Peugeot

ogłoszeniaceny używanychwiadomościdealerzyforumczęścioponyksiążkilinkitapetyopiniedekoder VIN
  FAQ    Szukaj    Użytkownicy    Regulamin    Grupy    Czat    Rejestracja 
  Profil    Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości    Zaloguj    iboi - ogłoszenia

( Peugeot 508 ) 508 GT problem z bluetooth (poglos, echo)


Idź do strony Poprzedni  1, 2
 
postów na stronie: 10 20 50
   Forum PEUGEOT Forum Strona Główna -> ( Peugeot 508 ) Porady, problemy techniczne
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
orbitek

Stały Bywalec



Dołączył: 02 Lut 2017
Posty: 176
Skąd jesteś (miejscowość / region): Małopolska
Posiadane auto: Peugeot 5008 2.0 HDI 150KM 2012r.
Piwa: 53/24
Wysłany: Pią 27 Kwi 2018, 23:52
Temat postu:

Re: ( Peugeot 508 ) 508 GT problem z bluetooth (poglos, echo)


Podobno można samemu ogarnąć temat kalibracji bluetooth po aktualizacji softu do 2.86.

Zamieszczam link gdzie jest o tym szersza informacja http://klubcytrynki.pl/forum/index.php?topic=104145.0

Na forum planete-citroen jest dyskusja w temacie ale ni w ząb nie znam francuskiego. A nie wiem czy google translator przetłumaczy właściwie.

"Instrukcję można pobrać z planete-citroen, w dziale RT6, w poddziale tuto, czy jakoś tak (teraz nie mam jak sprawdzić).
Niestety, żeby ją ścignąć to trzeba mieć konto na planete-citroen przynajmniej przez 20 dni i minimum 5 napisanych postów."

http://www.planete-citroen.com/forum/showthread.php?165213-Fichier-de-calibration-RT6

________________________________________________________
Poniżej oprogramowanie Firmware do RT6 - wersje update / upgrade:

https://www.gpspower.net/peugeot-citroen/332865-firmwares-wipnav-emyway-rt6.html

https://www.gpspower.net/peugeot-citroen/332865-firmwares-wipnav-emyway-rt6-11.html


_________________

Peugeot 5008 2.0 HDI 150KM 2012r Allure

Pomogłem> Postaw> ↓ PiWO ↓
Powrót do góry
dake

Dyskutant



Dołączył: 27 Gru 2017
Posty: 98
Skąd jesteś (miejscowość / region): Częstochowa
Posiadane auto: Peugeot 508 SW 2.0 HDI 163KM 2011
Piwa: 2/2
Wysłany: Wto 15 Maj 2018, 20:50
Temat postu:

Re: ( Peugeot 508 ) 508 GT problem z bluetooth (poglos, echo)


Przerabiałem temat echa na własnej skórze. Jeżeli masz soft powyżej 2.78 musisz się udać do ASO na kalibrację / telekodowanie mikrofonów w aucie. U mnie w Częstochowie chcieli mi wymienić mikrofon w aucie (sick!) więc pojechałem do ASO w Katowicach i tam za 134zl zrobili mi to w 30minut. Ogólnie samemu nie da się tego usunąć DiagBoxem. Warto popytać bo każde ASO oferuje inna cenę. Powodzenia Smile
Powrót do góry
Piotrek8908

Czytelnik



Dołączył: 25 Wrz 2019
Posty: 1
Skąd jesteś (miejscowość / region): Kraków
Posiadane auto: 508, 2.0 hdi 163 km
Piwa: 0/0
Wysłany: Czw 26 Wrz 2019, 19:47
Temat postu:

Re: ( Peugeot 508 ) 508 GT problem z bluetooth (poglos, echo)


dake napisał:
Przerabiałem temat echa na własnej skórze. Jeżeli masz soft powyżej 2.78 musisz się udać do ASO na kalibrację / telekodowanie mikrofonów w aucie. U mnie w Częstochowie chcieli mi wymienić mikrofon w aucie (sick!) więc pojechałem do ASO w Katowicach i tam za 134zl zrobili mi to w 30minut. Ogólnie samemu nie da się tego usunąć DiagBoxem. Warto popytać bo każde ASO oferuje inna cenę. Powodzenia Smile


dake - w którym serwisie w Katowicach byłeś ?
Powrót do góry
Vega25

Czytelnik



Dołączył: 31 Sty 2020
Posty: 3
Skąd jesteś (miejscowość / region): Płock
Posiadane auto: Peugeot, 508 SW, 1.6 thp
Piwa: 0/0
Wysłany: Pią 31 Sty 2020, 22:26
Temat postu:

Re: ( Peugeot 508 ) 508 GT problem z bluetooth (poglos, echo)


Witam, właśnie udało mi się rozwiązać problem z echo Smile ASO chciało 200 zł za podłączenie komputera i 600 za aktualizację oprogramowania, a i tak zero gwarancji, że problem zniknie, no i chcieli jeszcze wymienić mikrofon.

Rozwiązanie znalazłem na zagranicznym forum i dotyczy wersji 2.86, ale ja mam 2.31 i też zadziałało.

W wolnej chwili opiszę co i jak. Dodam, że sposób jest banalnie prosty i zajmuje max 15 minut.
Powrót do góry
lecnac007

Stały Bywalec



Dołączył: 06 Lut 2013
Posty: 173
Skąd jesteś (miejscowość / region): Limanowa
Posiadane auto: 508 SW 2.0 HDI 2011
Piwa: 12/14
Wysłany: Sob 01 Lut 2020, 10:09
Temat postu:

Re: ( Peugeot 508 ) 508 GT problem z bluetooth (poglos, echo)


to się nie chwal tylko pisz co i jak Wink
Powrót do góry
Reklama








Wysłany: Sob 01 Lut 2020, 10:09
Temat postu:

reklama


Powrót do góry
Vega25

Czytelnik



Dołączył: 31 Sty 2020
Posty: 3
Skąd jesteś (miejscowość / region): Płock
Posiadane auto: Peugeot, 508 SW, 1.6 thp
Piwa: 0/0
Wysłany: Sob 01 Lut 2020, 16:47
Temat postu:

Re: ( Peugeot 508 ) 508 GT problem z bluetooth (poglos, echo)


A, więc tak. Przygotowałem samouczek w pdf na bazie tego znalezionego na zagranicznym forum. Komplet plików dostępny na serwerze pod adresem: http://gofile.me/4nxd2/NRro4FnL4
To mój prywatny serwer, działa od poniedziałku do piątku między godz 7-22, dziś i jutro wyjątkowo będzie włączony, mam nadzieję, że problemów z pobraniem nie będzie. Czy zadziała u każdego? Tego nie wiem. Cała procedura została przygotowana dla wersji 2.86, ale jak pisałem wcześniej, u mnie zadziałało, a mam 2.31.

W paczce jest plik "poradnik.pdf" przygotowany przeze mnie i oryginalny plik. Wstawiłem ekrany jakie u mnie się pojawiały z racji polskiej wersji językowej, co myślę ułatwi pracę.

Zwracajcie uwagę na poprawne wpisywanie wartości, bo zdarzyło mi się jedną wpisać źle i nie zadziałało. Poprawiłem i wszystko gra. Dajcie znać jak Wam poszło.

Mnie udało się zaoszczędzić sporo kasy. ASO, a dzwoniłem do kilku w Warszawie i okolicy nie ma zielonego pojęcia jak to naprawić, albo mają taką politykę, żeby zarobić.

Powodzenia Smile
Powrót do góry
Lps

Czytelnik



Dołączył: 26 Lip 2019
Posty: 6
Skąd jesteś (miejscowość / region): Lublin
Posiadane auto: 508
Piwa: 0/0
Wysłany: Pon 27 Kwi 2020, 20:21
Temat postu:

Re: ( Peugeot 508 ) 508 GT problem z bluetooth (poglos, echo)


Dotarłem do tego poradnika już jakiś czas temu na francuskim forum i udało mi się wyeliminować echo. Niestety po jakimś czasie zawsze wraca. Nie wiem czym to jest spowodowane. Mój typ to echo pojawia się ponownie jak np. puszczam muzykę z Tidala, lub porozmawiam na messengerze poprzez głośniki. Nie wiem dokładnie. Aktualnie mam tak że wszystko wgrane jak należy a echo i tak potrafi się pojawić.

EDIT:

Pomału tracę cierpliwość bo jak usunę echo to nagle potrafi się pojawić. Jest losowe. Czy ktoś z systemem JBL przechodził przez procedurę usuwania echa u siebie i może mi pomóc z kilkoma informacjami?

W szczególności chodzi o to:
1) 1.17.307 - ustawić należy wartość 1 czy wartość 255
2) 1.25 - wartości dla HIFI czy HIFI (JBL DENON)
3) 1.5 - audio data lub w Mirascripts jaka jest wartość ustawiona?

AUDIO MODE :0 = Normalny: 1 = wewnętrzny wzmacniacz HiFi: zewnętrzny wzmacniacz analogowy, 2 = HiFiCAN: zewnętrzny wzmacniacz cyfrowy 3 = Arkamys: Wewnętrzny wzmacniacz o Arkamys DSP Audio + 4 = Arkamys Hifi: Wzmacniacz analogowy z zewnętrznego dźwięku DSP Arkamys
Powrót do góry
pshemoo

Czytelnik



Dołączył: 14 Lip 2020
Posty: 2
Skąd jesteś (miejscowość / region): Szczecin
Posiadane auto: Peugeot 508sw, 2011, diesel
Piwa: 0/0
Wysłany: Wto 14 Lip 2020, 22:04
Temat postu:

Re: ( Peugeot 508 ) 508 GT problem z bluetooth (poglos, echo)


Jako, że niedawno kupiłem 508 i też zaważyłem ten problem z zestawem głośnomówiącym, to spróbowałem wykonać czynności z podanej ściągi, jednak bez rezultatu... Aczkolwiek, jak w sekcji 1.17.307 ustawiłem 1, to rozmówca słyszał siebie ciszej niż jak ustawiłem na 255, więc zostawiłem na 1, ale pogłos nadal jest Sad
Powrót do góry
Kaamyk

Debiutant



Dołączył: 05 Sty 2021
Posty: 14
Skąd jesteś (miejscowość / region): Północ
Posiadane auto: Peugeot 508 1.6THP
Piwa: 0/0
Wysłany: Pią 02 Kwi 2021, 12:23
Temat postu:

Re: ( Peugeot 508 ) 508 GT problem z bluetooth (poglos, echo)


Vega25 napisał:
A, więc tak. Przygotowałem samouczek w pdf na bazie tego znalezionego na zagranicznym forum. Komplet plików dostępny na serwerze pod adresem: http://gofile.me/4nxd2/NRro4FnL4
To mój prywatny serwer, działa od poniedziałku do piątku między godz 7-22, dziś i jutro wyjątkowo będzie włączony, mam nadzieję, że problemów z pobraniem nie będzie. Czy zadziała u każdego? Tego nie wiem. Cała procedura została przygotowana dla wersji 2.86, ale jak pisałem wcześniej, u mnie zadziałało, a mam 2.31.

W paczce jest plik "poradnik.pdf" przygotowany przeze mnie i oryginalny plik. Wstawiłem ekrany jakie u mnie się pojawiały z racji polskiej wersji językowej, co myślę ułatwi pracę.

Zwracajcie uwagę na poprawne wpisywanie wartości, bo zdarzyło mi się jedną wpisać źle i nie zadziałało. Poprawiłem i wszystko gra. Dajcie znać jak Wam poszło.

Mnie udało się zaoszczędzić sporo kasy. ASO, a dzwoniłem do kilku w Warszawie i okolicy nie ma zielonego pojęcia jak to naprawić, albo mają taką politykę, żeby zarobić.

Powodzenia Smile


Czy mógłbyś wrzucić gdzieś te pliki i instrukcję? Bo przy próbie pobrania z serwera wyrzuca błąd.

Edit:

Już nie potrzeba. Zrobiłem wszystko wg francuskiej instrukcji i zadziałało.
_________________
Pozdrawiam
Kamil
Powrót do góry
Cj

Czytelnik



Dołączył: 25 Paź 2010
Posty: 4
Skąd jesteś (miejscowość / region): Łódź
Posiadane auto: Peugeot 508 2.0
Piwa: 0/0
Wysłany: Pią 21 Maj 2021, 13:02
Temat postu:

Re: ( Peugeot 508 ) 508 GT problem z bluetooth (poglos, echo)


lukis997 napisał:
Witam. Z dniem wczorajszym zakupiłem 508SW i wszystko super extra tylko nie wiem czemu gdy chce rozmawiać przez BT to ja wszystkich słyszę jak mówią lecz mnie w ogóle nie słychać :/ Może wie ktoś co jest nie tak lub coś może doradzić ? Auto jest z 2012 roku.

Czy udało się rozwiązać problem?
Mam to samo, proszę o pomoc, czy konieczna jest wizyta w ASO czy ogarnę to z poradnika kilka postów dalej?
Powrót do góry
sebastianouri

Czytelnik



Dołączył: 28 Gru 2021
Posty: 6
Skąd jesteś (miejscowość / region): Łódź
Posiadane auto: Peugeot 508 SW
Piwa: 0/0
Wysłany: Wto 28 Gru 2021, 09:21
Temat postu:

Re: ( Peugeot 508 ) 508 GT problem z bluetooth (poglos, echo)


Tak potwierdzam udało się naprawić usterkę echa po aktualizacji softu do 2.86. Robiłem zgodnie z instrukcją francuską za pomocą Mira Scripts z przygotowanymi plikami w aplikacji DatExplorer:
http://citrotemp.cricou.net/MODO/Telematique/RT6/Tutorial%20RT6%20Supprimer%20echo%20suite%20version%202.86.pdf

Procedura dla wersji bez Hi-Fi.

Nie odnotowałem jakiś nieporządanych sytuacji. W skrócie procedura wyglądała tak jak poniżej (translator google dobrze to tłumaczy, wartości do zmiany podglądamy z oryginalnego pdf):
1. Pobranie softu i rozpakowanie
2. Wyczyszczenie pendrive-a i utworzenie pustego wolumenu FAT32
3. Wgranie całego katalogu UPG (dwa katalogi i dwa pliki) na przygotowany wcześniej pendrive
4. Uruchomienie samochodu i włożenie pendrive do portu komunikacyjnego w podłokietniku
5. Na pytania odpowiadamy zgodnie z instrukcją z pdf (czy uruchomić OUI, czy wgrać NO, czy zaczytać OUI) - dla pierwszej próby kiedy mamy tylko dwa pliki i dwa katalogi na pendrive nie będzie pytania o to czy wgrać (ja zmieniłem sobie wersję językową na francuską aby nie pomylić się w procedurze z pdf)
6. Na pendrive zostaną wpisane pliki user_xxx.xxx, które posłużą jako baza do modyfikacji
7. Przegrywamy pliki do jakiegoś katalogu na komputerze zgodnie z procedurą i robimy ich kopię w razie gdyby trzeba było wrócić z powrotem
8. Na komputerze uruchamiamy program DatExplorer.exe i postępujemy zgodnie z procedurą z pdf
9. Po zmodyfikowaniu plików user_xxx.xxx nadpisujemy je w pendrive (nadpisujemy oryginalne jakie zgraliśmy) i postępujemy zgodnie z procedurą z pdf
10. Po uruchomieniu samochodu i włożeniu pendrive odpowiadamy na wszystko OUI po skończeniu działania skryptu restartujemy urządzenie wciskając dłużej niż 10 sekund przycisk od wyjęcia płyty CD

Może ktoś jeszcze z tym się boryka to potwierdzam. Dziś rano wgrane i sprawdzone. Wg mnie zestaw głośnomówiący jest teraz bardziej responsywny niż w oryginale przed wgraniem nowego softu 2.86. Jest moc.
Powrót do góry
r4mzi

Czytelnik



Dołączył: 28 Cze 2022
Posty: 2
Skąd jesteś (miejscowość / region): Zabrze
Posiadane auto: 508sw gt
Piwa: 0/2
Wysłany: Nie 17 Lip 2022, 16:35
Temat postu:

Re: ( Peugeot 508 ) 508 GT problem z bluetooth (poglos, echo)


Ja mam taki problem, że nie mogę zmieniać wartości w pliku dat. Miał ktoś taki problem? Jak go rozwiązać?
Powrót do góry
sebastianouri

Czytelnik



Dołączył: 28 Gru 2021
Posty: 6
Skąd jesteś (miejscowość / region): Łódź
Posiadane auto: Peugeot 508 SW
Piwa: 0/0
Wysłany: Wto 22 Sie 2023, 14:41
Temat postu:

Re: ( Peugeot 508 ) 508 GT problem z bluetooth (poglos, echo)


r4mzi napisał:
Ja mam taki problem, że nie mogę zmieniać wartości w pliku dat. Miał ktoś taki problem? Jak go rozwiązać?


Jeśli nie możesz edytować wartości w tej aplikacji do zmiany to uruchom ją w zgodności z windows7 ale nie wiem czy to jest reguła, bo może nie zależy to od OS, w każdym razie jak ustawię tą zgodność to mi pozwala edytować te wartości.
Powrót do góry
hierro13

Czytelnik



Dołączył: 31 Mar 2022
Posty: 2
Skąd jesteś (miejscowość / region): Tuszyn
Posiadane auto: Peugeot 508 SW 1.6 e-hdi 2011
Piwa: 0/0
Wysłany: Sro 08 Lis 2023, 19:53
Temat postu:

Re: ( Peugeot 508 ) 508 GT problem z bluetooth (poglos, echo)


Witam. Ja również mam problem z edytowaniem w DatExplorer. Próbowałem zmieniać zgodność z uruchamianiem się programu ale nic nie pomaga. Dodam, że część rzeczy mogę edytować ale akurat pozycje, które są odpowiedzialne za pozbycie się echa nie są edytowane.

Macie jakieś pomysły?
Powrót do góry
damian-mlody87

Czytelnik



Dołączył: 05 Mar 2024
Posty: 1
Skąd jesteś (miejscowość / region): częstochowa
Posiadane auto: c5 tourer
Piwa: 0/0
Wysłany: Sob 06 Kwi 2024, 11:12
Temat postu:

Re: ( Peugeot 508 ) 508 GT problem z bluetooth (poglos, echo)


witam, ja też borykam się z pogłosem robie wszystko jak z instrukcji (tak mi się wydaje) i pogłos jest nadal... może ktoś pomóc jak to ogarnać?
_________________
damian-mlody87
Powrót do góry
Wyświetl posty z ostatnich:   
   Forum PEUGEOT Forum Strona Główna -> ( Peugeot 508 ) Porady, problemy techniczne Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)
Idź do strony Poprzedni  1, 2
Strona 2 z 2
Ogłoszenia sprzedaży - Peugeot 508 »




 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach

Popularne dyskusje w dziale: ( Peugeot 508 ) Porady, problemy techniczne


Peugeot3008

64 800

2017r.

213 494 km

podkarpackie

Peugeot208

26 500

2017r.

89 160 km

wielkopolskie

Peugeot1007

8 888

2005r.

177 000 km

wielkopolskie

Peugeot508

49 900

2018r.

182 623 km

śląskie

Peugeot807

28 500

2010r.

215 000 km

śląskie





Powered by phpBB © 2001, 2006 phpBB Group



Partnerskie fora dyskusyjne: Peugeot 405 club   



Serwis partnerski portalu www.auto.plSamochody to nasza pasja
Copyright © Profit 2003 - 2024 Created by idealneT and OM System