Peugeot

ogłoszeniaceny używanychwiadomościdealerzyforumczęścioponyksiążkilinkitapetyopiniedekoder VIN
  FAQ    Szukaj    Użytkownicy    Regulamin    Grupy    Czat    Rejestracja 
  Profil    Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości    Zaloguj    iboi - ogłoszenia

( Peugeot 807 ) P-t 807 Kom.na ekr. komp. pokł.: "PLEASE INSERT UPGRADE CD"



 
postów na stronie: 10 20 50
   Forum PEUGEOT Forum Strona Główna -> ( Peugeot 807 ) Elektryka/Elektronika/Komunikaty.
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
mazurzost

Czytelnik



Dołączył: 07 Lut 2016
Posty: 4
Skąd jesteś (miejscowość / region): Ostróda
Posiadane auto: Peugeot 807, 2.0 HDI, 2008
Piwa: 0/0
Wysłany: Nie 07 Lut 2016, 21:48
Temat postu:

P-t 807 Kom.na ekr. komp. pokł.: "PLEASE INSERT UPGRADE CD"


Szanowni Państwo.
Zdarzało się mi że komputer pokładowy zawieszał się mi podczas wieloletniej eksploatacji pojazdu. Lecz zazwyczaj były to krótkie awarie.
W dniu dzisiejszym po zatankowaniu na stacji paliw zorientowałem się, że na ekranie mojego peugeota 807, 2,0 HDI (136 KM), rok prod. 2008 pojawił się komunikat, jak w tytule wiadomości. Mam fotografię tego ekranu, ale chyba tutaj nie da rady jej umieścić. Oprócz tego w dolnym lewym rogu ekranu pojawiła się liczba 10. Właściwie cały panel radia, telefonu komórkowego oraz radia jest nieaktywny, jak również z nim związane przyciski. Ja do tej pory nie ma to wpływu na uruchomienie auta i jazdę.
Włączanie i wyłączanie silnika na krótko, na dłuższy postój (kilkugodzinny) nie zmieniało komunikatu na ekranie.
Czy ktoś zetknął się z podobnym problemem?
W jaki sposób go rozwiązał?
Czy na początek powinienem odłączyć akumulator, by system całkowicie się resetował? Czy to bezpieczne?
Nie wgrywałem żadnych pirackich kopi z mapami do nawigacji ani nie tunigowałem pojazdu w żaden sposób.
Jeśli potrzebne są dodatkowe informacje, proszę pytać.
Wizytę w serwisie przewiduję, ale w dalszej kolejności, bo pewnie ściągną ze mnie kasę jak za zboże.
Proszę o radę, pomoc.
Pozdrawiam
Mazurzost
Powrót do góry
Cypcio

Auto Maniak



Dołączył: 19 Lis 2014
Posty: 828
Skąd jesteś (miejscowość / region): Płock
Posiadane auto: C4 GP II 2014 2.0 BHDi AUTOMAT
Piwa: 80/4
Wysłany: Pon 08 Lut 2016, 23:04
Temat postu:

Re: ( Peugeot 807 ) P-t 807 Kom.na ekr. komp. pokł.: "PLEASE INSERT UPGRADE CD"


U mnie kiedyś bawiły się dzieciaki i zmieniły język obsługi na włoski. Wtedy zaczęło wołać o płytę.
_________________
Maciek
Pomogłem - brawo JA.
Powrót do góry
mazurzost

Czytelnik



Dołączył: 07 Lut 2016
Posty: 4
Skąd jesteś (miejscowość / region): Ostróda
Posiadane auto: Peugeot 807, 2.0 HDI, 2008
Piwa: 0/0
Wysłany: Wto 09 Lut 2016, 12:41
Temat postu:

Re: ( Peugeot 807 ) P-t 807 Kom.na ekr. komp. pokł.: "PLEASE INSERT UPGRADE CD"


Dziękuję za informację. Problem polega na tym, że nie mogę niczego wprowadzić z klawiatury, przy pomocy klawiszy i pokręteł. Są nieaktywne i nic innego oprócz wspomnianego komunikatu na ekranie nie pojawia się. Jadę do serwisu. Niestety.
Pozdrawiam
Powrót do góry
barsa5

Czytelnik



Dołączył: 09 Paź 2015
Posty: 4
Skąd jesteś (miejscowość / region): Krasnystaw
Posiadane auto: PEUGEOT 807 2.0 2007
Piwa: 0/1
Wysłany: Sro 06 Kwi 2016, 21:37
Temat postu:

Re: ( Peugeot 807 ) P-t 807 Kom.na ekr. komp. pokł.: "PLEASE INSERT UPGRADE CD"


Witam, na forum peugeotklub.pl temat: rt3-język polski za darmo jest dokładnie opisany schemat co robić w takich przypadkach (kolega NAMEK) się przy tym napracował u mnie już jest ok.
Pozdrawiam
Powrót do góry
mazurzost

Czytelnik



Dołączył: 07 Lut 2016
Posty: 4
Skąd jesteś (miejscowość / region): Ostróda
Posiadane auto: Peugeot 807, 2.0 HDI, 2008
Piwa: 0/0
Wysłany: Wto 19 Kwi 2016, 10:56
Temat postu:

Re: ( Peugeot 807 ) P-t 807 Kom.na ekr. komp. pokł.: "PLEASE INSERT UPGRADE CD"


Dziękuję za informacje. Jednak nie tyle mi zależy na języku polskim, co na funkcjonowania tego radia.
W międzyczasie trochę się działo;
1. Pojechałem do serwisu. Ściągnięto odpowiednią płytkę, wgrano. Kosz operacji, bez kupowania płytki - ok 200 zł.
2. Po jednym dniu ekran zniknął na dobre. Mam zdjęcie, ale nie wiem jak tutaj je załączyć. Wyjazd do serwisu. Wymontowanie radia. Przesłanie do serwisu zewnętrznego, z którym maja podpisaną umowę. Dwa tygodnie oczekiwania. Zamontowanie. Koszt okolo 150 zł, za usługi serwisu i przesyłkę. Serwis zewnętrzny nie wziął nic, bo podobno nic nie zrobił, ale radio funkcjonowało przez ponad tydzień, mając czasami odloty o czym komunikowało" Error detected. Checking is processing ... Popracowało i wracało do normy. Az w środę ubiegłego tygodnia już nie powstało, tylko żąda płyty z upgradem. Mam zrobione zdjęcie z kodem błędu, jaki pojawia się oprócz komunikatu. Podczas ostatniej wizyty w serwisie sugerowano, bym kupił nowe radio. Samochód jest obecnie wart około 16-18 tysięcy, radio (nowe) 10 500.
Może ktoś zna namiary do centrali peugeot we Francji. Może zainteresuje ich mój problem. Chyba ostatnia szansa. Nie mam telefonu, nawigacji i radia pluś innych funkcjonalności. Kto wie, czy nie ma on wpływu na funkcjonowanie reszty elektroniki w samochodzie.
Pozdrawiam
Powrót do góry
Reklama








Wysłany: Wto 19 Kwi 2016, 10:56
Temat postu:

reklama


Powrót do góry
Wyświetl posty z ostatnich:   
   Forum PEUGEOT Forum Strona Główna -> ( Peugeot 807 ) Elektryka/Elektronika/Komunikaty. Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)
Strona 1 z 1
Ogłoszenia sprzedaży - Peugeot 807 »

Opinie o samochodach Peugeot 807 - testy użytkowników »


 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach

Popularne dyskusje w dziale: ( Peugeot 807 ) Elektryka/Elektronika/Komunikaty.


Peugeot308 SW

69 850

2019r.

94 800 km

wielkopolskie

Peugeot2008

38 300

2016r.

127 421 km

podkarpackie

Peugeot5008

32 700

2014r.

236 000 km

mazowieckie

Peugeot607

13 600

2007r.

267 000 km

wielkopolskie

Peugeot308

45 300

2019r.

187 763 km

podkarpackie





Powered by phpBB © 2001, 2006 phpBB Group



Partnerskie fora dyskusyjne: Peugeot 405 club   



Serwis partnerski portalu www.auto.plSamochody to nasza pasja
Copyright © Profit 2003 - 2024 Created by idealneT and OM System