Peugeot

ogłoszeniaceny używanychwiadomościdealerzyforumczęścioponyksiążkilinkitapetyopiniedekoder VIN
  FAQ    Szukaj    Użytkownicy    Regulamin    Grupy    Czat    Rejestracja 
  Profil    Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości    Zaloguj    iboi - ogłoszenia

( Peugeot 207 ) Czujnik temperatury plus kopci na zimnym silniku


Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3, 4  Następny
 
postów na stronie: 10 20 50
   Forum PEUGEOT Forum Strona Główna -> ( Peugeot 207 ) Porady, problemy techniczne
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
Transit 2

Auto Maniak



Dołączył: 25 Sty 2015
Posty: 2118
Skąd jesteś (miejscowość / region): Podlaskie
Posiadane auto: Peugeot 106, Ford mondeo, Transit, Mercedes sprinter, Opel Vectra 2.0 tdi. Obecnie posiadam Forda Transit 2.0 tdi 300 rok 2003., Peugeot 206 1.1 2002 rok, Citroen c5 2.0 hdi 2002 rok.
Piwa: 102/6
Wysłany: Wto 12 Kwi 2016, 21:24
Temat postu:

Re: ( Peugeot 207 ) Czujnik temperatury plus kopci na zimnym silniku


krafal napisał:
Piszę tutaj bo widzę ze tylko tutaj zależy tak naprawdę komuś na znalezieniu przyczyny a nie pisaniu głupich rad.
Pisałem prędzej, że czujnik ma prawidłową rezystancje. Jeśli miałeś taki sam przypadek to powiedz wprost co było uszkodzone, a nie pisz mi znowu o sprawdzaniu rezystancji czujnika.

No widzisz kolego krafal, niektórym osobom na znalezienie problemu związane z Fordem mija się jednak z celem, a tylko dlatego, że ktoś ma taki kaprys jak Ty i przenosi całą dyskusję w inne miejsce. Mało tego, jak mam napisać ci wprost nie mając podstawowy informacji dotyczący twoich problemów?, wiedząc, że przyczyny mogą być różne i aby celnie podać informacji, potrzebne niestety, minimum dane z odczytu komputera, bo na razie piszemy tutaj o czujniku i jak dotąd, nikt nie podał, czy czujnik prawidłowo podaje rezystancji. Natomiast kolego krafal, ty masz inną przyczynę niż autora tematu!!!, tak więc w twoim przypadku może być wtryskiwacze, ale żeby mieć pewność to i tutaj potrzebna diagnostyka komputerowa w celu weryfikacji dotyczący problemu, bo żaden zawodowy mechanik w ciemno nie będzie rozbierał na poszczególnych części całego silnika. Tak, więc jeżeli myślisz, że to głupie rady, to wymieniaj w ciemno sobie części( tylko przygotuj półki na dobre części), bo niestety, obecnie pracy silników sterowane przez sterownik są właśnie odbierane na podstawie wszystkich czujników, jakim jest na wyposażeniu silnika itd., dlatego potrzebna jest diagnostyka komputerowa. (Era produkcji zwykły silników już minęła, bo kiedyś czujnik temperatury pokazywał tylko temperaturę, a obecnie są sterowane i pracą silnika.)
Przypominam, że nie każdy objaw musi być taki sam, dlatego, aby nie wymieniać w ciemno oraz niepotrzebnie rozbierać lub odłączać, to zawsze należy podłączyć pod komputer diagnostyczny i nie sprawdzamy tylko wyłącznie błędy, ale czasem warto i obejrzeć w paramentach silnika, to zawsze zaoszczędzicie czas i pieniądze.

Pozdrawiam.
_________________
Każda rada jest dobra, ale odpisanie jak zostało naprawione to też dobra rada.
Szczęśliwego Nowego Jorku.
Powrót do góry
KotBury

Auto Maniak



Dołączył: 25 Sie 2013
Posty: 970
Skąd jesteś (miejscowość / region): Goleniów k/Szczecina
Posiadane auto: 406 2,0 HDI 110 KM combi 2000, KIA CARNIVAL 2,9 CRDI 145 KM
Piwa: 92/1
Wysłany: Wto 12 Kwi 2016, 21:51
Temat postu:

Re: ( Peugeot 207 ) Czujnik temperatury plus kopci na zimnym silniku


jamiro napisał:
gdzie znajduje sie czujnik temp paliwa w 1.6 hdi bo mam problem z jego znajleziem, a ze wzgledu na podobny problem chcialbym go podmienic. Narazie zamowilem zaslepke do egr i sprobuje w jaki sposob bedzie zachowywal sie przy zaslepionym zaworze.
Mówisz i masz... Radziłbym poza tym robić wszystko po kolei, nie naraz, ponieważ narobisz sobie takiego bałaganu, iż nie będziesz wiedział gdzie przód, a gdzie tył...

Pzdr KotBury
_________________
Panie, zachowaj mnie od zgubnego nawyku mniemania, że muszę coś powiedzieć na każdy temat i przy każdej okazji.
Św. Tomasz z Akwinu
Powrót do góry
jamiro

Stały Bywalec



Dołączył: 03 Maj 2014
Posty: 128
Skąd jesteś (miejscowość / region): Podkarpacie
Posiadane auto: Peugeot 307SW 1.6 HDI 2006r.
Piwa: 1/1
Wysłany: Wto 12 Kwi 2016, 22:31
Temat postu:

Re: ( Peugeot 207 ) Czujnik temperatury plus kopci na zimnym silniku


Dzieki wielkie, ale mozna prosciej, mine wiecej w ktorej czesci silnika go znajde ? Bo szukalem nr kat. na service box i nie moglem znajsc.
Powrót do góry
KotBury

Auto Maniak



Dołączył: 25 Sie 2013
Posty: 970
Skąd jesteś (miejscowość / region): Goleniów k/Szczecina
Posiadane auto: 406 2,0 HDI 110 KM combi 2000, KIA CARNIVAL 2,9 CRDI 145 KM
Piwa: 92/1
Wysłany: Wto 12 Kwi 2016, 23:19
Temat postu:

Re: ( Peugeot 207 ) Czujnik temperatury plus kopci na zimnym silniku


Musisz sam się rozejrzeć po komorze silnika mając schemat przed oczami, który Ci wkleiłem. Prościej to już chyba nie można. Widzisz przecież wyraźnie pompkę ręczną ("gruszkę") (13). Idąc po przewodzie paliwa z niej, trafisz niezawodnie na czwórnik (15), w który wstawiony jest czujnik temperatury paliwa (10). Nie można nie trafić...

Pzdr KotBury
_________________
Panie, zachowaj mnie od zgubnego nawyku mniemania, że muszę coś powiedzieć na każdy temat i przy każdej okazji.
Św. Tomasz z Akwinu
Powrót do góry
jamiro

Stały Bywalec



Dołączył: 03 Maj 2014
Posty: 128
Skąd jesteś (miejscowość / region): Podkarpacie
Posiadane auto: Peugeot 307SW 1.6 HDI 2006r.
Piwa: 1/1
Wysłany: Sro 13 Kwi 2016, 09:24
Temat postu:

Re: ( Peugeot 207 ) Czujnik temperatury plus kopci na zimnym silniku


KotBury napisał:


Jeżeli jednostka zapala zawsze od pierwszego razu nawet w największy mróz, po czym po sprawnym zapłonie zaczyna "telepać" i kopcić, to wykluczamy momentalnie następujące elementy ze sfery podejrzeń:

1. Turbosprężarka. Nigdy silnik nie będzie się "trząsł" nawet gdy turbo jest całkowicie zniszczone. Jeśli tak jest, to dlaczego wymieniono turbosprężarkę?

2. Pompa wysokiego ciśnienia paliwa. Jeśli silnik zapala sprawnie, po czym zaczyna nierówno pracować i dymić, następnie po jakimś czasie wszystko mija, to pompa nie może się psuć gdy paliwo jest zimne i naprawiać gdy się rozgrzeje.

3. Wtryskiwacze. Patrz punkt nr 2.
Pzdr KotBury


Mam podobny problem co kolega, ale mechanicy upieraja sie, ze wina sa lejace wtryski i dlatego jest problem, ze po odpaleniu telepie silnikiemi lekko dymi na siwo. No ale tak rozumujac, gdyby laly to by laly przez caly czas, a nie do czasu rozgrzania silnika? Prawdopodobnie wina sa byc moze jakies czujniki, gdyz podaja bledne dane do zadania wlasciwej dawki paliwa przez wtryski przy zimnym silniku?

KotBury napisał:
Musisz sam się rozejrzeć po komorze silnika mając schemat przed oczami, który Ci wkleiłem. Prościej to już chyba nie można. Widzisz przecież wyraźnie pompkę ręczną ("gruszkę") (13). Idąc po przewodzie paliwa z niej, trafisz niezawodnie na czwórnik (15), w który wstawiony jest czujnik temperatury paliwa (10). Nie można nie trafić...


Wiem, ze jestem byc moze troche [cenzura], ale w tej chwili przebywam w Polsce na urlopie i nie mam fizycznego dostepu do auta, zeby podejzec na ten czujnik, a szukalem go na ServiceBoxie i nie znalazlem, ani nawet zadnego nr kat., a chcialbym taki czujnik tu znajsc, zeby moc go pozniej podmienic. Czy moge o jakis nr kat tego czujnika temp paliwa prosic? Na stronie iParts czy w google rowniez nie moge znajsc, byc moze jest pod inna nazwa?
Powrót do góry
Reklama








Wysłany: Sro 13 Kwi 2016, 09:24
Temat postu:

reklama


Powrót do góry
KotBury

Auto Maniak



Dołączył: 25 Sie 2013
Posty: 970
Skąd jesteś (miejscowość / region): Goleniów k/Szczecina
Posiadane auto: 406 2,0 HDI 110 KM combi 2000, KIA CARNIVAL 2,9 CRDI 145 KM
Piwa: 92/1
Wysłany: Sro 13 Kwi 2016, 16:43
Temat postu:

Re: ( Peugeot 207 ) Czujnik temperatury plus kopci na zimnym silniku


jamiro napisał:
(-)chcialbym taki czujnik tu znaleźć, zeby moc go pozniej podmienic.
Nie kupuj części na zapas, bo w ten sposób wymienisz połowę silnika i usterki nie zlikwidujesz. Najpierw dostań się do silnika i spokojnie sprawdź i wykryj, co się rzeczywiście dzieje, a nie wirtualnie za pośrednictwem internetu. Skąd wiesz, że winny jest czujnik? A jeżeli przyczyną są kable lub styki, tj. ponad 90% potwierdzonych przyczyn usterek? Będziesz miał dwa sprawne czujniki, a niedomaganie wciąż okryte tajemnicą?

Jeśli chcesz mieć prawidłowo dobraną część, musisz dostać się do silnika i stamtąd przeczytać numer katalogowy itd. Nikt nie znajduje bardzo ważnych elementów tak jak Ty. Dlatego, że są różne modyfikacje, typy i modele, których nawet w SB nie ma. Ewentualnie możesz zajrzeć do innego, identycznego silnika i stamtąd pobrać dane.

Ja w każdym razie takich rzeczy nie pamiętam i nie zamierzam pamiętać, bo to jest bez sensu. Może jednak ktoś inny się zlituje, więc proszę bardzo.

Pzdr KotBury
_________________
Panie, zachowaj mnie od zgubnego nawyku mniemania, że muszę coś powiedzieć na każdy temat i przy każdej okazji.
Św. Tomasz z Akwinu
Powrót do góry
Transit 2

Auto Maniak



Dołączył: 25 Sty 2015
Posty: 2118
Skąd jesteś (miejscowość / region): Podlaskie
Posiadane auto: Peugeot 106, Ford mondeo, Transit, Mercedes sprinter, Opel Vectra 2.0 tdi. Obecnie posiadam Forda Transit 2.0 tdi 300 rok 2003., Peugeot 206 1.1 2002 rok, Citroen c5 2.0 hdi 2002 rok.
Piwa: 102/6
Wysłany: Sro 13 Kwi 2016, 17:55
Temat postu:

Re: ( Peugeot 207 ) Czujnik temperatury plus kopci na zimnym silniku


Cytat:
Nikt nie znajduje bardzo ważnych elementów tak jak Ty
A dlaczego nikt nie znajduje części tak jak kolega jamiro?.Jeśli szuka daną część, to się powinno podpowiedzieć, ale ja potwierdzam, że skoro nie ma, to najwidoczniej w tym modelu nie ma. Choć i tutaj problemy, bo model 207, a 307 mogą się różnić pod względem układu wtryskowego, czyli Bosch lub Siemens, ale widzę, że tutaj dla was wszystko jedno, jaki to model.

Cytat:
ze wina sa lejace wtryski i dlatego jest problem, ze po odpaleniu telepie silnikiemi lekko dymi na siwo.
Jeśli jest siwy dym i telepie silnikiem, to najszybciej mogą być zawieszone opylacze od wtryskiwaczy, bo nawet przekłamujący czujnik temperatury, silnik nie telepie. Aby to zweryfikować, należy podłączyć pod komputer i obejrzeć paramenty pracy wtryskiwaczy, co już dużo wcześniej pisałem w innym temacie. Natomiast, można jeszcze sprawdzić stan oleju w silniku i jeśli przybywa, a nie ubywa, oznacza to lejące się wtryskiwacze, czyli opylacze. Jak dla mnie, bez sensu jest rozbierać pół silnika, co jednocześnie nie przynosi korzyści, a tylko niepotrzebnie wydatków oraz nerwów, no, chyba że ktoś dużo ma kasy i duże półki na sprawne części.
Pozdrawiam.

Ps. Kolego jamiro wyślij mi na wp, numer vin, to sprawdzę dokładniej, czy takowy czujnik jest w twoim modelu. (Możliwe, że gdzieś vin widziałem lub nie, tak więc prosiłbym wyrozumiałość.)
_________________
Każda rada jest dobra, ale odpisanie jak zostało naprawione to też dobra rada.
Szczęśliwego Nowego Jorku.
Powrót do góry
jamiro

Stały Bywalec



Dołączył: 03 Maj 2014
Posty: 128
Skąd jesteś (miejscowość / region): Podkarpacie
Posiadane auto: Peugeot 307SW 1.6 HDI 2006r.
Piwa: 1/1
Wysłany: Czw 14 Kwi 2016, 09:16
Temat postu:

Re: ( Peugeot 207 ) Czujnik temperatury plus kopci na zimnym silniku


KotBury napisał:
Najpierw dostań się do silnika i spokojnie sprawdź i wykryj, co się rzeczywiście dzieje, a nie wirtualnie za pośrednictwem internetu. Skąd wiesz, że winny jest czujnik?

Pzdr KotBury


Pare razy juz stalem przed silnikiem, ale na byc moze banalny objaw ktory u mnie wystepuje moze skladac sie wiele czynnikow. Wiem, ze latwo jest ladnie opisywac przyczyny i ich rozwiazania, ale czasami trudniej jest przeniesc to do rzeczywistosci, szczegolnie osobie ktora nie jest zawodowym mechanikiem. Zreszta Twoje wielokrotne wypowiedzi mozna przyjac jako wirtualna pomoc przez internet i z tego staram sie korzystac, i tez do tego jest forum, zeby znajsc jakies wskazowki ktore kazdemu z nas pomoga rozwiazac problem. We wczesniejszych wypowiedziach piszesz, zeby starac sie podmieniac czujniki, ale to nie jest takie latwe, przeciez nie stane na ulicy i nie bede wylapywac takiego samego auta i prosic kogos czy moge pare czesci podmienic do swojego auta. Niby takie latwe. Nie kazdy wokol Mnie takie auta posiada. Pisales rowniez, zeby na poczatek zaslepic chwilowo EGR i taki tez mam zamiar. Wiec niejako wracam do punktu wyjscia. W obecnej chwili nie mam nigdzie w poblizu dostepi do Planeta, a takimi ogolnymi programami i pseudomechanikami mam same przykre doswiadczenia. Tak jak pisales wczesniej, dla nich najlatwiej jest zaczac od wymiany najdrozszych elementow. EGR, wtryski itd. Dlatego staram sie sam mimo niewielkiej wiedzy, ale z wasza pomoca powoli dojsc do przyczyny. Z pewnoscia bedzie to mniej kosztowne niz wizyty w kolejnych serwisach. Dlatego prosze o wyrozumialosc.
Powrót do góry
Transit 2

Auto Maniak



Dołączył: 25 Sty 2015
Posty: 2118
Skąd jesteś (miejscowość / region): Podlaskie
Posiadane auto: Peugeot 106, Ford mondeo, Transit, Mercedes sprinter, Opel Vectra 2.0 tdi. Obecnie posiadam Forda Transit 2.0 tdi 300 rok 2003., Peugeot 206 1.1 2002 rok, Citroen c5 2.0 hdi 2002 rok.
Piwa: 102/6
Wysłany: Czw 14 Kwi 2016, 21:10
Temat postu:

Re: ( Peugeot 207 ) Czujnik temperatury plus kopci na zimnym silniku


Niestety, nie posiadasz czujnika temperatury paliwa( tak jak wcześniej pisałem), za to proponuję sprawdzić niskiego ciśnienia paliwa, pompę paliwa niskiego ciśnienia masz umieszczoną w zbiorniku paliwa, co powinieneś sprawdzić, czy sitko zabezpieczające przed większymi zanieczyszczeniami nie jest w jakimś celu zabrudzona( tak zwaną lepką mazią, trudno inaczej nazwać niż napisałem.). Tutaj należy jeszcze sprawdzić ciśnienie paliwa idące do wysokiego ciśnienia, czy nie jest za przypadkiem za niskie ciśnienie paliwa.
Natomiast co do autora tematu, to również poleciłbym sprawdzenie, ponieważ o ile pamięć nie myli, to takie same układy paliwowe posiadają co 307.

Pozdrawiam.
_________________
Każda rada jest dobra, ale odpisanie jak zostało naprawione to też dobra rada.
Szczęśliwego Nowego Jorku.
Powrót do góry
KotBury

Auto Maniak



Dołączył: 25 Sie 2013
Posty: 970
Skąd jesteś (miejscowość / region): Goleniów k/Szczecina
Posiadane auto: 406 2,0 HDI 110 KM combi 2000, KIA CARNIVAL 2,9 CRDI 145 KM
Piwa: 92/1
Wysłany: Czw 14 Kwi 2016, 23:59
Temat postu:

Re: ( Peugeot 207 ) Czujnik temperatury plus kopci na zimnym silniku


jamiro napisał:
(-)Piszesz, zeby starac sie podmieniac czujniki, ale to nie jest takie latwe, przeciez nie stane na ulicy i nie bede wylapywac takiego samego auta i prosic kogos czy moge pare czesci podmienic do swojego auta. Niby takie latwe. Nie kazdy wokol Mnie takie auta posiada.
Piszę zawsze z punktu widzenia kierowcy, nie mechanika. Wydawało mi się więc prościej sprawdzić coś podmieniając z innego silnika, aniżeli kupować na zapas czujniki i nastawniki.

Można też po prostu sprawdzać "na piechotę" wartości sygnałów czujników poprzez pomiar miernikiem uniwersalnym. Są to bowiem czujniki analogowe, nie cyfrowe, zasilane napięciem stałym 5 V, a więc dobrze mierzalnym zwykłym woltomierzem.

Jest wiele sposobów wykrywania usterek, z których zaledwie część podaję tutaj, uwzględniając, jak wspomniałem, aktualne możliwości kierowcy. Jeżeli uważasz, że te porady są niepotrzebne i nie zdołasz ich wykorzystać, to ja już nic na to nie poradzę.

Nie chce mi się wierzyć, iż żyjesz na jakimś pustkowiu i nigdzie nie jesteś w stanie przeprowadzić pełnej diagnostyki silnika, którą Ci umożliwia Twój własny komputer wtryskowy. Maksymalne wykorzystanie komputera, który jest jedynym instrumentem dokładnie od dawna wiedzącym, co się dzieje niedobrego z jednostką napędową, jest zawsze pierwszym krokiem w rozwiązaniu problemu. Trzeba tylko podłączyć odpowiedni diagnoskop, skaner zewnętrzny do sterownika, żeby po prostu przeczytać, co on ma do powiedzenia.

Czy nie kusi Cię, aby sprawdzić, "co kotek ma w środku"? Mnie by łapy cały czas świerzbiły...

Tymczasem Ty kompletnie lekceważysz 100%-owego gwaranta wykrycia usterki i udajesz się po pomoc do odległego forum, które nie widzi i nie słyszy silnika. Nie musisz wykonywać poleceń kiepskich mechaników. Nie zmuszą Cię do wymiany wtryskiwaczy, pompy WC i wielu drogich elementów, jeśli Ty tego nie zechcesz. Ale swojego osobistego doktora zawsze możesz wysłuchać, prawda?

Jeżeli podejrzewasz (i chyba słusznie) czujnik temperatury paliwa, to jak chcesz go sprawdzić? Kupując nowy? A co, jeśli się okaże, że usterka nie zniknęła? Wtedy kupisz następny?

PS
Napisz dokładnie dane silnika. Czy jest to 1,6 HDI DV6ATED 110 KM rocznik...... z systemem wtryskowym BOSCH? Najlepiej podaj nr VIN. Jeżeli jest to jednostka napędowa, której się domyślam, to rysunek powyżej jest dokładnym odzwierciedleniem jej budowy.

Nie zawiera pompy elektrycznej w zbiorniku. Pompa wstępna niskiego ciśnienia jest zintegrowana z pompą WC w jednej obudowie. Pomocniczą pompką, podobnie jak w systemie SIEMENS i DELPHI, jest "gruszka" (13).

Pzdr KotBury
_________________
Panie, zachowaj mnie od zgubnego nawyku mniemania, że muszę coś powiedzieć na każdy temat i przy każdej okazji.
Św. Tomasz z Akwinu


Ostatnio zmieniony przez KotBury dnia Pon 18 Kwi 2016, 07:56, w całości zmieniany 1 raz
Powrót do góry
Transit 2

Auto Maniak



Dołączył: 25 Sty 2015
Posty: 2118
Skąd jesteś (miejscowość / region): Podlaskie
Posiadane auto: Peugeot 106, Ford mondeo, Transit, Mercedes sprinter, Opel Vectra 2.0 tdi. Obecnie posiadam Forda Transit 2.0 tdi 300 rok 2003., Peugeot 206 1.1 2002 rok, Citroen c5 2.0 hdi 2002 rok.
Piwa: 102/6
Wysłany: Pią 15 Kwi 2016, 20:18
Temat postu:

Re: ( Peugeot 207 ) Czujnik temperatury plus kopci na zimnym silniku


Cytat:
Nie zawiera pompy elektrycznej w zbiorniku. Pompa wstępna niskiego ciśnienia jest zintegrowana z pompą WC w jednej obudowie. Pomocniczą pompką, podobnie jak w systemie SIEMENS i DELPHI, jest "gruszka".
Mylisz się, bo to całkiem inny silnik niż myślisz.

Pozdrawiam.
_________________
Każda rada jest dobra, ale odpisanie jak zostało naprawione to też dobra rada.
Szczęśliwego Nowego Jorku.
Powrót do góry
jamiro

Stały Bywalec



Dołączył: 03 Maj 2014
Posty: 128
Skąd jesteś (miejscowość / region): Podkarpacie
Posiadane auto: Peugeot 307SW 1.6 HDI 2006r.
Piwa: 1/1
Wysłany: Sob 16 Kwi 2016, 08:53
Temat postu:

Re: ( Peugeot 207 ) Czujnik temperatury plus kopci na zimnym silniku


A wiec dokladna wersja Mojego auta to 307 RESTYL KOMBI REKREACYJNE 1.6 HDi 92 (DV6ATED4) BVM 5. Czy po vinie bedzie latwiej?
Powrót do góry
KotBury

Auto Maniak



Dołączył: 25 Sie 2013
Posty: 970
Skąd jesteś (miejscowość / region): Goleniów k/Szczecina
Posiadane auto: 406 2,0 HDI 110 KM combi 2000, KIA CARNIVAL 2,9 CRDI 145 KM
Piwa: 92/1
Wysłany: Sob 16 Kwi 2016, 11:29
Temat postu:

Re: ( Peugeot 207 ) Czujnik temperatury plus kopci na zimnym silniku


jamiro napisał:
A wiec dokladna wersja Mojego auta to 307 RESTYL KOMBI REKREACYJNE 1.6 HDi 92 (DV6ATED4) BVM 5. Czy po vinie bedzie latwiej?
Tak, po VIN będzie łatwiej, ponieważ nie masz określonego systemu wtryskowego i typu komputera sterującego. BVM 5 to jest skrzynia biegów, zatem do celów diagnostycznych informacja nieprzydatna. Sam zresztą możesz sprawdzić z ciekawości, rejestrując się na Service Box Peugeot tutaj.

Pzdr KotBury
_________________
Panie, zachowaj mnie od zgubnego nawyku mniemania, że muszę coś powiedzieć na każdy temat i przy każdej okazji.
Św. Tomasz z Akwinu
Powrót do góry
jamiro

Stały Bywalec



Dołączył: 03 Maj 2014
Posty: 128
Skąd jesteś (miejscowość / region): Podkarpacie
Posiadane auto: Peugeot 307SW 1.6 HDI 2006r.
Piwa: 1/1
Wysłany: Pon 25 Kwi 2016, 19:47
Temat postu:

Re: ( Peugeot 207 ) Czujnik temperatury plus kopci na zimnym silniku


Dla informacji KotBury : VF33H9HXC84604085
A tak na marginesie, zakupilem zloty srodek Smile Liquid Moly Spulung do czyszczenia wtryskow. Kazdy pseudo fachowiec sugerowal, ze problem jest z wtryskami, bo dymi, szarpie i faluja obroty. No i zabralem sie za plukanie wtryskow tym srodkiem, metoda bezposrednia, tzn przelalem plyn LM do sloiczka, dwa wezyki i wszystko podpielem pod przewody doplywu i odplywu paliwa. Zapalilem autko i oczywiscie na wstepie troszke zadymil, lekko szarpnal dopoki nie zaciagnal plynu i to by bylo na tyle negatywnych objawow (wczesniej dymek, dlugotrwala 5-10 min nierowna praca silnika, wrecz szarpanie z lekkim dymieniem). Silnik przez caly czas idealnie wzorcowo pracowal. Wniosek moze byc jeden, to nie wtryski sa problemem porannego dymienia i szarpania, ani EGR, ani przeplywka czy tez czujniki jak i turbo, a wydaje Mi sie, ze problem jest gdzies przed zasilaniem pompy wtryskowej. Prosze Mnie poprawic jezeli sie myle. Wyglada na to jak by sie cofalo paliwo lub jak wspomnial Transit problem moze byc w pompie niskiego cisnienia znajdujacego sie w baku. A teraz pytanie, czy latwo dostac sie do tej pompy? Jak ja sprawdzic czy dobrze funkcjonuje? Ewentualnie czy mozna wczesniej zamontowac jakis zaworek zwrotny?
Powrót do góry
jamiro

Stały Bywalec



Dołączył: 03 Maj 2014
Posty: 128
Skąd jesteś (miejscowość / region): Podkarpacie
Posiadane auto: Peugeot 307SW 1.6 HDI 2006r.
Piwa: 1/1
Wysłany: Wto 26 Kwi 2016, 17:30
Temat postu:

Re: ( Peugeot 207 ) Czujnik temperatury plus kopci na zimnym silniku


Tak wiec chyba sie pomylilem, to nie pompa. Zrobilem przejscie z przezroczystej rureczki przy zasilaniu i po zapaleniu ladnie paliwo zaciagnelo, zadnych pecherzykow powietrza nie widzialem. Sadze, ze wczoraj ladnie pracowal na samym plynie poniewaz mial inna liczbe oktanowa. Tak wiec poszukiwania ciag dalszy. Czekam juz tylko na zamowionego Diagboxa i zobaczymy co go boli.
Powrót do góry
Wyświetl posty z ostatnich:   
   Forum PEUGEOT Forum Strona Główna -> ( Peugeot 207 ) Porady, problemy techniczne Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3, 4  Następny
Strona 3 z 4
Ogłoszenia sprzedaży - Peugeot 207 »

Opinie o samochodach Peugeot 207 - testy użytkowników »


 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach

Popularne dyskusje w dziale: ( Peugeot 207 ) Porady, problemy techniczne


PeugeotPartner

46 300

2017r.

79 239 km

podkarpackie

Peugeot508 SW

39 999

2016r.

216 000 km

łódzkie

Peugeot2008

98 300

2021r.

17 095 km

podkarpackie

Peugeot508 SW

29 900

2011r.

175 000 km

śląskie

Peugeot308

34 900

2016r.

204 000 km

wielkopolskie





Powered by phpBB © 2001, 2006 phpBB Group



Partnerskie fora dyskusyjne: Peugeot 405 club   



Serwis partnerski portalu www.auto.plSamochody to nasza pasja
Copyright © Profit 2003 - 2024 Created by idealneT and OM System