Peugeot

ogłoszeniaceny używanychwiadomościdealerzyforumczęścioponyksiążkilinkitapetyopiniedekoder VIN
  FAQ    Szukaj    Użytkownicy    Regulamin    Grupy    Czat    Rejestracja 
  Profil    Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości    Zaloguj    iboi - ogłoszenia

( Peugeot 407 ) 407 2.0hdi Nagle zgasł i nie odpala



 
postów na stronie: 10 20 50
   Forum PEUGEOT Forum Strona Główna -> ( Peugeot 407 ) Silnik Diesel-układ chlodzenia-układ zasilania-układ napędowy.
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
_marcin

Czytelnik



Dołączył: 25 Lis 2014
Posty: 7
Skąd jesteś (miejscowość / region): Slask/Dania
Posiadane auto: 407 2.0 Hdi
Piwa: 0/0
Wysłany: Wto 25 Lis 2014, 22:47
Temat postu:

407 2.0hdi Nagle zgasł i nie odpala


Witam Wszystkich.

Od pół roku cieszyłem się bezawaryjnym 407, niestety do ostatniego weekendu.


W trakcie jazdy (a pokonywałem akurat trasę ok 1200km, zabrakło mi jakieś 100km) silnik nagle stracił moc, obroty przy pedale gazu wciśniętym do oporu max 2tys. I stopniowo spadały tak jak i prędkość. W końcu po zatrzymaniu się i zgaszeniu silnika (myślałem, że może turbo sie zawiesiło) odpaliłem ale silnik zgasł po kilkunastu sekundach. Następnym razem po kilku i tak w kółko, aż do momentu w którym komputer wyświetlil komunikat "water in fuel filter". Człowiek z pomocy drogowej przejrzał elektrykę, potem zdjął przewód doprowadzający paliwo do filtra i zdiagnozował, że to pompa paliwa nie podaje. Próbował stukać młotkiem od spodu zbiornika i o dziwo jakby coś załapywało, silnik pracował kilka sekund dłużej.

Auto ściągnąłem do domu, dziś dostałem się do pompy paliwa (ale to raczej pływak jest chyba) i ją wymontowałem.

Nie znam się niestety za bardzo na mechanice, stąd moja wizyta na Forum.

Nie bardzo mam opcję sprowadzić mechanika do domu więc pozostanie mi laweta i odwózka auta gdzieś do warsztatu. Ewentualnie mogę popróbować z sąsiadem - domorosły mechanik, ale też nie mamy opcji podpięcia komputera itd.

Jakieś sugestie? Co ewentualnie sprawdzić i jak zdiagnozować?

Z góry dziękuję i Pozdrawiam
Powrót do góry
leszcz 407 sw 2.0hdi

Auto Maniak



Dołączył: 31 Lip 2010
Posty: 876
Skąd jesteś (miejscowość / region): Kołobrzeg
Posiadane auto: 407 sw -2.0 hdi, 5008-2.0 HDI,Citroen c3-1,4 HDI, P.308- 1,6HDI
Piwa: 79/1
Wysłany: Wto 25 Lis 2014, 23:38
Temat postu:

Re: ( Peugeot 407 ) 407 2.0hdi Nagle zgasł i nie odpala


Witam . Jak już wymontowałeś pompę to sprawdż. Nalej do wiadra ropy podłącz prowizorycznie pompę wsadż do wiadra i zobacz. Miałem kiedyś taka awarię pompy . Konkretnie to silnik pompy został zablokowany odłamkami miedzi z komutatora. było tak że jak te kawałki miedzi leżały na dnie było ok , a po chwili silnik nie kręcił. Rozpołowiłem silnik i wyczyściłem . Może masz to też.
Nie wiem tylko dlaczego wyświetlił się komunikat o obecności wody w filtrze , a mechanik stwierdził pompa.
Powrót do góry
_marcin

Czytelnik



Dołączył: 25 Lis 2014
Posty: 7
Skąd jesteś (miejscowość / region): Slask/Dania
Posiadane auto: 407 2.0 Hdi
Piwa: 0/0
Wysłany: Wto 25 Lis 2014, 23:54
Temat postu:

Re: ( Peugeot 407 ) 407 2.0hdi Nagle zgasł i nie odpala


http://imgur.com/t5xLD3C

Tylko gdzie w tej pompie jest silnik? To chyba raczej taki bardziej pływak jest.
Jutro podepne ja w pracy, moze miernik cos wykaże...

Edit: Syfu w zbiorniku paliwa też nie ma. Bo juz myslalem, ze może coś zatkane w przewodach. Tym bardziej daje mi do myślenia fakt, że jak gość walil od spodu zaczynało jakby lepiej załapywać.
Powrót do góry
marko01

Stały Bywalec



Dołączył: 27 Lut 2011
Posty: 113
Skąd jesteś (miejscowość / region): Oleśnica
Posiadane auto: Peugeot 407 Coupe 2.7 hdi Peugeot 508 Gt 2.2hdi, Peugeot 308
Piwa: 3/0
Wysłany: Sro 26 Lis 2014, 00:13
Temat postu:

Re: ( Peugeot 407 ) 407 2.0hdi Nagle zgasł i nie odpala


Witam. Kiedyś miałem zupełnie identyczny problem w swoim 407 2.0hdi i już myślałem że to może pompa wysokiego ciśnienia,wtryski itp a okazało się po zawiezieniu auta lawetą do mechanika że był to zawór wysokiego ciśnienia! Mechanik go po prostu odpowiednio wyczyścił,do tego przeczyścił zawór egr i wymienił filtr paliwa na nowy i auto śmiga już ponad dwa lata.Pozdro
Powrót do góry
ATBCK

Auto Maniak



Dołączył: 11 Lis 2010
Posty: 1902
Skąd jesteś (miejscowość / region): Warszawa
Posiadane auto: Peugeot 407SW 2.0HDI 2010r.
Piwa: 175/1
Wysłany: Sro 26 Lis 2014, 14:37
Temat postu:

Re: ( Peugeot 407 ) 407 2.0hdi Nagle zgasł i nie odpala


W tym silniku nie ma pompy niskiego ciśnienia w baku, zupełnie niepotrzebnie wyjąłeś czujnik poziomu paliwa.

Podłączyć komputer i odczytać błędy.

Podpompować gruszką paliwo, zobaczyć czy sie nie zapowietrza.
Powrót do góry
Reklama








Wysłany: Sro 26 Lis 2014, 14:37
Temat postu:

reklama


Powrót do góry
_marcin

Czytelnik



Dołączył: 25 Lis 2014
Posty: 7
Skąd jesteś (miejscowość / region): Slask/Dania
Posiadane auto: 407 2.0 Hdi
Piwa: 0/0
Wysłany: Pią 28 Lis 2014, 08:44
Temat postu:

Re: ( Peugeot 407 ) 407 2.0hdi Nagle zgasł i nie odpala


Niestety poki co nie odpalil... Ale przynajmniej znalazlem w tym dzikim kraju mechanika Smile Dzis musze dostarczyc auto, ale............

Gdzie podpiac ucho do holowania? Bo juz nie mam ochoty sciagac lawety a to w sumie kilka km po lagodnej drodze.
Powrót do góry
KotBury

Auto Maniak



Dołączył: 25 Sie 2013
Posty: 970
Skąd jesteś (miejscowość / region): Goleniów k/Szczecina
Posiadane auto: 406 2,0 HDI 110 KM combi 2000, KIA CARNIVAL 2,9 CRDI 145 KM
Piwa: 92/1
Wysłany: Pią 28 Lis 2014, 10:39
Temat postu:

Re: ( Peugeot 407 ) 407 2.0hdi Nagle zgasł i nie odpala


W tylnym i przednim zderzaku po jednej stronie są plastikowe zaślepki, które należy odpiąć, aby mieć dostęp do gwintowanej dziury. W zestawie podnośnika i koła zapasowego jest śruba z hakiem, którą wkręca się właśnie w ową dziurę w miejscu zaślepki.

Odnośnie gaśnięcia silnika jest mnóstwo tematów, np. tutaj. Zaznaczam, że podaję pierwszy z brzegu link, dlatego opisuje on system wtryskowy I-ej generacji BOSCH (z pompką elektryczną w zbiorniku). Być może w Twoim silniku rezyduje inny system niż BOSCH (np. DELPHI, SIEMENS), więc będą trochę inne schematy. Trzeba wówczas poszukać pasujących tematów i je dokładnie przeczytać. Podane są konkretne rozwiązania problemu.

Pzdr KotBury


Ostatnio zmieniony przez KotBury dnia Nie 30 Lis 2014, 01:47, w całości zmieniany 1 raz
Powrót do góry
_marcin

Czytelnik



Dołączył: 25 Lis 2014
Posty: 7
Skąd jesteś (miejscowość / region): Slask/Dania
Posiadane auto: 407 2.0 Hdi
Piwa: 0/0
Wysłany: Pią 28 Lis 2014, 12:02
Temat postu:

Re: ( Peugeot 407 ) 407 2.0hdi Nagle zgasł i nie odpala


Z tylu to wiedzialem ale nie umialem zlokalizowac przedniej zaslepki po ciemku - dzieki KotBury.

Co do przyczyny to juz niech sie martwi mechanik. Ja mam dosc. Mam nadzieje tylko, iz rachunek za naprawe nie przewyzszy wartosci auta. :/ Niestety stawki rob/h tutaj i ceny czesci (to jeszcze moge jakos z Polski sciagnac) scinaja z nog...

Ps. Przepraszam za brak PL znakow ale takowych niestety tutejszy jezyk nie posiada
Powrót do góry
_marcin

Czytelnik



Dołączył: 25 Lis 2014
Posty: 7
Skąd jesteś (miejscowość / region): Slask/Dania
Posiadane auto: 407 2.0 Hdi
Piwa: 0/0
Wysłany: Pon 01 Gru 2014, 11:31
Temat postu:

Re: ( Peugeot 407 ) 407 2.0hdi Nagle zgasł i nie odpala


No i pompa WC... :/
Powrót do góry
KotBury

Auto Maniak



Dołączył: 25 Sie 2013
Posty: 970
Skąd jesteś (miejscowość / region): Goleniów k/Szczecina
Posiadane auto: 406 2,0 HDI 110 KM combi 2000, KIA CARNIVAL 2,9 CRDI 145 KM
Piwa: 92/1
Wysłany: Wto 02 Gru 2014, 19:07
Temat postu:

Re: ( Peugeot 407 ) 407 2.0hdi Nagle zgasł i nie odpala


Wielokrotnie ostrzegałem, żeby uważać na portfele, ponieważ mechanicy sztucznie wyszukują nieistniejące usterki, które zdecydowanie zawyżają rachunki końcowe. Najczęściej szwindel następuje w przypadku pompy WC. Gdy się bowiem pomyśli logicznie, to nie może być sytuacji, że np. tłoczki lub cylinderki w pompie połamią się, po czym raptem sklejają. Gdy pompa ulegnie mechanicznej awarii, to jest totalna klapa z zapłonem i jazdą, ponieważ uszkodzonymi tłoczkami pompa nie jest w stanie sprężać paliwa.
Czy widziałeś na własne oczy konkretne uszkodzenia pompy? Jeżeli nie widziałeś, to jest to gruba ściema i niepotrzebnie przepłaciłeś za naprawę.

Jeśli chodzi o tego rodzaju usterkę, najczęstszą przyczyną są zawory elektromagnetyczne sterujące ciśnieniem w zasobniku. Są one właśnie zabudowane na pompie WC, lecz w ogóle nie mają nic wspólnego z jej sterowaniem, tylko regulują ciśnienia. To one najwyraźniej powodowały okresowe zakłócenia ciśnienia, z powodu których raz silnik gasł, a raz jechał normalnie. Wszystko zależało od styku elektrycznego w połączeniach kablowych na zaworze. Gdy był styk, regulacja była prawidłowa i silnik palił normalnie. Gdy nie było styku, zawór nie mógł działać, tj. regulować ciśnienie do wymaganej wartości w matrycy wtryskowej komputera.

Wobec tego wniosek jest prosty: jeśli wymieniono pompę WC wraz z całym osprzętem, oznacza, że uszkodzona jest cała pompa, a zawory regulacyjne sprawne. Gdy był uszkodzony zawór na starej pompie wystarczyło wymienić tylko zawór (używany kosztuje ok. 200-300 zł), a nie całą pompę (kosztuje od 2000 do 3000 zł).

Tak więc kolejny klient zderza się z brutalną diagnozą, jakiej nie zna medycyna, a mianowicie: połączenie mózgu z portfelem. Jeżeli kierowca dostaje po portfelu, dopiero wtedy zaczyna myśleć...

Pzdr KotBury
Powrót do góry
_marcin

Czytelnik



Dołączył: 25 Lis 2014
Posty: 7
Skąd jesteś (miejscowość / region): Slask/Dania
Posiadane auto: 407 2.0 Hdi
Piwa: 0/0
Wysłany: Sro 03 Gru 2014, 09:26
Temat postu:

Re: ( Peugeot 407 ) 407 2.0hdi Nagle zgasł i nie odpala


No napewno masz w tym ukladzie racje KotBury. Aczkolwiek niestety ja bylem pod sciana, niesprawny samochod ja ponad 1200km od domu - zlawetowanie samochodu do Polski mijalo sie z celem ze wzgl na koszty. Zero mechanikow z Polski w promieniu 100 km, a tutejsi sie nie szczypia tylko wymieniaja. Auto niestety potrzebowalem na juz miec gotowe. Coz zatem bylo zrobic, poza wyrazeniem zgody na wymiane pompy?? Tu maja jedna zasade - nie naprawiamy podzespolow tylko wymieniamy i to nie na zadne zamienniki. Grunt, ze auto dziala. A calosc z pompa zamknela mi sie w przeliczeniu na PLN w kwocie 3700.
Powrót do góry
KotBury

Auto Maniak



Dołączył: 25 Sie 2013
Posty: 970
Skąd jesteś (miejscowość / region): Goleniów k/Szczecina
Posiadane auto: 406 2,0 HDI 110 KM combi 2000, KIA CARNIVAL 2,9 CRDI 145 KM
Piwa: 92/1
Wysłany: Sro 03 Gru 2014, 10:11
Temat postu:

Re: ( Peugeot 407 ) 407 2.0hdi Nagle zgasł i nie odpala


Zgadza się, byłeś pod ścianą, ale sądzę, że nie przeszkadza to myśleć, prawda? Chodzi mi o to, że nie należy bezkrytycznie przyjmować każdą diagnozę mechaników i to pod ich dyktando (my się nie patyczkujemy, wymieniamy, nie naprawiamy). To tak działa, gdy klient jest kompletnie zielony i daje temu wyraz. Natomiast szybko by przestało działać, gdy zacząłbyś się domagać konkretnych dowodów na awarię pompy WC. Jeśli nie chcą okazać dowodów, np. popękane tłoczki, uszkodzony wałek krzywkowy napędowy, albo coś kręcą, że nie wymieniamy częściowo tylko w całości, oznacza, że mają Cię na widelcu jako tzw. jelenia albo innego parzysto-kopytnego...

Zawsze też można, a nawet trzeba zasięgnąć języka choćby na naszym forum, zanim wyłożysz kasę na stół. Ty płacisz i wymagasz. Nie może być tak, że kupujesz kota w worku, bo oni taką mają zasadę. Wówczas trzeba albo zmienić zasady, albo zmienić mechanika.

Pzdr KotBury
Powrót do góry
Wyświetl posty z ostatnich:   
   Forum PEUGEOT Forum Strona Główna -> ( Peugeot 407 ) Silnik Diesel-układ chlodzenia-układ zasilania-układ napędowy. Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)
Strona 1 z 1
Ogłoszenia sprzedaży - Peugeot 407 »

Opinie o samochodach Peugeot 407 - testy użytkowników »


 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach

Popularne dyskusje w dziale: ( Peugeot 407 ) Silnik Diesel-układ chlodzenia-układ zasilania-układ napędowy.


Peugeot407

12 990

2009r.

265 000 km

wielkopolskie

Peugeot508

69 900

2020r.

111 000 km

kujawsko-pomorskie

Peugeot2008

39 900

2019r.

178 031 km

podkarpackie

Peugeot2008

37 900

2016r.

175 871 km

mazowieckie

Peugeot508 SW

39 999

2016r.

216 000 km

łódzkie





Powered by phpBB © 2001, 2006 phpBB Group



Partnerskie fora dyskusyjne: Peugeot 405 club   



Serwis partnerski portalu www.auto.plSamochody to nasza pasja
Copyright © Profit 2003 - 2024 Created by idealneT and OM System