Peugeot

ogłoszeniaceny używanychwiadomościdealerzyforumczęścioponyksiążkilinkitapetyopiniedekoder VIN
  FAQ    Szukaj    Użytkownicy    Regulamin    Grupy    Czat    Rejestracja 
  Profil    Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości    Zaloguj    iboi - ogłoszenia

( Peugeot 407 ) Samoczynne Zwiększanie obrotów z 2tys do 2,4tys ktoś wie??



 
postów na stronie: 10 20 50
   Forum PEUGEOT Forum Strona Główna -> ( Peugeot 407 ) Silnik Diesel-układ chlodzenia-układ zasilania-układ napędowy.
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
Wicia06

Dyskutant



Dołączył: 20 Cze 2015
Posty: 69
Skąd jesteś (miejscowość / region): Warszawa
Posiadane auto: peugeot 407 SW 05 rok 2.0hdi
Piwa: 0/20
Wysłany: Sob 20 Cze 2015, 19:49
Temat postu:

Samoczynne Zwiększanie obrotów z 2tys do 2,4tys ktoś wie??


Witam.Jestem tu nowy i nie wiedziałem w którym temacie dokładnie to napisać a nigdzie nie znalazłem podobnej "ciekawostki"która występuje w moim 407 SW 2,0HDI 136KM.Kupiłem samochód miesiąc temu i od samego początku mam taką dziwną przypadłość że gdy na 3 a głównie najczęściej na 4,5,6 biegu dam gazu ostro w podłogę to samochód gdy przekroczy 2 tys obrotów samoczynnie podnosi obroty z 2tys na 2400 tys obrotów...auto jest z 2005 roku i ma przebieg 211tys km przebieg prawdziwy posiadam wszystkie faktury do samego końca.Myślałem że to może ślizgające się sprzęgło ale każdy mechanik powiedział że nie zresztą mam rachunek z francji że raptem rok temu sprzęgło i dwumasa była wymieniana i przejechała tylko 21tys km po wymianie.Poza tym sprzęgło jest miękkie i bierze od dołu tak jak powinno a nie przy samym końcu a gdy się kończy sprzęgło pedał staje się twardy,poza tym śmierdziało by specyficznym swądem podczas jazdy a nic takiego miejsca nie ma.Tak samo sprawdziliśmy prostym tekstem sprzęgło na postoju 4 bieg puszczanie delikatnie sprzęgła i obroty nawet na chwile się nie podniosły a auto momentalnie zgasło,tak samo wiec zrobiliśmy na 2 biegu auto również nie ruszyło obroty się nie zwiększyły a samochód zgasł co oznacza że sprzęgło trzyma i jest dobre....Test na sprzęgło podczas jazdy 100km/h 6 bieg i wzniesienie i również niby obroty wzrastaja z 2tys na 2,4 tys ale auto wręcz aż wyrywa pod górkę moment i ma 130km/h a przecież gdyby sprzęgło było do wymiany i się ślizgało wzrosły by obroty ale nie przyspieszyłby pod górę a zrobił to momentalnie...tak samo gdy na 3,4,5,6 biegu przyspieszam gaz do podłogi i gdy zwiększy ten moment obrotowy samoczynnie samochód nie stoi w miejscu a żwawo przyspiesza....Nie wiem naprawdę już co to jest,czy ktoś miał może taki sam przypadek w swoim samochodzie?? Mechanik już stwierdził i mnie również to tak wygląda że jakby ten peugeot posiadał jakiś elektroniczny sterownik mocy silnikiem i obrotów że gdy wykryje za duży bieg a za małą prędkość bo to też wtedy ma miejsce lub gdy właśnie jak cisnę w podłogę i potrzebuje więcej mocy to tak jakby jakiś posiadał sterownik który w tym momencie odcina połowe skrzyni biegów resztę przełożeń żeby całą moc szła na ten aktualny bieg by lepiej przyspieszyć tak powiedział mechanik i ja też już tak stwierdzam że może to możliwe no bo jak to inaczej wytłumaczyć??Ta ciekawostka,problem nie występuje tylko na 1,2 czasem 3 biegu a przeważnie na 4,5,6 gdy już jest większa prędkość lub za duży bieg a za mała prędkość a auto mimo zwiększania momentu obrotowego po przekroczeniu 2tys z 2 tys na 2,4tys nie traci dużo na przyspieszeniu a wręcz jakby to mu pomagało bo powiem że mój 407 Sw na alufelgach 18" i szerokości opony 245 takiego kupiłem więc opony też ładnie go hamują przyspiesza do setki w 9,2 sekundy a pali przy tym 7l/100 przy ostrzejszej jeździe gdzie w katalogu czytałem że niby 407Sw w 2,0hdi 136 koni robią to max w 10,5 s a najczęściej w 11s...zgłupiałem już zupełnie ani ja ani mechanicy nie wiedzą co to za problem lub co to za bajer.Do tej pory jeździłem niemieckimi samochodami typu audi,vw ten peugeot trafił mi się przypadkiem z Francji Smile i pierwszy raz spotykam się z takim czymś podczas jazdy :/ Czy miał ktoś podobne objawy i może wie co to jest lub jakoś je rozwiązał?? Bardzo proszę o pomoc będę bardzo wdzięczny...Pozdrawiam serdecznie
Powrót do góry
Transit 2

Auto Maniak



Dołączył: 25 Sty 2015
Posty: 2118
Skąd jesteś (miejscowość / region): Podlaskie
Posiadane auto: Peugeot 106, Ford mondeo, Transit, Mercedes sprinter, Opel Vectra 2.0 tdi. Obecnie posiadam Forda Transit 2.0 tdi 300 rok 2003., Peugeot 206 1.1 2002 rok, Citroen c5 2.0 hdi 2002 rok.
Piwa: 102/6
Wysłany: Sob 20 Cze 2015, 20:08
Temat postu:

Re: ( Peugeot 407 ) Samoczynne Zwiększanie obrotów z 2tys do 2,4tys ktoś wie??


Witam.
Diagnostyka komputerowa się kłania, co to za mechanik nie sprawdzając rzeczywisty czas pracy silnika.
Być może ma bajer takie jak elektroniczny tak zwane kaganiec, lecz to wszystko należy sprawdzić diagnostycznie, czyli podłączyć się pod komputer i sprawdzić czas pracy silnika na postoju i tak jak w czasie jazdy.
_________________
Każda rada jest dobra, ale odpisanie jak zostało naprawione to też dobra rada.
Szczęśliwego Nowego Jorku.
Powrót do góry
Wicia06

Dyskutant



Dołączył: 20 Cze 2015
Posty: 69
Skąd jesteś (miejscowość / region): Warszawa
Posiadane auto: peugeot 407 SW 05 rok 2.0hdi
Piwa: 0/20
Wysłany: Sob 20 Cze 2015, 21:53
Temat postu:

Re: ( Peugeot 407 ) Samoczynne Zwiększanie obrotów z 2tys do 2,4tys ktoś wie??


aha dzięki Wielkie za informacje Smile no niby jak go kupowałem to miał napisane w wyposażeniu że posiada jakiś elektroniczny ogranicznik prędkości ale czy to jest to,to nie wiem.Pomiar komputerem czyli na hamowni też mogą to zrobić tak ? bo to niby symulacja jazdy ? Niby czytałem coś na forach o elektrozaworze turbiny ale to by był spadek mocy pewnie i komputer pokazałby jakiś błąd a komputer jest czysty wszystko ok a turbina i silnik ma pełną moc że aż dziwie się że przy takiej masie kombi i koła 18" 245 szerokie że tak te auto ciągnie....jestem zszokowany tym zjawiskiem i naprawdę nie wiem już sam co to.ok dziękuje za poradę Smile jeśli uda się dojść co to jest na pewno się podzielę opinią Smile pozdrawiam
Powrót do góry
bartezz_81

Debiutant



Dołączył: 16 Lut 2015
Posty: 43
Skąd jesteś (miejscowość / region): Gorzów
Posiadane auto: Peugeot 407 SW 2.0HDI
Piwa: 0/0
Wysłany: Sob 20 Cze 2015, 22:24
Temat postu:

Re: ( Peugeot 407 ) Samoczynne Zwiększanie obrotów z 2tys do 2,4tys ktoś wie??


Wicia, ale namieszałeś... Wnioskuję, że przy przyspieszaniu, silnik wskakuje na 2400 obr, ale prędkość nie rośnie proporcjonalnie do wzrostu obrotów, czy tak? Czy może silnik wskakuje na 2400 obr, a auto przyspiesza normalnie?
W Pugu w silniku 2.0 HDI występuje coś w rodzaju overboost, czyli chwilowy wzrost momentu obrotowego przy nagłym zapotrzebowaniu na ów moment (czyli gaz w podłogę przy np wyprzedzaniu). Może o to Ci chodzi?
Powrót do góry
Transit 2

Auto Maniak



Dołączył: 25 Sty 2015
Posty: 2118
Skąd jesteś (miejscowość / region): Podlaskie
Posiadane auto: Peugeot 106, Ford mondeo, Transit, Mercedes sprinter, Opel Vectra 2.0 tdi. Obecnie posiadam Forda Transit 2.0 tdi 300 rok 2003., Peugeot 206 1.1 2002 rok, Citroen c5 2.0 hdi 2002 rok.
Piwa: 102/6
Wysłany: Sob 20 Cze 2015, 22:25
Temat postu:

Re: ( Peugeot 407 ) Samoczynne Zwiększanie obrotów z 2tys do 2,4tys ktoś wie??


Na hamowni nie koniecznie, wystarczy podłączyć się pod komputer i odczytać błędy jak i paramenty silnika.
Cytat:
komputer pokazałby jakiś błąd a komputer jest czysty wszystko
Jeśli sprawdzono i komputer nie pokazuje błędy to należało zajrzeć w paramenty silnika, ponieważ błędy silnika polega na tym: uszkodzenie elektronicznie części silnika, a więc możliwe że czujnik podciśnieniowy od turbiny bądź EGR działa lecz nie tak jak powinien, co należało właśnie sprawdzić w paramenty pracy silnika. (nie błędy lecz paramenty)
Cytat:
a głównie najczęściej na 4,5,6 biegu dam gazu ostro w podłogę to samochód gdy przekroczy 2 tys obrotów samoczynnie podnosi obroty z 2tys na 2400 tys
Być może masz elektroniczny kaganiec polegający na łagodniejsze jazdy i nie pozwala temu silnikowi ostrej jazdy, w takim przypadku spróbuj przyspieszać zgodnie zmianą biegów do prędkości.
Lecz każdy diesel będzie z opóźnieniem reagował na przyśpieszenie poprzez gwałtownej w ciśnięciu pedał gazu.
_________________
Każda rada jest dobra, ale odpisanie jak zostało naprawione to też dobra rada.
Szczęśliwego Nowego Jorku.
Powrót do góry
Reklama








Wysłany: Sob 20 Cze 2015, 22:25
Temat postu:

reklama


Powrót do góry
Wicia06

Dyskutant



Dołączył: 20 Cze 2015
Posty: 69
Skąd jesteś (miejscowość / region): Warszawa
Posiadane auto: peugeot 407 SW 05 rok 2.0hdi
Piwa: 0/20
Wysłany: Sob 20 Cze 2015, 22:42
Temat postu:

Re: ( Peugeot 407 ) Samoczynne Zwiększanie obrotów z 2tys do 2,4tys ktoś wie??


bartezz_81 tak gdy przy przyspieszaniu silnik dochodzi do 2tys obrotów wskakuje na 2,4tys a prędkość przez tą chwile wzrasta ale o połowę mniej...wszystko dzieje się przy ostrym przyspieszaniu pedałem w podłodze.na 1,2 biegu to się nie dzieje a nawet i na 3 też bardzooo rzadko...dzieje się tak przy albo za dużym biegu a małej prędkości albo przy ostrym ciśnięciu ale tylko od 2tys do 2,4tys na wyższych obrotach takich skoków już nigdy nie ma....sam już nie wiem co to jest,spróbuję sprawdzić jeszcze komputerem tą pracę silnika choć gdy go kupowałem to fakt miał napisane że posiada ogranicznik prędkości ale to chyba jest bardziej związane z tempomatem a tempomatu nie używam w ogóle bo to [cenzura]ła jak dla mnie zupełnie nie potrzebna.dzięki za radę Smile
Powrót do góry
Wicia06

Dyskutant



Dołączył: 20 Cze 2015
Posty: 69
Skąd jesteś (miejscowość / region): Warszawa
Posiadane auto: peugeot 407 SW 05 rok 2.0hdi
Piwa: 0/20
Wysłany: Sob 20 Cze 2015, 23:13
Temat postu:

Re: ( Peugeot 407 ) Samoczynne Zwiększanie obrotów z 2tys do 2,4tys ktoś wie??


No i chyba problem się już rozwiązał sam....poszperałem w internecie wszystko na temat peugeota 407 z tym silnikiem i na tej stronie http://moto.pl/MotoPL/1,111276,2096269.html znalazłem taki o to tekst "Rzędowe, 4-cylindrowe jednostki napędowe - benzynowa o pojemności 2,2 l i wysokoprężna 2.0 HDi - są już zdecydowanie głośniejsze. Ale nie można im odmówić wystarczającej dynamiki. Obie współpracują z ręczną, 6-biegową przekładnią - precyzyjniejszą niż 5-biegowa montowana w poprzednim modelu. Diesel wyróżnia się funkcją overboost - szybkie wciśnięcie pedału gazu do oporu rozpoznawane jest jako sytuacja, w której potrzeba nagle przyspieszyć, i na kilkanaście sekund wzrasta dostępny moment obrotowy (maksymalnie z 320 do 340 Nm). " to jest dokładnie ten objaw który ja mam,przyspieszam gwałtownie a niestety lubię taką jazdę i właśnie moment obrotowy zwiększa się momentalnie na 2 sekundy przez co samochód tak jakby z jednej str mam wrażenie że jakby wolniej a z drugiej jakby lżej przyspieszał choć gdy miałem taki przypadek na naprawdę sporym wzniesieniu przy 100km/h i 6 bieg dając do oporu gazu momentalnie przyspieszył do 130km/h mimo braku redukcji i górki a auto jeździ na felach peugeota 18" 245 oponach taki kupiłem a idzie i to ładnie Smile dzięki za rady, barteez_81 miałej rację z tym overboostem...Jeździłem 8 lat tylko niemieckimi samochodami także z rocznika 05 06 a praktycznie przypadkiem trafil mi się ten peugot w full opcji za 13tys zł z oryginalnym przebiegiem 211tys 05 rok i nie sądziłem że francuska marka może mieć takie bajery Smile Smile zawsze włochów i francuzów unikam jak ognia i nadal jestem za niemieckimi autami tylko i wyłącznie ale peugeot mile mnie zaskoczył taką nowinką a i dobrymi silnikami hdi Smile szkoda tylko że ma problemy z elektroniką jak choćby u mnie nie działa roleta dachu takiego kupiłem jest zamknięta i słuszę tylko puknięcie po przekręceniu sterownika rolety i tyle ani razu nawet na 1 cm się nie rozsunęła a szkoda Sad po woli myślę o kupnie rolety z anglika raptem 300zł tylko czy podziała i jak to wymienić :/ a może to tylko jakaś błachostka i dla tego nie działa eh....Dzięki za rady Smile Pozdrawiam Serdecznie Smile
Powrót do góry
bartezz_81

Debiutant



Dołączył: 16 Lut 2015
Posty: 43
Skąd jesteś (miejscowość / region): Gorzów
Posiadane auto: Peugeot 407 SW 2.0HDI
Piwa: 0/0
Wysłany: Nie 21 Cze 2015, 00:11
Temat postu:

Re: ( Peugeot 407 ) Samoczynne Zwiększanie obrotów z 2tys do 2,4tys ktoś wie??


No widzisz, zawsze warto wiedzieć coś o samochodzie , którym się jeździ. Ogranicznik prędkości jest dobry, gdy chcesz kogoś zrobić w jajo (ustawiłem ogranicznik na 50 i dałem się przejechać kumplowi, który lubi ostro depnąć - ale był zdziwiony, że auto rozpoznaje jazdę w terenie zabudowanym). Tempomat uważam za świetną sprawę w trasie - jadąc nad morze prawie 300 km, tempomatu używałem przez prawie 200, przyspieszając i zwalniając tylko manetką. Do elektryki trzeba mieć cierpliwość: zapalał mi się komunikat o uszkodzonych kierunkach i światłach stop, mimo że wszystkie działały. Pomogła wymiana wszystkich żarówek w tylnych lampach - po prostu włókna były przegrzane. Peugeot nie lubi marnej jakości żarówek. Teraz zmagam się z awarią czujników parkowania - zwarcie do plusa.
Pozdrawiam i życzę przyjemności z jazdy!
Powrót do góry
Anperis

Debiutant



Dołączył: 19 Sie 2017
Posty: 26
Skąd jesteś (miejscowość / region): Śląsk
Posiadane auto: 508 sw
Piwa: 0/4
Wysłany: Nie 20 Wrz 2020, 18:36
Temat postu:

Re: ( Peugeot 407 ) Samoczynne Zwiększanie obrotów z 2tys do 2,4tys ktoś wie??


Odświeżam, mam to samo w Peugeot 508 2.0 hdi, trochę mnie to niepokoi bo na filmikach z testów elastyczności nie widzę takich objawów.
Powrót do góry
Wyświetl posty z ostatnich:   
   Forum PEUGEOT Forum Strona Główna -> ( Peugeot 407 ) Silnik Diesel-układ chlodzenia-układ zasilania-układ napędowy. Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)
Strona 1 z 1
Ogłoszenia sprzedaży - Peugeot 407 »

Opinie o samochodach Peugeot 407 - testy użytkowników »


 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach

Popularne dyskusje w dziale: ( Peugeot 407 ) Silnik Diesel-układ chlodzenia-układ zasilania-układ napędowy.


Peugeot108

29 990

2015r.

54 000 km

śląskie

Peugeot508

33 900

2014r.

185 118 km

śląskie

Peugeot208

36 900

2018r.

68 000 km

wielkopolskie

Peugeot208

60 900

2022r.

28 600 km

śląskie

Peugeot308

17 999

2007r.

139 000 km

dolnośląskie





Powered by phpBB © 2001, 2006 phpBB Group



Partnerskie fora dyskusyjne: Peugeot 405 club   



Serwis partnerski portalu www.auto.plSamochody to nasza pasja
Copyright © Profit 2003 - 2024 Created by idealneT and OM System