Peugeot

ogłoszeniaceny używanychwiadomościdealerzyforumczęścioponyksiążkilinkitapetyopiniedekoder VIN
  FAQ    Szukaj    Użytkownicy    Regulamin    Grupy    Czat    Rejestracja 
  Profil    Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości    Zaloguj    iboi - ogłoszenia

( Peugeot 307 ) Problem z układem chłodzenia 2.0 hdi 90 KM 2005



 
postów na stronie: 10 20 50
   Forum PEUGEOT Forum Strona Główna -> ( Peugeot 307 ) Silnik Diesel-układ chłodzenia-układ zasilania-układ napędowy.
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
Kollek

Czytelnik



Dołączył: 30 Paź 2014
Posty: 5
Skąd jesteś (miejscowość / region): Paszkówka
Posiadane auto: Peugeot 307 2.0 HDI 90KM 2005
Piwa: 0/0
Wysłany: Czw 30 Paź 2014, 20:01
Temat postu:

Problem z układem chłodzenia 2.0 hdi 90 KM 2005


To mój pierwszy post tutaj także witam wszystkim.

Mam problem z moim Peugotem 2.0 hdi 90 KM. Otóż od ponad pół roku mam zbyt wysokie ciśnienie w układzie chłodzenia co skutkuje wyrzucaniem chłodziwa ze zbiorniczka przez korek.

Wymieniłem juz zbiorniczek, korek, termostat. Wyczyściłem układ i nic. Zanim zabiorę sie za wymianę uszczelki chciałbym rozwiać wszelkie watpliwości.

W układzie chłodzenia nie ma oleju. W oleju nie ma płynu chłodzącego. Jak otworze zbiorniczek wyrównawczy i nacisnę na gaz do 3 tys obrotów to widać jak plyn rośnie i wylewa sie ze zbiorniczka. Chłodziwo nie śmierdzi spalinami chociaz nos pewnie tego nie wyczuje.

Od paru dni obserwuje dziwny objaw. Temp rośnie a wskaźnik dochodzi nawet do czerwonego pola. Termostat ewidentne nie otwiera sie po czym temp na wskaźniku zaczyna spadać i utrzymuje sie 80st. Cały czas mimo ze w obiegu nie ma wystaRczajacej ilości chłodziwa. Czyli termostat otwiera sie ale przed czerw polem a nie przy 83 st. Dzieje sie tak na dwóch rożnych termostatach.

Trochę zgłupiałem od tych objawów bo niby uszczelka ale sam juz nie wiem. Nie są one dla mnie jednoznaczne.
Powrót do góry
jacek336

Przyjaciel Portalu



Dołączył: 17 Lut 2014
Posty: 477
Skąd jesteś (miejscowość / region): rzeszów
Posiadane auto: peugeot 407 2,0HDI, 3008 1.6 eHDI
Piwa: 17/2
Wysłany: Czw 30 Paź 2014, 22:35
Temat postu:

Problem z układem chłodzenia 2.0 hdi 90 KM 2005


Ja sprawdziłbym jeszcze pompe płynu chłodzącego.
I jeszcze jedno czy nagrzewnica grzeje?
Powrót do góry
Kollek

Czytelnik



Dołączył: 30 Paź 2014
Posty: 5
Skąd jesteś (miejscowość / region): Paszkówka
Posiadane auto: Peugeot 307 2.0 HDI 90KM 2005
Piwa: 0/0
Wysłany: Czw 30 Paź 2014, 22:56
Temat postu:

Re: ( Peugeot 307 ) Problem z układem chłodzenia 2.0 hdi 90 KM 2005


Pompa wody jest nowa, wymieniłem przy wymianie rozrządu razem z rolką i napinaczem.

Nagrzewnica grzeje bardzo dobrze. W środku nie słychać żadnych bulgotań. W aucie robi się stosunkowo szybko ciepło. Jedynie co, to gdy dzieje się czasami (bo nie zawsze i nie wiem od czego to zależy) tak jak opisałem, że temperatura rośnie prawie do czerwonego pola to w środku nie leci ciepły nawiew. Ale to logiczne bo termostat nie puszcza na duży obieg. Zawsze obserwuję wskaźnik, aby wskazówka nie weszła na czerwone. Jest tuż przed po czym termostat puszcza i w ciągu kilku sekund temp. spada do 80 st. C. Potem już nie rośnie aż do czasu ostygnięcia silnika i ponownego odpalenia ale to też raz jest dobrze a raz nie. Na razie nie jest to cykliczne więc ciężko określić.

A czy wytworzone ciśnienie na krótkim obiegu może być na tyle duże, że mimo że termostat jest sprawny to ono powoduje, że termostat się nie otworzy?

Pytanie co powoduje, że ciśnienie rośnie? Ja obstawiałem:
-pompę wody ale wymieniłem na nową. Ma kilka tys. przejechane dopiero,
-EGR bo sądziłem, że mam wersję z chłodniczką i może tam jest nieszczelność ale okazało się, że chłodniczki nie mam więc ta wersja odpada,
-uszczelka lub blok głowicy? Kilka objawów się zgadza ale kilka nie.

Dlaczego obstawiam, że to nie uszczelka?
-jeżdżę tak już chyba od kwietnia albo maja
-brak oleju w wodzie
-brak wody w oleju

Był czas, że miałem sporo piany w zbiorniczku wyrównawczym i świecił mi się też Antypolution Fault. Ale wyczytałem, że piana może być spowodowana mieszaniem różnych płynów. Faktycznie mieszałem. W sobotę płukałem cały układ czystą wodą i leciało jej mnóstwo. Na koniec wypłukałem środkiem z Liquid Molly i znów wodą. Piany już nie ma i co dziwne sam zgasnął błąd Antipolution Fault. Dlatego co mi przyszło do głowy, to to, że EGR szwankuje no ale skoro nie mam wersji z chłodniczką to zgłupiałem.

Mam możliwość zakupu silnika - samego słupka za 400 zł. Mogę kupić bo naprawa pewnie będzie droższa niż te 4 stówy tylko boję się tego, że wymienię silnik i dalej będzie lipa. Stąd dociekam co jest grane?

A co to za urządzenie co ma obudowę z tworzywa. Wkłada się w niego termostat i podpięte są tam węże od wody. Z boku od strony aku wchodzi czujnik - chyba od temp. wody. Czy to obudowa termostatu? Czy ona spełnia jakąś funkcję oprócz tego że jest obudową?
Powrót do góry
KotBury

Auto Maniak



Dołączył: 25 Sie 2013
Posty: 970
Skąd jesteś (miejscowość / region): Goleniów k/Szczecina
Posiadane auto: 406 2,0 HDI 110 KM combi 2000, KIA CARNIVAL 2,9 CRDI 145 KM
Piwa: 92/1
Wysłany: Pią 31 Paź 2014, 01:13
Temat postu:

Re: ( Peugeot 307 ) Problem z układem chłodzenia 2.0 hdi 90 KM 2005


Silnik do wymiany z powodu jakiejś pier...łki w chłodzeniu? Matko kochana, nie wiedziałem, że aż tak ambitni mogą być użytkownicy pługów... Jeśli silnik zapala bezbłędnie, jedzie normalnie, przyspiesza, nie szarpie i nie kopci, to z jakiej racji do wymiany?
Gdy układ chłodzenia przed wymianą rozrządu i pompy wody działał bezbłędnie, po czym zaraz po wymianie zaczęły się dziać różne dziwne rzeczy, oznacza, że coś spartolono przy tych operacjach. Jak dla mnie rzecz jest prawdopodobnie banalna, np. zapowietrzenie systemu. Prosta zasada brzmi: w układzie chłodzenia musi się zmieścić fabryczna ilość cieczy po otwarciu dużego obiegu chłodzenia. Czyli ciecz musi się przedostać do chłodnicy przy temperaturze na termostacie ok. 80 stopni. Jeżeli nie przedostaje się ciecz do chłodnicy, to proste jak konstrukcja cepa, że albo termostat nie działa, albo coś zatyka przejście do chłodnicy.
Jeżeli jednak mimo otwarcia termostatu są dalej zakłócenia temperatury cieczy, to obliczyć szybciutko, ile się się wlało początkowo tejże cieczy. Jeżeli za mało np. o 1 litr i zbiorniczek wyrównawczy jest pusty, to co się porobiło? A co się porobiło jeżeli ze zbiorniczka wywaliło ciecz na zewnątrz? Myśleć, panowie, logicznie i rozumieć najprostsze prawa fizyki cieczy rozgrzanej i nie rozgrzanej oraz jakie są skutki zapowietrzenia, dopiero potem zadawać pytania, a nie wymieniać od razu silniki.

Pzdr KotBury
Powrót do góry
Kollek

Czytelnik



Dołączył: 30 Paź 2014
Posty: 5
Skąd jesteś (miejscowość / region): Paszkówka
Posiadane auto: Peugeot 307 2.0 HDI 90KM 2005
Piwa: 0/0
Wysłany: Pią 31 Paź 2014, 02:23
Temat postu:

Re: ( Peugeot 307 ) Problem z układem chłodzenia 2.0 hdi 90 KM 2005


@KotBurry Nie pisałem tego wcześniej ale nadmieniłem, że pompę wymieniłem niedawno a problem mam od kwietnia-maja br. Oznacza to tyle, że problem też występował przed wymianą rozrządu i pompy wody.

Co do wymiany silnika - jeśli mam słupek za 400 zł i wiem że jest sprawny a koszt wymiany uszczelki to koszt rzędu 600-800 zł to lepiej mi słupek wymienić, niż bawić się z uszczelką i nie wiedzieć czy problem się rozwiąże?

Odpowietrzyć układu się nie da. Ciągle się zapowietrza.
Powrót do góry
Reklama








Wysłany: Pią 31 Paź 2014, 02:23
Temat postu:

reklama


Powrót do góry
KotBury

Auto Maniak



Dołączył: 25 Sie 2013
Posty: 970
Skąd jesteś (miejscowość / region): Goleniów k/Szczecina
Posiadane auto: 406 2,0 HDI 110 KM combi 2000, KIA CARNIVAL 2,9 CRDI 145 KM
Piwa: 92/1
Wysłany: Pią 31 Paź 2014, 21:39
Temat postu:

Re: ( Peugeot 307 ) Problem z układem chłodzenia 2.0 hdi 90 KM 2005


Cytat:
Odpowietrzyć układu się nie da. Ciągle się zapowietrza
Skoro rzekomo nie da się odpowietrzyć, to jest właśnie przyczyna problemów z temperaturą silnika. Trzeba znaleźć powód zapowietrzania się układu chłodzenia i wszystkie kłopoty miną. Czy forum ma to za was zrobić i usterkę usunąć?

Pzdr KotBury
Powrót do góry
Kollek

Czytelnik



Dołączył: 30 Paź 2014
Posty: 5
Skąd jesteś (miejscowość / region): Paszkówka
Posiadane auto: Peugeot 307 2.0 HDI 90KM 2005
Piwa: 0/0
Wysłany: Sob 01 Lis 2014, 00:03
Temat postu:

Re: ( Peugeot 307 ) Problem z układem chłodzenia 2.0 hdi 90 KM 2005


@KotButy, oprócz czystej złośliwości Twoje komentarze nie wnoszą niczego nowego do tej rozmowy więc nie wiem po co odpowiadasz? Dzień Ci źle minął?


Cytat:
Skoro rzekomo nie da się odpowietrzyć, to jest właśnie przyczyna problemów z temperaturą silnika.

Poważnie?

Cytat:
Trzeba znaleźć powód zapowietrzania się układu chłodzenia i wszystkie kłopoty miną.

No popatrz. A ja myślałem, że ten typ tak ma Rolling Eyes. Czekaj, czekaj, o co ja właściwie pytałem???

Cytat:
Czy forum ma to za was zrobić i usterkę usunąć?

Skoro jesteś tak oświecony, to pomóż koledze i podpowiedz cokolwiek co naprowadzi mnie na usterkę - cyt.:
Cytat:
Myśleć, panowie, logicznie i rozumieć najprostsze prawa fizyki cieczy rozgrzanej i nie rozgrzanej oraz jakie są skutki zapowietrzenia...
Czytałeś wyżej co pisałem? Moje pomysły się wyczerpały i szukam pomocy a nie głupich docinek więc jeśli nie masz nic do powiedzenia w temacie to nie "pomagaj". A jeśli masz, to dawaj, chętnie wysłucham.
Powrót do góry
ATBCK

Auto Maniak



Dołączył: 11 Lis 2010
Posty: 1902
Skąd jesteś (miejscowość / region): Warszawa
Posiadane auto: Peugeot 407SW 2.0HDI 2010r.
Piwa: 175/1
Wysłany: Pon 03 Lis 2014, 11:22
Temat postu:

Re: ( Peugeot 307 ) Problem z układem chłodzenia 2.0 hdi 90 KM 2005


Jeżeli nie znalazłeś wycieku, to dla mnie to będzie na 90% uszczelka pod głowicą,
spaliny idą w układ chłodzenia i ci go zapowietrzają

czy na zakręconym zbiorniczku również wywala płyn?


napisałes brak oleju w wodzie i brak wody w oleju ale może być jeszcze woda w spalinach lub spaliny w wodzie czyli bąbelki powietrza w zbiorniczku
Powrót do góry
Kollek

Czytelnik



Dołączył: 30 Paź 2014
Posty: 5
Skąd jesteś (miejscowość / region): Paszkówka
Posiadane auto: Peugeot 307 2.0 HDI 90KM 2005
Piwa: 0/0
Wysłany: Wto 04 Lis 2014, 10:43
Temat postu:

Re: ( Peugeot 307 ) Problem z układem chłodzenia 2.0 hdi 90 KM 2005


Na zakręconym korku też wywala. Woda do spalin raczej nie ucieka bo nie kopci PUG na biało. Też już tak sądzę, że to raczej uszczelka Sad
Powrót do góry
Wyświetl posty z ostatnich:   
   Forum PEUGEOT Forum Strona Główna -> ( Peugeot 307 ) Silnik Diesel-układ chłodzenia-układ zasilania-układ napędowy. Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)
Strona 1 z 1
Ogłoszenia sprzedaży - Peugeot 307 »

Opinie o samochodach Peugeot 307 - testy użytkowników »


 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach

Popularne dyskusje w dziale: ( Peugeot 307 ) Silnik Diesel-układ chłodzenia-układ zasilania-układ napędowy.


Peugeot308

67 700

2017r.

160 000 km

mazowieckie

Peugeot207

13 400

2009r.

212 000 km

mazowieckie

Peugeot2008

37 900

2014r.

137 000 km

wielkopolskie

Peugeot207

10 900

2012r.

305 000 km

mazowieckie

Peugeot508

69 900

2020r.

111 000 km

kujawsko-pomorskie





Powered by phpBB © 2001, 2006 phpBB Group



Partnerskie fora dyskusyjne: Peugeot 405 club   



Serwis partnerski portalu www.auto.plSamochody to nasza pasja
Copyright © Profit 2003 - 2024 Created by idealneT and OM System