Peugeot

ogłoszeniaceny używanychwiadomościdealerzyforumczęścioponyksiążkilinkitapetyopiniedekoder VIN
  FAQ    Szukaj    Użytkownicy    Regulamin    Grupy    Czat    Rejestracja 
  Profil    Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości    Zaloguj    iboi - ogłoszenia

( Peugeot Boxer ) Silnik błąd P15BE ?



 
postów na stronie: 10 20 50
   Forum PEUGEOT Forum Strona Główna -> ( Peugeot Boxer ) Silnik Diesel-uklad chłodzenia-układ zasilania-układ napędowy.
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
KetiwU59

Czytelnik



Dołączył: 30 Sty 2016
Posty: 5
Skąd jesteś (miejscowość / region): Warszawa
Posiadane auto: Jumper 2012 2.2 HDi 110kM
Piwa: 0/0
Wysłany: Sob 30 Sty 2016, 15:15
Temat postu:

Silnik błąd P15BE ?


Od wczoraj mam blad P15BE i próbuje sie regenerowac DPF. Sinik schodzi z obrotami ponizej
2000. Cz ktos moze pomoc ? Silnik 2.2 HDI 110 kM, 212 r.
Powrót do góry
KetiwU59

Czytelnik



Dołączył: 30 Sty 2016
Posty: 5
Skąd jesteś (miejscowość / region): Warszawa
Posiadane auto: Jumper 2012 2.2 HDi 110kM
Piwa: 0/0
Wysłany: Pon 01 Lut 2016, 00:58
Temat postu:

Re: Silnik błąd P15BE ?


Zrobiłem wieczorem trochę pomiarów. Wartości MAP i MAF wyglądaja rozsądnie i raczej nie wskazują na EGR
Udało się zarejestrować obroty i sygnał z MAP przed i po wystąpieniu MIL P15BE. Od momentu wystąpienia błedu wykres cisnienia ma kształ zbliżony do fali prostokatnej z okresem 10 sekund. Jadąc równo (i tak wtedy nie da sie więcej jak ok 75km/h) cisnienie MAP wynosi ok 85-90 kPa (dół wykresu) do ok 145kPa(góra wykresu MAP).

Może to cos pomoże.

Na jakiejś francuskiej stronie znalazłem, że jest to bład przekaźnika podgrzewu spalin (to zapenwe taki mały palniczek w rurze wydechowej przed DPF). Czy ktoś wie który to przekaźnik ? Sprawdziłe elektrozawór i raczej jest dobry.[/img]
Powrót do góry
KetiwU59

Czytelnik



Dołączył: 30 Sty 2016
Posty: 5
Skąd jesteś (miejscowość / region): Warszawa
Posiadane auto: Jumper 2012 2.2 HDi 110kM
Piwa: 0/0
Wysłany: Nie 07 Lut 2016, 22:38
Temat postu:

Re: ( Peugeot Boxer ) Silnik błąd P15BE ?


I ciag dalszy problemu...

Jest to bład spowodowany niesprawnością układu wtrysku paliwa do układu wydechowego w celu podniesienia temperatury dla regeneracji DPF.

Trochę mnie kosztowało czasu (i nie tylko ... ale to przez ASO) dotarcie do tej informacji.
Znalazłem już wskazówki na francuskim forum i generalnie jestem zaskoczony, że to się nie zdarza częściej.

Cały układ to pompka (lub zawór) dozujący paliwo i parownik wtrysku paliwa aby paliwo dostarczone do wydechu było podgrzane i odparowane (łatwiej się zapali) - sumie bardzo sprytne rozwiązanie (o ile olej nie będzie się "zwęglał" na grzałkach parownika).
Odpowiedni bezpiecznik dla tego parownika został spalony, oznacza to, że albo jest gdzieś zwarcie na przewodach albo w samym parowniku. Po odłączeniu parownika i pomiarze rezystancji rezystancja wynosi ok 2.1 ohmna dla obu pinów. I tu pytanie - poprawna to wartość czy nie ? Ponieważ bezpiecznik ma 20A to teoretycznie takie dwa pobory to ok. 12 A - o ile dobrze zmierzyłem rezystancję.

Niestety nie moge znaleźć informacji o konstrukcji parownika. Może ktoś wie :
- czy grzałki są zasilane (+) a (-) to masa samochodu (wymaga to dobrego połaczenia ukłądu wydechowego do masy samochodu)
- czy też jeden pin to (+) a drugi to (-).
Na drugie z tych rozwiązań wskazuje, rezystancja ok 0.0 ohm między jednym z pinów od strony zasilania a masą samochodu.

Proszę o wsparcie .... Może choć kawałeczek schematu ... ten parownik moim zdanie musi być sterowany przez przekaźnik (ale któy to ?).

A teraz uwagi co do dotychczasowych działań .
Trochę informacji uzyskałem od serwisu Citrone w Długołece po Wrocławiem - przez telefon !!! - wielki szacunek bo tak powienien działać fachowy serwis a nie uprawiać "prostytucje informatyczną" - nie powiem to przyjedzie do serwisu i zarobimy ... To działa dokładnie odwrotnie !!! - co wiem to powiem klientowi może sobie z drobiazgiem poradzi - dzięki temu zyskam zaufanie, które jak wiadomo procentuje ... a jak sobie nie poradzi to prędzej przyjedzie do mnie niz do konkurencji ...

W desperacji (byłem w podrózy) i poza błedem P15BE pojawił się P1490 - po wyzerowaniu został tylko P1490, podjechałem do ASO (na razie nie wspomnę gdzie). Tamże poinformaowałem o historii problemu i występujących błędach. Jak to ASO - olali to twierdząc, że muszą i tak zrobić całą daignostykę. Po diag stwierdzili P1490 - konieczna wymuszone wypalanie filtra.
Po wszystkich działaniach (kosztownych nadmiernie wg. mojej oceny) oddano samochód twierdząc, że wszystko Ok i żadna część (poza żarówką tablicy) nie jest niesprawna. Po ok 15km ponownie TO SAMO ...
Nie rozpisując się ... sam znalazłem w warsztacie ASO uszkodzony przekaźnik i wymieniłem (bezpiecznik jako gratis od ASO Shocked ). Tu muszę przyznać, że ta dodatkowa wizyta była juz gratis.
Niestety po ponownej próbie regeneracji filtra (po ok 5 km) ponownie P15BE i spalony bezpiecznik. Świadom, że ASO juz zamknięte z prędkością 60-65km wróciłem do siebie.

Działania sprawdzające opisane na wstępie.

Jak na razie przesiadłem się do A6, która jest super aby wozić d... ale nie do pracy ...
Powrót do góry
dj110

Czytelnik



Dołączył: 10 Gru 2014
Posty: 3
Skąd jesteś (miejscowość / region): Koszalin

Piwa: 0/0
Wysłany: Nie 24 Maj 2020, 14:29
Temat postu:

ten sam problem-prośba o pomoc


Hej, mam ten sam problem i od dłuższego czasu nie mogę sobie z tym poradzić. CZy torbie udało się to jakoś naprawić?

Pozdrawiam serdecznie i bardzo proszę o odpowiedź
Dominik
Powrót do góry
Wyświetl posty z ostatnich:   
   Forum PEUGEOT Forum Strona Główna -> ( Peugeot Boxer ) Silnik Diesel-uklad chłodzenia-układ zasilania-układ napędowy. Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)
Strona 1 z 1
Ogłoszenia sprzedaży - Peugeot Boxer »

Opinie o samochodach Peugeot Boxer - testy użytkowników »


 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach

Popularne dyskusje w dziale: ( Peugeot Boxer ) Silnik Diesel-uklad chłodzenia-układ zasilania-układ napędowy.


Peugeot5008

92 300

2018r.

194 126 km

podkarpackie

PeugeotPartner

43 900

2018r.

187 888 km

warmińsko-mazurskie

Peugeot308 SW

21 990

2011r.

81 000 km

wielkopolskie

Peugeot301

18 000

2014r.

197 000 km

wielkopolskie

Peugeot307 SW

5 900

2002r.

293 000 km

kujawsko-pomorskie





Powered by phpBB © 2001, 2006 phpBB Group



Partnerskie fora dyskusyjne: Peugeot 405 club   



Serwis partnerski portalu www.auto.plSamochody to nasza pasja
Copyright © Profit 2003 - 2024 Created by idealneT and OM System