Peugeot

ogłoszeniaceny używanychwiadomościdealerzyforumczęścioponyksiążkilinkitapetyopiniedekoder VIN
  FAQ    Szukaj    Użytkownicy    Regulamin    Grupy    Czat    Rejestracja 
  Profil    Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości    Zaloguj    iboi - ogłoszenia

( Peugeot 309 ) Peugeot 309 1.9 GTI



 
postów na stronie: 10 20 50
   Forum PEUGEOT Forum Strona Główna -> ( Peugeot 309 ) Porady, problemy techniczne
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
charzun

Czytelnik



Dołączył: 08 Mar 2016
Posty: 2
Skąd jesteś (miejscowość / region): Płock
Posiadane auto: 309 gti
Piwa: 0/0
Wysłany: Wto 08 Mar 2016, 10:59
Temat postu:

Peugeot 309 1.9 GTI


Jestem tutaj nowy wiec witam wszystkich serdecznie. Mam problem z autem i mam nadzieje ze mi co nieco doradzicie.

Pacjent to 309 1.9 GTI czysta benzyna, 8 zaworow. 1990r
Z racji ze samochod jest juz stary to wiecej stoi w garazu niz jezdzi. Zawsze bylo tak ze nawet po miesiacu stania podchodzilem i odpalal od strzala.. Teraz tez stal taki okres w garazu i juz nie chce zapalic. Tzn dwa razy zapalil mi na chwile i zgasl.
Z rzeczy ktore sprawdzilem to:
Iskra - jest bardzo ladna, dodatkowo wlozylem nowe swiece czyli cewke, kopulke, modul (o ile jest) moge wykluczyc ze sa sprawne.
Paliwo - dochodzi, wtryskiwacze sprawdzone wszystkie rozpylaja tak samo.
Rozrzad - rozebrany i zlozony od poczatku na znakach.
Zawory - nie mam szczelinomierza ale bardzo cienka blaszka wchodzi miedzy "grzybki" a krzywki walka wiec ciagle otwarcie/uchylenie zaworow moge wykluczyc..

Co jeszcze moze byc przyczyna? Iskra jest, paliwo jest, rozrzad dobrze ustawiony..
Auto po trasie wrocilo idealnie na kolach i juz wiecej samo nie wyjechalo..
Dodam jeszcze ze wszelkie wtyczki/wsuwki przy cewce sa poprawione, kazdy kabelek sie idealnie trzyma tego co ma sie trzymac..

Zastanawia mnie tylko gdzie jest jakis czujnik walu? Auto na wtrysku wiec jakis modul/komputer musi byc ale skad wie kiedy paliwo wstrzyknac?
Powrót do góry
Peugeot HDI

Czytelnik



Dołączył: 21 Paź 2015
Posty: 5
Skąd jesteś (miejscowość / region): Warszawa
Posiadane auto: Peugeot Tepee 1,6
Piwa: 0/0
Wysłany: Sro 09 Mar 2016, 20:53
Temat postu:

Zrób z tego GTI zabytek


Pojazd ma już 26 lat czyli miano zabytku , poproś o pomoc Peugeot Polska lub Peugeot France , może oni w ramach reaktywacji zabytków pomogą po kosztach w końcu to dla nich żywa reklama ich produktu.
W Warszawie jest warsztat http://www.citroenspecial.pl/firma.html ma w nazwie Citroen ale francuzami zajmuje się od zawsze. Robią również z zamiłowania pojazdy z USA. Spytaj może poradzą - Pan Mirek 602 66 55 21

Fajna bryka 128 KM "historii"
Powrót do góry
charzun

Czytelnik



Dołączył: 08 Mar 2016
Posty: 2
Skąd jesteś (miejscowość / region): Płock
Posiadane auto: 309 gti
Piwa: 0/0
Wysłany: Sob 19 Mar 2016, 08:42
Temat postu:

Re: ( Peugeot 309 ) Peugeot 309 1.9 GTI


Postanowilem jeszcze probowac sam i przez przypadek cos ciekawego znalazlem. A mianowicie wszystko zlozylem tak jak to fabryka zrobila i podczas krecenia uslyszalem ze tak jakby iskra na jednej fajce przeskakiwala w fajce a nie na swiecy.. Zdjalem ta fajke i odpalil od razu na trzech garach.. Myslalem ze kabel ma przebicie lub kopulka.. Wymienilem kable i kopulke na nowe a silnik ma takie samo zachowanie.. Wystarczy ze zdejme jedna obojetnie ktora fajke ze swiecy i auto odpala..
Podejrzewam cewke lub modul .. Dobrze mysle?

Dodam ze jak zdejme fajke ze swiecy i podlacze do niej druga swiece ktora wisi na silniku to tez nie chce odpalic.. wyglada tak jakby nie dawal rady sobie z pradem na czterech swiecach a na trzech chodzi...
Powrót do góry
Wyświetl posty z ostatnich:   
   Forum PEUGEOT Forum Strona Główna -> ( Peugeot 309 ) Porady, problemy techniczne Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)
Strona 1 z 1


Opinie o samochodach Peugeot 309 - testy użytkowników »


 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach

Popularne dyskusje w dziale: ( Peugeot 309 ) Porady, problemy techniczne


Peugeot407

24 900

2011r.

136 000 km

śląskie

Peugeot1007

8 990

2006r.

170 000 km

wielkopolskie

Peugeot3008

81 800

2019r.

79 000 km

małopolskie

Peugeot508 SW

32 700

2013r.

127 000 km

mazowieckie

Peugeot208

30 900

2014r.

143 000 km

śląskie





Powered by phpBB © 2001, 2006 phpBB Group



Partnerskie fora dyskusyjne: Peugeot 405 club   



Serwis partnerski portalu www.auto.plSamochody to nasza pasja
Copyright © Profit 2003 - 2024 Created by idealneT and OM System