Peugeot

ogłoszeniaceny używanychwiadomościdealerzyforumczęścioponyksiążkilinkitapetyopiniedekoder VIN
  FAQ    Szukaj    Użytkownicy    Regulamin    Grupy    Czat    Rejestracja 
  Profil    Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości    Zaloguj    iboi - ogłoszenia

( Peugeot ) Check engine po instalacji LPG (407 SW)



 
postów na stronie: 10 20 50
   Forum PEUGEOT Forum Strona Główna -> ( Peugeot ) LPG forum
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
adamadam01

Debiutant



Dołączył: 11 Lut 2015
Posty: 13
Skąd jesteś (miejscowość / region): Warszawa
Posiadane auto: Peugeot 407 SW 1.8 2004
Piwa: 0/0
Wysłany: Pią 03 Mar 2017, 22:42
Temat postu:

Check engine po instalacji LPG (407 SW)


Witam panowie,

zwracam się z prośba do bardziej doświadczonych użytkowników Peugeotów.
Stoję przed zakupem 407 SW. Rocznik 2004, 1.8. Egzemplarz bardzo zadbany, wszystko robione na czas itp. itd. 5 lat temu zakupiony przez aktualnych (drugich) właścicieli. I tu pojawia się mały szkopuł.

Otóż wstawili oni instalację gazową Lovato. Zaraz po montażu pojawiła się ikonka 'Check engine', która świeci się już po zapaleniu silnika i nie gaśnie. Serwis od gazu powiedział im, że to normalne, mechanik, gdzie robili wszystkie naprawy, również. Tak więc uwierzyli i nic z tym nie zrobili a przejechali ok. 80 tyś kilometrów. Nie czuć tego w żaden sposób, nie zmniejszyła się moc itp.

Co o tym sądzicie? Do najbliższego ASO Peugeota mam ok 100 km i, przez charakter pracy, praktycznie brak możliwości podjechania na diagnozę. Czy rzeczywiście ta ikonka to nic takiego i można to olać czy obawiać się, że po zakupie padnie silnik lub dopadną mnie inne, duże koszta?

Będę wdzięczny za porady.

Pozdrawiam
Powrót do góry
SQ5OMO

Stały Bywalec



Dołączył: 16 Maj 2016
Posty: 248
Skąd jesteś (miejscowość / region): MARKI
Posiadane auto: PEUGEOT 407
Piwa: 12/8
Wysłany: Sob 04 Mar 2017, 09:32
Temat postu:

Re: ( Peugeot ) Check engine po instalacji LPG (407 SW)


to że świeci się czek po zainstalowaniu lpg to nie jest to nic co może dziwić - odpowiadam że jest to częsty przypadek i wiele osób twierdzi że jest ok, że to norma
ale czy faktycznie tak powinno być? nie koniecznie - gdyby panowie od lpg bardziej się postarali i odpowiednio dobrali parametry to by się nie świecił - komputer nie jest na tyle mądry i nie wie że Ty jedziesz na lpg - i liczy przelicza i rachuje to tak jakbyś jechał na benzynie -
jeśli masz pewność ze błąd jest od lpg to można z tym jeżdzić - ale ja osobiście uważam że da się tak ustawć parametry by się nie świeciło . Jeśli z autem jest wszystko OK a tylko LPG wywołuje błędy silnika, to najpierw męcz tego co montował niech poprawia bo to tylko tu problem leży - często jak się oszczędza na instalacji, podzespołach to ciężko to zgrać - ale nie wierz w to że tak powinno być -
Ja mam już 3 auto na gaz - w każdym montowałem sam - u żony w aucie jak sie swiecił chack też mi wmawiali że to norma - powiedziałem że nie płacę w takim razie za instalację i jakoś się przyłozyli - jeżdził ze mną wprowadzał korekty aż chack zgasła
powodzenia

ps - to że sie świeci - to nie oznacza że zaraz się rozwali Smile po prostu żle jest skorygowane
Powrót do góry
jackass99

Auto Maniak



Dołączył: 07 Lut 2016
Posty: 1196
Skąd jesteś (miejscowość / region): Świnoujscie
Posiadane auto: 407 2.0HDI 136KM 04r
Piwa: 92/9
Wysłany: Sob 04 Mar 2017, 13:11
Temat postu:

Re: ( Peugeot ) Check engine po instalacji LPG (407 SW)


siedzac w temacie lpg powiem tyle tak nie powinno i nie może być... gazownik cos [cenzura]ł przyczyn multum.. podłaczyc kompa i zobaczyc jakie błedy wywala, nie odebrałbym auta do póki sobie z tym nie poradzi.. znając życie montaż skopany i słabe podzespoly..
Powrót do góry
Wyświetl posty z ostatnich:   
   Forum PEUGEOT Forum Strona Główna -> ( Peugeot ) LPG forum Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)
Strona 1 z 1





 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach

Popularne dyskusje w dziale: ( Peugeot ) LPG forum


Peugeot508

33 900

2012r.

222 000 km

łódzkie

Peugeot5008

115 000

2018r.

170 000 km

śląskie

Peugeot206

7 900

2004r.

163 742 km

łódzkie

PeugeotRIFTER

61 900

2019r.

136 000 km

mazowieckie

Peugeot307 SW

10 300

2004r.

230 000 km

śląskie





Powered by phpBB © 2001, 2006 phpBB Group



Partnerskie fora dyskusyjne: Peugeot 405 club   



Serwis partnerski portalu www.auto.plSamochody to nasza pasja
Copyright © Profit 2003 - 2024 Created by idealneT and OM System