Peugeot

ogłoszeniaceny używanychwiadomościdealerzyforumczęścioponyksiążkilinkitapetyopiniedekoder VIN
  FAQ    Szukaj    Użytkownicy    Regulamin    Grupy    Czat    Rejestracja 
  Profil    Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości    Zaloguj    iboi - ogłoszenia

( Peugeot 406 ) Czujnik prędkości



 
postów na stronie: 10 20 50
   Forum PEUGEOT Forum Strona Główna -> ( Peugeot 406 ) Elektronika/Elektryka/Komunikaty.
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
lakens

Czytelnik



Dołączył: 01 Cze 2016
Posty: 2
Skąd jesteś (miejscowość / region): Chrzanów Małopolska
Posiadane auto: Peugeot 406 2.0
Piwa: 0/0
Wysłany: Pią 29 Lip 2016, 17:57
Temat postu:

Czujnik prędkości


Witam serdecznie. Mam mały problemik ze swoim peugeotem 406. Posiadam wersje poliftową 2.0 136 KM, autko ma komputer pokładowy.
Auto gaśnie na skrzyżowaniach. Obojętne czy wcisne sprzęgło czy dam na luz, podczas jazdy gaśnie. Nie zawsze tak jest, czassami opadnie do 5k obrotów i sie podniesie, czasami nie. Nie jest to objaw który pojawia się zawsze, są dni kiedy peugeocik chodzi jak marzenie. Gaśnięciu towarzyszą falowanie obrotów i strzelanie czasem z tłumika. Czasem nie działa prędkościomierz. Znaczy zawsze na początku nie działą ale potem się podnosi, czasem jest tak że działa od początku ale potem się wyłącza po jakimś czasie znów się podnosi i potem działą ale trzeba autkiem pojeździć jakieś 20 - 30 min. Byłem u mechanika, podłączył go do komputera, auto pokazało bład prędkościomierza i sondy lambda. Okazało się że sonda wariuje, na początku podaje zmienne napięcia, za wolno reaguje na pedał gazu, zalewa silnik paliwem albo za mało go dostaje i dlatego gaśnie (tak mi powiedział mechanik).
Ale stworzyłem ten temat bo zaciekawiła mnie jedna rzecz. Wyczytałem na necie że dobranie odpowiedniej mieszanki paliwa łączy się też z prędkościomierze (BSI) czy to prawda? Ostatnio własnie zauważyłem że jak się podniesie prędkościomierz to auto działa normalnie, nie gaśnie na skrzyżowaniach. Dziwne jest również to żę jak byłem u mechanika i sprawdzaliśmy auto na luzie podłaczonego do komputera to mechanik naciskał pedła gazu i zauważyłem żę sonda rzeczywiście za wolno reaguje. Nie chce się ładować w koszty ale czy sam prędkościomierz robił by takie szkody? CZy wymiana sondy coś da? Czy prędkościomierz to inna bajka niż sonda i mieszanka paliwa?

PRosze o pomoc
Powrót do góry
Wyświetl posty z ostatnich:   
   Forum PEUGEOT Forum Strona Główna -> ( Peugeot 406 ) Elektronika/Elektryka/Komunikaty. Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)
Strona 1 z 1
Ogłoszenia sprzedaży - Peugeot 406 »

Opinie o samochodach Peugeot 406 - testy użytkowników »


 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach

Popularne dyskusje w dziale: ( Peugeot 406 ) Elektronika/Elektryka/Komunikaty.


Peugeot208

69 900

2020r.

89 000 km

wielkopolskie

Peugeot508 SW

32 700

2013r.

127 000 km

mazowieckie

Peugeot407 SW

23 900

2011r.

247 000 km

śląskie

Peugeot308

45 300

2019r.

187 763 km

podkarpackie

Peugeot208

36 300

2016r.

138 012 km

podkarpackie





Powered by phpBB © 2001, 2006 phpBB Group



Partnerskie fora dyskusyjne: Peugeot 405 club   



Serwis partnerski portalu www.auto.plSamochody to nasza pasja
Copyright © Profit 2003 - 2024 Created by idealneT and OM System