Peugeot

ogłoszeniaceny używanychwiadomościdealerzyforumczęścioponyksiążkilinkitapetyopiniedekoder VIN
  FAQ    Szukaj    Użytkownicy    Regulamin    Grupy    Czat    Rejestracja 
  Profil    Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości    Zaloguj    iboi - ogłoszenia

( Peugeot 508 ) 1.6 thp 156ps slinik podczas jazdy delikatnie szarpie


Idź do strony 1, 2, 3, 4, 5, 6  Następny
 
postów na stronie: 10 20 50
   Forum PEUGEOT Forum Strona Główna -> ( Peugeot 508 ) Porady, problemy techniczne
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
MichalSko1976

Czytelnik



Dołączył: 09 Kwi 2016
Posty: 5
Skąd jesteś (miejscowość / region): Września
Posiadane auto: Peugeot 508sw 1.6 thp
Piwa: 3/0
Wysłany: Sob 09 Kwi 2016, 18:38
Temat postu:

1.6 thp 156ps slinik podczas jazdy delikatnie szarpie


Witam. Zakupiłem Peugeot 508 sw silnik 1.6thp. Moim problemem jest to że silnik często delikatnie poszarpuje. Wymiana świec, wszystkich płynów i bez różnicy, problem nadal jest bez diagnozy.
Podpięcie pod komputer pokazuje błąd modułu komfortu którego nie można wcale nawet na chwilę wykasować...dodam, że wszystko działa idealnie. Ponadto wyskakuje problem cylinder nr 2 ale z tym też jest wszystko ok. Może spotkał ktoś się z podobnym problemem?? Nieważne ile paliwa jest w zbiorniku, problem daje o sobie znać. Mehcanik mówi, że to może być pompa jakaś wstępna paliwa co znajduje się w silniku, ale bywają momenty że wszystko jest po jakimś odpaleniu ok. Najmniej wyczuwalne czasami to jest przy zimnym silniku. I dodam pytanie czy to normalne, że turbo podaje idealnie a auto moim zdaniem i tak powoli się rozpędza. Takie odczuwalnie słabe. Proszę o pomoc jeśli to możliwe. nr tel 605723962 lub odpowiedzi na forum.
Powrót do góry
skype status
Transit 2

Auto Maniak



Dołączył: 25 Sty 2015
Posty: 2118
Skąd jesteś (miejscowość / region): Podlaskie
Posiadane auto: Peugeot 106, Ford mondeo, Transit, Mercedes sprinter, Opel Vectra 2.0 tdi. Obecnie posiadam Forda Transit 2.0 tdi 300 rok 2003., Peugeot 206 1.1 2002 rok, Citroen c5 2.0 hdi 2002 rok.
Piwa: 102/6
Wysłany: Sob 09 Kwi 2016, 21:26
Temat postu:

Re: ( Peugeot 508 ) 1.6 thp 156ps slinik podczas jazdy delikatnie szarpie


Witaj na forum.
Cytat:
Ponadto wyskakuje problem cylinder nr 2 ale z tym też jest wszystko ok.
Jeśli czasowo następuje problem na drugim cylindrze, to nie może być dobrze. Ten problem może powodować wypadanie zapłonu, tak więc należy tutaj jak najdokładniej sprawdzić, wtryski, cewka oraz jej instalacji.

Cytat:
I dodam pytanie czy to normalne, że turbo podaje idealnie a auto moim zdaniem i tak powoli się rozpędza. Takie odczuwalnie słabe.
Najpierw wyżej opisane, bo możliwe, że w trakcie wypadania zapłonu silnik pracuje na trzech cylindrach, stąd możliwe wyczuwalne utraty mocy, a jeśli nie, to pozostaje sprawdzić podciśnienie i tutaj trzeba zmierzyć barometrem, bądź sprawdzenie w paramentach silnika.

Pozdrawiam.
_________________
Każda rada jest dobra, ale odpisanie jak zostało naprawione to też dobra rada.
Szczęśliwego Nowego Jorku.
Powrót do góry
HERMES
Moderator

Auto Maniak



Dołączył: 30 Wrz 2008
Posty: 3814
Skąd jesteś (miejscowość / region): Starachowice
Posiadane auto: Citroen Peugeot Renault
Piwa: 174/25
Wysłany: Pon 11 Kwi 2016, 06:13
Temat postu:

Re: ( Peugeot 508 ) 1.6 thp 156ps slinik podczas jazdy delikatnie szarpie


Te silniki nie były udane, cały czas coß się z nimi dzieje.
_________________
Prosze pytać na pw.
Powrót do góry
komunikator tlen - status skype status
Adamoski

Czytelnik



Dołączył: 29 Cze 2016
Posty: 5
Skąd jesteś (miejscowość / region): Bydgoszcz
Posiadane auto: Peugeot 5008, Allure, 1,6THP,2012
Piwa: 1/0
Wysłany: Sro 29 Cze 2016, 22:40
Temat postu:

Re: ( Peugeot 508 ) 1.6 thp 156ps slinik podczas jazdy delikatnie szarpie


Profilatycznie sprawdź najpierw stan akumulatora zanim zaczniesz naprawiać. Opisywałem w innym poście co się potrafi dziać jeśli akumulator jest starszy jak 4 lata. A jeśli zaoszczędzisz kasę to postaw piwo.
Powrót do góry
Bienias75

Debiutant



Dołączył: 11 Lut 2016
Posty: 46
Skąd jesteś (miejscowość / region): Lubuskie
Posiadane auto: 206 1.4 HDI, LF 2004 T4d, VeVrta B 2.2 TDI
Piwa: 0/2
Wysłany: Pią 01 Lip 2016, 23:58
Temat postu:

Re: ( Peugeot 508 ) 1.6 thp 156ps slinik podczas jazdy delikatnie szarpie


Rozwiązałeś problem?
Przymierzałem się do zakupu auta z tym silnikiem, ale na razie się wstrzymałem, bo niestety silnik nie jest zbyt udany...

Twój problem, może wynikać z tego, że :

---- cytat ----

Kolejny kłopot silnika 1.6 THP to nagłe zaniki mocy. W takim wypadku przyczyn może być kilka: od problemu z oprogramowaniem sterującym pracą jednostki napędowej po źle ustawiony napęd rozrządu (luźny łańcuch może przeskoczyć). Niekiedy jednostka potrafi przejść w tryb awaryjny, ponieważ centralka sterująca stwierdza nieprawidłowy skład mieszanki – wyświetlany jest komunikat o usterce systemu oczyszczania spalin.

Resztę doczytaj np. tu:

http://www.auto-swiat.pl/eksploatacja/wszystko-o-silniku-1-6-thp-sprawdzamy-co-sie-psuje-we-wspolnym-produkcie-bmw-oraz/m04ew

Pozdrawiam
Powrót do góry
Reklama








Wysłany: Pią 01 Lip 2016, 23:58
Temat postu:

reklama


Powrót do góry
luka83

Czytelnik



Dołączył: 27 Sie 2016
Posty: 2
Skąd jesteś (miejscowość / region): le cannet des maures:francja
Posiadane auto: peugeot508sw 1.6THP156
Piwa: 0/0
Wysłany: Sob 27 Sie 2016, 17:40
Temat postu:

PEUGEOT 508sw 1.6Thp 156Ch 2011


witam uzytkownikow posiadam peugeot 508sw z silnikiem 156thp i mam podobny problem z lekkim szarpaniem silnika przy normalnej jezdzie.jak przyciskam gaz mocniej to nie szarpie.a tak w ogole to samochod ma przejechane 80000km ostatnio padla mi pompka chlodzenia turbiny a nastepnie kompresor klimatyzacji.a to wszystko zaczelo sie po wizycie w serwisie.pojechalem na nabicie klimy a oni dodatkowo mi wprowadzili nowe aktualizacje i od tego czasu caly czas cos.zauwazylem takze zwiekszone spalanie.ma ktos jeszcze tez takie problemy?
_________________
83340
Powrót do góry
drummer182

Czytelnik



Dołączył: 16 Wrz 2016
Posty: 2
Skąd jesteś (miejscowość / region): Wrocław
Posiadane auto: Peugeot 508 sw 1.6 THP
Piwa: 0/0
Wysłany: Pią 16 Wrz 2016, 16:38
Temat postu:

Re: ( Peugeot 508 ) 1.6 thp 156ps slinik podczas jazdy delikatnie szarpie


Panowie mam ten sam problem. Również posiadam "benzyniaka" 1.6 THP. Przejechane mam prawie 190 000 km. ostatnio wymieniałem w ASO kompletny rozrząd. Panowie poinformowali mnie, że wgrali nowy soft i zaczęło się... Problem pojawia się przeważnie na 2 biegu. Przy niskich obrotach szarpie i brakuje mu mocy. Najprawdopodobniej do wymiany jest uszczelka pod głowicą Sad bo w płynie chłodniczym najprawdopodobniej jest olej ...(kolor płynu ciemny a z kurka śmierdzi rybą). Olej silnikowy czasami muszę dolewać co 1000 km. jakieś pół litra Confused. Za tydzień jestem umówiony u mechanika. Chciałem wymienić akumulator. Auto jest z 2011 roku ale gościu ze sklepu mierzył wszystko i aku jest niby ok Confused chociaż tryb ekonomiczny się włącza.
Szczerze to następnym razem nie zapisał bym się na ten silnik ale cóż... za późno.
Zostaje mi teraz pompować kasę.
Dodam jeszcze, że "na luzie" przy lekkim dodaniu gazu troszeczkę auto klekocze. Jak dodam więcej gazu klekotanie całkowicie zanika. Możliwe, że jest to problem ze świecami.
Więcej napiszę jak obejrzy go mechanik. Mam nadzieję, że dojdzie do tego co go "boli".
Powrót do góry
luka83

Czytelnik



Dołączył: 27 Sie 2016
Posty: 2
Skąd jesteś (miejscowość / region): le cannet des maures:francja
Posiadane auto: peugeot508sw 1.6THP156
Piwa: 0/0
Wysłany: Pią 16 Wrz 2016, 20:52
Temat postu:

PEUGEOT 508sw 1.6Thp 156Ch 2011


witam ja w moim peugotie wymienilem swiece i jest lepiej ale nie idealnie bylem takze na komputerze i nic nie wykazalo czasami brakuje mu mocy i tez sluchac lekkie klekotanie na zimnym silniku a i temperatura silnika nie zawsze jest stala a plyn co dopiero mialem wymieniany bo padla mi pompka od chlodzenia turbiny i nic mi nie mowili o oleju w plynie pozdrawiam
_________________
83340
Powrót do góry
mati024

Stały Bywalec



Dołączył: 26 Mar 2011
Posty: 207
Skąd jesteś (miejscowość / region): Cieszyn-Śląskie
Posiadane auto: Był 407 sw 2.0 HDI 136km, Peugeot 508sw 1,6 THP 156KM 2011 jest OCTAVIA 3 L&K, 2.0 TDI 2015r.
Piwa: 3/0
Wysłany: Sro 21 Wrz 2016, 10:23
Temat postu:

1.6 thp 156ps slinik podczas jazdy delikatnie szarpie


Witam,
Podłącze się pod temat ponieważ tez mam delikatne poszarpywanie podczas jazdy ale podobno to jest normalne, w Fordzie S-max jest tak samo z tym że w fordzie po dodaniu gazu auto się zbiera i przestaje szarpać a silnik 1,6 eco bost 160 km. U mnie poza problemem poszarpywania jest brak mocy (częściowy bo auto jeździ ). Auto na prostej jeszcze jedzie i się rozpędza natomiast po wciśnięciu pedału gazu w podłogę nie ma żadnej reakcji. Rozpędza się bardzo powoli. Na podjazdach to już porażka. Samochód dostał nowy rozrząd, czyszczenie kanałów i zaworów oraz mapowanie oprogramowania wtrysku. Byłem w dwóch serwisach i jeden twierdzi że w drugim serwisie źle ustawili rozrząd i mam to reklamować. Podjechałem tam gdzie rozrząd było robiony i powiedzieli że jest wszystko ok. Mimo tego wzieli samochód na kilka godzin i sprawdzali wszystko. Nie ma żadnych błędów turbo daje jak nowe, jedynie co im nie pasuje to pompa wysokiego ciśnienia podaje o około 15% mniejsze ciśnienie. Czy ktoś może wie co jest grane. Bo wymiana wraz z robocizną w ASO to koszt 2100,- Nie mam też pojęcia na ile dobrze wyczyścili kanały i zawory. Auto ma przejechane 158 000 km. Może ktoś podpowie co może być przyczyną braku mocy. I jeszcze jedno pytanie czy wam tez bierze olej ten silnik ( mówimy o 1,6 THP ) bo u mnie wygląda to że na 10 000 km muszę dolać nieco ponad 2 litry. Będę wdzięczny za jakiekolwiek sugestie i proszę Was nie piszcie ze te silniki są zje... bo szkoda czasu.
Z góry serdecznie dziękuję.
Pozdrawiam.
Powrót do góry
gadu-gadu
bartolinii

Debiutant



Dołączył: 17 Paź 2016
Posty: 20
Skąd jesteś (miejscowość / region): Gdynia
Posiadane auto: Peugeot 508sw 1.6THP Allure 2011
Piwa: 1/3
Wysłany: Pon 17 Paź 2016, 12:05
Temat postu:

Re: ( Peugeot 508 ) 1.6 thp 156ps slinik podczas jazdy delikatnie szarpie


Witam serdecznie. Miesiąc temu kupiłem Peugeota 508 sw 1.6 THP ze sprawdzonym przebiegiem 170 000 km. Auto przed zakupem sprawdzałem w ASO - żadnych problemów nie stwierdzono. Samochód przy przebiegu 80 000 km miał wymieniany rozrząd na gwarancji. Auto posiada jednak denerwującą mnie wadę - szarpie (dławi się) podczas przyspieszania. Szczególnie jest to odczuwalne na drugim biegu w zakresie obrotów 1500-2500. Co ciekawe auto szarpie dużo mniej kiedy rano jest zimne dopiero jak się rozgrzeje wtedy jest to bardziej wyczuwalne. Podjechałem z tym problemem do ASO żeby sprawdzili pod kompem itp. Żadnych błędów. Doradca serwisowy zasugerował świece, bo te które miałem różniły sie minimalnie modelem od tych zalecanych. Cewki są ok. Podczas wymiany świec mechanik zauważył podobno ślady nagaru w silniku. Po wymianie świec nadal szarpie. Czy ktoś z Was rozwiązał już taki problem?
Powrót do góry
bartolinii

Debiutant



Dołączył: 17 Paź 2016
Posty: 20
Skąd jesteś (miejscowość / region): Gdynia
Posiadane auto: Peugeot 508sw 1.6THP Allure 2011
Piwa: 1/3
Wysłany: Wto 18 Paź 2016, 14:48
Temat postu:

Re: ( Peugeot 508 ) 1.6 thp 156ps slinik podczas jazdy delikatnie szarpie


Dodam jeszcze że silnik na wolnych obrotach pracuje idealnie, nie słychać rozrządu, nie zapaliła mi się żadna kontrolka. Nie ma problemu z mocą, mam porównanie do poprzednich 2 aut z silnikami benzynowymi i wydaje mi się że ma te 150 km. Tylko to szarpanie podczas rozpędzania szczególnie na 2 i 3 biegu. W ASO powiedzieli mi że to może być nagar na zaworach i zaproponowali czyszczenie jakimś środkiem bez rozbierania silnika. Podobno może pomóc. Ale 2500 zł za "podobno" to dużo. Dodam jeszcze że kupiłem jakiś oczyszczacz z ASO za 79 zł do benzyny i chce przejść na paliwo 98 (ponoć VERVA z Orlenu ma jakieś ulepszacze oczyszczacze). Czy ktoś już z Was korzystał z usługi czyszczenia nagaru w tym silniku?
Powrót do góry
tiacocstoe

Stały Bywalec



Dołączył: 15 Mar 2016
Posty: 194
Skąd jesteś (miejscowość / region): Częstochowa
Posiadane auto: Peugeot 508 2.0 163km 2011
Piwa: 26/4
Wysłany: Sro 19 Paź 2016, 14:29
Temat postu:

Re: ( Peugeot 508 ) 1.6 thp 156ps slinik podczas jazdy delikatnie szarpie


Ale wiesz że te jakiś środki mozna za niecałą stówkę kupić i samemu wlać czy tam wpsiukać?
_________________
Jak pomogłem to kliknij piwko, niech wiem, że nie piszę w próżnię Smile
Powrót do góry
bartolinii

Debiutant



Dołączył: 17 Paź 2016
Posty: 20
Skąd jesteś (miejscowość / region): Gdynia
Posiadane auto: Peugeot 508sw 1.6THP Allure 2011
Piwa: 1/3
Wysłany: Sro 19 Paź 2016, 14:45
Temat postu:

Re: ( Peugeot 508 ) 1.6 thp 156ps slinik podczas jazdy delikatnie szarpie


W aso mówili że to jest kilkugodzinne czyszczenie przy użyciu specjalnej maszyny pod ciśnieniem która wypłukuje ten syf. A może faktycznie wystarczy kupić jakąś chemie do silnika tak jak mówisz za ok 100 zł która pomoże? Wiesz coś o takim specyfiku może?
Powrót do góry
tiacocstoe

Stały Bywalec



Dołączył: 15 Mar 2016
Posty: 194
Skąd jesteś (miejscowość / region): Częstochowa
Posiadane auto: Peugeot 508 2.0 163km 2011
Piwa: 26/4
Wysłany: Sro 19 Paź 2016, 15:26
Temat postu:

Re: ( Peugeot 508 ) 1.6 thp 156ps slinik podczas jazdy delikatnie szarpie


Wiem tyle że są i że się psika z powietrzem w trakcie pracy silnika. Kiedyś na forum mazdy ludzie to stosowali i byli zadowoleni z efektu - tam problemem był zapchany dolot przez egr, czyli bardzo podobnie..
Co do samego specyfiku to valvo cośtam albo liqui molly cośtam. Kurcze to było dawno temu i zwyczajnie nie pamiętam.
Podaję Ci pierwszy z brzegu z allegro o co mi się rozchodzi
http://allegro.pl/wynn-s-direct-injection-power-czysci-dolot-zawory-i5953817025.html
Ale nie wiem czy dobry ot w wyszukiwarkę klepłem i znalazło...
_________________
Jak pomogłem to kliknij piwko, niech wiem, że nie piszę w próżnię Smile
Powrót do góry
Wystawiono 1 piw(a)
bartolinii

Debiutant



Dołączył: 17 Paź 2016
Posty: 20
Skąd jesteś (miejscowość / region): Gdynia
Posiadane auto: Peugeot 508sw 1.6THP Allure 2011
Piwa: 1/3
Wysłany: Sro 19 Paź 2016, 15:58
Temat postu:

Re: ( Peugeot 508 ) 1.6 thp 156ps slinik podczas jazdy delikatnie szarpie


Dzięki za info o tych środkach. Poszperałem w necie i rzeczywiście sporo takiej chemii którą można aplikować samemu przy włączonym silniku od strony filtra powietrza. Koszt prawie żaden a może zadziałać. Jutro podjadę do jakiegoś sklepu, może mają coś na miejscu. Dam znać jaki efekt. Pozdrawiam.
Powrót do góry
Wyświetl posty z ostatnich:   
   Forum PEUGEOT Forum Strona Główna -> ( Peugeot 508 ) Porady, problemy techniczne Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)
Idź do strony 1, 2, 3, 4, 5, 6  Następny
Strona 1 z 6
Ogłoszenia sprzedaży - Peugeot 508 »




 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach

Popularne dyskusje w dziale: ( Peugeot 508 ) Porady, problemy techniczne


Peugeot307 SW

10 300

2004r.

230 000 km

śląskie

Peugeot3008

37 900

2016r.

158 000 km

kujawsko-pomorskie

Peugeot307 SW

5 900

2002r.

293 000 km

kujawsko-pomorskie

Peugeot508 SW

32 700

2013r.

127 000 km

mazowieckie

Peugeot206

6 900

2005r.

142 000 km

śląskie





Powered by phpBB © 2001, 2006 phpBB Group



Partnerskie fora dyskusyjne: Peugeot 405 club   



Serwis partnerski portalu www.auto.plSamochody to nasza pasja
Copyright © Profit 2003 - 2024 Created by idealneT and OM System