Peugeot

ogłoszeniaceny używanychwiadomościdealerzyforumczęścioponyksiążkilinkitapetyopiniedekoder VIN
  FAQ    Szukaj    Użytkownicy    Regulamin    Grupy    Czat    Rejestracja 
  Profil    Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości    Zaloguj    iboi - ogłoszenia

( Peugeot 406 ) Komputer wyłącza wtryskiwacze. Problem



 
postów na stronie: 10 20 50
   Forum PEUGEOT Forum Strona Główna -> ( Peugeot 406 ) Elektronika/Elektryka/Komunikaty.
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
melo-s

Czytelnik



Dołączył: 14 Sty 2016
Posty: 2
Skąd jesteś (miejscowość / region): crawley
Posiadane auto: peugeot 407sw 2.0hdi
Piwa: 0/0
Wysłany: Czw 14 Sty 2016, 16:05
Temat postu:

Komputer wyłącza wtryskiwacze. Problem


Witam. od jakiegoś czasu mam problem z moim 407sw 2.0. od czasu do czasu silnik gaśnie. podłączenie do kompa wyświetla ze wszystkie wtryski zostają odłączane. mechanicy sa bezradni i nie wiedzą w czym problem. twierdzą że może być wadliwy komputer lub jakieś spięcie na kablu i to powoduje rozłączanie wtryskiwaczy. nadmieniam ze nie mam problemów z codziennym odpalaniem silnika, problem pojawia się po zgaśnięciu silnika bo przez chwile nie chce odpalić nawet na ciepłym. po chwili odpala chociaż ostatnio zajechałem aku a i tak nie odpalił, po podłączeniu kablami do drugiego samochodu odpalił od pierwszego na zimnym. moim zdaniem może być problem z paliwem a w zasadzie z nieczystościami w zbiorniku. kiedyś miałem taką sytuacje że podczas przyspieszania coś jakby eksplodowało w silniku po czym zaczął chodzić tylko na kilku cylindrach po czym zgasł. po zgaśnięciu odpalił za pierwszym i pracował jak nowy przez 3tyg. po 3 tyg znowu problem gaśnięcia powtórzył sie. kiedyś przy zmianie filtra mechanik powiedział że mam opiłki wiec przypuszczam ze to może być przyczyną bo zapychają wtryskiwacz co powoduje skok ciśnienia a wtedy komp wyłącza dopływ paliwa. czy ktoś spotkał sie kiedyś z taką sytuacja bo jestem bezradny. proszę pomóżcie
PIOTREK
Powrót do góry
polski

Stały Bywalec



Dołączył: 26 Gru 2015
Posty: 107
Skąd jesteś (miejscowość / region): OPOLE Mannheim
Posiadane auto: 407 1,6HDI 2008 207 1,4 2006 MERCEDES SPRINTER 2003
Piwa: 14/0
Wysłany: Czw 14 Sty 2016, 19:32
Temat postu:

gasniecie silnika


WITAM KOLEGO podłącz autko pod kompa przy chodzącym silniku z czytaj błedy jeśli są bedziesz wiedział coś wiecej a tak to w ciemno wtryski ,elektryka, komputer itd.
_________________
polski
Powrót do góry
góral73

Auto Maniak



Dołączył: 18 Lis 2008
Posty: 693
Skąd jesteś (miejscowość / region): małopolska
Posiadane auto: 508 sedan 2012 2,0 HDI 163KM
Piwa: 74/3
Wysłany: Czw 14 Sty 2016, 21:16
Temat postu:

Re: ( Peugeot 406 ) Komputer wyłącza wtryskiwacze. Problem


Sprawdz aku jak jest z nim problem komp może odcinać wtryski.
Powrót do góry
melo-s

Czytelnik



Dołączył: 14 Sty 2016
Posty: 2
Skąd jesteś (miejscowość / region): crawley
Posiadane auto: peugeot 407sw 2.0hdi
Piwa: 0/0
Wysłany: Pią 15 Sty 2016, 04:23
Temat postu:

Re: ( Peugeot 406 ) Komputer wyłącza wtryskiwacze. Problem


PROBLEM W TYM ŻE KOMP NICZEGO NIE POKAZUJE TAK MI POWIEDZIELI SZPECE. JUTRO ZADZWONIE DO NICH JESZCZE RAZ I SIE ZAPYTAM CZY IM COŚ POKAZAŁ ALE WĄTPIE. OSTATNIO JEZDZIŁEM JAKIEŚ 2TYG I NIC SIE NIE DZIAŁO. NADMIENIE ZE JAKIEŚ 2LATA TEMU MIAŁEM DEMONTOWANY FAP I PO TYM CZASAMI DZIWNIE BUCZAŁ JAKBY BYŁA NIESZCZELNOSC W SYSTEMIE SPALINOWYM ALE TYLKO OD CZASU DO CZASU. CO MOZE BYĆ Z AKU NIE TAK? WIEM, ZE JAK SŁABY TO FAKTYCZNIE NIE PALI ALE ON ODPALA NAWET NA ZIMNYM OD PIERWSZEGO. SILNICZEK TEŻ PRACUJE PIĘKNIE BEZ KLEKOTANIA CZY SKOKÓW. TAK JAK WPOMNIAŁEM KIEDYS MIAŁEM TEN PROBLEM BARDZO CZESTO A PEWNEGO DNIA JAK BY COŚ WYBUCHŁO POD MASKĄ I TO SPOWODOWAŁO ŻE PRZEZ KOLEJNE KILKA TYG WSZYSTKO BYŁO OK. POTEM PROBLEM ZNOWU ZACZĄŁ NARASTAĆ. CZY MOŻE BYĆ TAKA MOŻLIWOŚĆ ŻE OD CZASU DO CZASU ZAPCHA SIE JAKIŚ WTRYSK A WTEDY KOMP ODCINA PALIWO NA WTRYSKI? OSTATNIO DOLAŁEM JAKIEGOŚ SIÓWAKSU DO CZYSCZENIA WTRYSKÓW I MOŻNA POWIEDZIEĆ ŻĘ BYŁO LEPIEJ ALE TEŻ MIAŁ KAPRYSY PO DRODZE. MĘCZE SIE Z TYM PROBLEMEM JUZ KILKA MIESIĘCY I STRASZNIE MNIE TO IRYTUJE BO NIGDY NIE WIEM KIEDY ZDECHNIE MI NA ULICY.
Powrót do góry
Wyświetl posty z ostatnich:   
   Forum PEUGEOT Forum Strona Główna -> ( Peugeot 406 ) Elektronika/Elektryka/Komunikaty. Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)
Strona 1 z 1
Ogłoszenia sprzedaży - Peugeot 406 »

Opinie o samochodach Peugeot 406 - testy użytkowników »


 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach

Popularne dyskusje w dziale: ( Peugeot 406 ) Elektronika/Elektryka/Komunikaty.


Peugeot3008

32 990

2011r.

135 246 km

pomorskie

Peugeot208

36 900

2018r.

68 000 km

wielkopolskie

PeugeotPartner

46 900

2017r.

106 000 km

mazowieckie

Peugeot307 SW

10 300

2004r.

230 000 km

śląskie

Peugeot208

50 999

2020r.

31 000 km

lubelskie





Powered by phpBB © 2001, 2006 phpBB Group



Partnerskie fora dyskusyjne: Peugeot 405 club   



Serwis partnerski portalu www.auto.plSamochody to nasza pasja
Copyright © Profit 2003 - 2024 Created by idealneT and OM System