Peugeot

ogłoszeniaceny używanychwiadomościdealerzyforumczęścioponyksiążkilinkitapetyopiniedekoder VIN
  FAQ    Szukaj    Użytkownicy    Regulamin    Grupy    Czat    Rejestracja 
  Profil    Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości    Zaloguj    iboi - ogłoszenia

( Peugeot 806 ) Pompa paliwa nie podaje - proszę o pomoc



 
postów na stronie: 10 20 50
   Forum PEUGEOT Forum Strona Główna -> ( Peugeot 806 ) Porady, problemy techniczne
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
jack.a4

Debiutant



Dołączył: 30 Kwi 2015
Posty: 42
Skąd jesteś (miejscowość / region): Świdnica
Posiadane auto: Peugeot 806,2000r. 2.0 16V RFV, 407 2006 2.0 16V RFJ automat
Piwa: 0/0
Wysłany: Czw 30 Kwi 2015, 22:40
Temat postu:

Pompa paliwa nie podaje - proszę o pomoc


Nie mogę odpalić mojego Peugeota, rozrusznik kręci, ale pompa nie trybi. 3 tygodnie temu pierwszy raz się to przytrafiło i pomógł kontakt spray na wtyczkę od przekażnika pompy. Teraz, gdy znowu zaniemógł, przekaźnik od pompy tak strzelał, jakby się spawał w środku. Spray tym razem nie pomógł. Myślałem,że padł przekaźnik, ale podmieniłem na inny i było to samo. Posprawdzałem wszystkie punkty masowe i połączenia. Na złączce wiązki( brązowej) dwa prądowe piny były zielone. Wyczyściłem, oczywiście spray i przekażnik nie strzela, ale nie zalącza pompy. Jak podam masę do przekażnika pompa pracuje. Sprawdziłem przejście z kompa do przekaźnika i jest OK. Wychodzi na to, że komp nie podaje masy na przekaźnik. Narazie dostawiłem przekaźnik, żeby podawał masę, przewód od kompa odciąłem, ale nie jest to rozwiązanie. Dodam jeszcze, że od kompa idzie jeszcze jeden przewód masowy, który załącza prąd na kompa. Myślę, że ten prądowy ma załączyć moję brakującą masę.

Moje pytanie do zorientowanych: czy jest uwalony komputer czy immobiliser?
Z góry dziękuję za rady.
Powrót do góry
KotBury

Auto Maniak



Dołączył: 25 Sie 2013
Posty: 970
Skąd jesteś (miejscowość / region): Goleniów k/Szczecina
Posiadane auto: 406 2,0 HDI 110 KM combi 2000, KIA CARNIVAL 2,9 CRDI 145 KM
Piwa: 92/1
Wysłany: Pią 01 Maj 2015, 04:32
Temat postu:

Re: ( Peugeot 806 ) Pompa paliwa nie podaje - proszę o pomoc


Jeżeli są popalone rzeczy w silniku, to w pierwszej kolejności sprawdziłbym bezpieczniki, a nie komputer i immo, które są właśnie zabezpieczone przed spaleniem przez przekaźnik, to po pierwsze.
Jeżeli miała miejsca akcja niemal pożarowa to może kable się wzajemnie posklejały i robią zwarcie, a nie sam przekaźnik, który wymieniłeś.
Ponadto pompa elektryczna uruchamiana jest z pominięciem immo i komputera. Czyli musi pracować zawsze, gdy tylko przekręcisz kluczyk w stacyjce i pracuje rozrusznik. Komputer zakazuje (na podstawie immo) podawania napięcia na wtryskiwacze oraz zawory regulacyjne. Dlatego silnik nie startuje mimo kręcenia rozrusznika i podawania paliwa przez pompę elektryczną.
Sądzę wobec tego, że problem może tkwić w pętli: kluczyk-stacyjka-rozrusznik-akumulator-komputer-immo.

I jeszcze jedna uwaga ogólna: przekaźnik jest podwójny, tzn. obsługuje nie tylko pompę, ale również wtryskiwacze paliwa oraz kondensatory wtryskowe w komputerze. Ze względu jednak na wysokie wartości prądowe, wtryskiwacze mają osobną instalację poza zasilaniem pokładowym, a zatem nie mają masy.

Pzdr KotBury
Powrót do góry
jack.a4

Debiutant



Dołączył: 30 Kwi 2015
Posty: 42
Skąd jesteś (miejscowość / region): Świdnica
Posiadane auto: Peugeot 806,2000r. 2.0 16V RFV, 407 2006 2.0 16V RFJ automat
Piwa: 0/0
Wysłany: Pią 01 Maj 2015, 08:37
Temat postu:

Re: ( Peugeot 806 ) Pompa paliwa nie podaje - proszę o pomoc


Nie ma rzerzy popalonych. Napisałem, że przekażnik tykał, jakby się spawało, żeby dać obraz, jak to było słychać. Wszystkie przewody są jak nowe. Rozkręciłem wiązkę os przekaźnika do kompa i od złączek czarnej i brązowej pod aku do ściany grodziowej. Wszystko wygląda idealnie. Nie wiem, jak działa immo. Czy rozrusznik będzie kręcil, jeśli immo trzyma?
Powrót do góry
HERMES
Moderator

Auto Maniak



Dołączył: 30 Wrz 2008
Posty: 3822
Skąd jesteś (miejscowość / region): Starachowice
Posiadane auto: Citroen Peugeot Renault
Piwa: 174/25
Wysłany: Wto 05 Maj 2015, 22:44
Temat postu:

Re: ( Peugeot 806 ) Pompa paliwa nie podaje - proszę o pomoc


Immo jest ok, podłącz kontrolkę między + a wyjście ze sterownika na pompę. Sprawdz czy zaświeci.
Jak nie to sprawdz rezystancję starego przekażnika i sprawdz czy działa na krótko i jaki ma pobór.
_________________
Prosze pytać na pw.
Powrót do góry
komunikator tlen - status skype status
jack.a4

Debiutant



Dołączył: 30 Kwi 2015
Posty: 42
Skąd jesteś (miejscowość / region): Świdnica
Posiadane auto: Peugeot 806,2000r. 2.0 16V RFV, 407 2006 2.0 16V RFJ automat
Piwa: 0/0
Wysłany: Pią 08 Maj 2015, 11:48
Temat postu:

Re: ( Peugeot 806 ) Pompa paliwa nie podaje - proszę o pomoc


tak nie naprawię. Na pompę z tego przekażnika wychodzi +, jak mu podam z boku ten brakujący -. Potrzebuję schematu do silnika RFV ze sterownikiem Boscha MP 7.3. Jeśli ktoś ma, będę bardzo wdzięczy.
Powrót do góry
Reklama








Wysłany: Pią 08 Maj 2015, 11:48
Temat postu:

reklama


Powrót do góry
jack.a4

Debiutant



Dołączył: 30 Kwi 2015
Posty: 42
Skąd jesteś (miejscowość / region): Świdnica
Posiadane auto: Peugeot 806,2000r. 2.0 16V RFV, 407 2006 2.0 16V RFJ automat
Piwa: 0/0
Wysłany: Sro 20 Maj 2015, 08:28
Temat postu:

Re: ( Peugeot 806 ) Pompa paliwa nie podaje - proszę o pomoc


Udało się. Wyrzuciłem złączkę brązową wiązki silnika i auto odpaliło. Dziwne, bo wszystkie piny wyglądały ok, ale coś nie łączyło na łączeniu kabel-pin. Wychodzi na to, że jest to bolączką 806. W poprzedniej 806 wyciąłem obie złączki, ale tam w środku piny były zgnite i nie było wątpliwości. Zamykam temat.
Powrót do góry
Wyświetl posty z ostatnich:   
   Forum PEUGEOT Forum Strona Główna -> ( Peugeot 806 ) Porady, problemy techniczne Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)
Strona 1 z 1
Ogłoszenia sprzedaży - Peugeot 806 »

Opinie o samochodach Peugeot 806 - testy użytkowników »


 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach

Popularne dyskusje w dziale: ( Peugeot 806 ) Porady, problemy techniczne


Peugeot2008

55 000

2018r.

90 000 km

śląskie

Peugeot5008

25 900

2010r.

217 000 km

lubelskie

PeugeotPartner

10 000

2007r.

235 000 km

lubelskie

Peugeot2008

54 900

2018r.

111 000 km

wielkopolskie

Peugeot508

32 900

2014r.

185 120 km

śląskie





Powered by phpBB © 2001, 2006 phpBB Group



Partnerskie fora dyskusyjne: Peugeot 405 club   



Serwis partnerski portalu www.auto.plSamochody to nasza pasja
Copyright © Profit 2003 - 2024 Created by idealneT and OM System