Peugeot

ogłoszeniaceny używanychwiadomościdealerzyforumczęścioponyksiążkilinkitapetyopiniedekoder VIN
  FAQ    Szukaj    Użytkownicy    Regulamin    Grupy    Czat    Rejestracja 
  Profil    Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości    Zaloguj    iboi - ogłoszenia

( Peugeot 5008 ) nie działa hamulec postojowy (P) - błąd ABS i ESP


Idź do strony 1, 2  Następny
 
postów na stronie: 10 20 50
   Forum PEUGEOT Forum Strona Główna -> ( Peugeot 5008 ) Porady, problemy techniczne
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
seweryn_g

Czytelnik



Dołączył: 19 Sty 2016
Posty: 4
Skąd jesteś (miejscowość / region): Warszawa
Posiadane auto: 5008
Piwa: 4/0
Wysłany: Wto 19 Sty 2016, 10:11
Temat postu:

nie działa hamulec postojowy (P) - błąd ABS i ESP


Witajcie,

Pojawił się u mnie P5008 1.6 HDi 2010r 110 KM błąd elektrycznego hamulca postojowego po czym włączają się błędy ABS i ESP.
Komunikaty błędu włączają się w sekwencji:
1) otwieram drzwi od razu pojawia się wykrzyknik na tablicy
2) zapala się żółta kontrolka hamulca postojowego (w nawiasie)
3) po zapaleniu auta dochodzą błędy ABS i ESP
4) manualnie daje się zaciągnąć i zwolnić elektryczny hamulec postojowy

Auto podłączone pod komputer - diagnoza - prawy tylni czujnik ABS.
Zanim jednak wymieniłem czujnik obejrzałem bieżnię, wyczyściłem korozję, przejrzałem styki. Na tyle ile było możliwe sprawdziłem łożyska (nie ma luzu). Nic to nie wniosło, stąd zdecydowałem zakupić czujnik. Kupiłem fabryczny PSA (Bosch). Wymiana na odłączonym akumulatorze. Po wymianie bez zmian. Błędy pojawiają się nadal. W międzyczasie poczytałem - nie mniej jednak nie za wiele jest w tej materii... Problemów jak widzę może być wiele...

Poradźcie proszę czy:
1) po wymianie czujnika przy takich objawach trzeba kasować ów błąd?
2) na prawym kole tym które wskazał komputer stary czujnik jak i ten wymieniony są ustawione względem bieżni równolegle: bieżnia | | czujnik. Pokusiło mnie aby zdjąć lewe koło i czujnik jest ustawiony względem bieżni pod delikatnym kątem: bieżnia | \ czujnik. Proszę o radę czy tak być powinno. Ponadto w lewym kole wydaje mi się ze jest minimalnie mniejsza odległość czujnika od bieżni w stosunku do tego w który wymieniałem (przed wymianą była taka sama odległość). Jaka być powinna i jak powinien być ustawiony czujnik?
3) czy jest możliwość ze gdzieś na kostce lub przy pompie mogą być zamienione czujniki prawy lewy?

Powiem szczerze że nie mam już pomysłu co dalej. Co radzicie? Za co powinienem się zabrać?
Tylne klocki nie są za bogate ale daleko im jeszcze do pełnego zużycia. Zauważyłem, że wiązki z prawego i lewego czujnika są spięte kostką na tylną belką być może to tam gdzieś (nie miałem tam wczoraj dostępu).

Pomóżcie proszę za co się zabrać w dalszej kolejności.
Powrót do góry
HERMES
Moderator

Auto Maniak



Dołączył: 30 Wrz 2008
Posty: 3822
Skąd jesteś (miejscowość / region): Starachowice
Posiadane auto: Citroen Peugeot Renault
Piwa: 174/25
Wysłany: Wto 19 Sty 2016, 23:32
Temat postu:

Re: ( Peugeot 5008 ) nie działa hamulec postojowy (P) - błąd ABS i ESP


Sprawdz czujnik stopu pod pedałem, a błąd daje sie skasować?
_________________
Prosze pytać na pw.
Powrót do góry
komunikator tlen - status skype status Wystawiono 1 piw(a)
seweryn_g

Czytelnik



Dołączył: 19 Sty 2016
Posty: 4
Skąd jesteś (miejscowość / region): Warszawa
Posiadane auto: 5008
Piwa: 4/0
Wysłany: Sro 20 Sty 2016, 09:32
Temat postu:

nie działa hamulec postojowy (P) - błąd ABS i ESP


Przed wymianą czujnika błąd dało się skasować i przez kilka minut nie pojawiał się.
To co jeszcze ciekawego zauważyłem przy pierwszym podejściu po ustaleniu na kompie który czujnik winien wyczyściłem bieżnie błąd nadal był przejechałem 50km. Wstawiłem auto do garażu stało przez sobotę i niedziele nie jeżdżone - błędy zniknęły w poniedziałek ale pojawiły się ponownie po ok 50 - 70km.
Wtedy zdecydowałem o wymianie czujnika, po której to komunikat świeci się nieustannie Sad.
Obecnie nie mam dostępu do kompa - nie mam jak sprawdzić, czy wykasowanie coś zmieni.

Co do czujnika pod stopem, zaglądałem tam, ale szczerze powiem że nie potrafię go odszukać. Niby widzę zdjęcia w necie jak to wygląda ale jakoś nic takiego tam nie dostrzegam (może w tym rzecz). Dziś jeszcze raz poszukam.
Zanim to zrobię, macie może jakiś schemat rozprowadzenia wiązek od ABS do peugeota 5008?
Obstawiam, że gdzieś nie ma kontaktu, a chcę to już za jednym podejściem ogarnąć.
Powrót do góry
seweryn_g

Czytelnik



Dołączył: 19 Sty 2016
Posty: 4
Skąd jesteś (miejscowość / region): Warszawa
Posiadane auto: 5008
Piwa: 4/0
Wysłany: Pią 29 Sty 2016, 09:13
Temat postu:

nie działa hamulec postojowy (P) - błąd ABS i ESP


Batalii ciąg dalszy, zaczyna to przypominać niekończącą się historię...
Otóż podjechałem na komputer - błąd wykasowany. Po włączeniu zapłonu pojawił się ponownie.
Kasowanie raz jeszcze. Błąd znika. Po wyjechaniu z garażu pojawia się.
Przejechałem jakieś 50-70km błąd samoczynnie znikł. Przejechane kolejne 50 km (auto kilkanaście razy w między czasie gaszone) było ok. Wjazd do garażu na noc, otwieram drzwi dziś rano, wsiadam błąd pojawia się bez włożenia kluczyka do stacyjki. Przejechane kilkanaście kom cały czas świeci nie znika...

Jakieś propozycje?
Powrót do góry
Bart1212

Czytelnik



Dołączył: 01 Maj 2016
Posty: 1
Skąd jesteś (miejscowość / region): Bydgoszcz
Posiadane auto: Peugeot 5008 2.0hdi 2014
Piwa: 0/1
Wysłany: Pon 02 Maj 2016, 06:43
Temat postu:

Awaria hamulca ręcznego i ABS


Co udało ci się to problem rozwiązać Bo mam ten sam problem proszę o info
Powrót do góry
Reklama








Wysłany: Pon 02 Maj 2016, 06:43
Temat postu:

reklama


Powrót do góry
seweryn_g

Czytelnik



Dołączył: 19 Sty 2016
Posty: 4
Skąd jesteś (miejscowość / region): Warszawa
Posiadane auto: 5008
Piwa: 4/0
Wysłany: Sro 04 Maj 2016, 08:27
Temat postu:

Re: Awaria hamulca ręcznego i ABS


Bart1212 napisał:
Co udało ci się to problem rozwiązać Bo mam ten sam problem proszę o info


Tak udało się Smile.
Nad wydechem w jednej wiązce był prawdopodobnie fabrycznie zacięty przewód, delikatnie nacięta izolacja. Dlaczego myślę ze fabrycznie? kable idą w dosyć mocnych wiązkach i plastikowym peszlu stąd raczej nie ma możliwości żeby się to mechanicznie tak zdarzyło. W efekcie kabel się utlenił i nie było styku.
Wycięty kawałek przewodu i po sprawie.
Powrót do góry
Wystawiono 4 piw(a)
andreasgitarka

Debiutant



Dołączył: 29 Sie 2016
Posty: 13
Skąd jesteś (miejscowość / region): WIELKOPOLSKA
Posiadane auto: Peuegot 5008 2,0hdi 150 2010r.
Piwa: 1/1
Wysłany: Sro 01 Mar 2017, 08:37
Temat postu:

Re: ( Peugeot 5008 ) nie działa hamulec postojowy (P) - błąd ABS i ESP


Witam. Przyszedł czas i na mnie . W moim Peuegocie identyczna przypadłość co u kolegi "seweryn_g" dlatego serdeczne dzięki za wyczerpujące info. Po kolei: zakup nowego czujnika ( prawe tylne koło) , szybki montaż, brak efektów i rycie centymetr po centymetrze w wiazce intalacji do czujnika. Trafiłem nad wydechem w peślu przerwany przewód. Po zlutowniu i dokładnej izolacji - sprawdzenie i BINGO-działa.
Dlatego myślę , że jest to albo umyślny plan montażystów PEUEGOTA ( nacinanie izolacji przewodu) albo wada fabryczna modelu.
Pamietajcie, że BOSCH wycofał się z produkcji czujników i na rynku jest podróba chińska za 80,00 zł albo oryginał z ASO za 195,00 zł.
Aha jeszcze jedna rzecz. Przed rozcięciem izolacji omomierzem sprawdziłem wyjście czujnika który wspópracuje z koronka na kole. Po zmierzeniu dała mi wartość 738 ohm. Dla pewności sprawdziłem lewą strone , wartość jest ta sama , co dało odpowiedź , że czujnik z koronka koła działa.
Informacja może się przydać przed naprawą.
Pozdrawiam serdecznie Very Happy [/u]
Powrót do góry
Wystawiono 1 piw(a)
curik

Debiutant



Dołączył: 02 Paź 2011
Posty: 25
Skąd jesteś (miejscowość / region): Wadowice
Posiadane auto: Peugeot 5008 2011 r 2,0 150 KM, Renault Scenic II ph II 1,9 dci 2007r, 130 KM
Piwa: 13/9
Wysłany: Wto 09 Maj 2017, 23:21
Temat postu:

Re: ( Peugeot 5008 ) nie działa hamulec postojowy (P) - błąd ABS i ESP


Witam.
Potwierdzam występowanie prawdopodobnie fabrycznego problemu opisanego przez seweryn_g i andreasgitarka. U mnie to samo i przypuszczam, że w tym samym miejscu. Mój model samochodu to Peugeot 5008, 2011 r., 2,0 Diesel 150 KM.
Dołączam fotografie dla potomnych Smile, aby mogli dokładnie zlokalizować miejsce uszkodzenia, bo przypuszczam, że niestety może się wielu przydać...
Na fotografiach miejsce uszkodzonego brązowego kabla do abs-u i odległość do wtyczki. Jak i u kolegów piszących wcześniej - osłona przewodu (peszel) nie nosił żadnych śladów uszkodzenia.

Zdjęcia
Zdjęcia
Powrót do góry
Justynka81

Debiutant



Dołączył: 16 Cze 2017
Posty: 16
Skąd jesteś (miejscowość / region): Kozienice
Posiadane auto: Peugeot 508sw 2.0 hdi 2013 163KM
Piwa: 0/1
Wysłany: Pią 16 Cze 2017, 21:57
Temat postu:

Awaria hamulca postojowego elektronicznego ABS/ ASR


Panowie mam ten sam problem. Dzisiaj mi się zapalił komunikaty o awarii i po jakimś czasie jest ok. Oglądam te dwa zdjęcia dodane ale gdzie dokładnie znajduje się ta wiazka bo nad wydechem po zderzaku idzie wiazka w peszlu ale do czujników cofania. Czy nie trzeba czasem demontowac zderzaka żeby do tej uszkodzonej wiązki się dobrać? Może jakiś kontakt telefoniczny do was? Z gotycki dzięki za odpowiedź. Pozdrawiam
Powrót do góry
oliwer777

Czytelnik



Dołączył: 05 Sie 2017
Posty: 1
Skąd jesteś (miejscowość / region): wlkp
Posiadane auto: 3008 1.6
Piwa: 0/0
Wysłany: Sob 05 Sie 2017, 23:43
Temat postu:

Pomocy


Panowie ...mam ten sam problem ...jutro chvialem się za to zabrać ... pomóżcie i podpowiedźcie proszę gdzie dokładnie znajdę ten peszel
Powrót do góry
curik

Debiutant



Dołączył: 02 Paź 2011
Posty: 25
Skąd jesteś (miejscowość / region): Wadowice
Posiadane auto: Peugeot 5008 2011 r 2,0 150 KM, Renault Scenic II ph II 1,9 dci 2007r, 130 KM
Piwa: 13/9
Wysłany: Pon 07 Sie 2017, 22:15
Temat postu:

Nie działa hamulec postojowy (P) - błąd ABS i ESP


Wszystkim u których wystąpił ten błąd proszę o potwierdzenie tego w tym wątku. Pisałem do Peugeota, ale widocznie nie bardzo mają ochotę na choćby akcję serwisową w tym temacie.
Jak się zabrać za tą awarię? U mnie po rozebraniu połowy auta polecam ścieżkę na skróty - czyli od czego zacząć i jak usunąć ten problem bez kilkukrotnych odwiedzin warsztatu, podpinania komputera, tracenia czasu i nerwów.
1. Podstawa do komfortowej pracy w tym przypadku to kanał lub podnośnik samochodowy. Wskazane odpięcie akumulatora przy prowadzeniu naprawy.
2. Opuszczamy ostatni tłumi zwalniając go z dwóch zaczepów.
3. Odkręcamy aluminiową osłonę termiczną.
4. Rozpinamy wtyczkę łączącą prawy tylni przewód ABS z wiązką prowadzącą do ABS-u (okolice w pobliżu tylnego prawego koła)
5. Delikatnie (aby ich nie uszkodzić) wypinamy spiniki podtrzymujące peszel do karoserii w którym biegną dwa przewody do wiązki ABS-u.
6 Zsuwamy peszel w lewo (od wtyczki w kierunku wiązki biegnącej do ABS-u) ukaże się nam interesujące nas miejsce - czyli uszkodzony brązowy (u mnie miał taki kolor) przewód ABS-u. Może wyglądać jako sprawny, lecz posiada "zacięcie, przecięcie", przerwaną izolację, która po latach powoduje korozję (śniedź) uniemożliwiającą poprawne przewodzenie prądu. Miejsce to jest w okolicy zaczynania się "skrętki" 2 przewodów.
7. Przecinamy przewód i zgodnie ze "sztuką" lutowania - eliminujemy uszkodzony (skorodowany) fragment miedzianej linki, oczyszczamy (może być kwas do lutowania), kalafonia na oczyszczone miejsce, założenie koszulki termoizolacyjnej, lutowanie, koszulka na lut, wszystko z powrotem do peszla, powrotne mocowanie spinkami, aluminiowa osłona termiczna na miejsce, tłumik na wieszaki. Podpiąć akumulator.
8. Po złożeniu nie powinno pokazywać błędów i wszystko powinno działać poprawnie (ABS, ESP, automatyczny hamulec, wspomaganie przy ruszaniu pod wzniesienie). Ewentualnie kontrola przez podpięcia komputera.
Powrót do góry
Wystawiono 1 piw(a)
orbitek

Stały Bywalec



Dołączył: 02 Lut 2017
Posty: 176
Skąd jesteś (miejscowość / region): Małopolska
Posiadane auto: Peugeot 5008 2.0 HDI 150KM 2012r.
Piwa: 53/24
Wysłany: Sob 30 Gru 2017, 00:03
Temat postu:

Re: ( Peugeot 5008 ) nie działa hamulec postojowy (P) - błąd ABS i ESP


U mnie jednak błąd ABS prawy przód. Wymiana czujnika i po sprawie. Bład zaraz zniknął po uruchomieniu silnika. Nawet nie odpinałem akumulatora.
_________________

Peugeot 5008 2.0 HDI 150KM 2012r Allure

Pomogłem> Postaw> ↓ PiWO ↓


Ostatnio zmieniony przez orbitek dnia Wto 30 Sty 2018, 10:26, w całości zmieniany 3 razy
Powrót do góry
Wystawiono 1 piw(a)
luks

Czytelnik



Dołączył: 15 Lut 2011
Posty: 2
Skąd jesteś (miejscowość / region): Wrocław
Posiadane auto: Multipla II
Piwa: 0/0
Wysłany: Sob 30 Gru 2017, 12:07
Temat postu:

Re: ( Peugeot 5008 ) nie działa hamulec postojowy (P) - błąd ABS i ESP


u mnie komputer pokazuje lewy przód.

ten problem z tylną wiązką - co pokazuje komputer ??
Powrót do góry
curik

Debiutant



Dołączył: 02 Paź 2011
Posty: 25
Skąd jesteś (miejscowość / region): Wadowice
Posiadane auto: Peugeot 5008 2011 r 2,0 150 KM, Renault Scenic II ph II 1,9 dci 2007r, 130 KM
Piwa: 13/9
Wysłany: Sob 30 Gru 2017, 12:34
Temat postu:

Re: ( Peugeot 5008 ) nie działa hamulec postojowy (P) - błąd ABS i ESP


Z tego co pamiętam to komputer pokazywał błąd prawego tyłu.
Przełóź wzajemnie, między sobą czujniki lewy z prawym i zobacz co pokaże komputer. Wówczas potwierdzisz ewentualną usterkę czujnika.
Powrót do góry
luks

Czytelnik



Dołączył: 15 Lut 2011
Posty: 2
Skąd jesteś (miejscowość / region): Wrocław
Posiadane auto: Multipla II
Piwa: 0/0
Wysłany: Sob 30 Gru 2017, 12:36
Temat postu:

Re: ( Peugeot 5008 ) nie działa hamulec postojowy (P) - błąd ABS i ESP


w sumie mądra rada Smile
Powrót do góry
Wyświetl posty z ostatnich:   
   Forum PEUGEOT Forum Strona Główna -> ( Peugeot 5008 ) Porady, problemy techniczne Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)
Idź do strony 1, 2  Następny
Strona 1 z 2
Ogłoszenia sprzedaży - Peugeot 5008 »

Opinie o samochodach Peugeot 5008 - testy użytkowników »


 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach

Popularne dyskusje w dziale: ( Peugeot 5008 ) Porady, problemy techniczne


Peugeot3008

37 900

2016r.

158 000 km

kujawsko-pomorskie

Peugeot301

34 900

2018r.

79 000 km

mazowieckie

Peugeot3008

26 990

2011r.

240 000 km

wielkopolskie

Peugeot108

36 990

2020r.

90 000 km

śląskie

Peugeot107

9 900

2009r.

258 000 km

mazowieckie





Powered by phpBB © 2001, 2006 phpBB Group



Partnerskie fora dyskusyjne: Peugeot 405 club   



Serwis partnerski portalu www.auto.plSamochody to nasza pasja
Copyright © Profit 2003 - 2024 Created by idealneT and OM System