Peugeot

ogłoszeniaceny używanychwiadomościdealerzyforumczęścioponyksiążkilinkitapetyopiniedekoder VIN
  FAQ    Szukaj    Użytkownicy    Regulamin    Grupy    Czat    Rejestracja 
  Profil    Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości    Zaloguj    iboi - ogłoszenia

( Peugeot 508 ) Temperatura oleju.



 
postów na stronie: 10 20 50
   Forum PEUGEOT Forum Strona Główna -> ( Peugeot 508 ) Porady, problemy techniczne
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
xxbiberbruderxx

Czytelnik



Dołączył: 26 Sty 2015
Posty: 1
Skąd jesteś (miejscowość / region): Wrocław
Posiadane auto: Peugeot 508 SW
Piwa: 0/0
Wysłany: Pon 26 Sty 2015, 00:55
Temat postu:

Temperatura oleju.


Jestem szczęśliwym posiadaczem 508 SW 1,6 turbo benzyna.
Mam mała zagwozdkę co do oleju, a dokładniej do jego temperatury. To co mnie zawsze dziwi, to fakt, ze przy odpalaniu w chłodne dni słychać metaliczny dźwięk z silnika (brak smarowania). I tak jest do momentu aż nabierze on temperatury. Przy zakupie powiedziano mi, ze ten silnik tak ma, że jak za długo stoi to olej ścieka i później silnik musi chwilę pochodzić by miał smarowanie. Tutaj moje dwa znaki zapytania. Co może być przyczyną, że temperatura oleju podnosi dopiero po około 5 minutach i dlaczego u diabła zawsze ścieka w ciągu kilku godzin :/ Proszę o pomoc lub może ktoś z Was miał taki przypadek.
Powrót do góry
makzz

Czytelnik



Dołączył: 19 Lut 2015
Posty: 2
Skąd jesteś (miejscowość / region): Gdynia
Posiadane auto: Peugeot 508 SW 1.6 THP 2012
Piwa: 0/0
Wysłany: Czw 19 Lut 2015, 16:48
Temat postu:

Re: ( Peugeot 508 ) Temperatura oleju.


Właśnie szukałem kogoś kto ma podobny problem i chyba znalazłem. Uściślając- czy ten hałas pojawia się praktycznie tylko przy ruszaniu i zwalnianiu sprzęgła? u mnie to metaliczny dźwięk przypominający tarcie, mało fane dla ucha... Też myślałem że to ma związek z temperaturą oleju ale chyba jednak nie. Faktem jest że problem ustał na 2 tygodnie po uzupełnieniu oleju silnikowego.

Jakiego oleju używasz? Pierwotnie miałem 5W40 ale ostatnio mi wlali 5W30...
Powrót do góry
Jan Kazimierz

Czytelnik



Dołączył: 24 Cze 2015
Posty: 2
Skąd jesteś (miejscowość / region): Warszawa
Posiadane auto: 508 SW
Piwa: 0/0
Wysłany: Sro 24 Cze 2015, 12:39
Temat postu:

Re: Temperatura oleju.


xxbiberbruderxx napisał:
Jestem szczęśliwym posiadaczem 508 SW 1,6 turbo benzyna.
Mam mała zagwozdkę co do oleju, a dokładniej do jego temperatury. To co mnie zawsze dziwi, to fakt, ze przy odpalaniu w chłodne dni słychać metaliczny dźwięk z silnika (brak smarowania). I tak jest do momentu aż nabierze on temperatury. Przy zakupie powiedziano mi, ze ten silnik tak ma, że jak za długo stoi to olej ścieka i później silnik musi chwilę pochodzić by miał smarowanie. Tutaj moje dwa znaki zapytania. Co może być przyczyną, że temperatura oleju podnosi dopiero po około 5 minutach i dlaczego u diabła zawsze ścieka w ciągu kilku godzin :/ Proszę o pomoc lub może ktoś z Was miał taki przypadek.


Miałem podobne objawy. Problem był w napinaczu łańcucha rozrządu. Ustrka taka występowała we wcześniejszych modelach tego silnika 1,6 THP - można to znaleźć w sieci. Po wzroście ciśnienia oleju zaczynał działać napinacz łańcucha i hałas znikał. Pierwszy raz w ASO wymieniono mi napinacz jednak po ok 3 miesiącach problem powrócił. W zeszłym tygodniu wymieniono mi cały rozrząd, ciekawe co będzie dalej.
Powrót do góry
Konopiec

Czytelnik



Dołączył: 17 Sie 2016
Posty: 4
Skąd jesteś (miejscowość / region): Warszawa
Posiadane auto: Peugeot 508 SW 1.6 T Allure 2013
Piwa: 0/1
Wysłany: Sro 17 Sie 2016, 22:42
Temat postu:

Re: Temperatura oleju.


[quote="Jan Kazimierz"]
xxbiberbruderxx napisał:

Miałem podobne objawy. Problem był w napinaczu łańcucha rozrządu. Ustrka taka występowała we wcześniejszych modelach tego silnika 1,6 THP - można to znaleźć w sieci. Po wzroście ciśnienia oleju zaczynał działać napinacz łańcucha i hałas znikał. Pierwszy raz w ASO wymieniono mi napinacz jednak po ok 3 miesiącach problem powrócił. W zeszłym tygodniu wymieniono mi cały rozrząd, ciekawe co będzie dalej.


Witam

Czy problem po wymianie rozrzadu zniknal?
Ja mam wymieniony rozrzadu I mam podobne objawy

Dzieki
Powrót do góry
hubson77

Przyjaciel Portalu



Dołączył: 09 Mar 2016
Posty: 327
Skąd jesteś (miejscowość / region): Mazowieckie
Posiadane auto: C4 GP II 2.0 HDI
Piwa: 14/10
Wysłany: Czw 18 Sie 2016, 16:02
Temat postu:

Re: ( Peugeot 508 ) Temperatura oleju.


Też stawiam na rozrząd, a dokładnie na wspomniany wcześniej napinacz. Wiele silników TSI z grupy VAG miało z tym problem. lepiej tego nie bagatelizować, tylko w porę udać się z rozrządem do dobrego fachowca.
To nie jest normalne, że w zimnym silniku słychać metaliczne dźwięki i nie trzeba wierzyć w czyjeś słowa że "ten silnik tak ma", sprzedawca wciśnie każdą bajkę. jeśli poziom oleju jest prawidłowy to nie zawracałbym sobie nim głowy, to raczej coś poważniejszego z rozrządem ew. może jakieś luzy na zaworach??
Powrót do góry
Reklama








Wysłany: Czw 18 Sie 2016, 16:02
Temat postu:

reklama


Powrót do góry
Konopiec

Czytelnik



Dołączył: 17 Sie 2016
Posty: 4
Skąd jesteś (miejscowość / region): Warszawa
Posiadane auto: Peugeot 508 SW 1.6 T Allure 2013
Piwa: 0/1
Wysłany: Pią 02 Wrz 2016, 15:45
Temat postu:

Re: ( Peugeot 508 ) Temperatura oleju.


Mały update do mojego poprzedniego posta...

Mimo iż zakupiłem samochód w dużej firmie sprzedającej samochody poleasingowe, i otrzymałem pisemną informację iż przy przebiegu 83 tyś/km został wymieniony rozrząd w ASO, to przy wizycie w warsztacie, i przekazaniu mechanikowi iż niepokoi mnie dzwięk metaliczny podczas porannego odpalania samochodu, zostało to zweryfikowane negatywnie...

Okazało się że w ASO tylko przejrzeli rozrząd nie wymieniając go...
No wiec, jako iz zostałem wprowadzony w błąd chciałem rozwiązać umowę kupna sprzedaży...jednak salon i warsztat wzięli na siebie całą winę i wymienili mi rozrząd na nowy...

Po wymianie rozrządu (komplenego) dziwny, metaliczny dźwięk zniknął...


Ps: teraz sobie sam docieram nowy rozrząd Laughing
Powrót do góry
Wyświetl posty z ostatnich:   
   Forum PEUGEOT Forum Strona Główna -> ( Peugeot 508 ) Porady, problemy techniczne Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)
Strona 1 z 1
Ogłoszenia sprzedaży - Peugeot 508 »




 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach

Popularne dyskusje w dziale: ( Peugeot 508 ) Porady, problemy techniczne


Peugeot3008

64 800

2017r.

213 494 km

podkarpackie

Peugeot208

26 500

2017r.

89 160 km

wielkopolskie

Peugeot208

69 900

2020r.

89 000 km

wielkopolskie

Peugeot3008

83 900

2017r.

98 000 km

wielkopolskie

Peugeot5008

32 900

2014r.

185 000 km

kujawsko-pomorskie





Powered by phpBB © 2001, 2006 phpBB Group



Partnerskie fora dyskusyjne: Peugeot 405 club   



Serwis partnerski portalu www.auto.plSamochody to nasza pasja
Copyright © Profit 2003 - 2024 Created by idealneT and OM System