Peugeot

ogłoszeniaceny używanychwiadomościdealerzyforumczęścioponyksiążkilinkitapetyopiniedekoder VIN
  FAQ    Szukaj    Użytkownicy    Regulamin    Grupy    Czat    Rejestracja 
  Profil    Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości    Zaloguj    iboi - ogłoszenia

( Peugeot 407 ) Opóźniona reakcja na gaz przy wciskaniu pedału gazu


Idź do strony 1, 2  Następny
 
postów na stronie: 10 20 50
   Forum PEUGEOT Forum Strona Główna -> ( Peugeot 407 ) Silnik iskrowy-układ chłodzenia-układ zasilania-układ napędowy.
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
martinpln

Czytelnik



Dołączył: 15 Cze 2015
Posty: 2
Skąd jesteś (miejscowość / region): Brzesko
Posiadane auto: Peugeot 407 2.0 benzyna
Piwa: 0/0
Wysłany: Pon 15 Cze 2015, 20:32
Temat postu:

Opóźniona reakcja na gaz przy wciskaniu pedału gazu


Witam !

Mam problem z moim Peugeotem 407 2.0 benzyna silnik strasznie wolno reaguje na dodawanie gazu szczegolnie gdy pracuje na wolnych obrotach reakcja na zmiane obrotow to conajmniej 2 sekundy.Gdy juz wejdzie na obroty to silnik pracuje wporzadku. Pedal gazu musi zostac dosc mocno wcisniety by cos sie dzialo z wolnych obrotow. okolo 2 sekundy jest to ogromna dziura ktora na miescie podczas jazdy codziennej jest denerwujaca i niebezpieczna gdyz nie tej plynnosci jest to moj pierwszy peugeot i chcialbym zapytac posiadaczy czy ten typ tak ma ? a jesli nie ma to prosze o porady co z tym zrobic. podlaczany byl dzisiaj pod komputer nie wykazal zadnych bledow ma nowy filtr powietrza w tych modelach nie ma przeplywomierza wiec to odpada zamowilem nowe swiece ktore za kilka dni zmienie dla pewnosci. Za inne sugestie bede bardzo wdzieczny

Pozdrawiam Marcin
Powrót do góry
niqs

Dyskutant



Dołączył: 05 Sty 2015
Posty: 96
Skąd jesteś (miejscowość / region): Wejherowo
Posiadane auto: Peugeot 407 2,0 HDI Sedan Premium 2007
Piwa: 2/0
Wysłany: Wto 16 Cze 2015, 14:25
Temat postu:

Re: ( Peugeot 407 ) Opóźniona reakcja na gaz przy wciskaniu pedału gazu


ja mam podobne problemy z opóźnioną reakcja na pedał gazu ale w 2,0 HDI i tez szukam jakiegoś rozwiązania niestety nie mam pomysłu...

raz tylko słyszałem, że może potencjometr w pedale szwankuje... nie wiem jak to sprawdzić nie podmieniając na inny.
Powrót do góry
Wystawiono 1 piw(a)
Jurek1966

Dyskutant



Dołączył: 30 Sty 2015
Posty: 56
Skąd jesteś (miejscowość / region): łódź
Posiadane auto: vw
Piwa: 1/0
Wysłany: Wto 16 Cze 2015, 15:50
Temat postu:

Re: ( Peugeot 407 ) Opóźniona reakcja na gaz przy wciskaniu pedału gazu


tez to mam ale nie myslałem, że to jest czegoś wina, myślałem, że to normalne, kiedyś miałem coś takiego w dieslu 1,8 tdi że turbo było bardzo opóźnione ale w dieslach to normalne. Moze popytaj też telefoniczne w sklepie z francuskimi częściami salko.pl oni dużo wiedzą i na pewno chętnie pomogą
Powrót do góry
niqs

Dyskutant



Dołączył: 05 Sty 2015
Posty: 96
Skąd jesteś (miejscowość / region): Wejherowo
Posiadane auto: Peugeot 407 2,0 HDI Sedan Premium 2007
Piwa: 2/0
Wysłany: Czw 18 Cze 2015, 10:51
Temat postu:

Re: ( Peugeot 407 ) Opóźniona reakcja na gaz przy wciskaniu pedału gazu


no nie wiem czy w dieslu to jest takie normalne
fakt może występowac zjawisko turbodziury w dolnym zakresie obrotów ale bez przesady...
Powrót do góry
ksprut

Debiutant



Dołączył: 17 Wrz 2015
Posty: 17
Skąd jesteś (miejscowość / region): Bełchatów
Posiadane auto: Peugeot 407 SW 2.0 136 BENZYNA 2004
Piwa: 0/1
Wysłany: Czw 17 Wrz 2015, 12:22
Temat postu:

Re: ( Peugeot 407 ) Opóźniona reakcja na gaz przy wciskaniu pedału gazu


Mam dokładnie ten sam problem u siebie. Strasznie denerwujące.
Mój teść w 307 2.0 HDI ma też tak, ale w trochę mniejszym stopniu.
Jakby ktoś wymieniał już kiedyś potencjometr od gazu i mógł powiedzieć czy ten problem zniknął, to byłoby super.
Powrót do góry
Reklama








Wysłany: Czw 17 Wrz 2015, 12:22
Temat postu:

reklama


Powrót do góry
parian

Dyskutant



Dołączył: 24 Paź 2013
Posty: 55
Skąd jesteś (miejscowość / region): Police
Posiadane auto: C-Crosser 2.4 Pb + LPG
Piwa: 2/0
Wysłany: Czw 17 Wrz 2015, 14:47
Temat postu:

Re: ( Peugeot 407 ) Opóźniona reakcja na gaz przy wciskaniu pedału gazu


Kolego martinpln, jak poradzisz sobie z problemem to daj znać. Ogólnie wiele aut z tym silnikiem (EW10A) i z LPG ma takie objawy. Dotyczy to zarówno Puga jak i Citroenów. Na chwilę pomaga adaptacja przepustnicy dokonana przez Planeta. Podobno rozwiązaniem jest dłuższa jazda na benzynie, a później naniesienie poprawek na mapy gazu, ale to rozwiązanie nie jest potwierdzone.
Powrót do góry
ksprut

Debiutant



Dołączył: 17 Wrz 2015
Posty: 17
Skąd jesteś (miejscowość / region): Bełchatów
Posiadane auto: Peugeot 407 SW 2.0 136 BENZYNA 2004
Piwa: 0/1
Wysłany: Pon 21 Wrz 2015, 08:07
Temat postu:

Re: ( Peugeot 407 ) Opóźniona reakcja na gaz przy wciskaniu pedału gazu


parian napisał:
Kolego martinpln, jak poradzisz sobie z problemem to daj znać. Ogólnie wiele aut z tym silnikiem (EW10A) i z LPG ma takie objawy. Dotyczy to zarówno Puga jak i Citroenów. Na chwilę pomaga adaptacja przepustnicy dokonana przez Planeta. Podobno rozwiązaniem jest dłuższa jazda na benzynie, a później naniesienie poprawek na mapy gazu, ale to rozwiązanie nie jest potwierdzone.


Kolego parian... odpowiedź wkleiła Ci się nie do tego posta co trzeba. Tę samą odpowiedź wpisałeś tutaj:
http://peugeot.auto.com.pl/forum/viewtopic.php?p=1053026#1053026

i bardziej to się tyczy tamtego problemu.
Powrót do góry
parian

Dyskutant



Dołączył: 24 Paź 2013
Posty: 55
Skąd jesteś (miejscowość / region): Police
Posiadane auto: C-Crosser 2.4 Pb + LPG
Piwa: 2/0
Wysłany: Wto 29 Wrz 2015, 14:25
Temat postu:

Re: ( Peugeot 407 ) Opóźniona reakcja na gaz przy wciskaniu pedału gazu


Umyślnie wkleiłem odpowiedzi w dwóch tematach, ponieważ objaw jest taki sam-opóźniona reakcja na pedał gazu objawiająca się początkowym brakiem mocy. Szlag już mnie trafia, bo póki auto się nie rozgrzeje to strach jeździć, a rozwiązania nie widzę.
Powrót do góry
ksprut

Debiutant



Dołączył: 17 Wrz 2015
Posty: 17
Skąd jesteś (miejscowość / region): Bełchatów
Posiadane auto: Peugeot 407 SW 2.0 136 BENZYNA 2004
Piwa: 0/1
Wysłany: Sro 30 Wrz 2015, 07:47
Temat postu:

Re: ( Peugeot 407 ) Opóźniona reakcja na gaz przy wciskaniu pedału gazu


parian napisał:
...Szlag już mnie trafia, bo póki auto się nie rozgrzeje to strach jeździć, a rozwiązania nie widzę.


No to u mnie jest jeszcze gorzej, bo nie ma znaczenia czy silnik jest rozgrzany czy nie...cały czas ma opóźnioną reakcję. Jednego "dzwona" już przez to bym miał - ja mu w gaz do połowy, a ten nic. W sobotę jadę na warsztat wymienić rozrząd, oleje i świece (bo już pora na ten komplet), powiem mechanikom o tym gazie i może coś poradzą.

EDIT.
No i jestem po wizycie u mechanika. Rozrząd, oleje, filtry i świece wymienione. Silnik pracuje jeszcze ciszej i równiej niż wcześniej... ledwo go słychać w kabinie. NIESTETY PEDAŁ GAZU MA NADAL SŁABĄ REAKCJĘ I AUTO SŁABO SIĘ ZBIERA. W komputerze błędów brak - coś tam kiedyś było, że paliwo słabszej jakości wlane, ale usunęli ten błąd. Rozmawiałem trochę o tym silniku z właścicielem warsztatu - mówi, że ogólnie Peugeoty 407 z silnikiem 2.0 tak właśnie mają. Mówi, że nie jestem też pierwszy, który twierdzi, że auto jak na 136 KM jest bardzo ospałe.
Niestety... Sad
Powrót do góry
konami3

Debiutant



Dołączył: 24 Wrz 2015
Posty: 14
Skąd jesteś (miejscowość / region): Puławy
Posiadane auto: 407 SW PB+LPG 2007
Piwa: 0/0
Wysłany: Wto 06 Paź 2015, 17:01
Temat postu:

Re: ( Peugeot 407 ) Opóźniona reakcja na gaz przy wciskaniu pedału gazu


Jak każdy inny samochód na pewno nie powinno być takiej sytuacjii, trzeba szukać usterki, u kolegi też były takie objawy tylko w benzynie i winna była przepustnica jest sterowana silniczkiem krokowym i mimo że powinna być szczelna to i tak w środku był kurz i na zewnątrz na ośce przepustnicy też pełno brudu co powodowało zacieranie się osi przepustnicy i silnik nie miał siły tak szybko nią sterować co powodowało ospałe przyspieszanie.Rozebrać ją nie jest łatwo to na własną odpowiedzialność ale opłacało się zaoszczędzić pare stówek.
Przyczyną mogą też być takie rzeczy jak słabe ciśnienie paliwa,sondy lambda obie muszą pracować w układzie zamkniętym,jeżeli jest jakaś nieszczelność na wydechu przed drugą sondą to mieszanka nie będzie prawidłowa w chwili przyspieszania, mapsensor,sprężarka i jej osprzęt,czujnik położenia wałka rozrządu no i w silnikach z wariatorem ten mechanizm lubi robić problemy. Trzeba cierpliwie szukać albo sprzedać.
Powrót do góry
wojtom

Czytelnik



Dołączył: 09 Sie 2015
Posty: 5
Skąd jesteś (miejscowość / region): Gdansk
Posiadane auto: peugeot 407,benzyna1996cm,2007
Piwa: 0/0
Wysłany: Pon 01 Lut 2016, 13:26
Temat postu:

Re: ( Peugeot 407 ) Opóźniona reakcja na gaz przy wciskaniu pedału gazu


witam,
mam ten sam problem, ale nie występuje on nonstop i nie ma reguły czy silnik jest zimny czy ciepły, ale mam inne pytanie, czy przy nieprawidłowej pracy sondy llub przepustnicy komputer może wprowadzać skrzynię biegów w tryb awaryjny?(skrzynia automat). Może ktoś spotkał się z takim problemem?
Będę wdzięczny za sugestie:-)
Pozdrawiam
Powrót do góry
Gregor.Zico

Debiutant



Dołączył: 18 Kwi 2016
Posty: 45
Skąd jesteś (miejscowość / region): Radom
Posiadane auto: Peugeot 407 SW 1,8 LPG
Piwa: 1/2
Wysłany: Sro 13 Lip 2016, 08:10
Temat postu:

Re: ( Peugeot 407 ) Opóźniona reakcja na gaz przy wciskaniu pedału gazu


Witam.
Podepnę się pod temat.
U mnie też "gaz" działał z lekkim opóźnieniem (1,8 125 KM). Pojechałem do mechanika na czyszczenie przepustnicy. Przepustnica wyczyszczona, adaptacja zrobiona, jest lepiej, ale... po jeździe pojawia się błąd P1160 (a dwa razy pokazał się też P1161). Mam "mini OBD II" na bluetooth więc od razu telefonem kasuję ten błąd. Podjechałem znów do mechanika i wymieniona została wtyczka z pinami od przepustnicy (był słaby kontakt na pinach), ale nie pomogło. Wychodzi na to, że przepustnica do wymiany. Chyba że może być jeszcze coś innego?
Może zrobić jeszcze jedną adaptację? Co konkretnie oznaczają te błędy?
_________________
Pozdrawiam - Grzesiek
Powrót do góry
MatikKRK

Czytelnik



Dołączył: 14 Sie 2016
Posty: 5
Skąd jesteś (miejscowość / region): Krakow
Posiadane auto: Peugeot 407 sw 2.0 16v
Piwa: 0/0
Wysłany: Wto 06 Wrz 2016, 03:56
Temat postu:

Re: ( Peugeot 407 ) Opóźniona reakcja na gaz przy wciskaniu pedału gazu


Witam. Udało sie komuś coś ustalic? U mnie problem polega na tym ze po dotknieciu gazu noga samochod bujnie (szarpnie) i dalej idzie juz rowno a po puszczeniu tak samo bujnięcie...
_________________
"Pomożecie ? Pomożemy" - prawdziwi Ludzie.
Powrót do góry
KamilReda

Debiutant



Dołączył: 03 Wrz 2016
Posty: 25
Skąd jesteś (miejscowość / region): Reda
Posiadane auto: 407 2.2 LPG 2005 sedan
Piwa: 0/1
Wysłany: Wto 06 Wrz 2016, 08:35
Temat postu:

Re: ( Peugeot 407 ) Opóźniona reakcja na gaz przy wciskaniu pedału gazu


MatikKRK napisał:
Witam. Udało sie komuś coś ustalic? U mnie problem polega na tym ze po dotknieciu gazu noga samochod bujnie (szarpnie) i dalej idzie juz rowno a po puszczeniu tak samo bujnięcie...

ja tak miałem na zapchanych filtrach:)
Powrót do góry
paulo1979

Czytelnik



Dołączył: 06 Lis 2019
Posty: 7
Skąd jesteś (miejscowość / region): Katowice
Posiadane auto: Peugeot, 407, SW, 2,2i 16V, 2004, VIN VF36E3FZF21138825
Piwa: 0/0
Wysłany: Sro 27 Lis 2019, 11:37
Temat postu:

Re: ( Peugeot 407 ) Opóźniona reakcja na gaz przy wciskaniu pedału gazu


Witam,

odświeżam wątek...

Czy udało się dojść co było problemem?

Sugerujecie filtry jakie konkretnie masz na myśli?
Ze swojej strony mam podobny problem ale filtry zmienione poza paliwa którego nie wiem gdzie szukać...
Czytałem że jest tylko sitko w pompie paliwa w baku (czy ono może być zatkane?) ale też ze w niektórych modelach były montowane?

Możecie coś podpowiedzieć?

Pozdrawiam
_________________
nie uczony nie szkolony a cwany... skubany Smile
Powrót do góry
Wyświetl posty z ostatnich:   
   Forum PEUGEOT Forum Strona Główna -> ( Peugeot 407 ) Silnik iskrowy-układ chłodzenia-układ zasilania-układ napędowy. Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)
Idź do strony 1, 2  Następny
Strona 1 z 2
Ogłoszenia sprzedaży - Peugeot 407 »

Opinie o samochodach Peugeot 407 - testy użytkowników »


 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach

Popularne dyskusje w dziale: ( Peugeot 407 ) Silnik iskrowy-układ chłodzenia-układ zasilania-układ napędowy.


Peugeot208

62 800

2018r.

18 000 km

śląskie

Peugeot607

13 600

2007r.

267 000 km

wielkopolskie

Peugeot508

50 900

2018r.

182 623 km

śląskie

Peugeot308 SW

30 800

2015r.

249 506 km

pomorskie

Peugeot207

13 990

2010r.

142 652 km

pomorskie





Powered by phpBB © 2001, 2006 phpBB Group



Partnerskie fora dyskusyjne: Peugeot 405 club   



Serwis partnerski portalu www.auto.plSamochody to nasza pasja
Copyright © Profit 2003 - 2024 Created by idealneT and OM System