Peugeot

ogłoszeniaceny używanychwiadomościdealerzyforumczęścioponyksiążkilinkitapetyopiniedekoder VIN
  FAQ    Szukaj    Użytkownicy    Regulamin    Grupy    Czat    Rejestracja 
  Profil    Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości    Zaloguj    iboi - ogłoszenia

( Peugeot 508 ) 508 2.0HDi Hybrid4 - co radzicie?



 
postów na stronie: 10 20 50
   Forum PEUGEOT Forum Strona Główna -> ( Peugeot 508 ) Porady, problemy techniczne
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
Mexxicana

Debiutant



Dołączył: 25 Sie 2015
Posty: 24
Skąd jesteś (miejscowość / region): Żyrardów
Posiadane auto: Peugeot 407 SW 2.0 HDi 04r. / Skoda Octavia RS 230 Combi 15r.
Piwa: 0/6
Wysłany: Sob 06 Lut 2016, 17:13
Temat postu:

508 2.0HDi Hybrid4 - co radzicie?


Witam,

Poszukuję firmowego auta w miejsce padającej 407-ki.
Mam do przejęcia leasing auta: Peugeot 508 2.0HDI Hybrid4 200km.

Co sądzicie o tym aucie, na co uważać?
Model, który chce przejąć jeździ od 05.2012 i ma "nalatane" 135 tys. km - Głównie w Warszawie
ASO nie stwierdziło żadnych problemów poza dopełnieniem zbiorniczka FAP? Coś takiego.

Na co zwrócić uwagę, co lubi się zepsuć?
Skrzynia działa wzorowo, silnik elektryczny pracuje cichutko.

Prosiłbym o szczere opinie.
_________________
Najczęstszą przyczyną problemów z autem, jest element łączący fotel z kierownicą.
Powrót do góry
KotBury

Auto Maniak



Dołączył: 25 Sie 2013
Posty: 970
Skąd jesteś (miejscowość / region): Goleniów k/Szczecina
Posiadane auto: 406 2,0 HDI 110 KM combi 2000, KIA CARNIVAL 2,9 CRDI 145 KM
Piwa: 92/1
Wysłany: Sob 06 Lut 2016, 19:39
Temat postu:

Re: ( Peugeot 508 ) 508 2.0HDi Hybrid4 - co radzicie?


Ha, no przecież miałeś już odpowiedziane w sprawie 407-ki HDI! Jeżeli jest to hybryda z silnikiem diesla, oznacza, iż będziesz miał do czynienia z identycznymi problemami co w 407-mce po stronie diesla. Jak to mówią, PSA przyprawił kierowców o przysłowiowy ból głowy, oferując najdroższy silnik spalinowy na świecie z najdroższym układem napędowym. Jaka cena jest tego cuda, może z tego uda się wyciągnąć jakieś wnioski?

Ponadto, po której stronie jest te 200 KM, po stronie napędu elektrycznego, czy diesla? Jeżeli tylko po stronie elektrycznej, to prawdopodobnie w dieslu jest "słabździutki". To bydle zaś jest ciężkie i w dieslu będzie chlało wachę, bo słaba jednostka napędowa, a w elektryce szybko się wykończy, czyli rozładuje, nawet jeżdżąc po mieście. Zatem i tak niedobrze, i tak jeszcze gorzej...

Pzdr KotBury
_________________
Panie, zachowaj mnie od zgubnego nawyku mniemania, że muszę coś powiedzieć na każdy temat i przy każdej okazji.
Św. Tomasz z Akwinu


Ostatnio zmieniony przez KotBury dnia Sob 06 Lut 2016, 19:52, w całości zmieniany 2 razy
Powrót do góry
Mexxicana

Debiutant



Dołączył: 25 Sie 2015
Posty: 24
Skąd jesteś (miejscowość / region): Żyrardów
Posiadane auto: Peugeot 407 SW 2.0 HDi 04r. / Skoda Octavia RS 230 Combi 15r.
Piwa: 0/6
Wysłany: Sob 06 Lut 2016, 19:46
Temat postu:

Re: ( Peugeot 508 ) 508 2.0HDi Hybrid4 - co radzicie?


Auto miało wcześniej jedynego właściciela.

Cena: 48000 po sporej negocjacji.

Różnica pewna jest jednak. 407 ma 12 lat i niestety nie wiem jak było o nią dbane, 100% pewności do przebiegu też nie mam.
Tutaj mam pewny przebieg i pewny stan. Ogólnie silniki HDi mają raczej dobre opinie, co?
Bardziej mnie martwi sam układ hybrydowy. Jednostka diesla jest praktycznie ta sama.
A widzę pewną różnicę remontować auto, które ma 3 lata a auto które ma 12 lat i no, już się tylko starzeje.

Jeśli chodzi o układ hybrydowy:

Diesel 2.0HDI 163km + silnik elektryczny 37km
_________________
Najczęstszą przyczyną problemów z autem, jest element łączący fotel z kierownicą.
Powrót do góry
KotBury

Auto Maniak



Dołączył: 25 Sie 2013
Posty: 970
Skąd jesteś (miejscowość / region): Goleniów k/Szczecina
Posiadane auto: 406 2,0 HDI 110 KM combi 2000, KIA CARNIVAL 2,9 CRDI 145 KM
Piwa: 92/1
Wysłany: Sob 06 Lut 2016, 19:52
Temat postu:

Re: ( Peugeot 508 ) 508 2.0HDi Hybrid4 - co radzicie?


Przeczytaj jeszcze raz mój wpis i patrz pod kątem różnicy na korzyść wobec silnika 407. Nie patrz na remonty w perspektywie silnika starszego i młodszego. Stary silnik masz już przetarty, uładzony, uformowany, zwłaszcza jeśli chodzi o układ wtryskowy paliwa. W nowym może paść w każdej chwili cokolwiek i dana część będzie wielokrotnie więcej kosztować niż w silniku starszym. Nie zakładaj, że będziesz silnik remontował, tylko jeździł. Przeczytaj jeszcze raz zdanie w poprzednim moim wejściu odnośnie ceny silnika diesla i układu elektrycznego.

Co do opinii HDi, owszem, jest dobra, ale inne marki mają też równie dobrą. Dlatego, że sprawa prozaiczna, większość układów wtryskowych paliwa w europejskich jednostkach napędowych bazuje na zaledwie kilku firmach: BOSCH, DELPHI, SIEMENS, DENSO i CONTINENTAL. Zatem wszystkie mają porównywalne parametry oraz cechy wytrzymałościowe, ponieważ muszą takie mieć, jeśli chcą konkurować ze sobą.

Pzdr KotBury
_________________
Panie, zachowaj mnie od zgubnego nawyku mniemania, że muszę coś powiedzieć na każdy temat i przy każdej okazji.
Św. Tomasz z Akwinu


Ostatnio zmieniony przez KotBury dnia Sob 06 Lut 2016, 19:59, w całości zmieniany 1 raz
Powrót do góry
Mexxicana

Debiutant



Dołączył: 25 Sie 2015
Posty: 24
Skąd jesteś (miejscowość / region): Żyrardów
Posiadane auto: Peugeot 407 SW 2.0 HDi 04r. / Skoda Octavia RS 230 Combi 15r.
Piwa: 0/6
Wysłany: Sob 06 Lut 2016, 19:58
Temat postu:

Re: ( Peugeot 508 ) 508 2.0HDi Hybrid4 - co radzicie?


Czytam i czytam.
Napiszę tak, 407 nie daje 1/3 tego co oferuje 508.

Jeśli chodzi o ceny części to nie odbiegają one znacznie przy modelu 508 względem 407.
Byłem dziś w ASO Peugeota na Połczyńskiej - tam faktycznie horror.

Popytałem w kilku innych serwisach, odnośnie wtrysków, turbiny, pompy wc i całej reszty - ceny części są praktycznie identyczne.
Kompletny układ elektryczny to cena 3000zł. Właśnie patrze na to, że będę jeździł, a 407 już siada.
Średnio mi się widzi remont 407-ki, której trochę brakuje. Zależy mi na bluetooth, lepszym wyciszeniu, lepszym audio. Pracę też mam taką, że bywam u klientów, którzy jeżdżą autami z samej góry, 508 ma prezencje.

Znajomy na 2.0HDi 163km, zrobił bez większych remontów 400tys. km - z tym, że regularnie o auto dbał.
_________________
Najczęstszą przyczyną problemów z autem, jest element łączący fotel z kierownicą.
Powrót do góry
Reklama








Wysłany: Sob 06 Lut 2016, 19:58
Temat postu:

reklama


Powrót do góry
KotBury

Auto Maniak



Dołączył: 25 Sie 2013
Posty: 970
Skąd jesteś (miejscowość / region): Goleniów k/Szczecina
Posiadane auto: 406 2,0 HDI 110 KM combi 2000, KIA CARNIVAL 2,9 CRDI 145 KM
Piwa: 92/1
Wysłany: Sob 06 Lut 2016, 20:07
Temat postu:

Re: ( Peugeot 508 ) 508 2.0HDi Hybrid4 - co radzicie?


A czemu akurat hybryda, a nie silnik jednorodny? Hybrydowy silnik HDI jest od niedawna w produkcji, ma z pewnością szereg wad "choroby dziecięcej". Nie wiadomo, co Cię czeka dosłownie za zakrętem. Podejmując się eksploatacji silnika HDI, olbrzymia większość warsztatów i serwisów w ogóle nie jest przygotowana logistycznie, umysłowo i mentalnościowo, o czym świadczy choćby problem Twojej 407-mki. Warsztaty tkwią jeszcze głęboko w epoce młotka i śrubokręta. Mechanicy bardzo rzadko douczają się w zakresie nowoczesnych silników Common Rail. A powinni to robić na potęgę, bo obecnie co druga jednostka napędowa trafiająca na warsztat to Common Rail. A co dopiero mówić, gdy będą mieli do czynienia razem do kupy jeszcze z silnikiem elektrycznym?

Pzdr KotBury
_________________
Panie, zachowaj mnie od zgubnego nawyku mniemania, że muszę coś powiedzieć na każdy temat i przy każdej okazji.
Św. Tomasz z Akwinu
Powrót do góry
Mexxicana

Debiutant



Dołączył: 25 Sie 2015
Posty: 24
Skąd jesteś (miejscowość / region): Żyrardów
Posiadane auto: Peugeot 407 SW 2.0 HDi 04r. / Skoda Octavia RS 230 Combi 15r.
Piwa: 0/6
Wysłany: Sob 06 Lut 2016, 20:20
Temat postu:

Re: ( Peugeot 508 ) 508 2.0HDi Hybrid4 - co radzicie?


Hybryda ze względu na moc i wiele pozytywnych opinii jakie słyszałem.
Ciężko o auto z taką mocą i spalaniem, a dodatkowo z takim komfortem i wyposażeniem (w tej cenie).
Auto z "4 łap" zrywa się naprawdę pięknie.

Parkuje auto w przydomowym podziemnym garażu i spaliny są trochę uciążliwe, lecą w dom i czuć je trochę.
Stąd właśnie moje obawy, to będzie auto na kolejne 5 lat pewnie. Nowoczesne benzyniaki (1.6 +140km) absolutnie mnie nie przekonują.

Oglądany przeze mnie Peugeot ma teraz 148tys przejechane, więc niebawem największe problemy będą. Auto jest jeszcze rok na gwarancji, wszystkie elementy napędowe, zawieszenia itp są tą gwarancją objęte, ale jeszcze tylko rok.
_________________
Najczęstszą przyczyną problemów z autem, jest element łączący fotel z kierownicą.
Powrót do góry
Mexxicana

Debiutant



Dołączył: 25 Sie 2015
Posty: 24
Skąd jesteś (miejscowość / region): Żyrardów
Posiadane auto: Peugeot 407 SW 2.0 HDi 04r. / Skoda Octavia RS 230 Combi 15r.
Piwa: 0/6
Wysłany: Sob 06 Lut 2016, 20:40
Temat postu:

Re: ( Peugeot 508 ) 508 2.0HDi Hybrid4 - co radzicie?


Drugi znajomy również ma takiego 508 na sprzedanie (pracują w jednej firmie i mają auta służbowe w leasingu).

Druga 508 to też kombii, też w automacie. 2.0HDi 163km, ale bez hybrydy, no i w kombii.
2.0HDi 163km też nie ma słabej opinii raczej. Może to będzie lepsze rozwiązanie?
_________________
Najczęstszą przyczyną problemów z autem, jest element łączący fotel z kierownicą.
Powrót do góry
KotBury

Auto Maniak



Dołączył: 25 Sie 2013
Posty: 970
Skąd jesteś (miejscowość / region): Goleniów k/Szczecina
Posiadane auto: 406 2,0 HDI 110 KM combi 2000, KIA CARNIVAL 2,9 CRDI 145 KM
Piwa: 92/1
Wysłany: Sob 06 Lut 2016, 21:16
Temat postu:

Re: ( Peugeot 508 ) 508 2.0HDi Hybrid4 - co radzicie?


Po której stronie jest 200 KM, jeszcze raz pytam? Bo jeśli po stronie silnika spalinowego, to warto kupić z uwagi na moc i kulturę pracy. Jeżeli tylko po stronie silnika elektrycznego, to nie warto kupować, o czym powiedziałem na początku. Czy może moc się sumuje? Jak to jest rozwiązane? Zainteresuj się tym. Jaka jest pojemność HDI?

Pzdr KotBury
_________________
Panie, zachowaj mnie od zgubnego nawyku mniemania, że muszę coś powiedzieć na każdy temat i przy każdej okazji.
Św. Tomasz z Akwinu
Powrót do góry
Mexxicana

Debiutant



Dołączył: 25 Sie 2015
Posty: 24
Skąd jesteś (miejscowość / region): Żyrardów
Posiadane auto: Peugeot 407 SW 2.0 HDi 04r. / Skoda Octavia RS 230 Combi 15r.
Piwa: 0/6
Wysłany: Sob 06 Lut 2016, 21:40
Temat postu:

Re: ( Peugeot 508 ) 508 2.0HDi Hybrid4 - co radzicie?


W tym silniku jest to rozwiązane tak, że moc się łączy.

Silnik Diesla 2.0HDi 163km + silnik elektryczny 37km.

Rozważam jeszcze Forda Mondeo 2.0 Ecoboost 203km z 2011 roku.
Kolejna opcja godna uwagi wg. mnie to Merecedes C180 Kompresor 1.6 156km.

Dużo różnych opcji. Niby wiele aut na rynku, a masa szrotu...

Myślę nad nowym autem, seatem leonem, ale kupić nowe auto, żeby wyjechać przez bramę i stracić 20 tys zł to głupota :/
_________________
Najczęstszą przyczyną problemów z autem, jest element łączący fotel z kierownicą.
Powrót do góry
KotBury

Auto Maniak



Dołączył: 25 Sie 2013
Posty: 970
Skąd jesteś (miejscowość / region): Goleniów k/Szczecina
Posiadane auto: 406 2,0 HDI 110 KM combi 2000, KIA CARNIVAL 2,9 CRDI 145 KM
Piwa: 92/1
Wysłany: Nie 07 Lut 2016, 00:16
Temat postu:

Re: ( Peugeot 508 ) 508 2.0HDi Hybrid4 - co radzicie?


Mexxicana napisał:
Dużo różnych opcji. Niby wiele aut na rynku, a masa szrotu...
Dlaczego szrotu? Przecież sam mówiłeś, że 508 wyróżnia się pod każdym względem, a 407-mka jest już szrotem. Jeżeli zarówno cenowo jak i ogólnie odpowiada ci 508, to zainteresuj się bliżej szczególnie pod względem silnika HDi, ponieważ to on będzie stanowił główny napęd jeszcze przez szereg lat. Zaprosiłbym więc do sprawdzenia i testowania głównie z nastawieniem na ten silnik bardzo dobrego znawcę jednostek HDI. Od tego zresztą powinno się zaczynać i na tym kończyć każdy zakup używanego auta. Czyli silnik, silnik i jeszcze raz silnik. Jego stan techniczny, sprawność i szybkość rozruchu, równomierność pracy na każdym biegu, kultura pracy, brak dymienia (najważniejszy czynnik przy badaniach okresowych). Na drugim miejscu zbadałbym klimatyzację i jej kondycję bardzo szczegółowo. Dopiero na trzecim i dalszym napęd elektryczny i pozostałe kwestie, jak wygoda, fotele, blachy, srachy, itp. Wszystko to jest mały pikuś w porównaniu z silnikiem.

Pzdr KotBury
_________________
Panie, zachowaj mnie od zgubnego nawyku mniemania, że muszę coś powiedzieć na każdy temat i przy każdej okazji.
Św. Tomasz z Akwinu
Powrót do góry
Wyświetl posty z ostatnich:   
   Forum PEUGEOT Forum Strona Główna -> ( Peugeot 508 ) Porady, problemy techniczne Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)
Strona 1 z 1
Ogłoszenia sprzedaży - Peugeot 508 »




 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach

Popularne dyskusje w dziale: ( Peugeot 508 ) Porady, problemy techniczne


PeugeotRIFTER

62 900

2019r.

114 000 km

mazowieckie

Peugeot308

14 900

2007r.

192 850 km

lubelskie

Peugeot108

39 900

2018r.

17 000 km

wielkopolskie

Peugeot807

35 900

2012r.

200 000 km

śląskie

Peugeot208

69 900

2020r.

89 000 km

wielkopolskie





Powered by phpBB © 2001, 2006 phpBB Group



Partnerskie fora dyskusyjne: Peugeot 405 club   



Serwis partnerski portalu www.auto.plSamochody to nasza pasja
Copyright © Profit 2003 - 2024 Created by idealneT and OM System