Peugeot

ogłoszeniaceny używanychwiadomościdealerzyforumczęścioponyksiążkilinkitapetyopiniedekoder VIN
  FAQ    Szukaj    Użytkownicy    Regulamin    Grupy    Czat    Rejestracja 
  Profil    Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości    Zaloguj    iboi - ogłoszenia

( Peugeot ) Mapy do nawigacji


Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3 ... 8, 9, 10 ... 52, 53, 54  Następny
 
postów na stronie: 10 20 50
   Forum PEUGEOT Forum Strona Główna -> ( Peugeot ) CB Radio & Car audio, nawigacja, alarmy, komputery
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
shortypl

Debiutant



Dołączył: 16 Lip 2017
Posty: 12
Skąd jesteś (miejscowość / region): Konin
Posiadane auto: 508 SW 2011
Piwa: 1/3
Wysłany: Nie 16 Lip 2017, 11:09
Temat postu:

Aktualizacja oprogramowania


Witam,
Hejka wszystkim, posiadam 508 SW z 2011 i mam pytanko gdyż chce zaktualizować sobie mapy a mam soft 2.17 a z tego co czytałem potrzebny jest min 2.20. Więc domyślam się że muszę wpierw soft później mapy i później ewentualnie POI? Mapy już sobie ściągnąłem POI również lecz poszukuję softu powyżej 2.20. Interesuje mnie wersja najbardziej stabilna która nie powoduje dziwnych zachowań systemu (np. pogłosy w telefonie). Którą wersję mam ściągnąć i skąd ewentualnie? wszędzie jest 2.86 lecz podobno są z nią problemy?? jeszcze jedno pytanie jeżeli podczas aktualizacji wyskoczy pytanie o kod ska wziąć generator kodów? szukam ale linki są chyba nie aktywne;/ Prześledziłem cały wątek lecz nie mogę znaleźć.

Pozdrawiam !!
Powrót do góry
Rickson

Czytelnik



Dołączył: 10 Lip 2017
Posty: 3
Skąd jesteś (miejscowość / region): Opole
Posiadane auto: 508 2.0 HDI
Piwa: 0/1
Wysłany: Pon 24 Lip 2017, 20:25
Temat postu:

Re: ( Peugeot ) Mapy do nawigacji


Panowie pytanko, śmigał ktoś z Was może na tych mapach przez Czechy, Austrię lub Słowenię ? Jechałem do Chorwacji na tych najnowszych mapach, Polska w porządku, po wjechaniu do Czech przez kilkanaście kilometrów było ok, potem nagle mapa wyparowała, nawi nie widział satelit, a na podglądzie map czarna plama....co jakiś czas jakby łapał sygnał, ale pokazywał mi zupełnie inną drogę i teren, to samo tyczy się Austrii i Słowenii. Po wjechaniu do Chorwacji wszystko wróciło do normy, drogi ok, mapy ok i cała reszta.... Spotkał ktoś się z czymś podobnym ?
Powrót do góry
Medar

Przyjaciel Portalu



Dołączył: 24 Lis 2016
Posty: 251
Skąd jesteś (miejscowość / region): Krosno Odrzańskie
Posiadane auto: Peugeot 508 SW Felin 2.0 163KM 2013r
Piwa: 104/4
Wysłany: Sro 26 Lip 2017, 08:57
Temat postu:

Re: Aktualizacja oprogramowania


shortypl napisał:
Witam,
jeżeli podczas aktualizacji wyskoczy pytanie o kod ska wziąć generator kodów? szukam ale linki są chyba nie aktywne;/ Prześledziłem cały wątek lecz nie mogę znaleźć.
Pozdrawiam !!

Tutaj masz wszystko opisane:
http://docs12.chomikuj.pl/5325369607,PL,0,0,Poradnik-aktualizacji-map-w-systemie-navigacji-RNEG2.doc

Nie wiem jaki nr softu Ci odpowiada, tutaj masz np 2.80 http://groovesharing.com/?d=5443520B1
_________________
Jeśli pomogłem, proszę kliknąć w piwko Smile .
Powrót do góry
gadu-gadu skype status
sancho35

Czytelnik



Dołączył: 12 Kwi 2017
Posty: 4
Skąd jesteś (miejscowość / region): śląsk
Posiadane auto: Peugeot 508 SW 2012
Piwa: 0/0
Wysłany: Czw 27 Lip 2017, 11:47
Temat postu:

Re: ( Peugeot ) Mapy do nawigacji


Witam,

Napisz może jak to wyglądało u mnie.

Wersja softu 2.1 - aktualizacja map poszła bez problemu (bez aktualizacji softu). Taj jak tu pisali warto tak sprawdzić bo po co błędy z pogłosem ....
Niestety u mnie mapy zaktualizowane są większe i nie mieszczą się na dysku musiałem z niektórych zrezygnować (np. Wielka Brytania i Skandynawia). Jeździłem na tej nawigacji po Polsce i ogólnie szału niema. Nie jest to google maps.

Dziwnie niekiedy wyznacza trasy ale czasem się przydaje.

Nie widzi końcowego odcinka A1 do granicy w Gorzyczkach (na mapie jest zaznaczony ale jakby go nie widział) czy tylko u mnie tak jest?

Pozdrawiam
Rafał
Powrót do góry
shortypl

Debiutant



Dołączył: 16 Lip 2017
Posty: 12
Skąd jesteś (miejscowość / region): Konin
Posiadane auto: 508 SW 2011
Piwa: 1/3
Wysłany: Pią 28 Lip 2017, 13:55
Temat postu:

Re: ( Peugeot ) Mapy do nawigacji


Hej. Aktualizacja softu do 2.80 dopiero ruszyła z płyty CD. Trwała około 40 min. Jak narazie żadnych zmian w samym oprogramowaniu nie zauważyłem. Przymierzam się teraz do aktualizacji mapy i POI z pena. Zobaczymy jak pójdzie.
Powrót do góry
Reklama








Wysłany: Pią 28 Lip 2017, 13:55
Temat postu:

reklama


Powrót do góry
kojzwk

Czytelnik



Dołączył: 03 Lut 2017
Posty: 4
Skąd jesteś (miejscowość / region): Lo
Posiadane auto: 508
Piwa: 0/0
Wysłany: Wto 08 Sie 2017, 13:39
Temat postu:

Re: ( Peugeot ) Mapy do nawigacji


Medar napisał:
lordbeny napisał:
Witam .

Posiadam 508 SW z 2014 roku z softem "SMEG 5.4 FR.1" - lub cos w tym stylu . Nijak sie to ma do waszych instrukcji ze wersja softu powinna byc wyzsza od RNEG 2.20 .

Czy do tej wersji softu moge probowac z mapami z poprzednich wpisow ? czy powinienem zastosować jakies inne mapy ?

Z góry dzieki za info .


Dlaczego w narodzie taka niechęć do czytania? Strona 3 post Tomi1234: "Mylisz firmware z radia
Ty masz rt6 emy way więc najnowszy soft to 2.86, ale na powyżej 2.20 możesz aktualizować mapy.
Znalazłeś firmware do rneg my way
Do Twojego radia masz tu najnowszy
http://chomikuj.pl/Expeert/Motoryzacja/Radionawigacja/RT6/RT6-Soft_2.86.B,4736350848.zip(archive)"



Witam,
napotykam ten sam problem co poprzednik tj. z PEUGEOT 508 z 2014 roku.
Piszecie że mylimy filware z radia. To jak w takim razie sprawdzić wersję oprogramowania?
Mendar w poradniku pisze:
"1. Sprawdzenie wersji oprogramowania
- Naciśnij i przytrzymaj przycisk setup
- wybierz z menu „diagnostyka radiotelefonu”
-„ wersja oprogramowania”
- pierwsza zakładka to wersja naszego oprogramowania np. RNEG2.21.1A"

Ale w nowych po wciśnięciu dłuższym SETUP pojawia się tabelka INFORMACJE O SYSTEMIE z danymi:
1. Wersja systemu ( wybierając to pojawia się po prawej stronie):
Soft: SMEG5.1F.R4
CD: 25583
z dn. 21-02-14
2. Wersja Bluetooth
3. Wersja mapy
4. Wersja wyświetlacza

Nie ma (przynajmniej nie jestem w stanie dostrzec) lokalizacji gdzie znajdę jakieś inne numery. A już na pewno opis "krok po kroku" Mendara nie pasuje do tej wersji.

Zatem moje pytanie PIERWSZE:
Jak poprawnie sprawdzić wersję oporgramowania? Gdzie się ona znajduje?

Druga sprawa to sam proces aktualizacji.
Nie wiem jaki mam soft ale założyłem że jest aktualny i starałem się wgrać nowe mapy z :
https://chomikuj.pl/meggi55/Nawigacja+Citroen+Peugeot/RT6+SMEG+SMEG*2b+EUROPE+maps+2017-1

Czy to w ogóle właściwe mapy?

Przy próbie postępowania jak w instrukcji pojawia się problem z samym kodem. Auto nie przyjmuje podawanego mu przeze mnie.
Opcja z wgraniem na czyste USB plików z katalogu RT6 Calculator z dodatkowymi dwoma plikami CCT zupełnie nie działa tj. wkłądając USB do pojazdu odczytuje go jako próbę odtwarzania muzyki przy czym zgłasza błędne pliki.
Przy próbie z generator java, wygenerowany kod nie jest przyjmowany (gdy już go próbuję podać przed samą aktualizacją). Co czynię nie tak?
Na różne sposoby próbowałem skorzystać z tego generatora java ale nic nie wychodzi. MOże coś nie tak robię z generatorem? Jaka ma być ścieżka pliku CCT.DAT.INF wskazywanego w generatorze?
Powrót do góry
kojzwk

Czytelnik



Dołączył: 03 Lut 2017
Posty: 4
Skąd jesteś (miejscowość / region): Lo
Posiadane auto: 508
Piwa: 0/0
Wysłany: Wto 08 Sie 2017, 15:26
Temat postu:

Re: ( Peugeot ) Mapy do nawigacji


Odpowiadam sam sobie a może ktoś inny również skorzysta.

Udało się zaktualizować mapy. Cały problem polegał na niewłaściwym pliku CCT który wybierałem do generatora java.
Wybierając plik należy wybrać
E:\USB\ \SMEG_PLUS_UPG\DATA\CCT.DAT.INF (zakładając że USB z nagranymi nowymi mapami macie na ESmile

Reszta działa.

P.S. Nieco jednak zawiedziony jestem "aktualnością" aktualnych map. No ale cóż.
Powrót do góry
Medar

Przyjaciel Portalu



Dołączył: 24 Lis 2016
Posty: 251
Skąd jesteś (miejscowość / region): Krosno Odrzańskie
Posiadane auto: Peugeot 508 SW Felin 2.0 163KM 2013r
Piwa: 104/4
Wysłany: Sro 09 Sie 2017, 09:15
Temat postu:

Re: ( Peugeot ) Mapy do nawigacji


Kolego, po co te nerwy. Poradnik powstał dawno ( i nie jest mojego autorstwa) a samochody się zmieniają. Na większość pytań sam sobie odpowiedziałeś i jednak dało się aktualizować mapy. Istnieje coś takiego jak edycja, i chyba należało ją zastosować ?!. Podałem link skąd można najnowsze mapy ( za DARMO) pobrać, ale nie odpowiadam za ich wykonanie. Zastanawiam się, na jakim poziomie byłoby Twoje zadowolenie, gdybyś te mapy kupił w serwisie peugota płacąc 149euro za "Europę" lub 79 euro tylko za jeden z jej obszarów. To tyle - mapy masz aktualne, kliknąć w podzięce w "wirtualne piwko" sił zabrakło, ale zrobić ze mnie MENDAra to już przesada Laughing
_________________
Jeśli pomogłem, proszę kliknąć w piwko Smile .
Powrót do góry
gadu-gadu skype status Wystawiono 1 piw(a)
kojzwk

Czytelnik



Dołączył: 03 Lut 2017
Posty: 4
Skąd jesteś (miejscowość / region): Lo
Posiadane auto: 508
Piwa: 0/0
Wysłany: Sob 12 Sie 2017, 19:23
Temat postu:

Re: ( Peugeot ) Mapy do nawigacji


Witam,

Najmocniej przepraszam za literówkę Medar. Mój błąd. Mam znajomego o podobnym nazwisku stąd w automacie jakoś mi tak się napisało.
Nie czytaj mojego wpisu jako ataku na swoją osobę bo to nią nie było Smile a zdaje się że przyjąłeś to zbyt osobiście. Zwróciłem jedynie uwagę na fakt że poradnik (który sam linkujesz innemu użytkownikowi (lordbeny) na stronie ósmej) nie jest w tym przypadku właściwy. Zdaje się, że nie zaprzeczysz.
Co do korzystania z opcji "edycja". Masz rację. Może faktycznie mogłem edytować całość wcześniejszej wypowiedzi (krok po kroku) , lecz czy ma to jakiekolwiek znaczenie merytoryczne dla czytających? Chyba nie.

Natomiast tej złośliwości o możliwości zakupienia map OE już w ogóle nie rozumiem. Co to miało na celu? Smile

Proponuję więcej luzu i dystansu do samego siebie Very Happy

Pozdrawiam.
Powrót do góry
orbitek

Stały Bywalec



Dołączył: 02 Lut 2017
Posty: 176
Skąd jesteś (miejscowość / region): Małopolska
Posiadane auto: Peugeot 5008 2.0 HDI 150KM 2012r.
Piwa: 53/24
Wysłany: Sob 19 Sie 2017, 06:40
Temat postu:

Re: ( Peugeot ) Mapy do nawigacji


Najnowsze mapy 2017-2 Europe 2017-2 SMEG+ and EMyWay/WipNav+ RT6
http://psa.download.navigation.com/automotive/PSA/RT6-SMEGx/41961.ZIP

Speedcamera for RT4, RT5, RT6, SMEG, SMEG+, SMEG6
https://1fichier.com/?8x3ebtvebq

_____________________________
Peugeot 5008 Allure 2L HDI 2012 r.


Ostatnio zmieniony przez orbitek dnia Wto 01 Maj 2018, 15:17, w całości zmieniany 3 razy
Powrót do góry
Wystawiono 3 piw(a)
gadku

Dyskutant



Dołączył: 27 Sty 2013
Posty: 50
Skąd jesteś (miejscowość / region): Antwerpen
Posiadane auto: Peugeot 3008 1.5 blue-Hdi 2019r. Peugeot 508 2.0 Hdi 2013r.
Piwa: 4/4
Wysłany: Pią 01 Wrz 2017, 13:13
Temat postu:

Re: ( Peugeot ) Mapy do nawigacji


Dzięki orbitek, mapy które podałeś działają prawidłowo, instalacja bezproblemowa. Browar dla ciebie.
Powrót do góry
stachu82

Czytelnik



Dołączył: 14 Wrz 2017
Posty: 7
Skąd jesteś (miejscowość / region): Kudowa Zdrój
Posiadane auto: Peugeot 508 SW 1.6 Hdi
Piwa: 0/1
Wysłany: Czw 14 Wrz 2017, 21:34
Temat postu:

2 pytania do orbitek


Co to jest speedcamera co dałeś w linku do pobrania i czy pasuje do peugeot 508 z 2011 , czy najnowszy soft 2.86 b jest już poprawiony pod względem Bluetooth bo czyrałem na zagranicznych forach że jest super. Z góry dzięki
Powrót do góry
orbitek

Stały Bywalec



Dołączył: 02 Lut 2017
Posty: 176
Skąd jesteś (miejscowość / region): Małopolska
Posiadane auto: Peugeot 5008 2.0 HDI 150KM 2012r.
Piwa: 53/24
Wysłany: Pią 15 Wrz 2017, 13:24
Temat postu:

Re: ( Peugeot ) Mapy do nawigacji


Są to radary. Mi wszystko dziala bez zarzutu. To jest najnowsza wersja dostępna. Wszelkie najnowsze aktualizacje znajdują sie https://www.gpspower.net/peugeot-citroen.html

__________________
Peugeot 5008 Allure 2L HDI 2012 r.


Ostatnio zmieniony przez orbitek dnia Pią 16 Lut 2018, 19:12, w całości zmieniany 2 razy
Powrót do góry
Wystawiono 1 piw(a)
stachu82

Czytelnik



Dołączył: 14 Wrz 2017
Posty: 7
Skąd jesteś (miejscowość / region): Kudowa Zdrój
Posiadane auto: Peugeot 508 SW 1.6 Hdi
Piwa: 0/1
Wysłany: Sro 27 Wrz 2017, 14:10
Temat postu:

Pytanie do orbitek


orbitek napisał:
Są to radary. Mi wszystko dziala bez zarzutu. To jest najnowsza wersja dostępna. Wszelkie najnowsze aktualizacje znajdują sie https://www.gpspower.net/peugeot-citroen.html

Mam jeszcze jedno pytanie do orbitek bo mam problem z ekranem, jak odpalam auto to co kilka razy ekran się nie zapala, czyli ,nie działa navi radio parktronik, myślę że to wina softu mam 2.31 c, ale nie mogę softu zaktualizować próbowałem już na czterech pendrivach i według instrukcji z forum i za każdym razem wyskakuje uszkodzony nośnik lub nie kompletne oprogramowanie, bez problemu wgrałem mapy i radary. Masz może pomysł co z tym zrobić i czy to na pewno wina softu. Pozdrawiam i z góry dzięki.
Powrót do góry
MONJANK

Czytelnik



Dołączył: 20 Lut 2015
Posty: 6
Skąd jesteś (miejscowość / region): Wrocek
Posiadane auto: c4
Piwa: 0/3
Wysłany: Pią 13 Paź 2017, 14:37
Temat postu:

Jaki RT?


Witam,
planuje zaktualizować mapy w 508 (RNEG2 05.C.11). Doczytałam się na temat aktualizacji softu i całej tej procedury aktualizacyjnej ale pozostało jedno pytanie, na które nie mogę znaleźć odpowiedzi.

W jaki sposób rozpoznać rodzaj RT? Czy jest to RT3, RT4, RT5, RT6? Może ktoś zna odpowiedz?
Powrót do góry
Wyświetl posty z ostatnich:   
   Forum PEUGEOT Forum Strona Główna -> ( Peugeot ) CB Radio & Car audio, nawigacja, alarmy, komputery Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3 ... 8, 9, 10 ... 52, 53, 54  Następny
Strona 9 z 54





 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach

Popularne dyskusje w dziale: ( Peugeot ) CB Radio & Car audio, nawigacja, alarmy, komputery

20) Antena »

Peugeot308

36 300

2016r.

99 170 km

podkarpackie

Peugeot407

23 900

2011r.

136 000 km

śląskie

Peugeot208

28 900

2014r.

143 000 km

śląskie

Peugeot407 SW

22 500

2011r.

247 000 km

śląskie

Peugeot208

17 900

2014r.

166 525 km

mazowieckie





Powered by phpBB © 2001, 2006 phpBB Group



Partnerskie fora dyskusyjne: Peugeot 405 club   



Serwis partnerski portalu www.auto.plSamochody to nasza pasja
Copyright © Profit 2003 - 2024 Created by idealneT and OM System