Peugeot

ogłoszeniaceny używanychwiadomościdealerzyforumczęścioponyksiążkilinkitapetyopiniedekoder VIN
  FAQ    Szukaj    Użytkownicy    Regulamin    Grupy    Czat    Rejestracja 
  Profil    Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości    Zaloguj    iboi - ogłoszenia

( Peugeot 306 ) Peugeot 306 - Wymiana wkładki zamka - drzwi kierowcy



 
postów na stronie: 10 20 50
   Forum PEUGEOT Forum Strona Główna -> ( Peugeot 306 ) Nadwozie.
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
danielos1123

Czytelnik



Dołączył: 27 Mar 2016
Posty: 1
Skąd jesteś (miejscowość / region): Rzeszów
Posiadane auto: Peugeot 306 XN, 1.4 Benzyna, 1995r, hatchback
Piwa: 0/0
Wysłany: Nie 27 Mar 2016, 00:50
Temat postu:

Peugeot 306 - Wymiana wkładki zamka - drzwi kierowcy


Witam was forumowicze bardzo serdecznie. Jestem od 1,5 tygodnia posiadaczem Peugeota 306, a także nowym użytkownikiem tego forum. I zwracam się do was z uprzejmą prośbą. Ponieważ wysypała mi się wkładka zamka w drzwiach od kierowcy. Coś tam w niej lata i po włożeniu kluczyka nie ma szans by go przekręcić. Zamek działa jak należy ponieważ da się zamknąć drzwi "od środka" jest to dosyć irytujące bo trzeba przez drzwi pasażera wchodzić do auta by otworzyć drzwi kierowcy. I tutaj moje pytanie do was. Czy taka wymiana tej wkładki jest możliwa samemu ? I jak to wygląda, jak się za to zabrać ? Bo jechać z taką błachostką do mechanika i czekać, aż znajdzie czas by się tym zając trochę szkoda a ja na tym autku nie znam się kompletnie. Gdybyście byli mi w stanie pomóc będę bardzo wdzięczny i stawiam oczywiście piwo ! Pozdrawiam Daniel Wink
Powrót do góry
magdaboom

Auto Maniak



Dołączył: 31 Mar 2011
Posty: 1293
Skąd jesteś (miejscowość / region): Wrocław
Posiadane auto: Citroen Xsara 2.0 HDI. 110 KM, Berlingo 2.0 HDI, 307 2.0 HDI, C5 1.6HDI 110KM
Piwa: 128/23
Wysłany: Wto 29 Mar 2016, 19:51
Temat postu:

Re: ( Peugeot 306 ) Peugeot 306 - Wymiana wkładki zamka - drzwi kierowcy


możesz zrobić to samemu, wyciągnij wkładkę, trzeba zerwać śrubokrętem zewnętrzną blaszaną osłonę, namoczyć wkładkę w jakimś oleju lub środku na rdzę itp. jak się uda i wkładką puści i wyjmiesz środek, to należy wszystko dokłądnie oczyścić i nasmarować, najczęściej ułamuje się wewnątrz - miejsce oparcia się klucza, przez co wkładka wewnątrz się nie przesuwa. jeśli po rozłożeniu, włożysz klucz i on bedzie miał o co się oprzecz, wystarczy wszystko dobrze nasmarować i sprawdzić zapadki czy działają jak należy, inaczej trzeba będzie je wyciągać i czyścić sprężynki. jeśli wkładka jest uszkodzona to można kupić za 5zł na szrocie wkładkę bez klucza, rozebrać, przełożyć zapadki aby pasowały do klucza, wszystkie pewnie miejsca nie znajda ale będziesz miał nadal klucz do zamka i stacyjki w jednym.
_________________
Pomagam więc Stawiasz Piwo!
Powrót do góry
Wyświetl posty z ostatnich:   
   Forum PEUGEOT Forum Strona Główna -> ( Peugeot 306 ) Nadwozie. Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)
Strona 1 z 1
Ogłoszenia sprzedaży - Peugeot 306 »

Opinie o samochodach Peugeot 306 - testy użytkowników »


 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach

Popularne dyskusje w dziale: ( Peugeot 306 ) Nadwozie.


Peugeot5008

86 800

2021r.

125 000 km

małopolskie

Peugeot308

45 300

2019r.

187 763 km

podkarpackie

PeugeotRIFTER

62 900

2019r.

114 000 km

mazowieckie

Peugeot2008

36 600

2015r.

140 657 km

podkarpackie

Peugeot2008

47 900

2018r.

54 500 km

wielkopolskie





Powered by phpBB © 2001, 2006 phpBB Group



Partnerskie fora dyskusyjne: Peugeot 405 club   



Serwis partnerski portalu www.auto.plSamochody to nasza pasja
Copyright © Profit 2003 - 2024 Created by idealneT and OM System