Peugeot

ogłoszeniaceny używanychwiadomościdealerzyforumczęścioponyksiążkilinkitapetyopiniedekoder VIN
  FAQ    Szukaj    Użytkownicy    Regulamin    Grupy    Czat    Rejestracja 
  Profil    Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości    Zaloguj    iboi - ogłoszenia

( Peugeot 106 ) Wyciek z chłodnicy i nie tylko



 
postów na stronie: 10 20 50
   Forum PEUGEOT Forum Strona Główna -> ( Peugeot 106 ) Silnik iskrowy-układ chłodzenia-układ zasilania-układ napędowy.
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
xzae

Czytelnik



Dołączył: 29 Lip 2015
Posty: 5
Skąd jesteś (miejscowość / region): Oświęcim
Posiadane auto: Peugeot, 106, xr, 1.0, 1994
Piwa: 0/0
Wysłany: Sro 29 Lip 2015, 16:57
Temat postu:

Wyciek z chłodnicy i nie tylko


Witam, posiadam peugeot 106 I 1.0 z 1994 od paru dni, kupiony po taniości. Będąc na przeglądzie poinformowano mnie że jest wyciek z chłodnicy i powinienem to załatać lub wymienić chłodnice. Nie będę ukrywał jestem zielony w te klocki :/.

Mechanik polecił mi wlanie uszczelniacza wraz z płynem chłodniczym w celu sprawdzenia czy da to jakiś efekt. Od tego zaczne:
1. Czy warto w ogóle bawić się w dolewanie uszczelniacza?
2. Jak mam znaleźć chłodnicę do tego auta - ponieważ przeszukując alledrogo natrafiam na chłodnice do wersji II a mechanik mnie poinformował że ta nie będzie pasować Sad
3.W jaki sposób sprawdzić faktyczny stan płynu chłodniczego? Niby jest z boku na dole napis MIN ale przez ten plastik się nie da popatrzeć Very Happy
4. W jaki sposób zlać stary płyn i jaki najlepiej wlać?

Na stacji diagnostycznej także przyczepiono się o tylną oś a konkretnie o tulejki wachaczy z tyłu. Mechanik mi coś wspominał że one nie wychodzą z czegoś tam i na tym skończył.

Rzeczą która mnie martwi to stukanie nie wiem gdzie przy skręcaniu ostrzejszym samochodem, osoba od której kupowałem mówiła że to drązek czy coś.

Ostatnia rzecz która mnie martwi to dziwny dźwięk (jakby sypał się piasek czy coś) jak np. redukuje bieg i hamuje silnikiem albo samo sciągnięcie nogi z pedału gazu.

Prosiłbym o pomoc Smile
Powrót do góry
arnoldzik

Dyskutant



Dołączył: 01 Kwi 2010
Posty: 70
Skąd jesteś (miejscowość / region): Krosno
Posiadane auto: Peugeot 106 1,1
Piwa: 5/0
Wysłany: Sro 29 Lip 2015, 20:07
Temat postu:

Re: ( Peugeot 106 ) Wyciek z chłodnicy i nie tylko


Jeśli chodzi o chłodnicę to jest używ. http://allegro.pl/chlodnica-wody-peugeot-106-91-95-1-0-benz-i5504653796.html
stan płynu możesz sprawdzić podświetlając od tyłu latarką owy zbiorniczek lub można odkręcić korek i poprostu zaglądnąć do środka (ważne nie odkręcaj na gorącym silniku bo się poparzysz)
Spust płynu chłodniczego jest na dole chłodnicy taki mały korek.
Sprawa tuleji wahacza tylnej osi to muszę cię zmartwić jest to bolączka peugeotów 106 . Jeżeli to tylko ślizgowe łożyska to można to wymienic tyle ż koszt wymiany jednej strony to ok. 150zł+80zł lożysko Jeśli natomiast zużyte lożysko uszkodziło czop belki to naprawa w granicach 1000 zł , lepiej chyba kupić belkę używ. np. z Francjii za jakieś 500 zł
Stukanie przy skręcie no to powinien mechanik zdiagnozować lub na autodiagnostyce może być przegub do wymiany np. dlatego przy hamowaniu silnikiem są te odgłosy a po wysprzęgleniu zanikają bo skrzynia jest rozłączona od silnika i koła obracają się swobodnie.
POWODZENIA!!!
Powrót do góry
gadu-gadu skype status
xzae

Czytelnik



Dołączył: 29 Lip 2015
Posty: 5
Skąd jesteś (miejscowość / region): Oświęcim
Posiadane auto: Peugeot, 106, xr, 1.0, 1994
Piwa: 0/0
Wysłany: Sro 29 Lip 2015, 20:22
Temat postu:

Re: ( Peugeot 106 ) Wyciek z chłodnicy i nie tylko


Na stacji mi gość powiedział że tuleje są do wymiany bo maja 55% a z przodu cos 70 pare. Mechanik mi właśnie oznajmił że z tulejkami z tyłu jest lipa poprzez belke ... Jak się to ma do użytkowania auta? Jest jakieś zagrożenie? Obecnie nie mam za duzo pieniędzy wiec koszty belki i jej wymiana nie wchodzą w grę.
Płyn w zbiorniku przy chlodnicy jest taki jakby brązowy/czarny. Nie wiem jak wyglada bardzo stary ale ktoś mi napomknął że moze sie olej dostawac i dlatego tak wyglada. Dodam również ze jak odkręce korek od chlodnicy to przy samym korku mam troszke tej "mazi". O stukaniu przy skrecaniu przeczytalem że to może byc prawie wszystko ale sprzedajacy mowil cos o drążku i ze to nic groźnego ...

Co do tej chłodnicy co mi podałeś skąd mam mieć pewność że nie jest dziurawa? Fakt faktem w sklepie mi powiedziano że nowa 150 :/
Powrót do góry
xzae

Czytelnik



Dołączył: 29 Lip 2015
Posty: 5
Skąd jesteś (miejscowość / region): Oświęcim
Posiadane auto: Peugeot, 106, xr, 1.0, 1994
Piwa: 0/0
Wysłany: Sro 29 Lip 2015, 21:02
Temat postu:

Re: ( Peugeot 106 ) Wyciek z chłodnicy i nie tylko


Jaki kolor przybiera stary płyn chłodniczy? Niestety nie mam jak porównać, najwyżej jutro pojade do innego mechanika i może on to jakoś w miare oceni Sad
Powrót do góry
arnoldzik

Dyskutant



Dołączył: 01 Kwi 2010
Posty: 70
Skąd jesteś (miejscowość / region): Krosno
Posiadane auto: Peugeot 106 1,1
Piwa: 5/0
Wysłany: Czw 30 Lip 2015, 06:52
Temat postu:

Re: ( Peugeot 106 ) Wyciek z chłodnicy i nie tylko


Stań z tyłu auta i zobacz czy koła stoją prosto I-I czy tak / - \ Jeżeli któreś stoi lekko po skosie to belka do wymiany .Wszystko zależy ile tym samochodem chcesz pojeżdzić . Jak nie długo to szkoda kasy pchać nowe części .
Płyn chłodniczy ma różną barwę . Oryginalnie jest różowy lub niebieski taki seledyn , ale jak ktoś pomieszał np. był wlany różowy a dolano niebieski to robi się bury i nic nie osiąniesz , najlepiej wymienić jeszcze nie taki koszt wchodzi 5 litrów Ja wlewałem zawsze borygo
Zmień na innego mechanika najlepiej żeby ktoś ci polecił czasem dobry mechanik więcej ci powie i podpowie niż na tych diagnostycznych ścieżkach. A wracając do belki powiedział ci 55% wydajności tylnego zawieszenia i tyle ale co jest uszkodzone to już nie popatrzył nawet łyżki nie wsadził i nie podważył drążka skrętnego .
Powrót do góry
gadu-gadu skype status
Reklama








Wysłany: Czw 30 Lip 2015, 06:52
Temat postu:

reklama


Powrót do góry
xzae

Czytelnik



Dołączył: 29 Lip 2015
Posty: 5
Skąd jesteś (miejscowość / region): Oświęcim
Posiadane auto: Peugeot, 106, xr, 1.0, 1994
Piwa: 0/0
Wysłany: Czw 30 Lip 2015, 15:11
Temat postu:

Re: ( Peugeot 106 ) Wyciek z chłodnicy i nie tylko


Korek - http://www.fotosik.pl/pokaz_obrazek/8e38...bf4cb.html
http://www.fotosik.pl/pokaz_obrazek/9f36...6fd94.html
http://www.fotosik.pl/pokaz_obrazek/3ed1...98b1c.html

Tak to wygląda.

Na stacji mi podał że tulejki z tyłu są do wymiany i bodajże że hamulce coś słabo działają - może to być wina przyrdzewiałych hamulców?
Powrót do góry
xzae

Czytelnik



Dołączył: 29 Lip 2015
Posty: 5
Skąd jesteś (miejscowość / region): Oświęcim
Posiadane auto: Peugeot, 106, xr, 1.0, 1994
Piwa: 0/0
Wysłany: Czw 30 Lip 2015, 15:12
Temat postu:

Re: ( Peugeot 106 ) Wyciek z chłodnicy i nie tylko


W dodatku mechanik napomknął że wymiana tulejek może być kłopotliwa ponieważ trudno je wyjąć/nie wychodzą ...

Kto mi jest w stanie udzielić informacji na temat zbiornika wyrównawczego w moim aucie? Zbiornik do ktorego sie dolewa przy chlodnicy jest a wyrównawczego nie zlokalizowałem ...

p.s Ile kosztuje naprawa recznego na 1 koło? Na kartce jest napisane ze lewy ma 1,37 a prawy 0,55 Sad

Autem mam zamiar pojezdzic rok/dwa. Nie wydaje mi sie aby byly pochylone, na stacji takze o tym nic nie mowil.
Powrót do góry
Wyświetl posty z ostatnich:   
   Forum PEUGEOT Forum Strona Główna -> ( Peugeot 106 ) Silnik iskrowy-układ chłodzenia-układ zasilania-układ napędowy. Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)
Strona 1 z 1
Ogłoszenia sprzedaży - Peugeot 106 »

Opinie o samochodach Peugeot 106 - testy użytkowników »


 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach

Popularne dyskusje w dziale: ( Peugeot 106 ) Silnik iskrowy-układ chłodzenia-układ zasilania-układ napędowy.


Peugeot308

34 500

2016r.

148 300 km

wielkopolskie

Peugeot308

49 900

2017r.

72 000 km

wielkopolskie

Peugeot307 SW

5 900

2002r.

293 000 km

kujawsko-pomorskie

Peugeot3008

43 990

2015r.

97 000 km

śląskie

Peugeot3008

49 850

2015r.

112 600 km

wielkopolskie





Powered by phpBB © 2001, 2006 phpBB Group



Partnerskie fora dyskusyjne: Peugeot 405 club   



Serwis partnerski portalu www.auto.plSamochody to nasza pasja
Copyright © Profit 2003 - 2024 Created by idealneT and OM System