Peugeot

ogłoszeniaceny używanychwiadomościdealerzyforumczęścioponyksiążkilinkitapetyopiniedekoder VIN
  FAQ    Szukaj    Użytkownicy    Regulamin    Grupy    Czat    Rejestracja 
  Profil    Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości    Zaloguj    iboi - ogłoszenia

( Peugeot 306 ) Wentylator chłodnicy



 
postów na stronie: 10 20 50
   Forum PEUGEOT Forum Strona Główna -> ( Peugeot 306 ) Silnik Diesel-układ chłodzenia-układ zasilania-układ napędowy.
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
1krychu2

Debiutant



Dołączył: 05 Sty 2011
Posty: 24
Skąd jesteś (miejscowość / region): Milicz
Posiadane auto: Peugeot 306 2.0HDi
Piwa: 1/1
Wysłany: Sob 11 Kwi 2015, 16:44
Temat postu:

Wentylator chłodnicy


Witam Kolegów!

Od niedawna jestem szczęśliwym posiadaczem 306'ki z silnikiem 2.0 HDi 2000r hatchback.
wczoraj zauważyłem problem z uruchamianiem wiatraków na chłodnicy, silnik nawet przy temperaturze około 100*C nie załącza ich. Szukając problemy znalazłem roztopiony pod maską jeden z przekażników ( http://zapodaj.net/450e27d1a0830.png.html przekażnik był roztopiony w miejscu PIN'a zaznaczonego niebieską kreską) po wymianie przekażnika nowy po chwili zrobił sie gorący, a wiatraki ani drgnęły, wymieniałem na gorącym silniku.

Czy ktoś Was miał podobny problem, bądź może zasugerować gdzie szukać rozwiązania mojego problemu.

Pozdrawiam Krystian
Powrót do góry
DamianOl

Stały Bywalec



Dołączył: 10 Lis 2014
Posty: 242
Skąd jesteś (miejscowość / region): Warmińsko-mazurskie
Posiadane auto: Astra H Z19DTJ 2005
Piwa: 15/6
Wysłany: Sob 11 Kwi 2015, 18:31
Temat postu:

Re: ( Peugeot 306 ) Wentylator chłodnicy


Bezpiecznika nie wywala? Nie uszkadza się bezpiecznik?

Najprawdopodobniej doszło do zwarcia w układzie zasilającym silnik wentylatora. Jeżeli możesz, zrób zdjęcie pinów tego przekaźnika, a dokładniej chodzi mi o oznaczenia na przekaźniku przy pinie(np liczby 15,30 itp) i do tego schemat(często na bocznej obudowie jest schemat tego przekaźnika).

Według mnie, został uszkodzony któryś z przewodów, przez co jest zwarcie, które skutkuje zwiększonym prądem a co za tym idzie, wręcz gotującym się przekaźnikiem. Musisz wziąć multimetr i posprawdzać omomierzem jakie są wartości rezystancji. Wyjmij wtyczkę z wentylatora i sprawdź omomierzem. Najlepiej, jakbyś odłączył akumulator i dopiero wtedy badał rezystancję. Podczas badania rezystancji, urządzenia nie mogą być zasilone.

Możliwe jest też uszkodzenie silnika wentylatora(zabrudzenie itp), przez co silnik potrzebuje więcej prądu do rozruchu, mimo że nawet nie rusza się, co skutkuje paleniem przekaźnika(np przekaźnik ma zbyt małą obciążalność prądową i przekroczenie tej wartości skutkuje topieniem się przekaźnika).

Możesz również sprawdzić, odłączając wtyczkę wentylatora i podłączenie samemu zasilania i sprawdzenie czy wentylator się ruszy. No i oczywiście sprawdź też napięcia we wtyczce.
Powrót do góry
Transit 2

Auto Maniak



Dołączył: 25 Sty 2015
Posty: 2118
Skąd jesteś (miejscowość / region): Podlaskie
Posiadane auto: Peugeot 106, Ford mondeo, Transit, Mercedes sprinter, Opel Vectra 2.0 tdi. Obecnie posiadam Forda Transit 2.0 tdi 300 rok 2003., Peugeot 206 1.1 2002 rok, Citroen c5 2.0 hdi 2002 rok.
Piwa: 102/6
Wysłany: Nie 12 Kwi 2015, 07:57
Temat postu:

Re: ( Peugeot 306 ) Wentylator chłodnicy


Witam.
Sprawdź czujnik(włącznik) termiczny wentylatora, być może zwarcie robi i dlatego grzeje się przekaźnik, bo z opisu widać że jest duże obciążenie napięcia od wentylatora do przekaźnik a między nimi jest czujnik(włącznik)termiczny to on powoduje zwarcie. Chyba że instalacja jest uszkodzona przetarta i też zwarcie mogą robić co należało sprawdzić.
_________________
Każda rada jest dobra, ale odpisanie jak zostało naprawione to też dobra rada.
Szczęśliwego Nowego Jorku.
Powrót do góry
Wyświetl posty z ostatnich:   
   Forum PEUGEOT Forum Strona Główna -> ( Peugeot 306 ) Silnik Diesel-układ chłodzenia-układ zasilania-układ napędowy. Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)
Strona 1 z 1
Ogłoszenia sprzedaży - Peugeot 306 »

Opinie o samochodach Peugeot 306 - testy użytkowników »


 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach

Popularne dyskusje w dziale: ( Peugeot 306 ) Silnik Diesel-układ chłodzenia-układ zasilania-układ napędowy.


Peugeot308

67 700

2017r.

160 000 km

mazowieckie

Peugeot3008

37 900

2016r.

158 000 km

kujawsko-pomorskie

PeugeotRIFTER

58 900

2018r.

159 202 km

podkarpackie

Peugeot3008

89 900

2018r.

94 000 km

wielkopolskie

Peugeot3008

87 300

2020r.

155 211 km

podkarpackie





Powered by phpBB © 2001, 2006 phpBB Group



Partnerskie fora dyskusyjne: Peugeot 405 club   



Serwis partnerski portalu www.auto.plSamochody to nasza pasja
Copyright © Profit 2003 - 2024 Created by idealneT and OM System