Peugeot

ogłoszeniaceny używanychwiadomościdealerzyforumczęścioponyksiążkilinkitapetyopiniedekoder VIN
  FAQ    Szukaj    Użytkownicy    Regulamin    Grupy    Czat    Rejestracja 
  Profil    Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości    Zaloguj    iboi - ogłoszenia

( Peugeot 306 ) problem ze sprzęgłem



 
postów na stronie: 10 20 50
   Forum PEUGEOT Forum Strona Główna -> ( Peugeot 306 ) Silnik iskrowy-układ chłodzenia-układ zasilania-układ napędowy.
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
moniska1991

Czytelnik



Dołączył: 24 Mar 2015
Posty: 4
Skąd jesteś (miejscowość / region): Mysłowice
Posiadane auto: peugeot 306 95
Piwa: 0/0
Wysłany: Wto 24 Mar 2015, 02:59
Temat postu:

problem ze sprzęgłem


Mam taki problem, że gdy wciskam sprzęgło wzrastają obroty, w tym czasie samo sprzęgło działa ok, biegi wchodzą normalnie. Dzieje sie tak najczęściej przez jakiś czas po odpaleniu zimnego silnika. Miał tak ktos i może potrafi mi powiedzieć co mogło się zepsuć?
Powrót do góry
dziadek1

Auto Maniak



Dołączył: 31 Paź 2010
Posty: 2011
Skąd jesteś (miejscowość / region): Brzozów
Posiadane auto: Grand scenic 1,9 dci r 2006
Piwa: 166/1
Wysłany: Wto 24 Mar 2015, 18:50
Temat postu:

Re: ( Peugeot 306 ) problem ze sprzęgłem


Kiedy zmieniałeś olej w skrzyni biegów ? Jakim olejem masz zalaną skrzynię ?
Pozdrawiam
_________________
Pomogłem - napisz na koniec jak rozwiązałeś problem.
Powrót do góry
Transit 2

Auto Maniak



Dołączył: 25 Sty 2015
Posty: 2118
Skąd jesteś (miejscowość / region): Podlaskie
Posiadane auto: Peugeot 106, Ford mondeo, Transit, Mercedes sprinter, Opel Vectra 2.0 tdi. Obecnie posiadam Forda Transit 2.0 tdi 300 rok 2003., Peugeot 206 1.1 2002 rok, Citroen c5 2.0 hdi 2002 rok.
Piwa: 102/6
Wysłany: Wto 24 Mar 2015, 19:58
Temat postu:

Re: ( Peugeot 306 ) problem ze sprzęgłem


Witam.
Cytat:
Mam taki problem, że gdy wciskam sprzęgło wzrastają obroty

A możesz jakość wyjaśnić dokładniej, bo z tego co rozumiem to przy wciśnięciu sprzęgła naciskasz pedał gazu?





Z tym że przy zimnym silniku nie ma znaczenia czy wciśniemy sprzęgło czy nie, ma jednak znaczenie czujnik temperatury i silnik krokowy, gdzie jego zadaniem na zimnym silniku zwiększyć obroty do 2.5 tys a po odpalenie silnika, rośnie temperatura silnika jednocześnie zmniejszając obrotów. Także masz wszystko w porządku.
No chyba że masz większe obroty silnika niż podałem to należy wymienić silnik krokowy.
_________________
Każda rada jest dobra, ale odpisanie jak zostało naprawione to też dobra rada.
Szczęśliwego Nowego Jorku.
Powrót do góry
moniska1991

Czytelnik



Dołączył: 24 Mar 2015
Posty: 4
Skąd jesteś (miejscowość / region): Mysłowice
Posiadane auto: peugeot 306 95
Piwa: 0/0
Wysłany: Wto 24 Mar 2015, 23:58
Temat postu:

Re: ( Peugeot 306 ) problem ze sprzęgłem


Autem jezdze pol roku i nie wymienialam oleju w skrzyni biegow wiec nie wiem jaki jest.

Jesli chodzi o wciskanie sprzegla mam na mysli samo sprzeglo bez gazu, np w trakcie wrzucania biegu. W moim aucie nie ma obrotomierza, ale tak na moj sluch to bedzie ponad 2500obrotow bez naciskania na pedal gazu. Po wrzuceniu biegu i puszczeniu sprzegla obroty spadaja.

Mechanik, z ktorym rozmawialam twierdzi ze nie mam silniczka krokowego.
Moze sprecyzuje ze mam 1.9 diesel silnik.
Powrót do góry
Transit 2

Auto Maniak



Dołączył: 25 Sty 2015
Posty: 2118
Skąd jesteś (miejscowość / region): Podlaskie
Posiadane auto: Peugeot 106, Ford mondeo, Transit, Mercedes sprinter, Opel Vectra 2.0 tdi. Obecnie posiadam Forda Transit 2.0 tdi 300 rok 2003., Peugeot 206 1.1 2002 rok, Citroen c5 2.0 hdi 2002 rok.
Piwa: 102/6
Wysłany: Sro 25 Mar 2015, 17:51
Temat postu:

Re: ( Peugeot 306 ) problem ze sprzęgłem


Aha, to silnik diesel w takim razie sprawdziłbym ssanie , jeśli dobrze myślę że to rocznik 1995 rok.
Skrzynia biegów nie ma nic wspólnego z silnikiem z tym że opisujesz:
Cytat:
Po wrzuceniu biegu i puszczeniu sprzegla obroty spadaja.
To należy wymienić ponieważ masz zbyt gęsty olej w skrzyni biegów dlatego jest odczuwalne przy puszczaniu sprzęgła tak jakby delikatnie ruszanie auta. Jeśli zalejemy nowy olej w skrzyni biegów to i tak obroty silnika mogą być jeszcze większe, ponieważ zalany nowy olej zmniejsza obciążenia że z silnikiem.
Sprawdź w tym samy czasie czy ssanie silnika jest wyłączone. Starsze diesle posiadają ssanie polegający na zwiększenie dawki paliwa i ułatwienie odpalanie silnika szczególnie w zimie.
_________________
Każda rada jest dobra, ale odpisanie jak zostało naprawione to też dobra rada.
Szczęśliwego Nowego Jorku.
Powrót do góry
Reklama








Wysłany: Sro 25 Mar 2015, 17:51
Temat postu:

reklama


Powrót do góry
dziadek1

Auto Maniak



Dołączył: 31 Paź 2010
Posty: 2011
Skąd jesteś (miejscowość / region): Brzozów
Posiadane auto: Grand scenic 1,9 dci r 2006
Piwa: 166/1
Wysłany: Sro 25 Mar 2015, 19:39
Temat postu:

Re: ( Peugeot 306 ) problem ze sprzęgłem


Cuda z autami dzieją się różne. Bez cudów wytłumaczenie jest jedno. Skrzynia na zimnym stawia opór, bo naciskając sprzęgło przestajesz obracać trybami w skrzyni. Pierwsze co mi przyszło do głowy, to niewłaściwy olej. Odnośnie obrotów (na normalnym oleju) w mnie w jeepie 2,1 td jak zapalę to są ponad 1000, jak się podgrzeje spadają do 700. Z tego co pamiętam, to Ty też powinieneś mieć taką puszeczkę przykręconą do bloku, od której idzie linka do pompy wtryskowej. To "ustrojstwo" podwyższa z grubsza rzecz biorąc, obroty na zimnym silniku.
Pozdrawiam
_________________
Pomogłem - napisz na koniec jak rozwiązałeś problem.
Powrót do góry
moniska1991

Czytelnik



Dołączył: 24 Mar 2015
Posty: 4
Skąd jesteś (miejscowość / region): Mysłowice
Posiadane auto: peugeot 306 95
Piwa: 0/0
Wysłany: Czw 26 Mar 2015, 00:31
Temat postu:

Re: ( Peugeot 306 ) problem ze sprzęgłem


Tylko nie wiem czy się dobrze zrozumieliśmy, bo to tylko sprzęgło szaleje, nawet jeśli bym wcisnęła je jadąc na luzie to obroty wzrastają, a silnik zaczyna wyć. Nie jestem mechanikiem i kiepsko ogarniam układy samochodowe, ale czy olej w skrzyni biegów może powodować, aż takie odchyły?
Powrót do góry
dziadek1

Auto Maniak



Dołączył: 31 Paź 2010
Posty: 2011
Skąd jesteś (miejscowość / region): Brzozów
Posiadane auto: Grand scenic 1,9 dci r 2006
Piwa: 166/1
Wysłany: Czw 26 Mar 2015, 20:45
Temat postu:

Re: ( Peugeot 306 ) problem ze sprzęgłem


moniska1991 napisał:
nawet jeśli bym wcisnęła je jadąc na luzie to obroty wzrastają, a silnik zaczyna wyć. Nie jestem mechanikiem i kiepsko ogarniam układy samochodowe, ale czy olej w skrzyni biegów może powodować, aż takie odchyły?

Może nastąpić wyczuwalny wzrost obrotów ale nie wycie. Z Twojego opisu wynika, że dzieje się tak jakby sprzęgłem dodawało gazu. Zagadka w tym, że jak dobrze zrozumiałem, zjawisko ustępuje po nagrzaniu silnika. Ja bym na Twoim miejscu wymienił olej, bo to nie zaszkodzi, niezbyt kosztowne i badał co będzie dalej.
Pozdrawiam
_________________
Pomogłem - napisz na koniec jak rozwiązałeś problem.
Powrót do góry
Transit 2

Auto Maniak



Dołączył: 25 Sty 2015
Posty: 2118
Skąd jesteś (miejscowość / region): Podlaskie
Posiadane auto: Peugeot 106, Ford mondeo, Transit, Mercedes sprinter, Opel Vectra 2.0 tdi. Obecnie posiadam Forda Transit 2.0 tdi 300 rok 2003., Peugeot 206 1.1 2002 rok, Citroen c5 2.0 hdi 2002 rok.
Piwa: 102/6
Wysłany: Czw 26 Mar 2015, 23:25
Temat postu:

Re: ( Peugeot 306 ) problem ze sprzęgłem


Witam koleżanko,
A co na to mechanik i czy sprawdzone zostało linka od ssania.
dziadek1 napisał:
Cytat:
że dzieje się tak jakby sprzęgłem dodawało gazu. Zagadka w tym, że jak dobrze zrozumiałem, zjawisko ustępuje po nagrzaniu silnika

Nie jest to wcale zagadka ani jakieś tam skomplikowane:
Otóż po nagrzaniu się silnika wraz z prędkością auta olej w skrzyni biegów zaczyna być rzadki i dla tego nie ma różnicy tak jak przy zimnym silniku.
Przyczyny zwiększenia obrotów silnika należy szukać w silniku, oczywiście warto wymienić olej skrzyni biegów co jednocześnie ułatwi zmiany biegów( podejrzewam że również przy zimny silniku( po od paleniu silnika) ciężko wchodzą szczególnie 1 i 2 biegu).
Także koleżanko podjęć do warsztatu i nie sprawdzi linkę od ssania czy nie jest zaciągnięta.
_________________
Każda rada jest dobra, ale odpisanie jak zostało naprawione to też dobra rada.
Szczęśliwego Nowego Jorku.
Powrót do góry
moniska1991

Czytelnik



Dołączył: 24 Mar 2015
Posty: 4
Skąd jesteś (miejscowość / region): Mysłowice
Posiadane auto: peugeot 306 95
Piwa: 0/0
Wysłany: Pią 27 Mar 2015, 00:42
Temat postu:

Re: ( Peugeot 306 ) problem ze sprzęgłem


Dobrze powiedziane ze sprzęgło dodaje gazu... olej w skrzyni biegow wymieniony, biegi owszem wchodza lepiej ale dalej cos wariuje. Jutro jade do mechanika, ktory mam nadzieje nie bedzie rzucał tylko tekstow ze trzeba sprzedać. .
Powrót do góry
Transit 2

Auto Maniak



Dołączył: 25 Sty 2015
Posty: 2118
Skąd jesteś (miejscowość / region): Podlaskie
Posiadane auto: Peugeot 106, Ford mondeo, Transit, Mercedes sprinter, Opel Vectra 2.0 tdi. Obecnie posiadam Forda Transit 2.0 tdi 300 rok 2003., Peugeot 206 1.1 2002 rok, Citroen c5 2.0 hdi 2002 rok.
Piwa: 102/6
Wysłany: Nie 29 Mar 2015, 10:19
Temat postu:

Re: ( Peugeot 306 ) problem ze sprzęgłem


Cytat:
ktory mam nadzieje nie bedzie rzucał tylko tekstow ze trzeba sprzedać.

Jak rzuci takie hasło, to przekaż mechanikowi że warsztat właściciela musi zmienić i chętnie odkupię Twisted Evil .
Faktem może być to :czy będzie kosztowna naprawa auta na którym będziesz musiała wyłożyć jeśli okaże się poważniejsze usterki ( choćby takie wtryski) i tak jak wcześniej napisałem do sprawdzenia linka ssania ręcznego.
_________________
Każda rada jest dobra, ale odpisanie jak zostało naprawione to też dobra rada.
Szczęśliwego Nowego Jorku.
Powrót do góry
Wyświetl posty z ostatnich:   
   Forum PEUGEOT Forum Strona Główna -> ( Peugeot 306 ) Silnik iskrowy-układ chłodzenia-układ zasilania-układ napędowy. Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)
Strona 1 z 1
Ogłoszenia sprzedaży - Peugeot 306 »

Opinie o samochodach Peugeot 306 - testy użytkowników »


 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach

Popularne dyskusje w dziale: ( Peugeot 306 ) Silnik iskrowy-układ chłodzenia-układ zasilania-układ napędowy.


Peugeot207 SW

12 400

2010r.

185 000 km

śląskie

Peugeot3008

43 990

2015r.

97 000 km

śląskie

Peugeot208

30 900

2014r.

143 000 km

śląskie

Peugeot3008

104 990

2018r.

99 000 km

śląskie

Peugeot208

23 900

2014r.

89 000 km

pomorskie





Powered by phpBB © 2001, 2006 phpBB Group



Partnerskie fora dyskusyjne: Peugeot 405 club   



Serwis partnerski portalu www.auto.plSamochody to nasza pasja
Copyright © Profit 2003 - 2024 Created by idealneT and OM System