Peugeot

ogłoszeniaceny używanychwiadomościdealerzyforumczęścioponyksiążkilinkitapetyopiniedekoder VIN
  FAQ    Szukaj    Użytkownicy    Regulamin    Grupy    Czat    Rejestracja 
  Profil    Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości    Zaloguj    iboi - ogłoszenia

( Peugeot 206 ) Problem po odłączeniu akumulatora



 
postów na stronie: 10 20 50
   Forum PEUGEOT Forum Strona Główna -> ( Peugeot 206 ) Porady, problemy techniczne
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
Mijetek

Czytelnik



Dołączył: 03 Sty 2016
Posty: 5
Skąd jesteś (miejscowość / region): Białystok
Posiadane auto: Peugeot 206 2.0 HDI
Piwa: 0/2
Wysłany: Sro 06 Sty 2016, 23:24
Temat postu:

Problem po odłączeniu akumulatora


Witam, ostatnio postanowiłem doładować trochę mój akumulator (to była pierwsza taka operacja od początku posiadania samochodu przeze mnie), bo nie chciałem mieć problemow z porannym odpalaniem. Poszedłem wieczorem, akumulator odłączyłem, ale gdy chciałem go zamknąć manualnie (z kluczyka) zauważyłem, ze nie mogę tego zrobić z racji na zapieczony zamek. Pomyślałem, "zrobię to od strony pasażera", ale tam coś tkwiło w zamku (pewnie cześć złamanego drugiego klucza, którego nie dostałem przy zakupie, ale mniejsza o to). Tak sobie stałem i wpadłem na (według mnie) genialny plan, postanowiłem znowu podłączyć akumulator, zamknąć samochód z kluczyka (używając centralnego zamka) wyciągnąć akumulator, przymknąć klapę, tak abym mógł następnego dnia ja bez problemow otworzyć . Jak pomyślałem tak zrobiłem, wszystko poszło gładko, samochód zamknięty, klapa przymknięta, akumulator w reku, wiec wróciłem do domu podładować go. Następnego dnia pewny swojego genialnego planu, którego następnym krokiem było podłączenie akumulatora i otwarcie samochodu z pilota, po podłączeniu naciskając przycisk otwarcia drzwi nic się nie działo, myślałem, ze to coś z kluczykiem, ale po sprawdzeniu go przez pana, który dorabia klucze, okazało się, ze pilot wysyła sygnał i wszystko jest z nim ok. Sprawdziłem wszystkie bezpieczniki w komorze silnika, bo do środka nie mogę się dostać, zwarcia na 100 procent nie zrobiłem, nie mam pojęcia co robić. Dzwoniłem dzisiaj do ślusarza z pytaniem odnośnie działania kluczyka po wyjęciu akumulatora i ponownym go wsadzeniu, bo miałem nadzieje, ze spotkał się kiedyś z takim przypadkiem. Odpowiedział mi, ze czasami zdarza się tak, ze po odłączeniu akumulatora kluczyk traci swoje właściwości i przestaje działać, wystarczy tylko go zakodować. Szczerze powiem, nie spodziewałem się aż takiego obrotu sprawy, może samochód posiada jakiś system zabezpieczeń, który po odłączeniu akumulatora przy zamkniętych drzwiach w jakiś sposób blokuje samochód, ze po ponownym podłączeniu akumulatora nic nie działa, ani centralny zamek, ani elektryczne szyby, ani zapłon, kompletnie nic? Może dostanie się do środka, wsadzenie i przekręcenie kluczyka w stacyjce załatwi wszystkie problemy? Może to problem z elektryką i naprawa nie będzie tania? Może to tylko pilot w kluczyku, który wystarczy zakodować Czy ktoś kiedyś miał taki problem? Jakie są Wasze rady? Z góry dziękuje każdej osobie, która chociaż na moment zatrzymała się przy tym problemie.
Pozdrawiam
Powrót do góry
weber101

Dyskutant



Dołączył: 18 Lip 2010
Posty: 70
Skąd jesteś (miejscowość / region): RADOM
Posiadane auto: PEUGEOT 307 XS 1,6 16V 2002 Renault clio 3 1,2
Piwa: 2/1
Wysłany: Czw 07 Sty 2016, 09:55
Temat postu:

Re: ( Peugeot 206 ) Problem po odłączeniu akumulatora


Kiedyś miałem coś podobnego, ale u mnie zamki są sprawne. Po włożeniu akumulatora potrzymaj trochę otwieranie samochodu na piloci i powinno się naprawić. Kilka razy już tak robiłem i było ok.
Powrót do góry
Wystawiono 1 piw(a)
Mijetek

Czytelnik



Dołączył: 03 Sty 2016
Posty: 5
Skąd jesteś (miejscowość / region): Białystok
Posiadane auto: Peugeot 206 2.0 HDI
Piwa: 0/2
Wysłany: Czw 07 Sty 2016, 17:00
Temat postu:

Re: ( Peugeot 206 ) Problem po odłączeniu akumulatora


weber101 napisał:
Kiedyś miałem coś podobnego, ale u mnie zamki są sprawne. Po włożeniu akumulatora potrzymaj trochę otwieranie samochodu na piloci i powinno się naprawić. Kilka razy już tak robiłem i było ok.

Niestety nic to nie dało.
Powrót do góry
HERMES
Moderator

Auto Maniak



Dołączył: 30 Wrz 2008
Posty: 3814
Skąd jesteś (miejscowość / region): Starachowice
Posiadane auto: Citroen Peugeot Renault
Piwa: 174/25
Wysłany: Pią 08 Sty 2016, 10:42
Temat postu:

Re: ( Peugeot 206 ) Problem po odłączeniu akumulatora


A przez bagażnik sie nie dostaniesz, spróbuj drutem odbezpieczyć oparcie fotela tylnej kanapy. Po włożeniu kluczyka w stacyjkę i włączeniu zapłony zacznie działać centralny.
Jak nie to wtedy trzeba go ponownie zsynchronizować ale klucz musi być w stacyjce.
Poza tym, jak masz wkładki niedziałające to w razie rozładowania baterii nie wejdziesz do auta i to naprawa priorytetowa.
_________________
Prosze pytać na pw.
Powrót do góry
komunikator tlen - status skype status Wystawiono 1 piw(a)
Mijetek

Czytelnik



Dołączył: 03 Sty 2016
Posty: 5
Skąd jesteś (miejscowość / region): Białystok
Posiadane auto: Peugeot 206 2.0 HDI
Piwa: 0/2
Wysłany: Pią 08 Sty 2016, 22:40
Temat postu:

Rozwiazanie problemu.


Bardzo dziękuję za pomoc, wystarczyło dostać się do środka i wsadzić kluczyk do stacyjki, przekręcić klucz i przytrzymać byle jaki przycisk przez około 10-15 sekund i klucz sam się koduje. Daje Wam ogromne piwo na tym serwisie.
Pozdrawiam
Powrót do góry
Reklama








Wysłany: Pią 08 Sty 2016, 22:40
Temat postu:

reklama


Powrót do góry
Marcinnn1981

Czytelnik



Dołączył: 05 Sty 2021
Posty: 1
Skąd jesteś (miejscowość / region): Tychy
Posiadane auto: Peugeot 307 2.0
Piwa: 0/0
Wysłany: Wto 05 Sty 2021, 20:23
Temat postu:

Re: Rozwiazanie problemu.


[quote="Mijetek"]Bardzo dziękuję za pomoc, wystarczyło dostać się do środka i wsadzić kluczyk do stacyjki, przekręcić klucz i przytrzymać byle jaki przycisk przez około 10-15 sekund i klucz sam się koduje. Daje Wam ogromne piwo na tym serwisie.

Przepraszam, że odgrzewam...
Mam pytanie jak w koncu dostałeś się do samochodu?
Powrót do góry
Wyświetl posty z ostatnich:   
   Forum PEUGEOT Forum Strona Główna -> ( Peugeot 206 ) Porady, problemy techniczne Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)
Strona 1 z 1
Ogłoszenia sprzedaży - Peugeot 206 »

Opinie o samochodach Peugeot 206 - testy użytkowników »


 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach

Popularne dyskusje w dziale: ( Peugeot 206 ) Porady, problemy techniczne

15) zawory »

Peugeot3008

89 900

2018r.

94 000 km

wielkopolskie

Peugeot3008

89 900

2018r.

30 000 km

wielkopolskie

Peugeot207 SW

15 900

2009r.

174 103 km

łódzkie

Peugeot508

33 900

2014r.

185 118 km

śląskie

Peugeot206 CC

12 500

2004r.

151 000 km

śląskie





Powered by phpBB © 2001, 2006 phpBB Group



Partnerskie fora dyskusyjne: Peugeot 405 club   



Serwis partnerski portalu www.auto.plSamochody to nasza pasja
Copyright © Profit 2003 - 2024 Created by idealneT and OM System