Peugeot

ogłoszeniaceny używanychwiadomościdealerzyforumczęścioponyksiążkilinkitapetyopiniedekoder VIN
  FAQ    Szukaj    Użytkownicy    Regulamin    Grupy    Czat    Rejestracja 
  Profil    Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości    Zaloguj    iboi - ogłoszenia

( Peugeot 607 ) 607 2.7 hdi brak rozruchu po wymianie silnika



 
postów na stronie: 10 20 50
   Forum PEUGEOT Forum Strona Główna -> ( Peugeot 607 ) Silnik Diesel-układ chłodzenia-układ zasilania-układ napędowy.
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
Tomusito

Dyskutant



Dołączył: 24 Mar 2011
Posty: 54
Skąd jesteś (miejscowość / region): Płock
Posiadane auto: Peugeot 307 2.0 16v 136km
Piwa: 0/3
Wysłany: Nie 12 Lut 2017, 13:28
Temat postu:

607 2.7 hdi brak rozruchu po wymianie silnika


Witam, mam dosyć spory problem, a mianowicie 607-ka po wymianie silnika nie pali, tzn zapalił kilka razy ale tylko wtedy kiedy chce , jak zapali wszystko jest ok moc ma , nie dymi , silnik pracuje ok i sam nie gaśnie tylko jak ja go zgaszę to już nie chce zapalić do momentu aż ''mu'' się zachce. Błędy komp pokazuje U1218 odbiór kalkulatora inteligentnego modułu sterującego, U2000 przebudzenie sterowane zdalnie ( RCD ) : usterka przebudzenia głównego, P1693 sterowany rozruch i zatrzymywanie silnika. I czasami jak go długo kręcę i nie chce załapać pokazuje usterkę P0016 sygnał odniesienia cylindra(dla pewności zmieniłem czujnik wałka oryginał aso i sprawdziłem wiązkę od czujnika do ecu , zasilanie i przejście na przewodach wszystko ok ). Dodam że silnik jest na sto procent sprawny, sam osobiście przyjechałem ''dawcą'' z Francji na kołach i sam przekładałem silnik, przełożyłem też wtryski ze starego silnika bo nie byłem pewien czy są kodowane.
Sprawdzałem też wszystkie bezpieczniki, kostki, masy i już mi brakuje pomysłów.
A i stary silnik nie miał tych problemów, wywalił płyn i zatarł się na jednym cylindrze ale nigdy nie miał takich objawów.
Więc jeśli ktoś miał podobny przypadek,albo ma jakiś pomysł to bardzo bym prosił o pomoc, bo jeszcze trochę i chyba będę musiał zacząć brać jakieś leki na depresję Smile
_________________
Człowiek całe życie się uczy a głupi umiera...
Powrót do góry
mimi31

Auto Maniak



Dołączył: 31 Sie 2016
Posty: 1134
Skąd jesteś (miejscowość / region): Ruda Śląska
Posiadane auto: Peugeot 508SW Feline
Piwa: 120/1
Wysłany: Nie 12 Lut 2017, 17:32
Temat postu:

Re: ( Peugeot 607 ) 607 2.7 hdi brak rozruchu po wymianie silnika


Znalazłem w czeluściach dysku opis U1218. Wprawdzie innego silnika ale to nie ma znaczenia.
Technical Service Bulletin (TSB) - VF38ERHHACL056707
B1KW0112Q0 : Wersja 1 dla 23/02/2016 Anuluje i zastepuje dokument 15/01/2015
DLA : 508 I DIESEL TURBO DW10CTED4 FAP
EFEKTY OPISYWANE PRZEZ KLIENTA : Informacja : Pojawienie się kodu albo kodów usterek U1108, U1118, U1218, U1308, U1318 po teleładowaniu kalkulatora sterującego silnikiem , bez efektu klienta i bez zapalenia się kontrolki
WARUNKI WYSTĄPIENIA : Losowo po teleładowaniu kalkulatora sterującego silnikiem
1. POCHODZENIE
Błędne usterki kalkulatora sterującego silnikiem .
2. INTERWENCJA PO SPRZEDAŻNA
Żaden.
2.1. Odczyt kodów usterek
OBOWIAZKOWE : Diagnostyka musi być wykonywana obowiązkowo za pomocą przyrządu diagnostycznego w trybie podłączonym do Internetu z obowiązkową identyfikacją technika : Wybrać menu "Poszukiwanie usterki". Wykonać "odczyt kodów usterek". Na koniec ogólnego testu, poczekać na uruchomienie zakładki Diagnostyki (główny ekran z wyborem metod według dziedziny). Wyjść z sesji Diagnostyki cofając się do głównej zakładki. Zatwierdzić komunikat "Czy chcesz wyjść z bieżącej sesji?"
Odczytać kody usterek :
· W obecności kodu lub kodów usterek U1108, U1118, U1218, U1308, U1318 : Zastosować tę informację
· W przypadku obecności innych kodów błędów : Nie stosować tej informacji
UWAGA : Kod lub kody usterek nie powinny być połączone z innymi kodami usterek
UWAGA : Te usterki są błędne. Nie wymieniać części
2.2. Naprawa
Skasować kody usterek.
UWAGA : Konieczna jest jazda z rozgrzanym silnikiem przez 5 minut, aby te kody usterek ostatecznie zniknęły
2.3. Czas naprawy
Do niniejszej noty nie należy stosować żadnego fakturowania.


Osobiście zajął bym się błędem P0016. Wprawdzie piszesz że zmieniałeś czujnik, ale ja miałem kiedyś podobny objaw w seicento. Zapalało jak chciało. Na pych zapalał przeważnie zawsze, od kluczyka z przypadku. CZujnik wału był walnięty. Planet powinien pokazać czy jest synchronizacja.
Powrót do góry
mimi31

Auto Maniak



Dołączył: 31 Sie 2016
Posty: 1134
Skąd jesteś (miejscowość / region): Ruda Śląska
Posiadane auto: Peugeot 508SW Feline
Piwa: 120/1
Wysłany: Nie 12 Lut 2017, 17:36
Temat postu:

Re: ( Peugeot 607 ) 607 2.7 hdi brak rozruchu po wymianie silnika


Podejrzewam że błędy sprawdzałeś skanerem uniwersalnym.
P0016 brzmi- Synchronizacja : Niespójność pomiędzy informacjami czujnika obrotów i czujnika wałka rozrządu
Powstaje pytanie który czujnik zmieniałeś- wałka rozrządu czy wału?
Powrót do góry
Tomusito

Dyskutant



Dołączył: 24 Mar 2011
Posty: 54
Skąd jesteś (miejscowość / region): Płock
Posiadane auto: Peugeot 307 2.0 16v 136km
Piwa: 0/3
Wysłany: Nie 12 Lut 2017, 23:37
Temat postu:

Re: ( Peugeot 607 ) 607 2.7 hdi brak rozruchu po wymianie silnika


mimi31 po pierwsze dzięki za odpowiedź, a teraz do rzeczy rejestrator danych w trakcie uruchamiania auta pokazuje obroty silnika czy samochód zapali czy też nie więc czujnik wału jak na moje oko nie jest uszkodzony, kolejna sprawa jest taka że synchronizację wału i wałka pokazuje dopiero jakieś 1 do 2 sekund po tym jak zapali (w trakcie uruchamiania jest na rejestratorze NIE po tym jak odpali bo ma na to ochotę mija ok 2 sekundy i pokazuje TAK )

a co do błędów U raz był taki moment że jak tylko je wykasowałem to od razu zapalił, ale po zgaszeniu silnika i ponownej próbie znów to samo.
Kolejne cuda wianki tzn. wczoraj jakoś tak wieczorem ostatnia próba nie zapalił odczytałem tylko błędy,bez kasowania i dziś wieczorem byłem u niego i odpiąłem obydwa zawory EGR i o dziwo zapalił ale i tak d.pa z tyłu bo jak tylko go zgasiłem dalej nie chce zapalić.
a jest taka możliwość że po dłuższym niejeżdżenie ecu daje ciała i jak to sprawdzić?
Wiesz może czy wtryski w tych silnikach trzeba kodować?
_________________
Człowiek całe życie się uczy a głupi umiera...
Powrót do góry
Tomusito

Dyskutant



Dołączył: 24 Mar 2011
Posty: 54
Skąd jesteś (miejscowość / region): Płock
Posiadane auto: Peugeot 307 2.0 16v 136km
Piwa: 0/3
Wysłany: Sro 22 Lut 2017, 21:24
Temat postu:

Re: ( Peugeot 607 ) 607 2.7 hdi brak rozruchu po wymianie silnika


Zakańczam temat i chcę podzielić się z wami co było problemem może kiedyś ktoś będzie miał z tego pożytek. Problem polegał na tym że po prawie 3 miesięcznym postoju i pewnie pogoda zrobiła swoje,albo czysty przypadek nie wiem, kostka na pompie ABS-u była zaśniedziała i przez to wariowała szyna CAN tak sądzę bo po wyczyszczeniu styków pali na dotyk.
_________________
Człowiek całe życie się uczy a głupi umiera...
Powrót do góry
Reklama








Wysłany: Sro 22 Lut 2017, 21:24
Temat postu:

reklama


Powrót do góry
Wyświetl posty z ostatnich:   
   Forum PEUGEOT Forum Strona Główna -> ( Peugeot 607 ) Silnik Diesel-układ chłodzenia-układ zasilania-układ napędowy. Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)
Strona 1 z 1
Ogłoszenia sprzedaży - Peugeot 607 »

Opinie o samochodach Peugeot 607 - testy użytkowników »


 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach

Popularne dyskusje w dziale: ( Peugeot 607 ) Silnik Diesel-układ chłodzenia-układ zasilania-układ napędowy.


Peugeot3008

24 990

2011r.

219 000 km

wielkopolskie

Peugeot2008

86 900

2020r.

55 000 km

wielkopolskie

Peugeot3008

32 000

2012r.

199 500 km

śląskie

Peugeot207

12 900

2008r.

178 000 km

śląskie

Peugeot5008

92 300

2018r.

194 126 km

podkarpackie





Powered by phpBB © 2001, 2006 phpBB Group



Partnerskie fora dyskusyjne: Peugeot 405 club   



Serwis partnerski portalu www.auto.plSamochody to nasza pasja
Copyright © Profit 2003 - 2024 Created by idealneT and OM System