Peugeot

ogłoszeniaceny używanychwiadomościdealerzyforumczęścioponyksiążkilinkitapetyopiniedekoder VIN
  FAQ    Szukaj    Użytkownicy    Regulamin    Grupy    Czat    Rejestracja 
  Profil    Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości    Zaloguj    iboi - ogłoszenia

( Peugeot 508 ) Usterka silnika 508 SW 1.6 THP


Idź do strony 1, 2  Następny
 
postów na stronie: 10 20 50
   Forum PEUGEOT Forum Strona Główna -> ( Peugeot 508 ) Porady, problemy techniczne
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
Danio508

Czytelnik



Dołączył: 15 Kwi 2016
Posty: 5
Skąd jesteś (miejscowość / region): Żory
Posiadane auto: Peugeot 508 SW 1.6 THP SW
Piwa: 0/0
Wysłany: Pią 15 Kwi 2016, 07:46
Temat postu:

Usterka silnika 508 SW 1.6 THP


Moi drodzy. Mam problem. Na komputerze wyskoczyła mi kontrolka "usterka silnika napraw auto"
Niestety nic mi to nie mówi.
Jestem świeżo po wymianie oleju, paska , zostało wgrane nowe oprogramowanie do sterowników silnika oraz wymiana świec żarowe.
Czy ktoś z Was miał już taki problem. Proszę o pomoc.
Pozdrawiam Danio
Powrót do góry
jackass99

Auto Maniak



Dołączył: 07 Lut 2016
Posty: 1196
Skąd jesteś (miejscowość / region): Świnoujscie
Posiadane auto: 407 2.0HDI 136KM 04r
Piwa: 92/9
Wysłany: Pią 15 Kwi 2016, 08:12
Temat postu:

Re: ( Peugeot 508 ) Usterka silnika 508 SW 1.6 THP


to moze oznaczac dziesiatki usterek , jedz na diagnostyke
Powrót do góry
Danio508

Czytelnik



Dołączył: 15 Kwi 2016
Posty: 5
Skąd jesteś (miejscowość / region): Żory
Posiadane auto: Peugeot 508 SW 1.6 THP SW
Piwa: 0/0
Wysłany: Pią 15 Kwi 2016, 08:28
Temat postu:

Re: ( Peugeot 508 ) Usterka silnika 508 SW 1.6 THP


Dodam iż w/w wymiany były dokanane w ASO 2 tygodnie temu.
Czy może to być coś poważnego?
Powrót do góry
tiacocstoe

Stały Bywalec



Dołączył: 15 Mar 2016
Posty: 194
Skąd jesteś (miejscowość / region): Częstochowa
Posiadane auto: Peugeot 508 2.0 163km 2011
Piwa: 26/4
Wysłany: Pią 15 Kwi 2016, 10:47
Temat postu:

Re: ( Peugeot 508 ) Usterka silnika 508 SW 1.6 THP


Nikt Ci tego nie powie - musisz podłączyć auto pod komputer - przeczytać jaki masz błąd.
Powrót do góry
HERMES
Moderator

Auto Maniak



Dołączył: 30 Wrz 2008
Posty: 3814
Skąd jesteś (miejscowość / region): Starachowice
Posiadane auto: Citroen Peugeot Renault
Piwa: 174/25
Wysłany: Pią 15 Kwi 2016, 11:07
Temat postu:

Re: ( Peugeot 508 ) Usterka silnika 508 SW 1.6 THP


Ogarnij się trochę, o jakim silniku piszesz?
THP nie ma świec żarowych ani paska rozrządu.
Nowy soft tylko maskuje niedomagania tego silnika o ile to jest THP.
_________________
Prosze pytać na pw.
Powrót do góry
komunikator tlen - status skype status
Reklama








Wysłany: Pią 15 Kwi 2016, 11:07
Temat postu:

reklama


Powrót do góry
pesw508

Czytelnik



Dołączył: 25 Kwi 2016
Posty: 1
Skąd jesteś (miejscowość / region): śląskie
Posiadane auto: peugeot 508 sw 1.6 THP
Piwa: 0/0
Wysłany: Pon 25 Kwi 2016, 19:39
Temat postu:

Re: ( Peugeot 508 ) Usterka silnika 508 SW 1.6 THP


Mam bardzo podobny problem.
Kilka dni po wgraniu nowego oprogramowania w ASO wyświetlił się błąd:
Awaria silnika, brak ciśnienia oleju.
W ASO sprawdzili, że ciśnienie jest prawidłowe, pompa oleju sprawna, czujnik też, brak innych błędów. Ponoć komputer padł... Kilka dni po wgraniu nowego softu?
Powrót do góry
tiacocstoe

Stały Bywalec



Dołączył: 15 Mar 2016
Posty: 194
Skąd jesteś (miejscowość / region): Częstochowa
Posiadane auto: Peugeot 508 2.0 163km 2011
Piwa: 26/4
Wysłany: Czw 28 Kwi 2016, 08:29
Temat postu:

Re: ( Peugeot 508 ) Usterka silnika 508 SW 1.6 THP


Kurde jak czytam ten wątek to się strasznie ciesze że po "namowie" pana z ASO kupiłem HDI a nie THP.

Choć podobnież lista rzeczy które się mogą w nim popsuć jest skończona, więc może przez to przebrniecie i będzie ok Smile
Powrót do góry
Danio508

Czytelnik



Dołączył: 15 Kwi 2016
Posty: 5
Skąd jesteś (miejscowość / region): Żory
Posiadane auto: Peugeot 508 SW 1.6 THP SW
Piwa: 0/0
Wysłany: Pon 02 Maj 2016, 18:56
Temat postu:

Re: ( Peugeot 508 ) Usterka silnika 508 SW 1.6 THP


Dziś w końcu udało mi się podjechać do ASO.
Informacja która wyświetlał się na desce" Awaria silnika napraw samochód " okazało się ze mam do wymiany 4 cewki zapłonowe.
Powrót do góry
Adamoski

Czytelnik



Dołączył: 29 Cze 2016
Posty: 5
Skąd jesteś (miejscowość / region): Bydgoszcz
Posiadane auto: Peugeot 5008, Allure, 1,6THP,2012
Piwa: 1/0
Wysłany: Sro 29 Cze 2016, 22:25
Temat postu:

Re: ( Peugeot 508 ) Usterka silnika 508 SW 1.6 THP


Zanim zaczniecie naprawę samochodu w serwisie z uwagi na komunikaty Check engine czy błędy ciśnienia oleju STOP itp sprawdźcie najpierw stan akumulatora. Należy po 3 a max 4 latach akumulator wymienić na nowy. Zużyty akumulator potrafi pokazywać cuda jak zapalona "choinka" kontrolek ( ABS, ESR, ESP , niedziałający hamulec postojowy , błąd ciśnienia oleju itd ). Miałem coś podobnego i 6 miesięcy szukałem problemu bo komputer pokazywał a w rzeczywistości było w porządku. W końcu natrafiłem na artykuł gdzieś w sieci na temat akumulatora. Jeżeli przy odpalaniu rano macie komunikat o trybie ekonomicznym to powinniście najpierw sprawdzić akumulator bo to pierwszy sygnał że zaczną się problemy. U mnie po wymianie akumulatora po 4 latach użytkowania problemy znikły. A w ASO proponowali od wymiany pompy oleju po czyszczenie kanałów dolotowych za 2,5 tys ( bo miałem komunikat o wypadaniu zapłonu) . Najpierw sprawdźcie akumulator ( ok 300zł i z głowy) a możecie zaoszczędzić tysiące złotych. Jeśli komuś pomogłem zaoszczędzić kasę , postawcie piwo Smile. Pozdrowienia
Powrót do góry
Wystawiono 1 piw(a)
AdamOpole

Czytelnik



Dołączył: 18 Gru 2016
Posty: 6
Skąd jesteś (miejscowość / region): Opole
Posiadane auto: Peugeot 508 1,6 THP
Piwa: 0/0
Wysłany: Nie 18 Gru 2016, 10:25
Temat postu:

,,Usterka silnika , napraw samochód,,


Witajcie,
też mam ten sam komunikat ,,usterka silnika,napraw samochód,, raz po chwili pracy na jałowym biegu przełączył się w tryb ekonomiczny ale może to nie ma związku z usterką tylko ten model tak ma,że jak chodzi na jałowym to z automatu się przełącza .Mam nadzieję,że to jak pisze kolega Adamoski wina akumulatora bo auto ma cztery lata i chyba aku nie był wymieniany.Jadę na diagnostykę do serwisu i dam znać o co chodziło.
Powrót do góry
AdamOpole

Czytelnik



Dołączył: 18 Gru 2016
Posty: 6
Skąd jesteś (miejscowość / region): Opole
Posiadane auto: Peugeot 508 1,6 THP
Piwa: 0/0
Wysłany: Wto 17 Sty 2017, 22:15
Temat postu:

usterka silnika napraw samochód


Trochę to trwało ale w końcu auto jeździ normalnie,paliła mi się kontrolka silnika a samochód bardzo słabo przyspieszał.Pod górkę nie było mowy by prędkość normalnie rosła. Obroty od 1,8tyś do 3tyś mimo wciskania gazu do dechy rosły w zwolnionym tempie i miałem wrażenie,że wzrastają skokowo.Na hamowni za 1200zł kazali mi wymienić cały silnik a się okazało w końcu w serwisie Peugeota co wcześniej podejrzewałem własnie z takich wpisów jak tu,że był źle ustawiony rozrząd.Poprzedni właściciel auta chciał zaoszczędzić na jego wymianie w zwykłym warsztacie a bez odpowiednich blokad-przymiarów do rozrządu są niewielkie szanse ,że uda się zrobić to właściwie. 1600zł za wymianę napinacza,ustawienie rozrządu i kilku jeszcze drobiazgów to nie tak dużo a auto teraz potrafi trochę wcisnąć w fotel Smile
Powrót do góry
Spartakus77

Czytelnik



Dołączył: 11 Lis 2017
Posty: 1
Skąd jesteś (miejscowość / region): lubuskie
Posiadane auto: Peugeot 508SW 1,6 thp
Piwa: 0/0
Wysłany: Sob 11 Lis 2017, 21:55
Temat postu:

Re: ( Peugeot 508 ) Usterka silnika 508 SW 1.6 THP


Witam serdecznie forumowiczów.
Po przejrzeniu forum postanowiłem dołączyć się do niniejszego wątku.
Od ok. 4 tygodni pojawił się problem z odpalaniem auta "na zimno" po np.nocnym postoju. Auto ma niecałe 90000km. Silnik pracuje nierówno, jakby nie na wszystkie cylindry, zapala się kontrolka "usterka silnika" i załącza się wentylator.
Po odłączeniu aku można odpalić go normalnie, ale czasem w czasie dynamicznej jazdy i redukcji np z 5 na 4 bieg i wkręceniu go na wysokie obroty problem wraca-wejście w tryb awaryjny, usterka silnika + wentylator;
ASO wymieniło kompletny rozrząd, ale problem nadal występuje, są nowe świece i cewki po adaptacji. Auto "na ciepło" przyspiesza dynamicznie, odpala sprawnie, nie szarpie; Olej 0W 30 wymieniany co 15tys, paliwo 98okt;
Niezależny markowy serwis odczytał początkowo wypadanie zapłonów przy odpalaniu na zimno, sprawdzono kąt wyprz. zapłonu, ale po wymianie kolejnego kompletu świec (2 z poprzednich miały jakieś "przebicia") podczas dynamicznej jazdy i odczytaniu błędu wskazano na czujnik wysokiego ciśnienia paliwa.
Czy może to być sam czujnik, czy to może być wskazanie na całą pompę wysokiego ciśnienia paliwa?
Nie znam kodów błędów, więc nie jestem w stanie ich tu podać.
Może ktoś miał podobne doświadczenia.Pozdrawiam

Problem rozwiązany.
Usterka z objawami podobnymi do użytkownika markstan w wątku http://peugeot.auto.com.pl/forum/viewtopic.php?t=260984&highlight=regulator+ci%C5%9Bnienia+pompy ;
Błąd wskazujący na zbyt niskie ciśnienie zasilania paliwem, co powodowało wyłączenie przez komputer 4 cylindra (nierówna praca, wypadanie zapłonu).
Efekt: wymiana pompy wysokiego ciśnienia.
Powrót do góry
muszyna

Czytelnik



Dołączył: 26 Mar 2017
Posty: 8
Skąd jesteś (miejscowość / region): Łowicz
Posiadane auto: Peugeot 508 1.6 THP 2011
Piwa: 0/1
Wysłany: Wto 12 Gru 2017, 08:22
Temat postu:

Re: ( Peugeot 508 ) Usterka silnika 508 SW 1.6 THP


Witam,
Od kilku dni mam podobny problem tzn rano jeszcze normalnie jeździłem samochodem na trasie 30 km a wieczorem po odpaleniu wyskoczyła informacja o awarii silnika i auto przeszło w stan awaryjny gdzie po zgaszeniu dalej pracuje wentylator jak szalony.
Przy użyciu kostki ustaliłem ze wyskakuje mi błąd nr P1339 czyli zapłon na 3 cylindrze
Sprawdziłem cewki i wychodzi ze sa dobre, czekam jeszcze na zakupiony klucz zeby sprawdzić świece
Natomiast po waszych wpisach boje sie ze to cos gorszego
Dodam jeszcze ze kilka dni temu w serwisie uszczelnili mi miskę olejowa i wymienili olej z filtrami - sądzicie że moze to miec jakiś wpływ ?
Powrót do góry
muszyna

Czytelnik



Dołączył: 26 Mar 2017
Posty: 8
Skąd jesteś (miejscowość / region): Łowicz
Posiadane auto: Peugeot 508 1.6 THP 2011
Piwa: 0/1
Wysłany: Pią 15 Gru 2017, 12:45
Temat postu:

Re: ( Peugeot 508 ) Usterka silnika 508 SW 1.6 THP


muszyna napisał:
Witam,
Od kilku dni mam podobny problem tzn rano jeszcze normalnie jeździłem samochodem na trasie 30 km a wieczorem po odpaleniu wyskoczyła informacja o awarii silnika i auto przeszło w stan awaryjny gdzie po zgaszeniu dalej pracuje wentylator jak szalony.
Przy użyciu kostki ustaliłem ze wyskakuje mi błąd nr P1339 czyli zapłon na 3 cylindrze
Sprawdziłem cewki i wychodzi ze sa dobre, czekam jeszcze na zakupiony klucz zeby sprawdzić świece
Natomiast po waszych wpisach boje sie ze to cos gorszego
Dodam jeszcze ze kilka dni temu w serwisie uszczelnili mi miskę olejowa i wymienili olej z filtrami - sądzicie że moze to miec jakiś wpływ ?


w nawiązaniu do ostatniego wpisu -

wykluczyłem cewki zapłonowe przemieniając cewke 4 i z 3 i nadal pojawiał się ten sam błąd
wymieniłem świece zapłonową na nową i również po wykasowaniu błędu dalej wyskakuje usterka silnika
z tego co zauważyłem końcówka świecy jest praktycznie biała czyli tak jakby za dużo powietrza się tam dostawało - za uboga mieszanka?
przy odczycie i kasowaniu błędu używałem aplikacji piston

jeśli ktoś to czyta - czy rozsądnym jest szukanie pomocy w zwykłych warsztatach czy lepiej udać się od razu do serwisu aso?
Powrót do góry
tiacocstoe

Stały Bywalec



Dołączył: 15 Mar 2016
Posty: 194
Skąd jesteś (miejscowość / region): Częstochowa
Posiadane auto: Peugeot 508 2.0 163km 2011
Piwa: 26/4
Wysłany: Pią 15 Gru 2017, 12:51
Temat postu:

Re: ( Peugeot 508 ) Usterka silnika 508 SW 1.6 THP


Jeżeli znasz mechanika kumatego, który wie co robić to w aso wcale nie będzie lepiej. Ale wbrew pozorom ogarniętych mechaników wcale dużo nie ma...
_________________
Jak pomogłem to kliknij piwko, niech wiem, że nie piszę w próżnię Smile
Powrót do góry
Wyświetl posty z ostatnich:   
   Forum PEUGEOT Forum Strona Główna -> ( Peugeot 508 ) Porady, problemy techniczne Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)
Idź do strony 1, 2  Następny
Strona 1 z 2
Ogłoszenia sprzedaży - Peugeot 508 »




 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach

Popularne dyskusje w dziale: ( Peugeot 508 ) Porady, problemy techniczne


Peugeot208

30 900

2014r.

143 000 km

śląskie

Peugeot2008

38 300

2016r.

127 421 km

podkarpackie

Peugeot208

50 999

2020r.

31 000 km

lubelskie

Peugeot5008

32 700

2014r.

236 000 km

mazowieckie

Peugeot607

13 600

2007r.

267 000 km

wielkopolskie





Powered by phpBB © 2001, 2006 phpBB Group



Partnerskie fora dyskusyjne: Peugeot 405 club   



Serwis partnerski portalu www.auto.plSamochody to nasza pasja
Copyright © Profit 2003 - 2024 Created by idealneT and OM System