Peugeot

ogłoszeniaceny używanychwiadomościdealerzyforumczęścioponyksiążkilinkitapetyopiniedekoder VIN
  FAQ    Szukaj    Użytkownicy    Regulamin    Grupy    Czat    Rejestracja 
  Profil    Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości    Zaloguj    iboi - ogłoszenia

( Peugeot 308 ) Słabe ogrzewanie


Idź do strony 1, 2  Następny
 
postów na stronie: 10 20 50
   Forum PEUGEOT Forum Strona Główna -> ( Peugeot 308 ) Porady, problemy techniczne
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
gordonek

Czytelnik



Dołączył: 03 Gru 2014
Posty: 6
Skąd jesteś (miejscowość / region): Warszawa
Posiadane auto: Peugeot 308 1,6 VTi 2007r.
Piwa: 0/0
Wysłany: Sro 03 Gru 2014, 11:02
Temat postu:

Słabe ogrzewanie


Witajcie.

Mam taki problem z moim Peugotem 308 (rocznik 2007, 1.6 VTi): słabo działa ogrzewanie kabiny.
Nawet po przejechaniu kilkunastu kilometrów z wywietrzników leci tylko letnie powietrze.
Teraz jak się zaczęły mrozy ciężko jest w ogóle ogrzać kabinę. A tu małe dziecko trzeba wozić...

Czy ktoś się orientuje co może być przyczyną i czy można to jakoś samemu naprawić?
Dodam, że klima działa bardzo dobrze. Sam nawiew jest też dość silny. Samochód posiadam od niedawna więc nie wiem od kiedy jest problem z tym grzaniem.

Pozdrawiam,
Gordonek
Powrót do góry
mario40

Debiutant



Dołączył: 23 Lip 2012
Posty: 22
Skąd jesteś (miejscowość / region): Kalisz
Posiadane auto: Peugeot 308 II GT, 205 KM
Piwa: 3/0
Wysłany: Sro 03 Gru 2014, 15:43
Temat postu:

Re: ( Peugeot 308 ) Słabe ogrzewanie


Witam. Mam ten sam model samochodu, rocznik 2007. Twój problem z ogrzewaniem pokrywał się z moim, właśnie został usunięty. W moim przypadku winna była aluminiowa nagrzewniczka, która znajduje się przy prawej nodze kierowcy za plastikami pod sterownikiem klimy. Nagrzewnica był przytkana, trudno powiedzieć czym. Może utleniającym się aluminium. Całe szczęście, źe mechanik znał do niej łatwy dostęp i nie trzeba pruć całej deski. W serwisie nagrzewnica kosztuje 700zł, na allegro są po 250zł, tylko to jest totolotek. Mnie się udało kupić znacznie taniej. Przed wymianą koniecznie trzeba spuścić płyn chłodniczy. Po wymianie nagrzewnicy i zalaniu układu płynem, kilka razy układ odpowietrzany. Mechanik za prace wziął 200zł. Jak widzisz nie jest to prosta praca i nie radzę robić tego samemu. Pozdro.
Powrót do góry
LOOK87

Debiutant



Dołączył: 18 Kwi 2013
Posty: 32
Skąd jesteś (miejscowość / region): WIELKOPOLSKA
Posiadane auto: PEUGEOT 308 1.6HDi
Piwa: 2/3
Wysłany: Czw 04 Gru 2014, 21:27
Temat postu:

Re: ( Peugeot 308 ) Słabe ogrzewanie


jedno ważne pytanie.. Jak z temperaturą silnika u ciebie?? termostat działa prawidłowo??
Powrót do góry
gordonek

Czytelnik



Dołączył: 03 Gru 2014
Posty: 6
Skąd jesteś (miejscowość / region): Warszawa
Posiadane auto: Peugeot 308 1,6 VTi 2007r.
Piwa: 0/0
Wysłany: Pią 05 Gru 2014, 15:58
Temat postu:

Re: ( Peugeot 308 ) Słabe ogrzewanie


Temperatura wygląda w porządku.
Teraz na mrozie, po 2 km mam 90 stopni.

Generalnie z wywietrzników dosyć szybko leci ciepło (tylko na słabym nawiewie). Problem, że jest to tylko lekko ciepłe powietrze i pomimo przejechaniu wielu kilometrów nie leci cieplejsze i praktycznie nie da się ogrzać samochodu teraz przy mrozach.
Powrót do góry
LOOK87

Debiutant



Dołączył: 18 Kwi 2013
Posty: 32
Skąd jesteś (miejscowość / region): WIELKOPOLSKA
Posiadane auto: PEUGEOT 308 1.6HDi
Piwa: 2/3
Wysłany: Pią 05 Gru 2014, 17:29
Temat postu:

Re: ( Peugeot 308 ) Słabe ogrzewanie


no to pewnie nagrzewnica, ale nie na pewno u mnie np jest zawór nagrzewnicy który reguluje ilość przepływającego płynu przez co reguluje jak ciepłe powietrze leci z nawiewów może to on u ciebie szwankuje. jeśli jesteś odważny możesz spróbować płukać nagrzewnice radze jednak skorzystać z usług mechanika
Powrót do góry
Wystawiono 1 piw(a)
Reklama








Wysłany: Pią 05 Gru 2014, 17:29
Temat postu:

reklama


Powrót do góry
cornolio

Czytelnik



Dołączył: 31 Gru 2010
Posty: 4
Skąd jesteś (miejscowość / region): poz
Posiadane auto: 308 SW LPG
Piwa: 0/0
Wysłany: Sob 06 Gru 2014, 23:44
Temat postu:

Re: ( Peugeot 308 ) Słabe ogrzewanie


mario40 napisał:
Witam. Mam ten sam model samochodu, rocznik 2007. Twój problem z ogrzewaniem pokrywał się z moim, właśnie został usunięty. W moim przypadku winna była aluminiowa nagrzewniczka, która znajduje się przy prawej nodze kierowcy za plastikami pod sterownikiem klimy. Nagrzewnica był przytkana, trudno powiedzieć czym. Może utleniającym się aluminium. Całe szczęście, źe mechanik znał do niej łatwy dostęp i nie trzeba pruć całej deski. W serwisie nagrzewnica kosztuje 700zł, na allegro są po 250zł, tylko to jest totolotek. Mnie się udało kupić znacznie taniej. Przed wymianą koniecznie trzeba spuścić płyn chłodniczy. Po wymianie nagrzewnicy i zalaniu układu płynem, kilka razy układ odpowietrzany. Mechanik za prace wziął 200zł. Jak widzisz nie jest to prosta praca i nie radzę robić tego samemu. Pozdro.


A wymieniałeś w ciemno czy sprawdzałeś wcześniej?

Mam ten sam problem co kolega w I poście i rurki od nagrzewnicy u mnie obie bardzo gorące.

Temp. silnika w normie.

Zmierzyłem sondą ile wydmuchuje - jest ok 50 stopni. Czyli niby powinno być ciepło a nie jest.

Ktoś z Was komu dział dobrze ogrzewanie mierzył może temp. wydmuchiwanego powietrza?
Powrót do góry
LOOK87

Debiutant



Dołączył: 18 Kwi 2013
Posty: 32
Skąd jesteś (miejscowość / region): WIELKOPOLSKA
Posiadane auto: PEUGEOT 308 1.6HDi
Piwa: 2/3
Wysłany: Wto 09 Gru 2014, 13:45
Temat postu:

Re: ( Peugeot 308 ) Słabe ogrzewanie


kolego fakt ze ty masz inny silnik niz ja ale u mnie tak szybko silnik sie nie nagrzewa jak sprawdzałem to przy kilku stopniach na plusie to gdzies po 6 do 8 km silnik miał 90 stopni ale ciepło w aucie jest szybko.
Powrót do góry
gordonek

Czytelnik



Dołączył: 03 Gru 2014
Posty: 6
Skąd jesteś (miejscowość / region): Warszawa
Posiadane auto: Peugeot 308 1,6 VTi 2007r.
Piwa: 0/0
Wysłany: Pon 26 Sty 2015, 12:50
Temat postu:

Re: ( Peugeot 308 ) Słabe ogrzewanie


Wciąż walczę z problemem. Mechanik po diagnozie komputerowej stwierdził że to wina termostatu. Niestety po wymianie nic się nie zmieniło. Kasa w błoto.
Pewnie okaże się, że to ta nagrzewnica jest do wymiany.

Czy ktoś orientuje się co to jest z angielskiego "blend door temperature control"? Na zagranicznych forach często to wskazują jako winowajcę przy tym problemie. Po wpisaniu w google zdjęcia "blend door temperature control peugeot" można zobaczyć jak to wygląda.
Powrót do góry
Adam_1984

Czytelnik



Dołączył: 26 Sty 2015
Posty: 4
Skąd jesteś (miejscowość / region): Ruciane - Nida / High Wycombe UK
Posiadane auto: Peugeot 308 1.6 VTi
Piwa: 0/0
Wysłany: Pon 26 Sty 2015, 21:33
Temat postu:

Re: ( Peugeot 308 ) Słabe ogrzewanie


Na wstepie witam wszystkich bardzo goraco. Z gory przepraszam za brak polskich czcionek, ale moj komputer nie ma polskiego ukladu klawiatury.

Posiadam Peugeota 308 2009r. 1.6 VTi 120KM. z klimatronikiem strefowym. Mam identyczny problem z ogrzewaniem. Wymienilem filtr kabinowy bo byl strasznie zasyfiony. Dmucha o niebo lepiej ale tylko lekko cieple powietrze przy ustawieniu 1 do 4 na HI. Od 5 do 8 cieplo jest juz ledwo wyczuwalne. Przed wymiana filtra wogle bylo tylko delikatnie cieple. Wiec zmiana na plus. Rowniez pomyslalem ze moze zaciela sie ktoras klapka ale wszystko dziala jak najbardziej dobrze, takze klimatyzacja.

Moje podejrzenie padlo jednak na nagrzewnice, tylko czy jest to aluminiowa nagrzewniczka i dalo by sie ja wymienic czy trzeba wymienic ze tak to nazwe cale to ustrojstwo z wentylatorem i klapkami od sterowania. A moze przez to ze poprzedni wlasciciel dlugo nie wymienial filtra kabinowego zassalo tego syfu na nagrzewnice i z tego powodu nie puszcza powietrza w kanaly.

Wiec jak sie za to zabrac? Czy ktos z forumowiczow probowal juz cos takiego zrobic?
Kolego gordonek mysle ze u ciebie bedzie podobna awaria i mysle wstrzymaj sie narazie z jakimi kolwiek wymianami bo szkoda kasy i nerwow. Przyczyna moze okazac sie banalna i tania do usuniecia. Oby...

Pozdrawiam.
Powrót do góry
gordonek

Czytelnik



Dołączył: 03 Gru 2014
Posty: 6
Skąd jesteś (miejscowość / region): Warszawa
Posiadane auto: Peugeot 308 1,6 VTi 2007r.
Piwa: 0/0
Wysłany: Wto 27 Sty 2015, 11:22
Temat postu:

Re: ( Peugeot 308 ) Słabe ogrzewanie


Niestety ale przy wymianie termostatu mechanik mi chyba coś uszkodził bo mi teraz spod maski paruje. Będę reklamował tą naprawę.

Tutaj 2 linki z angielskich forów na temat naszego problemu. Niestety zbyt technicznie abym zrozumiał ale może ktoś tu zakuma:
http://www.fixya.com/cars/t15144366-peugeot_308_not_getting_warm_in_car
http://www.roadtestreports.co.uk/qanda/65811/
Powrót do góry
Adam_1984

Czytelnik



Dołączył: 26 Sty 2015
Posty: 4
Skąd jesteś (miejscowość / region): Ruciane - Nida / High Wycombe UK
Posiadane auto: Peugeot 308 1.6 VTi
Piwa: 0/0
Wysłany: Czw 29 Sty 2015, 00:43
Temat postu:

Re: ( Peugeot 308 ) Słabe ogrzewanie


Witam ponownie.

Dzis po przejechaniu ok. 5 km sprawdzilem waz ktory wchodzi do chlodnicy. Przy temperaturze silnika ok. 65 stopni byl cieply. Po przyjechaniu do domu temperatura byla na 90st. Mozliwe ze zaciety mam termostat. Poczekalem az wlaczy sie wentylator. Gorny waz byl dosc mocno cieply a dolny chlodny. Czy to moze byc termostat?
Jutro chyba podjade do ASO i powiem z czym sprawa bo jezdzic nie idzie jak na dworze tak zimno.

Gordonek usunales juz usterke? Moze te parowanie z pod maski to pozostalosci po plynie ktory sie rozlal po komorze silnika.

Pozdrawiam.
Powrót do góry
gordonek

Czytelnik



Dołączył: 03 Gru 2014
Posty: 6
Skąd jesteś (miejscowość / region): Warszawa
Posiadane auto: Peugeot 308 1,6 VTi 2007r.
Piwa: 0/0
Wysłany: Czw 29 Sty 2015, 11:17
Temat postu:

Re: ( Peugeot 308 ) Słabe ogrzewanie


Tak, to parowanie to był prawdopodobnie rozlany płyn.
Usterki jeszcze nie naprawiłem. Mechanik wymienił mi termostat ale to nie pomogło.
Po kolejnych oględzinach i badaniach stwierdzono że to musi być nagrzewnica. Ale już ten serwis nie chce się podejmować wymiany bo twierdzą, że to za dużo zabawy.

Znajomy polecił mi przepłukanie nagrzewnicy wodą zanim wydam kasę na jej wymianę. Na youtube jest mnóstwo filmików jak to prosto zrobić. Podobno bardzo często takie płukanie pomaga przy naszym problemie.
Niestety nie mam gdzie tego samemu zrobić więc teraz jestem w kropce.

Przykładowy filmik z płukaniem nagrzewnicy: https://www.youtube.com/watch?v=LD2LGkUycQg
Powrót do góry
Adam_1984

Czytelnik



Dołączył: 26 Sty 2015
Posty: 4
Skąd jesteś (miejscowość / region): Ruciane - Nida / High Wycombe UK
Posiadane auto: Peugeot 308 1.6 VTi
Piwa: 0/0
Wysłany: Nie 15 Lut 2015, 20:23
Temat postu:

Re: ( Peugeot 308 ) Słabe ogrzewanie


Witam po dosc dlugiej przerwie.

Nareszcie ciesze sie ogrzewaniem. Okazalo sie ze zatkana byla aluminiowa nagrzewnica. Wymieniono mi na nowa w ASO.

Jej plukanie moglo by w jakims stopniu pomoc ale duzo zabawy a efektu moze nie byc, dlatego postanowilem wymienic.

Pozdrawiam.
Powrót do góry
bitlesigor

Czytelnik



Dołączył: 06 Mar 2015
Posty: 4
Skąd jesteś (miejscowość / region): Mysłowice
Posiadane auto: Peugeot 308 sw 1.6 2009
Piwa: 0/0
Wysłany: Pią 06 Mar 2015, 20:21
Temat postu:

Re: ( Peugeot 308 ) Słabe ogrzewanie


U mnie po dwóch tygodniach mechanicy doszli do wniosku ze przyczyną ogrzewania a raczej jej braku jest uszkodzona nagrzewnica. Kosztowało mnie to 1000zl. Koszt nowej w aso to 730 zł reszta to wymiana.
Powrót do góry
cornolio

Czytelnik



Dołączył: 31 Gru 2010
Posty: 4
Skąd jesteś (miejscowość / region): poz
Posiadane auto: 308 SW LPG
Piwa: 0/0
Wysłany: Czw 26 Mar 2015, 12:56
Temat postu:

Re: ( Peugeot 308 ) Słabe ogrzewanie


Adam_1984 napisał:
Witam po dosc dlugiej przerwie.

Nareszcie ciesze sie ogrzewaniem. Okazalo sie ze zatkana byla aluminiowa nagrzewnica. Wymieniono mi na nowa w ASO.

Jej plukanie moglo by w jakims stopniu pomoc ale duzo zabawy a efektu moze nie byc, dlatego postanowilem wymienic.

Pozdrawiam.


A jak to w końcu zdiagnozowałeś??
Powrót do góry
Wyświetl posty z ostatnich:   
   Forum PEUGEOT Forum Strona Główna -> ( Peugeot 308 ) Porady, problemy techniczne Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)
Idź do strony 1, 2  Następny
Strona 1 z 2
Ogłoszenia sprzedaży - Peugeot 308 »

Opinie o samochodach Peugeot 308 - testy użytkowników »


 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach

Popularne dyskusje w dziale: ( Peugeot 308 ) Porady, problemy techniczne


Peugeot3008

24 990

2011r.

219 000 km

wielkopolskie

Peugeot206

6 900

2005r.

142 000 km

śląskie

Peugeot2008

86 900

2020r.

55 000 km

wielkopolskie

Peugeot207

12 900

2008r.

178 000 km

śląskie

Peugeot508 SW

29 900

2011r.

175 000 km

śląskie





Powered by phpBB © 2001, 2006 phpBB Group



Partnerskie fora dyskusyjne: Peugeot 405 club   



Serwis partnerski portalu www.auto.plSamochody to nasza pasja
Copyright © Profit 2003 - 2024 Created by idealneT and OM System