Peugeot

ogłoszeniaceny używanychwiadomościdealerzyforumczęścioponyksiążkilinkitapetyopiniedekoder VIN
  FAQ    Szukaj    Użytkownicy    Regulamin    Grupy    Czat    Rejestracja 
  Profil    Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości    Zaloguj    iboi - ogłoszenia

( Peugeot 307 ) 307 SW 1.6HDI - Zagadkowa usterka



 
postów na stronie: 10 20 50
   Forum PEUGEOT Forum Strona Główna -> ( Peugeot 307 ) Silnik Diesel-układ chłodzenia-układ zasilania-układ napędowy.
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
zikol

Czytelnik



Dołączył: 25 Paź 2014
Posty: 1
Skąd jesteś (miejscowość / region): Międzyrzecz
Posiadane auto: 307 SW
Piwa: 0/0
Wysłany: Sob 25 Paź 2014, 18:52
Temat postu:

307 SW 1.6HDI - Zagadkowa usterka


Witam, zwracam się do was forumowiczów z prośbą o rozwiązanie zagadki gasnącego silnika, której nie rozwiązało czterech mechaników.
Problem polega na tym że po rozgrzaniu silnika i zatrzymaniu się, silnik zaczyna pracować nie regularnie, obroty zaczynają falować, a po 10-20 sekundach gaśnie, dopiero po 1-2 minutach można go ponownie odpalić. Podczas jazdy nie ma zupełnie żadnych problemów

Pełna historia zmagań:
Miesiąc temu zostałem dumnym posiadaczem owego nieszczęsnego Peugeota 307 SW 1.6HDI 109KM z 2005 roku (przed faceliftingiem), przez pierwszy tydzień działał bez zarzutów, lecz po wymianie filtra powietrza, filtra oleju oraz samego oleju, zaczęły się problemy. Na początku wyświetliła się tylko kontrolka check engin, znajomy mechanik podłączył się do komputera i stwierdził że to nic, usunął błąd i tyle. Następnie było coraz gorzej pojawił się "depollution system faulty", komputer odłączał cylindry, dopływ paliwa, na biegu jałowym silnik pracował nierównomiernie, falowały obroty, by po chwili zgasnąć, trzech mechaników twierdziło że to po prostu chwilowy problem z ustawieniami komputera. Dopiero czwarty mechanik stwierdził uszkodzone świecie żarowe, alternator, zapchany fap. Po wymianie i czyszczeniu zniknął problem z "Depollution system faulty" lecz pozostało gaśniecie silnika.

Proszę raz jeszcze o pomoc w rozwikłaniu zagadki.
Powrót do góry
dziadek1

Auto Maniak



Dołączył: 31 Paź 2010
Posty: 2011
Skąd jesteś (miejscowość / region): Brzozów
Posiadane auto: Grand scenic 1,9 dci r 2006
Piwa: 166/1
Wysłany: Nie 26 Paź 2014, 22:18
Temat postu:

Re: ( Peugeot 307 ) 307 SW 1.6HDI - Zagadkowa usterka


Mogę Ci tylko poradzić, żeby pojeździć z komputerem diagnostycznym. Dodatkowo ktoś musi się znać na programie, bo czasami mechanicy znają się nie do końca, albo maja taki program, który nie wszystko diagnozuje. Bez sensu podmieniać części na próbę. Powinno coś wywalić. (lexia)
Pozdrawiam
_________________
Pomogłem - napisz na koniec jak rozwiązałeś problem.
Powrót do góry
ATBCK

Auto Maniak



Dołączył: 11 Lis 2010
Posty: 1902
Skąd jesteś (miejscowość / region): Warszawa
Posiadane auto: Peugeot 407SW 2.0HDI 2010r.
Piwa: 175/1
Wysłany: Pon 03 Lis 2014, 11:31
Temat postu:

Re: ( Peugeot 307 ) 307 SW 1.6HDI - Zagadkowa usterka


kolego, gasnący rozgrzany silnik na wolnych obrotach to na pewno nie świece żarowe ani alternator, być moze tamte elementy były do wymiany ale na pewno nie były przyczyną Twojej głównej usterki o czym zdążyłeś się już przekonać


poza tym skoro miałeś depollution system faulty na wyświetlaczu, to komputer na 100% zapisał to w swej pamięci i należało to odczytać

w moim odczuciu problem jest gdzieś w układzie dolotowym powietrza ale bez komputera niewiele da się powiedzieć
być może winowajcą jest EGR, być może przepływomierz przy wymianie filtra powietrza został uszkodzony skoro piszesz że usterka pojawiła się od razu po przeglądzie
Powrót do góry
magdaboom

Auto Maniak



Dołączył: 31 Mar 2011
Posty: 1293
Skąd jesteś (miejscowość / region): Wrocław
Posiadane auto: Citroen Xsara 2.0 HDI. 110 KM, Berlingo 2.0 HDI, 307 2.0 HDI, C5 1.6HDI 110KM
Piwa: 128/23
Wysłany: Pon 10 Lis 2014, 21:04
Temat postu:

Re: ( Peugeot 307 ) 307 SW 1.6HDI - Zagadkowa usterka


Takie miałem oznaki jak pompa paliwa miała dosyć. Wymieniłem pompę, filtr paliwa, wszystko oczyściłem i auto pojechało dalej...
Auto odpalało normalnie, jeździło, czasem zgasł i koniec. nie szło odpalić, czasem odpalał szybciej czasem później. tak to u mnie wyglądało.
Pozdrawiam
_________________
Pomagam więc Stawiasz Piwo!
Powrót do góry
Wyświetl posty z ostatnich:   
   Forum PEUGEOT Forum Strona Główna -> ( Peugeot 307 ) Silnik Diesel-układ chłodzenia-układ zasilania-układ napędowy. Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)
Strona 1 z 1
Ogłoszenia sprzedaży - Peugeot 307 »

Opinie o samochodach Peugeot 307 - testy użytkowników »


 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach

Popularne dyskusje w dziale: ( Peugeot 307 ) Silnik Diesel-układ chłodzenia-układ zasilania-układ napędowy.


Peugeot407

12 990

2009r.

265 000 km

wielkopolskie

Peugeot508 SW

32 700

2013r.

127 000 km

mazowieckie

Peugeot508

38 900

2012r.

90 000 km

wielkopolskie

Peugeot5008

89 900

2019r.

72 000 km

wielkopolskie

Peugeot2008

86 900

2020r.

55 000 km

wielkopolskie





Powered by phpBB © 2001, 2006 phpBB Group



Partnerskie fora dyskusyjne: Peugeot 405 club   



Serwis partnerski portalu www.auto.plSamochody to nasza pasja
Copyright © Profit 2003 - 2024 Created by idealneT and OM System