Peugeot

ogłoszeniaceny używanychwiadomościdealerzyforumczęścioponyksiążkilinkitapetyopiniedekoder VIN
  FAQ    Szukaj    Użytkownicy    Regulamin    Grupy    Czat    Rejestracja 
  Profil    Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości    Zaloguj    iboi - ogłoszenia

( Peugeot 306 ) Problem z szybami i lusterkami



 
postów na stronie: 10 20 50
   Forum PEUGEOT Forum Strona Główna -> ( Peugeot 306 ) Elektronika/Elektryka/Komunikaty.
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
Marek 1984

Czytelnik



Dołączył: 28 Sty 2016
Posty: 5
Skąd jesteś (miejscowość / region): Pasłęk
Posiadane auto: Peugeot 306 HDI kombi rok1999
Piwa: 0/0
Wysłany: Wto 05 Kwi 2016, 21:03
Temat postu:

Problem z szybami i lusterkami


Witajcie.
Może ktoś coś podpowie lub pomoże.
Moja pokładowa elektryka na jesień zaczęła glupiec (zresztą pewnie nie jestem sam) -szyba od strony kierowcy zeszła do połowy i przestały działać lusterka.
Przez zimę nie było potrzeby się tym zająć, ale wiosna i trochę przeszkadza.

Przełącznik wymieniony,wiązka w drzwiach przelutowana. A lusterka i szyby raz działają,a raz nie. Właściwie zacząłem się zastanawiać, czy może zależne jest to od pogody,wiatru itp. Doszedlem do takiej wprawy w ściąganiu tapicerki (odpowiednie klucze i przewód do aku woże w bagażniku).

Może jakiś przekaźnik nie łączy?
Albo może ktoś zna jakiegoś znachora w okolicach Elbląga,który rozwiąże problem.
Auto odwdziecza mi się bezproblemowa eksploatacją i nie mam ochoty go sprzedawać.
Myślę, że może pójść w inna stronę i założyć najzwyklejsze korbki i wymienić lusterka(jedno i tak jest pobite). Czy może ktoś taka przekladke robił, lub jakiś manual,czy pasują otwory w drzwiach itp. Tapicerka to napewno nie. Ale w moim przypadku i tak odkleja się.
Powrót do góry
magdaboom

Auto Maniak



Dołączył: 31 Mar 2011
Posty: 1293
Skąd jesteś (miejscowość / region): Wrocław
Posiadane auto: Citroen Xsara 2.0 HDI. 110 KM, Berlingo 2.0 HDI, 307 2.0 HDI, C5 1.6HDI 110KM
Piwa: 128/23
Wysłany: Sro 06 Kwi 2016, 21:17
Temat postu:

Re: ( Peugeot 306 ) Problem z szybami i lusterkami


wyciągnij włącznik od szyb i go rozbierz, możliwe że gołym okiem zobaczysz że jest uszkodzony, na wszelki wypadek kup na szrocie za autostradą obok elbląga lewy i prawy guzik od szyb i wymień. sprawdź czy działa, miałem to samo i jedynie przełączniki trzeba było wymienić na nowe ze szrotu aby stara 306 zaczęła ruszać szybkami. Sprawdź czy nie masz wody w drzwiach! Możliwe że zalewa ci woda komputer - cieknie z szyby przedniej...
_________________
Pomagam więc Stawiasz Piwo!
Powrót do góry
Marek 1984

Czytelnik



Dołączył: 28 Sty 2016
Posty: 5
Skąd jesteś (miejscowość / region): Pasłęk
Posiadane auto: Peugeot 306 HDI kombi rok1999
Piwa: 0/0
Wysłany: Sro 06 Kwi 2016, 22:00
Temat postu:

Re: ( Peugeot 306 ) Problem z szybami i lusterkami


Przełącznik zespolony od strony kierowcy kupilem nowy. Ale od strony pasażera nie sprawdzalem. Szukając jakiś info na ten temat zetknolem się: "szyba od pasażera i lusterka sa zasilane od strony kierowcy."więc tu szukalem przyczyny. Wody w drzwiach to niema- przynajmniej 2*w tygodniu sciagam tapicerkę, aby na "krótko " podnieść szybę. W poniedziałek będę w Elblągu to poszykam nowego lub używanego wyłącznika.
Powrót do góry
Marek 1984

Czytelnik



Dołączył: 28 Sty 2016
Posty: 5
Skąd jesteś (miejscowość / region): Pasłęk
Posiadane auto: Peugeot 306 HDI kombi rok1999
Piwa: 0/0
Wysłany: Sro 06 Kwi 2016, 22:13
Temat postu:

Re: ( Peugeot 306 ) Problem z szybami i lusterkami


Jutro sprawdze,czy niema tam jakiś zaciekow.
Może mnie za ten post ludzie zlinczoja,ale wole "stara 306" niż np. Golfa 3 TDI.
Poza tym brat ma IV TDI, i pugiem go objechalem. I wykonanie podobne do puga miejsca wcale nie jest dużo więcej. Ale cena praktycznie 2*wieksza.
Powrót do góry
Wyświetl posty z ostatnich:   
   Forum PEUGEOT Forum Strona Główna -> ( Peugeot 306 ) Elektronika/Elektryka/Komunikaty. Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)
Strona 1 z 1
Ogłoszenia sprzedaży - Peugeot 306 »

Opinie o samochodach Peugeot 306 - testy użytkowników »


 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach

Popularne dyskusje w dziale: ( Peugeot 306 ) Elektronika/Elektryka/Komunikaty.


Peugeot308

47 900

2017r.

120 000 km

śląskie

Peugeot208

69 900

2020r.

89 000 km

wielkopolskie

Peugeot2008

86 900

2020r.

55 000 km

wielkopolskie

Peugeot407 SW

23 900

2011r.

247 000 km

śląskie

Peugeot2008

37 900

2016r.

175 871 km

mazowieckie





Powered by phpBB © 2001, 2006 phpBB Group



Partnerskie fora dyskusyjne: Peugeot 405 club   



Serwis partnerski portalu www.auto.plSamochody to nasza pasja
Copyright © Profit 2003 - 2024 Created by idealneT and OM System