Peugeot

ogłoszeniaceny używanychwiadomościdealerzyforumczęścioponyksiążkilinkitapetyopiniedekoder VIN
  FAQ    Szukaj    Użytkownicy    Regulamin    Grupy    Czat    Rejestracja 
  Profil    Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości    Zaloguj    iboi - ogłoszenia

( Peugeot 307 ) Problem z tylnią klapą (otwiara ale nie zamyka)



 
postów na stronie: 10 20 50
   Forum PEUGEOT Forum Strona Główna -> ( Peugeot 307 ) Nadwozie.
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
MacieLLo

Debiutant



Dołączył: 12 Gru 2010
Posty: 12
Skąd jesteś (miejscowość / region): ZPY
Posiadane auto: Peugeot 307 02' 1.6 16v 100km
Piwa: 0/2
Wysłany: Nie 12 Gru 2010, 20:02
Temat postu:

Problem z tylnią klapą (otwiara ale nie zamyka)


Witam.

Posiadam peugeota 307 od dwóch dni ( wersja hatchback ).
Na wstępie przyznam że wogóle nie rozumiem o co chodzi z klapą bagażnika, moim zdaniem jest coś nie tak . Opisze teraz pewne sytuacje -

1. Otwieram samochód z kluczyka i otwiera mi się również tylnia klapa.No to wychodzę i dociskając ją zamykam, jesli nacisnę lekko to słyszę elektryczny mechanizm zamykania klapy ale on jej nie zamyka, dopiero gdy mocno docisnę.

2. Jade samochodem, zatrzymuje się, wysiadam i otwiera się tylnia klapa.Znów trzeba zamykać Smile

3. Zamykam samochód z kluczyka, słysze mechanizm zamykania klapy ale niestety jej nie zamyka. Więc musze docisnąć.

Czy ktoś moze mi powiedzieć co jest tego przyczyną ?? Czy nie powinno być tak,że gdy ja zamykam samochód pilotem, klapa automatycznie się zamyka bez problemów ??

Niestety mam instrukcje po niemiecku i nie znalazłem ani żadnego przycisku do otwierania klapy ani zadnego wejścia na kluczyk itp. Coś czytałem że gdy sie jedzie 10km/h to sama sie zamyka, to prawda ??
Robiłem tak i przejechałem i km, ale klapy nie domknęło .

proszę o Pomoc bo nie wiem czy powinienem sie z tym udac do mechanika czy wystarczy coś poprawić/przekrzywić/naciągnąć bądź coś innego.

Z góry dziękuje za pomoc. Pozdrawiam
Powrót do góry
gadu-gadu
Jarek 307
Moderator

Auto Maniak



Dołączył: 03 Lip 2008
Posty: 1111
Skąd jesteś (miejscowość / region): Gdańsk
Posiadane auto: Był: Peugeot 306 1.4 1994r. Jest:Peugeot 307 1.6 16V-gaz 2002r. oraz Peugeot 807 2.2 HDI 2005r.
Piwa: 76/42
Wysłany: Nie 12 Gru 2010, 23:16
Temat postu:

Re: ( Peugeot 307 ) Problem z tylnią klapą (otwiara ale nie zamyka)


http://peugeot.auto.com.pl/forum/viewtopic.php?t=25274&highlight=tylna+klapa
Tu masz odpowiedź na Twoje pytanie. Poza tym zanim napiszesz temat poszukaj na forum. Jak to nie wystarczy daj znać.
_________________
Regulamin forum dyskusyjnego
Powrót do góry
Plug307PPL

Debiutant



Dołączył: 28 Sty 2018
Posty: 14
Skąd jesteś (miejscowość / region): Pleszew
Posiadane auto: Citroen C4 2005r 1,6HDi 90KM
Piwa: 0/2
Wysłany: Nie 28 Sty 2018, 10:11
Temat postu:

A może to jednak zamek jak było u mnie - opis rozwiązania.


Witajcie.
Po ponad 7 latach "odgrzewam" temat, gdyż musiałem uporać się z opisywanym problemem, a nikt nie opisał rozwiązania na forum (lub mi nie udało się znaleźć trafnej odpowiedzi).
U mnie objaw był identyczny z opisywanym: otwieram auto z pilota, klapa pozostaje zamknięta, otwieram ją wciskając przycisk (mikrostyk działa i odbija prawidłowo), klapa otwiera się bez problemu, ale nie da się jej już zamknąć. Przyciśnięcie klapy i zamknięcie auta z pilota, a po zabezpieczeniu zamków przez centralny, za którymś trzaśnięciem klapa załapuje i znowu jest zamknięta. Wypiąłem moduł "klamki" elektronicznej i na wtyczce sprawdziłem czy to nie problem uszkodzenia mikrostyku. Niestety to nie w tym problem. Zauważyłem, że hak zamka nie blokuje się przy wciśnięciu go śrubokrętem. Tutaj postanowiłem szukać rozwiązania i znalazłem je.
Rozwiązanie:
Po wypięciu tapicerki klapy bagażnika, odkręcamy 2 widoczne śruby M6 (klucz torx) trzymające zamek klapy, zamek dodatkowo trzymają 2 skrzydełka plastikowe, widoczne gołym okiem, które należy wcisnąć z obu stron w celu wypchnięcia zamka z klapy. Robimy to ostrożnie, bo w zamek wpięta jest 3-pinowa wtyczka (u mnie była zielona). Po tych czynnościach mamy zamek klapy w ręku - możemy go zabrać w ciepłe, wygodne miejsce, gdzie rozbierzemy go i dokonamy naprawy.
Zamek rozbiera się wykręcając 2 małe wkręty na mały kluczyk torx i odejmując plastikową pokrywę zamka (u góry trzymają ją wkręty, u dołu są 2 ząbki).
W tym miejscu muszę opisać zasadę działania zamka, by pomóc zrozumieć co musimy poprawić: hak zamka blokowany jest przez dźwignio-zapadkę dociskaną sprężyną, która to dźwignia u góry ma doczepiony plastikowy element odciągający ją przez okręcający się ślimak, sprzężony z silniczkiem kółkiem zębatym. W momencie naciśnięcia mikrostyku, silniczek obraca się, odciąga dźwignię i hak bagażnika zostaje zwolniony. Krańcówka zatrzymuje silnik w odpowiednim miejscu, sprężyna odciąga dźwignię, o którą hak ponownie blokuje się podczas zatrzaśnięcia klapy, w skutek wciśnięcia tego haka ciężarem klapy. Proste Smile
I tutaj, jak łatwo się domyśleć, tkwi nasz problem: silniczek odciąga dźwignię, ale nie powraca ona w pierwotne położenie, więc hak nie blokuje się, więc klapa nie zostaje zamknięta. Co robimy: wyciągamy cały plastikowy element i dokładnie czyścimy, uważając, by nie zgubić 2 małych czerwonych elementów. Ten element będzie oklejony starym smarem, który klei się i zatrzymuje ślimak. Czyścimy też gniazda, gdzie ten plastik jest trzymany. Po wyczyszczeniu smarujemy te elementy - ja użyłem oleju silikonowego w sprayu w rozsądnej ilości (ma być pokryte, ale nie ociekać olejem). Drugi element to sprężyna, która jest zahaczona o dźwignię zabezpieczającą, czyli tą, którą ten plastikowy element ciągnie. Należy ją zdjąć z dźwigni, uciągnąć i odgiąć ramię tej sprężyny o około 1cm. Ja użyłem do tego 2 par małych szczypców. Zahaczamy sprężynę, zakładamy plastik i testujemy ręcznie: zatrzaskujemy hak o dźwignię, kręcimy silniczkiem do końca (!) elementu plastikowego, dźwignia zwolni hak, który odskoczy w pozycji otwartej klapy. I teraz najważniejsze - jeśli zrobiliśmy wszystko poprawnie, po puszczeniu zębatki silniczka, sprężyna dźwigni musi swoją siłą, odciągnąć ją, obracając wyczyszczonym ślimakiem w plastikowym elemencie. W takim przypadku możemy zablokować hak, przesuwając go ku górze zamka. Czynność powtarzamy nawet 10 razy, upewniając się, że dokładnie wykonaliśmy wszystkie czynności, co skutkuje odbiciem dźwigni za każdym razem. Zrobione!
Składamy zamek, wpinamy wtyczkę, wkładamy zamek w klapę, wkręcamy 2 wkręty M6, wpinamy tapicerkę i bagażnik otwiera się i zamyka jak nowy!
Przepraszam za brak zdjęć - naprawę robiłem gdy było już ciemno i nieco mi się spieszyło.
Mam nadzieję, że opis pomoże Wam uporać się w tym częstym problemem!
Powrót do góry
Wyświetl posty z ostatnich:   
   Forum PEUGEOT Forum Strona Główna -> ( Peugeot 307 ) Nadwozie. Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)
Strona 1 z 1
Ogłoszenia sprzedaży - Peugeot 307 »

Opinie o samochodach Peugeot 307 - testy użytkowników »


 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach

Popularne dyskusje w dziale: ( Peugeot 307 ) Nadwozie.


Peugeot3008

89 900

2018r.

94 000 km

wielkopolskie

Peugeot5008

29 900

2015r.

210 000 km

łódzkie

Peugeot308 CC

25 800

2010r.

213 000 km

wielkopolskie

Peugeot207

14 900

2008r.

219 000 km

mazowieckie

Peugeot3008

108 800

2021r.

33 000 km

śląskie





Powered by phpBB © 2001, 2006 phpBB Group



Partnerskie fora dyskusyjne: Peugeot 405 club   



Serwis partnerski portalu www.auto.plSamochody to nasza pasja
Copyright © Profit 2003 - 2024 Created by idealneT and OM System