Peugeot

ogłoszeniaceny używanychwiadomościdealerzyforumczęścioponyksiążkilinkitapetyopiniedekoder VIN
  FAQ    Szukaj    Użytkownicy    Regulamin    Grupy    Czat    Rejestracja 
  Profil    Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości    Zaloguj    iboi - ogłoszenia

( Peugeot 806 ) Nie odpala, nie kręci rozrusznikiem, przekaźnik wariuje.



 
postów na stronie: 10 20 50
   Forum PEUGEOT Forum Strona Główna -> ( Peugeot 806 ) Porady, problemy techniczne
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
Yojimbo

Czytelnik



Dołączył: 29 Cze 2016
Posty: 7
Skąd jesteś (miejscowość / region): Opole
Posiadane auto: 806 2.0 8V
Piwa: 0/0
Wysłany: Sro 29 Cze 2016, 03:35
Temat postu:

Nie odpala, nie kręci rozrusznikiem, przekaźnik wariuje.


Witam, mój pierwszy post na forum i potrzebuję pomocy. Nakreślę sytuację najlepiej jak potrafię.

806 2.0 8V, długo nie sprawiał problemów, zaparkowałem auto, postało przez noc. Następnego dnia wsiadam, przekręcam na zapłon, zapalają się kontrolki, nie słyszałem żeby załączyła się pompa i słyszę dziwne, stałe terkotanie spod maski - przekręcam na rozruch i cisza, przygasają kontrolki i nic więcej. Po krótkich poszukiwaniach pod maską stwierdziłem, że bzyczą dwie rzeczy - długi czarny przekaźnik (bodajże pompy paliwa) znajdujący się koło kompa oraz jeden z fioletowych przekaźników w puszce przy akumulatorze. Dźwięk jaki wydają to tak jakby nonstop się włączały i wyłączały. Kupiłem nowy przekaźnik pompy, ale wymiana nic nie dała. Co ciekawe po dwóch dniach zauważyłem jeszcze, że po przekręceniu na zapłon obrotomierz wskakiwał na około 3000obr, a po zamknięciu drzwi obroty pulsowały sobie od 2500 do 3000. Nie wiem co się dzieje, chyba jakieś zwarcie gdzieś musi być ale rozbebeszyłem wszystko i nie mam zbytnio pomysłów jak tego szukać, tym bardziej że nie wiem jaki przekaźnik jest od czego bo nie ma żadnych rozpisek nigdzie. Dzisiaj postanowiłem wziąć na hol puga i spróbowałem odpalić "na pych" i ku mojemu zdziwieniu odpalił. Po zgaszeniu niestety powtórka z terkoczącymi przekaźnikami.

Czy ktoś może mnie jakoś naprowadzić na coś, bo brakuje mi pomysłów i nie wiem od której strony się za to zabrać. Chciałem sprawdzić wtyczkę od przekaźnika pompy, ale nie wiem na jakim pinie co ma być...
Powrót do góry
Transit 2

Auto Maniak



Dołączył: 25 Sty 2015
Posty: 2118
Skąd jesteś (miejscowość / region): Podlaskie
Posiadane auto: Peugeot 106, Ford mondeo, Transit, Mercedes sprinter, Opel Vectra 2.0 tdi. Obecnie posiadam Forda Transit 2.0 tdi 300 rok 2003., Peugeot 206 1.1 2002 rok, Citroen c5 2.0 hdi 2002 rok.
Piwa: 102/6
Wysłany: Sro 29 Cze 2016, 09:01
Temat postu:

Re: ( Peugeot 806 ) Nie odpala, nie kręci rozrusznikiem, przekaźnik wariuje.


Witaj na forum.
Z opisu wygląda na uszkodzony akumulator, skoro na pych odpala.
Cytat:
bo brakuje mi pomysłów i nie wiem od której strony się za to zabrać.
Zabrać się za podmiankę na sprawnego akumulatora lub kupić nowy. Wspomniane usterki tak się dzieją, kiedy jest zbyt słaby akumulator, można spróbować naładować, o ile jeszcze pomoże.

Pozdrawiam.
_________________
Każda rada jest dobra, ale odpisanie jak zostało naprawione to też dobra rada.
Szczęśliwego Nowego Jorku.
Powrót do góry
Yojimbo

Czytelnik



Dołączył: 29 Cze 2016
Posty: 7
Skąd jesteś (miejscowość / region): Opole
Posiadane auto: 806 2.0 8V
Piwa: 0/0
Wysłany: Sro 29 Cze 2016, 09:30
Temat postu:

Re: ( Peugeot 806 ) Nie odpala, nie kręci rozrusznikiem, przekaźnik wariuje.


Akumulator stary nie jest, w sumie jeszcze chyba na gwarancji. To była pierwsza rzecz którą sprawdziłem - w sensie czy jest naładowany. Było jakieś 13,4V po dwóch dniach od odpalenia, aczkolwiek po katowaniu przekaźnikami i lampkami teraz jest jakieś 12,4. Później probowałem na kable odpalić z pomocą innego auta i zero reakcji. Spróbuję dzisiaj podmienić aku, jeśli się okaże, że to taka [cenzura]ła to będzie bardzo dobry dzień.
Powrót do góry
picej

Czytelnik



Dołączył: 29 Cze 2016
Posty: 1
Skąd jesteś (miejscowość / region): Warszawa
Posiadane auto: BMW z4
Piwa: 0/0
Wysłany: Sro 29 Cze 2016, 11:26
Temat postu:

Re: ( Peugeot 806 ) Nie odpala, nie kręci rozrusznikiem, przekaźnik wariuje.


sprawdz u kolegi na nowym aku Smile a jeśli to nie pomoże to moze być wina alternatora lub jakies zwarcie na klemach Smile
Powrót do góry
Transit 2

Auto Maniak



Dołączył: 25 Sty 2015
Posty: 2118
Skąd jesteś (miejscowość / region): Podlaskie
Posiadane auto: Peugeot 106, Ford mondeo, Transit, Mercedes sprinter, Opel Vectra 2.0 tdi. Obecnie posiadam Forda Transit 2.0 tdi 300 rok 2003., Peugeot 206 1.1 2002 rok, Citroen c5 2.0 hdi 2002 rok.
Piwa: 102/6
Wysłany: Sro 29 Cze 2016, 11:52
Temat postu:

Re: ( Peugeot 806 ) Nie odpala, nie kręci rozrusznikiem, przekaźnik wariuje.


Cytat:
sprawdz u kolegi na nowym aku Smile
A skąd wiesz, że jego kolega ma nowy akumulator?. A skoro wiesz, to wyjaśnia, że kolegą pewnie jesteś Ty. Laughing

Cytat:
Było jakieś 13,4V po dwóch dniach od odpalenia, aczkolwiek po katowaniu przekaźnikami i lampkami teraz jest jakieś 12,4. Później probowałem na kable odpalić z pomocą innego auta i zero reakcji.
To, że wolty są, nie oznacza sprawny akumulator, co prawdopodobnie masz uszkodzony główne płytki w akumulatorze, stąd zero reakcji i nawet nie pomoże podłączenie z drugiego auta. Jedyna w takich przypadkach pomaga podmiana akumulatora z drugiego auta, nie za pomocą przewodów rozruchowy.

Cytat:
w sumie jeszcze chyba na gwarancji.
Czasem tak bywa, że jeszcze na gwarancji akumulatory siadają i najwidoczniej w twoim przypadku prawdopodobnie jest za mały akumulator lub kiepskiej jakości akumulator. (No, cóż Made in China Laughing )

Pozdrawiam.
_________________
Każda rada jest dobra, ale odpisanie jak zostało naprawione to też dobra rada.
Szczęśliwego Nowego Jorku.
Powrót do góry
Reklama








Wysłany: Sro 29 Cze 2016, 11:52
Temat postu:

reklama


Powrót do góry
Yojimbo

Czytelnik



Dołączył: 29 Cze 2016
Posty: 7
Skąd jesteś (miejscowość / region): Opole
Posiadane auto: 806 2.0 8V
Piwa: 0/0
Wysłany: Sro 29 Cze 2016, 12:47
Temat postu:

Re: ( Peugeot 806 ) Nie odpala, nie kręci rozrusznikiem, przekaźnik wariuje.


Podmieniłem aku i to samo, zresztą tak jak myślałem - nieraz już miałem do czynienia z padniętymi aku i nigdy tak to nie wyglądało ACZKOLWIEK popchnęło mnie to do zrobienia czegoś, co miałem zrobić już na samym początku tej całej akcji. Wziąłem kabel rozruchowy i połączyłem minus aku z jedną ze śrub na skrzyni. Na zapłonie żadnego bzyczenia, pompa popchnęła. Rozruch i z leciutkim trudem ale odpalił... Zrobię ze trzy kable masowe od silnika. Zasada nr 1 - zawsze sprawdzać najprostsze rzeczy. Dopiero później rozkręcać pół auta Razz
Powrót do góry
Transit 2

Auto Maniak



Dołączył: 25 Sty 2015
Posty: 2118
Skąd jesteś (miejscowość / region): Podlaskie
Posiadane auto: Peugeot 106, Ford mondeo, Transit, Mercedes sprinter, Opel Vectra 2.0 tdi. Obecnie posiadam Forda Transit 2.0 tdi 300 rok 2003., Peugeot 206 1.1 2002 rok, Citroen c5 2.0 hdi 2002 rok.
Piwa: 102/6
Wysłany: Sro 29 Cze 2016, 16:14
Temat postu:

Re: ( Peugeot 806 ) Nie odpala, nie kręci rozrusznikiem, przekaźnik wariuje.


Nie ciekawo informujesz i do tego, pompa paliwa nie ma nic tu wspólnego z masą silnika. Co innego rozrusznik, ale nie pompa paliwa.

Pozdrawiam.
_________________
Każda rada jest dobra, ale odpisanie jak zostało naprawione to też dobra rada.
Szczęśliwego Nowego Jorku.
Powrót do góry
Yojimbo

Czytelnik



Dołączył: 29 Cze 2016
Posty: 7
Skąd jesteś (miejscowość / region): Opole
Posiadane auto: 806 2.0 8V
Piwa: 0/0
Wysłany: Sro 29 Cze 2016, 17:52
Temat postu:

Re: ( Peugeot 806 ) Nie odpala, nie kręci rozrusznikiem, przekaźnik wariuje.


Okej, dorobiłem masę, zrobiłem lepsze styki w paru miejscach i pozbyłem się brzęczenia i schizowych akcji, odpala jak dawniej. Ale po odpaleniu chodzi że tak powiem kiepsko, ciężko mi stwierdzić czy go zalewa, czy zapłony wypadają... Co jakiś czas włącząła się kontrolka silnika, a po mocniejszym przegazowaniu po chwili znikała. Chodzi w sumie jakby był w jakimś trybie awaryjnym. To wszystko na postoju, później się przejadę z 20km i zobaczę jak to wygląda.
Powrót do góry
Yojimbo

Czytelnik



Dołączył: 29 Cze 2016
Posty: 7
Skąd jesteś (miejscowość / region): Opole
Posiadane auto: 806 2.0 8V
Piwa: 0/0
Wysłany: Sro 29 Cze 2016, 18:22
Temat postu:

Re: ( Peugeot 806 ) Nie odpala, nie kręci rozrusznikiem, przekaźnik wariuje.


Cytat:
Nie ciekawo informujesz


Hę? Razz

No jak widać ma do rzeczy. Bez masy pompa nie podawała. Dałem masę, pompa podaje. Obstawiam, że na przekaźniku pompy (choć pewnie to jest od całego układu EFI, nie wiem bo nie ma żadnych konkretnych informacji do tego auta więc wszystko to domysły) przez brak dobrej masy, było za małe napięcie we wtyczce i dlatego terkotał próbując się włączyć. Jak go czasem lekko puknąłem to przestawał terkotać, tak jakby się skleił, ale próba odpalenia to tylko przygasające kontrolki. Mam nadzieję, że przez wcześniejsze próby kręcenia nie usmażyło się coś przez brak masy :/
Powrót do góry
Yojimbo

Czytelnik



Dołączył: 29 Cze 2016
Posty: 7
Skąd jesteś (miejscowość / region): Opole
Posiadane auto: 806 2.0 8V
Piwa: 0/0
Wysłany: Sro 29 Cze 2016, 23:04
Temat postu:

Re: ( Peugeot 806 ) Nie odpala, nie kręci rozrusznikiem, przekaźnik wariuje.


Ogarnięte. Średnio chodził, bo spadł wężyk od mapsensora. Tak że rozwiązaniem całego problemu była słaba masa.
Powrót do góry
Transit 2

Auto Maniak



Dołączył: 25 Sty 2015
Posty: 2118
Skąd jesteś (miejscowość / region): Podlaskie
Posiadane auto: Peugeot 106, Ford mondeo, Transit, Mercedes sprinter, Opel Vectra 2.0 tdi. Obecnie posiadam Forda Transit 2.0 tdi 300 rok 2003., Peugeot 206 1.1 2002 rok, Citroen c5 2.0 hdi 2002 rok.
Piwa: 102/6
Wysłany: Czw 30 Cze 2016, 08:37
Temat postu:

Re: ( Peugeot 806 ) Nie odpala, nie kręci rozrusznikiem, przekaźnik wariuje.


Cytat:
Dzisiaj postanowiłem wziąć na hol puga i spróbowałem odpalić "na pych" i ku mojemu zdziwieniu odpalił.
A teraz wytłumacz jedną swoją odpowiedź.
Nie mając masy, a na pych raptem masa się znalazła? i o dziwo auto bez masy odpalił!!!, bo jak piszesz, pompa nie podawała paliwo poprzez brak masy. Jeśli rzeczywiście brakowało masy w całej obwodzie, to żebyś holował przez całą Polskę, to w żadnym sposobem nie odpalisz silnika, nie mając masy.
Cytat:
No jak widać ma do rzeczy. Bez masy pompa nie podawała. Dałem masę, pompa podaje.
Błędnie, ponieważ masa silnika, a masa karoserii, to całkiem inna teoria. Jeśli masa karoserii będzie, a w silniku nie ma, to i tak pompa paliwa będzie chodziła, ponieważ cała masa pobierana jest z karoserii aniżeli z silnika lub ze skrzynki bezpiecznikowej. Natomiast w twoim przypadku, prawdopodobnie przyczyną było brak dobrego styku na akumulatorze na , którym być może nie zauważyłeś lub przeoczyłeś i przy próbie dodatkowy połączenia masy, musiałeś niezauważalnie poprawić.

Pozdrawiam.
_________________
Każda rada jest dobra, ale odpisanie jak zostało naprawione to też dobra rada.
Szczęśliwego Nowego Jorku.
Powrót do góry
Yojimbo

Czytelnik



Dołączył: 29 Cze 2016
Posty: 7
Skąd jesteś (miejscowość / region): Opole
Posiadane auto: 806 2.0 8V
Piwa: 0/0
Wysłany: Czw 30 Cze 2016, 13:43
Temat postu:

Re: ( Peugeot 806 ) Nie odpala, nie kręci rozrusznikiem, przekaźnik wariuje.


Tak czy siak, rozwiązaniem była masa.
Powrót do góry
Wyświetl posty z ostatnich:   
   Forum PEUGEOT Forum Strona Główna -> ( Peugeot 806 ) Porady, problemy techniczne Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)
Strona 1 z 1
Ogłoszenia sprzedaży - Peugeot 806 »

Opinie o samochodach Peugeot 806 - testy użytkowników »


 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach

Popularne dyskusje w dziale: ( Peugeot 806 ) Porady, problemy techniczne


Peugeot206 CC

6 900

2003r.

156 000 km

śląskie

PeugeotRIFTER

79 900

2020r.

79 000 km

mazowieckie

Peugeot508 SW

39 999

2016r.

216 000 km

łódzkie

Peugeot308 SW

69 850

2019r.

94 800 km

wielkopolskie

Peugeot2008

38 300

2016r.

127 421 km

podkarpackie





Powered by phpBB © 2001, 2006 phpBB Group



Partnerskie fora dyskusyjne: Peugeot 405 club   



Serwis partnerski portalu www.auto.plSamochody to nasza pasja
Copyright © Profit 2003 - 2024 Created by idealneT and OM System