Peugeot

ogłoszeniaceny używanychwiadomościdealerzyforumczęścioponyksiążkilinkitapetyopiniedekoder VIN
  FAQ    Szukaj    Użytkownicy    Regulamin    Grupy    Czat    Rejestracja 
  Profil    Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości    Zaloguj    iboi - ogłoszenia

( Peugeot 207 ) 1.6hdi Gaśnie podczas jazdy



 
postów na stronie: 10 20 50
   Forum PEUGEOT Forum Strona Główna -> ( Peugeot 207 ) Porady, problemy techniczne
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
Sergiusz284

Czytelnik



Dołączył: 16 Sie 2016
Posty: 1
Skąd jesteś (miejscowość / region): Wielkopolska, powiat kaliski
Posiadane auto: peugeot 207 1.6hdi 90km
Piwa: 0/0
Wysłany: Wto 16 Sie 2016, 12:13
Temat postu:

1.6hdi Gaśnie podczas jazdy


Witam

Posiadam peugeota 207 1.6hdi 90km rok produkcji 2009. W 2010 został sprowadzony do polski z Francji (aktualnie ma 125 tyś km)

Po dwóch latach użytkowania padł zawór EGR(przy 40 paru tysiącach) ale że wtedy bardzo potrzebny był mi samochód więc mechanik zaproponował że można wyjąć wtyczkę od EGR-u i jeździć ale przy każdym odpalaniu będzie wyskakiwał komunikat "anti pollution faulti". Zgodziłem się i tak jakoś wyszło przejeździłem kolejne 4 lata.

I teraz zaczyna się mój problem z tym samochodem a mianowicie jakiś miesiąc temu podczas jazdy zaczął gasnąć ( nie wyświetlał żadnych komunikatów). Nieraz przejechał kilka kilometrów i zgasł a nieraz dopiero po 40,80 albo i więcej.
Wystarczyło odpalić samochód od nowa i to wszystko.

Później podczas gaszenia doszedł komunikat "oil warning pressue".Również wystarczyło odpalić auto od nowa i jechać. Po tym incydencie pojechałem do mechanika który stwierdził że trzeba wymienić EGR bo ten stary za dużo błędów wprowadzał.
Został on wymieniony na używany. Po zamontowaniu go podłączył komputer i stwierdził że zawór działa.

Szczęście trwało tylko parę dni. Teraz z powrotem raz na jakiś czas znowu wyskakuje komunikat "anti pollution faulity"( podczas odpalania lub jazdy ale auto nie gaśnie).

Przedwczoraj wracałem do domu i zatankowałem paliwo na orlenie on verve. Po odjechaniu ze stacji i przejechaniu jakiś 5-10 km auto zgasło i wyświetlił się komunikat "anti pollution faulty" oraz "oil warning pressue".Po czym w wszedł w jakiś tryb "economy mode active". Odpaliłem auto od nowa i bez większych problemów dojechałem do domu.

Nigdy nie zwracałem uwagi na to czy najpierw silnik gaśnie i potem wyświetlają się błędy czy na odwrót.

Przeglądałem internet i wyczytałem że to mogą być różne przyczyny: kiepskiej jakości paliwo,czujnik korka paliwa, czujnik ciśnienia różnicowego, niełącząca kostka elektryczna, płyn eolys, zapchany FAP( na którymś forum pisało że 90 konne wersje do polski szły bez fap-u a te do francji, niemiec były z fapem)


Co waszym zdaniem powinienem zrobić albo w czym jest problem?
Powrót do góry
tf1973

Czytelnik



Dołączył: 05 Sie 2019
Posty: 2
Skąd jesteś (miejscowość / region): Leszno
Posiadane auto: Peugeot 207 sw 1.6 hdi
Piwa: 0/0
Wysłany: Pon 05 Sie 2019, 14:30
Temat postu:

Re: ( Peugeot 207 ) 1.6hdi Gaśnie podczas jazdy


Czy poradziłeś sobie z tym. Bo ja mam to samo i już mnie krew zalewa.
Powrót do góry
Wyświetl posty z ostatnich:   
   Forum PEUGEOT Forum Strona Główna -> ( Peugeot 207 ) Porady, problemy techniczne Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)
Strona 1 z 1
Ogłoszenia sprzedaży - Peugeot 207 »

Opinie o samochodach Peugeot 207 - testy użytkowników »


 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach

Popularne dyskusje w dziale: ( Peugeot 207 ) Porady, problemy techniczne


PeugeotRIFTER

58 900

2018r.

159 202 km

podkarpackie

PeugeotRIFTER

61 900

2019r.

136 000 km

mazowieckie

Peugeot508

69 900

2020r.

111 000 km

kujawsko-pomorskie

Peugeot206 CC

12 500

2004r.

151 000 km

śląskie

Peugeot5008

26 900

2013r.

208 147 km

mazowieckie





Powered by phpBB © 2001, 2006 phpBB Group



Partnerskie fora dyskusyjne: Peugeot 405 club   



Serwis partnerski portalu www.auto.plSamochody to nasza pasja
Copyright © Profit 2003 - 2024 Created by idealneT and OM System