Peugeot

ogłoszeniaceny używanychwiadomościdealerzyforumczęścioponyksiążkilinkitapetyopiniedekoder VIN
  FAQ    Szukaj    Użytkownicy    Regulamin    Grupy    Czat    Rejestracja 
  Profil    Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości    Zaloguj    iboi - ogłoszenia

( Peugeot Partner ) Demontaż rączki/uchwytu regulacji oparcia fotela kierowcy.



 
postów na stronie: 10 20 50
   Forum PEUGEOT Forum Strona Główna -> ( Peugeot Partner ) Wnętrze-klimatyzacja-nawiew-konsola
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
dzyndzollitu

Czytelnik



Dołączył: 11 Lut 2015
Posty: 4
Skąd jesteś (miejscowość / region): FREDERIKSHAVN/DANIA
Posiadane auto: PEUGEOT PARTNER TEPEE 1,6 HDI 92 KM, 2010
Piwa: 0/0
Wysłany: Sro 11 Lut 2015, 11:08
Temat postu:

Demontaż rączki/uchwytu regulacji oparcia fotela kierowcy.


Witam,

Posiadam Peugeota Partnera Tepee z 2010 roku w wersji osobowej. Mam problem z nieprecyzyjnie działającym systemem regulacji pochylenia oparcia fotela (system manualny). Według moich spostrzeżeń winę ponosi za to plastikowy uchwyt/klamka służąca do regulacji. Klamka posiada luzy i przez to regulacja nie jest precyzyjna, prawdopodobnie wyrobiło się miejsce osadzenia klamki na trzypieniu mechanizmu. Chiałbym klamkę zdemontować i sprawdzić co jest nie tak.
Jednak mam problem z demontażem tej klamki.
W internecie znalazłem Peugeotowskiego manuala jednak z niego za bardzo nic nie wynika:

- mianowicie w manual podaje rodzaj narzedzi jakie muszą być wykorzystane do rozbrajania uzbrajania fotela są to narzędzia 1350-ZZ (cztery narzedia),
- w punkcie dotyczącym demontażu klamki podany jest tesk:
Odczepić uchwyt ( 4) ( w "b" ) ; Za pomocą narzędzia [1].
Według rysunku pozycja b to poyzcja pionowa osadzenia klamki na trzpieniu, sprawdziłem wiuzalnie klamkę z każdej strony i nie widać tam żadnego zaczepu, obstawiam , że zaczep znajduje się gdzieś pod panelem bocznym, pewnie dla tego konieczne jest użycie narzedzi do rozbierania tapicerki. Narzedzia podobne do tych też do rozbrajania tapicerki będę miał na weekend, tylko zupełnie nie wiem jak ruszyć z tematem, jakiego narzędzia użyć z tego zestawu, obstawiam na narzędzie w kształcie łomu, ale gdzei szukać tego zaczepu, jeżeli znajduje się on gdzieć pod panelem bocznym fotela to jak zwolinić ten zaczep: podważyć, wcisnąć?

Będę bardzo wdzięczny za sugestie, i porady, może ktoś z Was miał do czynienia z podobnym problemem.

Serdecznie pozdrawiam
Powrót do góry
dzyndzollitu

Czytelnik



Dołączył: 11 Lut 2015
Posty: 4
Skąd jesteś (miejscowość / region): FREDERIKSHAVN/DANIA
Posiadane auto: PEUGEOT PARTNER TEPEE 1,6 HDI 92 KM, 2010
Piwa: 0/0
Wysłany: Czw 19 Lut 2015, 11:34
Temat postu:

Re: ( Peugeot Partner ) Demontaż rączki/uchwytu regulacji oparcia fotela kierowcy.


Witam wszystkich,

Udało mi się odczepić uchwyt. Specjalistyczne narzędzia do rozbrajania tapicerki się przydały, należy użyć narzędzia z zakrzywioną końcówką na rysunku z mojego pierwszego posta narzędzie trzecie od prawej - najlepiej użyć do tego dwóch takich samych narzędzi (bądź innego które ma zakrzywioną końcówkę). Rysunek z manuala peugeota pokazuje, że należy odczepić uchwyt w punkcie "b", i rzeczywiście w punkcie "b" w miejscu niewidocznym - część ta znajduje się już pod pokrywą boczną fotela jest zatrzask, kóry należy podważyć w celu jego odczepienia od wypukłych rowków na trzpieniu mechanizmu regulacji fotela - i tutaj mała uwaga, te dwa wypukłe rowki są po dwóch stronach mocowania uchwytu, a nie tylko jak w manualu w punkcie "b" - dla tego należy użyć dwóch narzędzi podważając zatrzaski jednoczećnie - należy uważać żeby nie połamać zatrzasków ich jakość nie jest najlepsza.

Poza tym same osadzenie rączki na trzpieniu też do najlepszych nie należy, u mnie za powstały luz odpowiadało wyrobiene gniazdo uchwytu, oprócz tych dwuch zatrzasków trzymających uchwyt na trzpieniu są tam takie 4 wypukłe paski, dwa u góry i dwa na dole (na krawędziach gdzie zatrzasków nie ma), paski biegną po całej długości gniazda, ich wysokość i szerokość to może 0,5 mm - te właśnie paseczki odpowiadają za dokładne spasowanie uchwytu na trzpieniu, jeżeli te 0,5 mm się wytrze co trudne nie jest - biorąc pod uwagę tarcie typu plastik - stal, następuje luz .

Pozdrawiam
Powrót do góry
Wyświetl posty z ostatnich:   
   Forum PEUGEOT Forum Strona Główna -> ( Peugeot Partner ) Wnętrze-klimatyzacja-nawiew-konsola Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)
Strona 1 z 1
Ogłoszenia sprzedaży - Peugeot Partner »

Opinie o samochodach Peugeot Partner - testy użytkowników »


 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach

Popularne dyskusje w dziale: ( Peugeot Partner ) Wnętrze-klimatyzacja-nawiew-konsola


Peugeot5008

77 800

2018r.

133 000 km

małopolskie

Peugeot1007

8 990

2006r.

170 000 km

wielkopolskie

Peugeot508

38 900

2012r.

90 000 km

wielkopolskie

Peugeot108

34 900

2016r.

31 000 km

wielkopolskie

Peugeot2008

59 000

2018r.

90 000 km

śląskie





Powered by phpBB © 2001, 2006 phpBB Group



Partnerskie fora dyskusyjne: Peugeot 405 club   



Serwis partnerski portalu www.auto.plSamochody to nasza pasja
Copyright © Profit 2003 - 2024 Created by idealneT and OM System