Peugeot

ogłoszeniaceny używanychwiadomościdealerzyforumczęścioponyksiążkilinkitapetyopiniedekoder VIN
  FAQ    Szukaj    Użytkownicy    Regulamin    Grupy    Czat    Rejestracja 
  Profil    Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości    Zaloguj    iboi - ogłoszenia

( Peugeot 106 ) Przegrzanie silnika ? Uszczelka pod głowicą ? Olej w wodzie



 
postów na stronie: 10 20 50
   Forum PEUGEOT Forum Strona Główna -> ( Peugeot 106 ) Silnik iskrowy-układ chłodzenia-układ zasilania-układ napędowy.
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
kristof00000

Czytelnik



Dołączył: 26 Lip 2015
Posty: 7
Skąd jesteś (miejscowość / region): Kraków
Posiadane auto: Peugeot 106 II 1,4i
Piwa: 0/0
Wysłany: Wto 19 Lip 2016, 01:23
Temat postu:

Przegrzanie silnika ? Uszczelka pod głowicą ? Olej w wodzie


Witam

Dzisiaj po dość długiej jeździe w korkach po mieście zaparkowałem auto pod blokiem. Nic niepokojącego się nie działo. Gdy po około godzinie odjeżdżałem z miejsca w którym stał zauważyłem plamę na ziemi pod silnikiem. Odkręciłem korek od wlewu płynu chłodzącego i nie widać go a na korku i ściankach wlewu widać niewielkie ślady oleju :/ Wygląda na to że go wyrzygało. Zacząłem z kumplem rozkminiać i zauważyłem że jak odłączyłem zielony czujnik to wentylatory się nie włączyły (podczas jazdy też się nie włączały) a pamiętam że kiedyś jak odłączyłem ten zielony czujnik to wentylatory się włączały (pewnie czujnik uszkodzony) Może silnik się przegrzał ale nie dymił a kontrolka temperatury się nie zapaliła. (może być spalona żarówka a w mojej wersji nie ma wskaźnika ze wskazówką tylko sama lampka)Czytałem że jeżeli w płynie chłodzącym jest olej to uszczelka pod głowicą do roboty ale czy to na 100% uszczelka ? Czy takie objawy może dawać coś innego jak przegrzanie silnika ? Kupiłem to auto stosunkowo nie dawno i płyn chłodzący nie był wymieniany więc nie wiem co tam było. Co teraz zrobić ? Przepraszam ale bardzo słabo znam się na samochodach stąd te pytania.
Będę bardzo wdzięczny za pomoc.
Pozdrawiam
Krzysztof
Powrót do góry
jackass99

Auto Maniak



Dołączył: 07 Lut 2016
Posty: 1196
Skąd jesteś (miejscowość / region): Świnoujscie
Posiadane auto: 407 2.0HDI 136KM 04r
Piwa: 92/9
Wysłany: Wto 19 Lip 2016, 09:15
Temat postu:

Re: ( Peugeot 106 ) Przegrzanie silnika ? Uszczelka pod głowicą ? Olej w wodzie


jedz do speca i niech oceni czy uszczelka jest ok, sa teraz testery do sprawdzania
Powrót do góry
arnoldzik

Dyskutant



Dołączył: 01 Kwi 2010
Posty: 70
Skąd jesteś (miejscowość / region): Krosno
Posiadane auto: Peugeot 106 1,1
Piwa: 5/0
Wysłany: Sro 20 Lip 2016, 10:07
Temat postu:

Re: ( Peugeot 106 ) Przegrzanie silnika ? Uszczelka pod głowicą ? Olej w wodzie


Jeśli chodzi o kontrolkę to jak włączasz zapłon to powinna się zapalić a po uruchomieniu silnika zgasnąć. Zobacz też na bagnet ile jest oleju i czy jest czysty, czy nie ma maziugi . Jak ubyło ci tylko płynu to należy podejrzewać nieszczelnośc w układzie może wąż pękł albo coś podobnego . Nie koniecznie musi to być uszczelka.
Powrót do góry
gadu-gadu skype status
kristof00000

Czytelnik



Dołączył: 26 Lip 2015
Posty: 7
Skąd jesteś (miejscowość / region): Kraków
Posiadane auto: Peugeot 106 II 1,4i
Piwa: 0/0
Wysłany: Sro 20 Lip 2016, 14:51
Temat postu:

Re: ( Peugeot 106 ) Przegrzanie silnika ? Uszczelka pod głowicą ? Olej w wodzie


arnoldzik napisał:
Jeśli chodzi o kontrolkę to jak włączasz zapłon to powinna się zapalić a po uruchomieniu silnika zgasnąć. Zobacz też na bagnet ile jest oleju i czy jest czysty, czy nie ma maziugi . Jak ubyło ci tylko płynu to należy podejrzewać nieszczelnośc w układzie może wąż pękł albo coś podobnego . Nie koniecznie musi to być uszczelka.


Z kontrolką jest coś nie tak bo jak włączę zapłon to się nie zapala tylko mignie przez pół sekundy i się dalej nie świeci. Myślałem że żarówka się spaliła ale jakby była spalona to by nie mignęła w ogóle. Sprawdziłem olej bagnetem i go nie ubyło i wygląda normalnie nie widać jakiegoś szlamu czy cos takiego. A jeżeli chodzi o płyn to podejrzewam że wywaliło go przez wlew i jak odkręciłem korek to był mokry a na nim i na ściankach widać było niewielkie ślady czegoś co przypomina olej. Mogły nie zadziałać wentylatory podczas dłuższej jazdy po mieście i się przegrzał
Powrót do góry
jackass99

Auto Maniak



Dołączył: 07 Lut 2016
Posty: 1196
Skąd jesteś (miejscowość / region): Świnoujscie
Posiadane auto: 407 2.0HDI 136KM 04r
Piwa: 92/9
Wysłany: Sro 20 Lip 2016, 17:41
Temat postu:

Re: ( Peugeot 106 ) Przegrzanie silnika ? Uszczelka pod głowicą ? Olej w wodzie


w płynie poprostu syf może byc nie koniecznie olej ktoś moze wody wlewał kiedys albo nie wymieniany 10lat
Powrót do góry
Reklama








Wysłany: Sro 20 Lip 2016, 17:41
Temat postu:

reklama


Powrót do góry
arnoldzik

Dyskutant



Dołączył: 01 Kwi 2010
Posty: 70
Skąd jesteś (miejscowość / region): Krosno
Posiadane auto: Peugeot 106 1,1
Piwa: 5/0
Wysłany: Pią 22 Lip 2016, 15:21
Temat postu:

Re: ( Peugeot 106 ) Przegrzanie silnika ? Uszczelka pod głowicą ? Olej w wodzie


A termostat działa ? Jak nie otwiera dużego obiegu to może gotować płyn i właśnie wywala korkiem zbiornika wyrównawczego. Zapal zimne auto i po jakimś czasie zobacz czy przewód wodny który idzie do chłodnicy się nagrzewa .Jak nie to termostat do wymiany . Przypuszczam że czujnik wentylatora chłodnicy też jest podpięty do chłodnicy i jak płyn w chłodnicy zimny to się nie włącza
Powrót do góry
gadu-gadu skype status
kristof00000

Czytelnik



Dołączył: 26 Lip 2015
Posty: 7
Skąd jesteś (miejscowość / region): Kraków
Posiadane auto: Peugeot 106 II 1,4i
Piwa: 0/0
Wysłany: Pią 22 Lip 2016, 17:41
Temat postu:

Re: ( Peugeot 106 ) Przegrzanie silnika ? Uszczelka pod głowicą ? Olej w wodzie


Dałem auto do mechanika i powiedział że sprawdził i wentylatory się włączają tak jak trzeba i nic się nie dzieje (ale ja mu nie ufam) wymienił płyn chłodzący ale dalej jest syf więc pewnie czeka mnie kilkukrotne płukanie układu. Zamówiłem na allegro tester CO2 żeby sprawdzić czy uszczelka albo głowica nie jest uszkodzona. Co sądzicie o tych testerach za 20 zł bo słyszałem że dają pewność 100% jak płyn zmieni kolor że albo uszczelka albo głowica jest uszkodzona.
Przyjdzie w przyszłym tygodniu to będę testował i zobaczymy
Powrót do góry
kristof00000

Czytelnik



Dołączył: 26 Lip 2015
Posty: 7
Skąd jesteś (miejscowość / region): Kraków
Posiadane auto: Peugeot 106 II 1,4i
Piwa: 0/0
Wysłany: Wto 26 Lip 2016, 23:08
Temat postu:

Re: ( Peugeot 106 ) Przegrzanie silnika ? Uszczelka pod głowicą ? Olej w wodzie


Tester właśnie dzisiaj przyszedł. Na początku sprawdziłem płyn i płyn działa. Wlałem do rurki i delikatnie dmuchałem w rurkę i płyn zmienił kolor z niebieskiego na żółty tak jak opisywali. Oczywiście korek do którego wsadzona jest rurka nie wchodził ściśle do zbiorniczka więc musiałem obkleić go taśmą izolacyjną tak żeby było szczelnie. Włączyłem silnik i chodził na podwyższonych obrotach jakieś 10 minut. W testerze coś tam bombelkowało jak dawałem gazu to się podnosiło ale płyn koloru nie zmienił. Po chwili nakleiłem jeszcze więcej taśmy żeby mieć pewność że jest szczelnie i znów testowałem przez około 10 minut i tym razem płyn też nie zmienił koloru więc z tego co piszą uszczelka pod głowicą i głowica powinna być ok. Co o tym sądzicie ? Smile
Teraz czeka mnie płukanie układu chłodzącego bo jest syf (odkąd kupiłem to auto to nie był wymieniany i cholera wie co tam było) ale chyba zlece to jakiemuś mechanikowi bo pod blokiem nie chce mi się z tym bawić a pewnie będzie trzeba płukać dobre kilka razy a podwórka czy garażu nie posiadam Wink
Dodam jeszcze że podczas testowania wentylatory się włączały i nic nie ciekło i nie wywaliło. Żadnych niepokojących oznak auto nie dawało.
Powrót do góry
Wyświetl posty z ostatnich:   
   Forum PEUGEOT Forum Strona Główna -> ( Peugeot 106 ) Silnik iskrowy-układ chłodzenia-układ zasilania-układ napędowy. Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)
Strona 1 z 1
Ogłoszenia sprzedaży - Peugeot 106 »

Opinie o samochodach Peugeot 106 - testy użytkowników »


 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach

Popularne dyskusje w dziale: ( Peugeot 106 ) Silnik iskrowy-układ chłodzenia-układ zasilania-układ napędowy.


Peugeot3008

82 500

2019r.

55 700 km

wielkopolskie

Peugeot3008

72 800

2018r.

71 000 km

małopolskie

Peugeot208

28 900

2014r.

143 000 km

śląskie

Peugeot407 SW

22 500

2011r.

247 000 km

śląskie

Peugeot107

9 900

2009r.

258 000 km

mazowieckie





Powered by phpBB © 2001, 2006 phpBB Group



Partnerskie fora dyskusyjne: Peugeot 405 club   



Serwis partnerski portalu www.auto.plSamochody to nasza pasja
Copyright © Profit 2003 - 2024 Created by idealneT and OM System