Peugeot

ogłoszeniaceny używanychwiadomościdealerzyforumczęścioponyksiążkilinkitapetyopiniedekoder VIN
  FAQ    Szukaj    Użytkownicy    Regulamin    Grupy    Czat    Rejestracja 
  Profil    Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości    Zaloguj    iboi - ogłoszenia

( Peugeot 206 ) Problem po odłączeniu akumulatora



 
postów na stronie: 10 20 50
   Forum PEUGEOT Forum Strona Główna -> ( Peugeot 206 ) Porady, problemy techniczne
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
Mijetek

Czytelnik



Dołączył: 03 Sty 2016
Posty: 5
Skąd jesteś (miejscowość / region): Białystok
Posiadane auto: Peugeot 206 2.0 HDI
Piwa: 0/2
Wysłany: Sro 06 Sty 2016, 23:24
Temat postu:

Problem po odłączeniu akumulatora


Witam, ostatnio postanowiłem doładować trochę mój akumulator (to była pierwsza taka operacja od początku posiadania samochodu przeze mnie), bo nie chciałem mieć problemow z porannym odpalaniem. Poszedłem wieczorem, akumulator odłączyłem, ale gdy chciałem go zamknąć manualnie (z kluczyka) zauważyłem, ze nie mogę tego zrobić z racji na zapieczony zamek. Pomyślałem, "zrobię to od strony pasażera", ale tam coś tkwiło w zamku (pewnie cześć złamanego drugiego klucza, którego nie dostałem przy zakupie, ale mniejsza o to). Tak sobie stałem i wpadłem na (według mnie) genialny plan, postanowiłem znowu podłączyć akumulator, zamknąć samochód z kluczyka (używając centralnego zamka) wyciągnąć akumulator, przymknąć klapę, tak abym mógł następnego dnia ja bez problemow otworzyć . Jak pomyślałem tak zrobiłem, wszystko poszło gładko, samochód zamknięty, klapa przymknięta, akumulator w reku, wiec wróciłem do domu podładować go. Następnego dnia pewny swojego genialnego planu, którego następnym krokiem było podłączenie akumulatora i otwarcie samochodu z pilota, po podłączeniu naciskając przycisk otwarcia drzwi nic się nie działo, myślałem, ze to coś z kluczykiem, ale po sprawdzeniu go przez pana, który dorabia klucze, okazało się, ze pilot wysyła sygnał i wszystko jest z nim ok. Sprawdziłem wszystkie bezpieczniki w komorze silnika, bo do środka nie mogę się dostać, zwarcia na 100 procent nie zrobiłem, nie mam pojęcia co robić. Dzwoniłem dzisiaj do ślusarza z pytaniem odnośnie działania kluczyka po wyjęciu akumulatora i ponownym go wsadzeniu, bo miałem nadzieje, ze spotkał się kiedyś z takim przypadkiem. Odpowiedział mi, ze czasami zdarza się tak, ze po odłączeniu akumulatora kluczyk traci swoje właściwości i przestaje działać, wystarczy tylko go zakodować. Szczerze powiem, nie spodziewałem się aż takiego obrotu sprawy, może samochód posiada jakiś system zabezpieczeń, który po odłączeniu akumulatora przy zamkniętych drzwiach w jakiś sposób blokuje samochód, ze po ponownym podłączeniu akumulatora nic nie działa, ani centralny zamek, ani elektryczne szyby, ani zapłon, kompletnie nic? Może dostanie się do środka, wsadzenie i przekręcenie kluczyka w stacyjce załatwi wszystkie problemy? Może to problem z elektryką i naprawa nie będzie tania? Może to tylko pilot w kluczyku, który wystarczy zakodować Czy ktoś kiedyś miał taki problem? Jakie są Wasze rady? Z góry dziękuje każdej osobie, która chociaż na moment zatrzymała się przy tym problemie.
Pozdrawiam
Powrót do góry
weber101

Dyskutant



Dołączył: 18 Lip 2010
Posty: 70
Skąd jesteś (miejscowość / region): RADOM
Posiadane auto: PEUGEOT 307 XS 1,6 16V 2002 Renault clio 3 1,2
Piwa: 2/1
Wysłany: Czw 07 Sty 2016, 09:55
Temat postu:

Re: ( Peugeot 206 ) Problem po odłączeniu akumulatora


Kiedyś miałem coś podobnego, ale u mnie zamki są sprawne. Po włożeniu akumulatora potrzymaj trochę otwieranie samochodu na piloci i powinno się naprawić. Kilka razy już tak robiłem i było ok.
Powrót do góry
Wystawiono 1 piw(a)
Mijetek

Czytelnik



Dołączył: 03 Sty 2016
Posty: 5
Skąd jesteś (miejscowość / region): Białystok
Posiadane auto: Peugeot 206 2.0 HDI
Piwa: 0/2
Wysłany: Czw 07 Sty 2016, 17:00
Temat postu:

Re: ( Peugeot 206 ) Problem po odłączeniu akumulatora


weber101 napisał:
Kiedyś miałem coś podobnego, ale u mnie zamki są sprawne. Po włożeniu akumulatora potrzymaj trochę otwieranie samochodu na piloci i powinno się naprawić. Kilka razy już tak robiłem i było ok.

Niestety nic to nie dało.
Powrót do góry
HERMES
Moderator

Auto Maniak



Dołączył: 30 Wrz 2008
Posty: 3822
Skąd jesteś (miejscowość / region): Starachowice
Posiadane auto: Citroen Peugeot Renault
Piwa: 174/25
Wysłany: Pią 08 Sty 2016, 10:42
Temat postu:

Re: ( Peugeot 206 ) Problem po odłączeniu akumulatora


A przez bagażnik sie nie dostaniesz, spróbuj drutem odbezpieczyć oparcie fotela tylnej kanapy. Po włożeniu kluczyka w stacyjkę i włączeniu zapłony zacznie działać centralny.
Jak nie to wtedy trzeba go ponownie zsynchronizować ale klucz musi być w stacyjce.
Poza tym, jak masz wkładki niedziałające to w razie rozładowania baterii nie wejdziesz do auta i to naprawa priorytetowa.
_________________
Prosze pytać na pw.
Powrót do góry
komunikator tlen - status skype status Wystawiono 1 piw(a)
Mijetek

Czytelnik



Dołączył: 03 Sty 2016
Posty: 5
Skąd jesteś (miejscowość / region): Białystok
Posiadane auto: Peugeot 206 2.0 HDI
Piwa: 0/2
Wysłany: Pią 08 Sty 2016, 22:40
Temat postu:

Rozwiazanie problemu.


Bardzo dziękuję za pomoc, wystarczyło dostać się do środka i wsadzić kluczyk do stacyjki, przekręcić klucz i przytrzymać byle jaki przycisk przez około 10-15 sekund i klucz sam się koduje. Daje Wam ogromne piwo na tym serwisie.
Pozdrawiam
Powrót do góry
Reklama








Wysłany: Pią 08 Sty 2016, 22:40
Temat postu:

reklama


Powrót do góry
Marcinnn1981

Czytelnik



Dołączył: 05 Sty 2021
Posty: 1
Skąd jesteś (miejscowość / region): Tychy
Posiadane auto: Peugeot 307 2.0
Piwa: 0/0
Wysłany: Wto 05 Sty 2021, 20:23
Temat postu:

Re: Rozwiazanie problemu.


[quote="Mijetek"]Bardzo dziękuję za pomoc, wystarczyło dostać się do środka i wsadzić kluczyk do stacyjki, przekręcić klucz i przytrzymać byle jaki przycisk przez około 10-15 sekund i klucz sam się koduje. Daje Wam ogromne piwo na tym serwisie.

Przepraszam, że odgrzewam...
Mam pytanie jak w koncu dostałeś się do samochodu?
Powrót do góry
Wyświetl posty z ostatnich:   
   Forum PEUGEOT Forum Strona Główna -> ( Peugeot 206 ) Porady, problemy techniczne Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)
Strona 1 z 1
Ogłoszenia sprzedaży - Peugeot 206 »

Opinie o samochodach Peugeot 206 - testy użytkowników »


 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach

Popularne dyskusje w dziale: ( Peugeot 206 ) Porady, problemy techniczne

15) zawory »

Peugeot208

39 400

2017r.

105 520 km

podkarpackie

Peugeot208

56 990

2021r.

21 047 km

pomorskie

Peugeot2008

39 900

2014r.

80 000 km

wielkopolskie

Peugeot1007

8 888

2005r.

177 000 km

wielkopolskie

Peugeot3008

79 800

2019r.

79 000 km

małopolskie





Powered by phpBB © 2001, 2006 phpBB Group



Partnerskie fora dyskusyjne: Peugeot 405 club   



Serwis partnerski portalu www.auto.plSamochody to nasza pasja
Copyright © Profit 2003 - 2024 Created by idealneT and OM System