Peugeot

ogłoszeniaceny używanychwiadomościdealerzyforumczęścioponyksiążkilinkitapetyopiniedekoder VIN
  FAQ    Szukaj    Użytkownicy    Regulamin    Grupy    Czat    Rejestracja 
  Profil    Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości    Zaloguj    iboi - ogłoszenia

( Peugeot Partner ) Szarpanie przy ruszaniu - mechanicy rozkładają ręce - pomocy



 
postów na stronie: 10 20 50
   Forum PEUGEOT Forum Strona Główna -> ( Peugeot Partner ) Zawieszenie-układ hamulcowy-układ jezdny-układ kierowniczy
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
Rafall7

Czytelnik



Dołączył: 02 Sie 2016
Posty: 4
Skąd jesteś (miejscowość / region): Rzeszów
Posiadane auto: Citroen C3 Picasso
Piwa: 0/0
Wysłany: Wto 02 Sie 2016, 22:40
Temat postu:

Szarpanie przy ruszaniu - mechanicy rozkładają ręce - pomocy


Witam serdecznie, z racji że jestem nowy na forum chciałbym się przywitać.

Posiadam Peugeota Partnera z 2004 roku z wolnossącym dieslem 1.9 DW8. Od dłuższego czasu mam problem podczas ruszania na 1 biegu i wstecznym, na 2 biegu zdarza się to rzadko. Problem początkowo pojawiał się sporadycznie natomiast teraz występuje praktycznie cały czas. Podczas ruszania na półsprzęgle czuć przenoszone wibracje/drgania gdzieś z przodu samochodu. Czasem jest godzina/dwie że drgania te są prawie niewyczuwalne, wystarczy pojeździć pół dnia i problem wraca. Diagnoza padła na wadliwe działające sprzęgło. Z racji że zaczęło odzywać się łożysko oporowe komplet sprzęgła został wymieniony, a problem nadal pozostał. Co ciekawe wibracje są mniejsze na włączonej klimatyzacji o 50-60% natomiast dostawiając koła do krawężnika i ruszając pojawiają się drgania na ułamek sekundy i samochód próbuje ruszyć gładko. Żeby nie przydłużać opisze krótko co zostało sprawdzone i wymienione:

- jak wspominałem nowe kompletne sprzęgło wraz z nową linką
- podczas wymiany sprzęgła zostało wyjęte koło zamachowe i zostało sprawdzone - śladów przepalenia i bicia brak
- zaślepiony zawór EGR
- nowe poduszki pod silnikiem i skrzynią (założone oryginalne)
- sprawdzony kąt wtrysku i układ zasilania paliwem (wszystko w porządku)
- wymienione tuleje na wahaczach, końcówki drążków (luzów w zawieszeniu brak)
- koło pasowe na wale z tłumikiem drgań
- zamieniony przepływomierz (brak reakcji na zmianę)

Skończyły mi się kompletnie pomysły, mechanicy rozkładają ręce, a problem jest bardzo irytujący.

Czy ktoś z forum miał może podobny przypadek i miałby pomysł gdzie szukać usterki? Maglownica, przeguby, półośki?

Za wszelkie próby pomocy będę bardzo wdzięczny.

Pozdrawiam
Rafał
Powrót do góry
jackass99

Auto Maniak



Dołączył: 07 Lut 2016
Posty: 1196
Skąd jesteś (miejscowość / region): Świnoujscie
Posiadane auto: 407 2.0HDI 136KM 04r
Piwa: 92/9
Wysłany: Sro 03 Sie 2016, 08:41
Temat postu:

Re: ( Peugeot Partner ) Szarpanie przy ruszaniu - mechanicy rozkładają ręce - pomocy


magiel puka nie szarpie sprawdz połosie i przeguby dziwny problem
Powrót do góry
Rafall7

Czytelnik



Dołączył: 02 Sie 2016
Posty: 4
Skąd jesteś (miejscowość / region): Rzeszów
Posiadane auto: Citroen C3 Picasso
Piwa: 0/0
Wysłany: Sro 03 Sie 2016, 21:18
Temat postu:

Re: ( Peugeot Partner ) Szarpanie przy ruszaniu - mechanicy rozkładają ręce - pomocy


Taką też informacje dostałem od mechaników, że maglownica raczej nie będzie tego powodem. Zastanawia mnie dlaczego na włączonej klimatyzacji problem jest dużo mniejszy. Półośki były sprawdzane na samochodzie na podnośniku i na prawej był minimalny luz tak jakby gdzieś w skrzyni. Mechanicy natomiast zapewnili mnie podczas wymiany sprzęgła, że przy takim przebiegu to normalne i obstawiali, że raczej to nie będzie problemem. A czy możliwe jest, że problemem będzie zapchany katalizator? Zauważyłem, że podczas ruszania bez gazu problemu praktycznie nie ma, dodam mu lekko gazu i coś wibruje i przenosi na karoserie tak do 1500 obr./min, jak mu dam więcej gazu to rusza gładko. Na wolnych obrotach przy depnięciu gazu w podłoge "nie puści" ani dyma, podczas jazdy nie zdarzyło mi się żeby z wydechu poleciała jakakolwiek czarna chmurka. Moge go kręcić jak chce i ile chce a z wydechu zachowuje się jak benzyna. Czasem też dostaje jakby zadyszki i takiej mikro-czkawki przy przyspieszaniu szczególnie na 2 i 3 biegu i dość wolno zbiera się z dołu. Po złamaniu bariery około 2000 obr./min silnik zdecydowanie lepiej przyspiesza. Wiem, że DW8 demonem prędkości nie jest ale czasem na 4 nie wspominając o 5 biegu BARDZO ciężko mu się zebrać z okolic 1500-1800 obr./min. Dzięki za zainteresowanie tematem, bo już sam nie wiem czego się konkretnie złapać, a może wspólnie uda się do czegoś dojść
Powrót do góry
jackass99

Auto Maniak



Dołączył: 07 Lut 2016
Posty: 1196
Skąd jesteś (miejscowość / region): Świnoujscie
Posiadane auto: 407 2.0HDI 136KM 04r
Piwa: 92/9
Wysłany: Czw 04 Sie 2016, 10:49
Temat postu:

Re: ( Peugeot Partner ) Szarpanie przy ruszaniu - mechanicy rozkładają ręce - pomocy


sprawdz układ paliwowy jeszcze raz , a kata wytnij bo to przeciez prawie zerowe koszta
Powrót do góry
HERMES
Moderator

Auto Maniak



Dołączył: 30 Wrz 2008
Posty: 3822
Skąd jesteś (miejscowość / region): Starachowice
Posiadane auto: Citroen Peugeot Renault
Piwa: 174/25
Wysłany: Czw 04 Sie 2016, 17:41
Temat postu:

Re: ( Peugeot Partner ) Szarpanie przy ruszaniu - mechanicy rozkładają ręce - pomocy


Czy został sprawdzony luz na wałku sprzęgłowym oraz podpórka łapy sprzęgła i sama łapa?
_________________
Prosze pytać na pw.
Powrót do góry
komunikator tlen - status skype status
Reklama








Wysłany: Czw 04 Sie 2016, 17:41
Temat postu:

reklama


Powrót do góry
Rafall7

Czytelnik



Dołączył: 02 Sie 2016
Posty: 4
Skąd jesteś (miejscowość / region): Rzeszów
Posiadane auto: Citroen C3 Picasso
Piwa: 0/0
Wysłany: Czw 04 Sie 2016, 20:30
Temat postu:

Re: ( Peugeot Partner ) Szarpanie przy ruszaniu - mechanicy rozkładają ręce - pomocy


Jeśli chodzi o luz na wałku sprzegłowym to prawdopodobnie nie, bo nic mi o tym mechanicy nie wspominali przy wymianie sprzęgła. Łapa, tuleja prowadząca łożysko oporowe oraz ta taka metalowa kulka (nie wiem jak się ona fachowo nazywa) która współpracuje z łapą sprzęgła są nowe, wszystko założone oryginalne po ponownym wyciąganiu sprzęgła ponieważ było podejrzenie że trafiłem na felerne i łapa która była założona przy pierwszej wymianie zaczeła się zacierać (jakiś zamiennik). Sprzęgło zostało pomierzone, sprawdzone "na stole" i okazało się że jest w porządku.

Jest jakaś możliwość żeby sprawdzić luz na wałku sprzegłowym nie wyciągając skrzyni po raz trzeci?

W jaki sposób sprawdzić układ paliwowy jeszcze raz? Jakieś konkretne rady?
Powrót do góry
HERMES
Moderator

Auto Maniak



Dołączył: 30 Wrz 2008
Posty: 3822
Skąd jesteś (miejscowość / region): Starachowice
Posiadane auto: Citroen Peugeot Renault
Piwa: 174/25
Wysłany: Czw 04 Sie 2016, 22:35
Temat postu:

Re: ( Peugeot Partner ) Szarpanie przy ruszaniu - mechanicy rozkładają ręce - pomocy


Niestety ale luzu na wałku nie da się sprawdzić inaczej jak tylko łapiąc za sam wałek.
Układ paliwowy raczej odpada bo były by jakieś błędy, czek silnika...
Miałem takie szarpanie silnika przy ruszaniu i okazało się krzywe koło zamachowe, na oko nie do stwierdzenia, po przetoczeniu było ok.
_________________
Prosze pytać na pw.
Powrót do góry
komunikator tlen - status skype status
Rafall7

Czytelnik



Dołączył: 02 Sie 2016
Posty: 4
Skąd jesteś (miejscowość / region): Rzeszów
Posiadane auto: Citroen C3 Picasso
Piwa: 0/0
Wysłany: Sob 06 Sie 2016, 20:46
Temat postu:

Re: ( Peugeot Partner ) Szarpanie przy ruszaniu - mechanicy rozkładają ręce - pomocy


Panowie wygląda na to, że problem został w końcu rozwiązany! Może ktoś będzie miał wskazówkę na przyszłość jeśli dopadną go podobne problemy. Po konsultacji z mechanikami oddałem maglownicę do regeneracji. Luzy na przekładni luzami lecz uszkodzony był rozdzielacz układu wspomagania. Po regeneracji przekładni i założeniu nowego rozdzielacza problemu drugi dzień nie ma. Oby tak zostało Wink.

Bardzo dziękuję wszystkim za chęci pomocy i wskazówki. Temat uważam za zamknięty.

Pozdrawiam
Rafał
Powrót do góry
Wyświetl posty z ostatnich:   
   Forum PEUGEOT Forum Strona Główna -> ( Peugeot Partner ) Zawieszenie-układ hamulcowy-układ jezdny-układ kierowniczy Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)
Strona 1 z 1
Ogłoszenia sprzedaży - Peugeot Partner »

Opinie o samochodach Peugeot Partner - testy użytkowników »


 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach

Popularne dyskusje w dziale: ( Peugeot Partner ) Zawieszenie-układ hamulcowy-układ jezdny-układ kierowniczy


Peugeot508

69 900

2020r.

111 000 km

kujawsko-pomorskie

Peugeot5008

77 800

2018r.

133 000 km

małopolskie

Peugeot5008

92 300

2018r.

194 126 km

podkarpackie

Peugeot2008

54 900

2018r.

111 000 km

wielkopolskie

Peugeot407

8 500

2004r.

300 740 km

pomorskie





Powered by phpBB © 2001, 2006 phpBB Group



Partnerskie fora dyskusyjne: Peugeot 405 club   



Serwis partnerski portalu www.auto.plSamochody to nasza pasja
Copyright © Profit 2003 - 2024 Created by idealneT and OM System