jeśli ktoś odczuwa drżenie kierownicy , lekkie blokady przy skręcie ,pulsowanie kierownicy,najczęsciej pojawiające się tuż po odpaleniu silnika lub przy maksymalnych skrętach kierownicą ,powinien odpowietrzyć układ i dolać płynu . Jest to mało skomplikowane,ale dosyć [cenzura]. Kupić trzeba płyn do wspomagania ( ja kupiłem nieoryginalny , w sklepie z akcesoriami , płyn do wspomagania z uszczelniaczem, mieszać można ze wszystkimi rodzajami płynów). Jeśli standardowe dolewanie płynu pomaga tylko na chwile a korek wlewu jest cały czas mokry i wyrzuca płyn otworem odpowietrzającym, musimy zrobić tak. Teraz uwaga Wink
Jeśli układ jest zapowietrzony ,to po dolaniu płynu do zbiorniczka i zgaszeniu silnika ,płyn sie pieni i wyrzucany jest ponad wlew to właśnie musimy go odpowietrzyć . Zawsze pieni się po zgaszeniu silnika. Robimy to przy otwartym korku wlewu!

1.Właczamy silnik
2. Wlewamy płyn mniej więcej do połowy wysokości zbiorniczka
3. kręcimy kierownicą 10 razy na maxa w lewo i prawo
4 gasimy silnik
teraz płyn będzie uciekał górą,pienił się i tak ma być.połóżmy kawalek szmaty do okoła wlewu ,aby zbytnio nie nabrudzić.

włączmy silnik ponownie ,płyn w zbiorniczku zostanie zassany do pompy , dolejmy znowu do połowy zbiornika i powtórzmy krok 3 i 4 . tak trzeba bedzie robić około 3-4 razy .Dopiero kiedy płyn nie bedzie się pienił po zgaszeniu silnika , możemy zakręcić korek wlewu. Ja tak zrobiłem po wielu próbach , dopiero kolega z Francji przetłumaczył mi w czym problem. Jezdze już 3 miesiąc i nic się nie dzieje. Płyn z uszczelniaczem powoduje cichszą pracę pompy i niweluje niewielkie wycieki w ramach układu jeśli istnieją. Nie twierdzę ,że zawsze to pomoże.Wiele osób pisze o wymianie pompy, o wymianie jakichś przewodów powrotnych czy też wysokiego ciśnienia. Zacznijcie od tego ,koszt płynu ok.0,5 litra to jakiś 30-40 złotych i pół godziny pod domem,a problem może się skutecznie rozwiąże.Na wymianę w serwisie za 1000 zł częsci zawsze zdążycie .
powodzenia
Powrót do góry
511201

Debiutant



Dołączył: 19 Sty 2012
Posty: 42
Skąd jesteś (miejscowość / region): kalisz
Posiadane auto: Peugeot 407sw 2,0 hdi 2009
Piwa: 0/2
Wysłany: Nie 05 Lip 2015, 11:31
Temat postu:

chrobotanie kierownicą


Witam zrobiłem jak pisaliście z odpowietrzeniem lecz to nic nie dało. Płyn mi się nie pieni i nie wycieka z korka ale przy manewrach przy niskich prędkościach chrobocze i na postoju również. Co mogę jeszcze zrobić ?
Powrót do góry
blybla

Dyskutant



Dołączył: 02 Paź 2014
Posty: 71
Skąd jesteś (miejscowość / region): Mazowieckie
Posiadane auto: Peugeot 407 2.0 HDI RHR 2008
Piwa: 2/0
Wysłany: Pon 06 Lip 2015, 09:11
Temat postu:

Re: ( Peugeot 407 ) wymiana płynu do wspomagania proszę o pomoc peugeot 407 2.0


Wymień płyn wspomagania. Wiele osób wskazuje na przewód wysokiego ciśnienia ale twój rocznik wyposażono w jego ulepszoną wersje.
Powrót do góry
511201

Debiutant



Dołączył: 19 Sty 2012
Posty: 42
Skąd jesteś (miejscowość / region): kalisz
Posiadane auto: Peugeot 407sw 2,0 hdi 2009
Piwa: 0/2
Wysłany: Pon 06 Lip 2015, 19:25
Temat postu:

Re: ( Peugeot 407 ) wymiana płynu do wspomagania proszę o pomoc peugeot 407 2.0


blybla napisał:
Wymień płyn wspomagania. Wiele osób wskazuje na przewód wysokiego ciśnienia ale twój rocznik wyposażono w jego ulepszoną wersje.

W jaki sposób mogę stwierdzić że mam ten dobrzy przewód. Sam płyn może powodować takie chrobotanie.
Powrót do góry
leszcz 407 sw 2.0hdi

Auto Maniak



Dołączył: 31 Lip 2010
Posty: 876
Skąd jesteś (miejscowość / region): Kołobrzeg
Posiadane auto: 407 sw -2.0 hdi, 5008-2.0 HDI,Citroen c3-1,4 HDI, P.308- 1,6HDI
Piwa: 79/1
Wysłany: Pon 06 Lip 2015, 20:33
Temat postu:

Re: ( Peugeot 407 ) wymiana płynu do wspomagania proszę o pomoc peugeot 407 2.0


Witam . W tym poście są linki do zdjęć przewodu , starego i nowego typu z pochłaniaczem pulsacji.
http://peugeot.auto.com.pl/forum/viewtopic.php?t=129578&postdays=0&postorder=asc&highlight=drzenie+kierownicy&start=15
Powrót do góry
511201

Debiutant



Dołączył: 19 Sty 2012
Posty: 42
Skąd jesteś (miejscowość / region): kalisz
Posiadane auto: Peugeot 407sw 2,0 hdi 2009
Piwa: 0/2
Wysłany: Sro 08 Lip 2015, 14:42
Temat postu:

Re: ( Peugeot 407 ) wymiana płynu do wspomagania proszę o pomoc peugeot 407 2.0


Z tego co widziałem pod maską to mam chyba ten stary typ bo przy pompie mam taki jeden krótki wąż gumowy. W jaki sposób najlepiej odpowietrzyć bo jedni piszą ze wyłączonym drudzy że na uruchomionym silniku.
Powrót do góry
Wyświetl posty z ostatnich:   
   Forum PEUGEOT Forum Strona Główna -> ( Peugeot 407 ) Zawieszenie-układ hamulcowy-układ jezdny-układ kierowniczy Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)
Strona 1 z 1
Ogłoszenia sprzedaży - Peugeot 407 »

Opinie o samochodach Peugeot 407 - testy użytkowników »


 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach

Popularne dyskusje w dziale: ( Peugeot 407 ) Zawieszenie-układ hamulcowy-układ jezdny-układ kierowniczy


Peugeot308

18 500

2011r.

200 000 km

pomorskie

Peugeot208

30 900

2014r.

143 000 km

śląskie

Peugeot206

6 900

2005r.

142 000 km

śląskie

Peugeot308 SW

69 850

2019r.

94 800 km

wielkopolskie

Peugeot2008

46 300

2016r.

125 645 km

podkarpackie





Powered by phpBB © 2001, 2006 phpBB Group



Partnerskie fora dyskusyjne: Peugeot 405 club   



Serwis partnerski portalu www.auto.plSamochody to nasza pasja
Copyright © Profit 2003 - 2024 Created by idealneT and OM System