Peugeot

ogłoszeniaceny używanychwiadomościdealerzyforumczęścioponyksiążkilinkitapetyopiniedekoder VIN
  FAQ    Szukaj    Użytkownicy    Regulamin    Grupy    Czat    Rejestracja 
  Profil    Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości    Zaloguj    iboi - ogłoszenia

( Peugeot 407 ) Urwany przewód od klimatyzacji, a części zamienne.


Idź do strony 1, 2  Następny
 
postów na stronie: 10 20 50
   Forum PEUGEOT Forum Strona Główna -> ( Peugeot 407 ) Wnętrze-klimatyzacja-nawiew-konsola
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
wlepa

Debiutant



Dołączył: 29 Wrz 2014
Posty: 43
Skąd jesteś (miejscowość / region): Warszawa
Posiadane auto: Peugeot 407SW
Piwa: 2/0
Wysłany: Nie 21 Maj 2017, 21:10
Temat postu:

Urwany przewód od klimatyzacji, a części zamienne.


Witam.
Parę dni temu pojechałem na nabicie klimatyzacji i ogólne jej sprawdzenie, bo słabo chłodziło. Panowie podłączają sprzęt, napełniają, ale wywala błąd o ciśnieniu, czyli mamy nieszczelność, szukają dalej, urwany przewód od klimatyzacji.
Rozchodzi się o ten gruby, nie wiem jak jest jego fachowa nazwa, ale ma on w swojej linii taką puszeczke i wygląda bodajże tak jak na aukcji Allegro:
http://allegro.pl/peugeot-407-1-6-hdi-przewod-klimatyzacji-i6768754591.html
Urwał się przewód od lewej strony na zdjęciu, ten co wchodzi do kompresora i tak sobie wisi, tu praktycznie gdzie się wkręca śrubkę czy coś innego.
Od razu poinformowano mnie, że bardzo ciężko znaleźć części zamienne, a że na pewno cały przewód w zamiennikach nie występuje i zostaje tylko zamówić w ASO, albo po prostu kupić używkę.
Nie dzwoniłem do ASO, mówiono, że parę stówek wybule na pewno i będzie to droga sprawa, używki są, ale cholera wie w jakiej kondycji i czy w ogóle się nadadzą, aczkolwiek myślę, że tak więc owszem, mogę taką kupić, choćby ta z aukcji.
Ale zauważyłem łączenia na tym przewodzie i pomyślałem, czy może nie sprzedają odrębnych elementów i znalazłem takie coś:
https://sklep.autotrader.pl/produkty/1055997-przewod-klimatyzacji-hella-9gs-351-337-701
Jest to dokładnie? element układu co na zdjęciu z allegro, który wczepia się? za parownikiem w dalszą część przewodu.

Z tego miejsca chcę zapytać, czy istnieje możliwość wyjąć mój przewód, odłączyć uszkodzony kawałek od parownika do kompresora i podłączyć ten ze sklepu ? Czy raczej jest to jakoś na stałe zamocowane i nie ma szans, żeby potem to szczelne było w miejscu łączenia ? Mam rozterkę i dlatego pytam, bo reszta przewodu jest sprawna i zastąpiłbym uszkodzoną część tym sprawnym przewodem i problem z głowy.
Bardzo proszę o pomoc w tej sprawie, bo muszę pilnie to zrobić, w upał nie idzie jechać bez klimy, a szykuje się długa trasa.
Będę wdzięczny za każdą odpowiedź.
Pozdrawiam serdecznie.
Powrót do góry
ATBCK

Auto Maniak



Dołączył: 11 Lis 2010
Posty: 1902
Skąd jesteś (miejscowość / region): Warszawa
Posiadane auto: Peugeot 407SW 2.0HDI 2010r.
Piwa: 175/1
Wysłany: Pon 22 Maj 2017, 01:05
Temat postu:

Re: ( Peugeot 407 ) Urwany przewód od klimatyzacji, a części zamienne.


osobiście nie kombinowałbym ze szczepianiem

kupiłbym używkę z aukcji
Powrót do góry
mimi31

Auto Maniak



Dołączył: 31 Sie 2016
Posty: 1134
Skąd jesteś (miejscowość / region): Ruda Śląska
Posiadane auto: Peugeot 508SW Feline
Piwa: 120/1
Wysłany: Pon 22 Maj 2017, 06:35
Temat postu:

Re: ( Peugeot 407 ) Urwany przewód od klimatyzacji, a części zamienne.


To już wolał bym kupić przewód za 300 zł nowy z aso niż nie wiadomo jaką używkę za 180.
Podaj vin to sprawdzę ile kosztuje ten przewód w aso. W silniku DW10CTED4 czyli 2,0hdi 163KM ten przewód jest dzielony.
Powrót do góry
leszcz 407 sw 2.0hdi

Auto Maniak



Dołączył: 31 Lip 2010
Posty: 876
Skąd jesteś (miejscowość / region): Kołobrzeg
Posiadane auto: 407 sw -2.0 hdi, 5008-2.0 HDI,Citroen c3-1,4 HDI, P.308- 1,6HDI
Piwa: 79/1
Wysłany: Pon 22 Maj 2017, 07:21
Temat postu:

Re: ( Peugeot 407 ) Urwany przewód od klimatyzacji, a części zamienne.


Witam. Ja też kupił bym używany w Allegro , słabo szukałeś taki wąż kupisz już od 30zł.
Te węże raczej są żywotne i wytrzymują cały żywot auta.
A panów z ASO z katalogami części w reku, to omijał bym z daleka. Już lepiej spytaj w sklepie moto.
Powrót do góry
mimi31

Auto Maniak



Dołączył: 31 Sie 2016
Posty: 1134
Skąd jesteś (miejscowość / region): Ruda Śląska
Posiadane auto: Peugeot 508SW Feline
Piwa: 120/1
Wysłany: Pon 22 Maj 2017, 08:04
Temat postu:

Re: ( Peugeot 407 ) Urwany przewód od klimatyzacji, a części zamienne.


leszcz 407 sw 2.0hdi napisał:
Witam. Ja też kupił bym używany w Allegro , słabo szukałeś taki wąż kupisz już od 30zł.
Te węże raczej są żywotne i wytrzymują cały żywot auta.
A panów z ASO z katalogami części w reku, to omijał bym z daleka. Już lepiej spytaj w sklepie moto.

Jeśli pijesz do mnie to:
po pierwsze - nie jestem panem z aso
po drugie - czasem części w aso są tańsze niż używki na allegro(nie mówię że w tym przypadku)
po trzecie - na powyższym przykładzie widać jak te węże są żywotne- rozleciał się w kilkuletnim aucie.
Ale jeśli nie piłeś do mnie to zwracam honor.
W aso ten przewód z linku w pierwszym poście jest rozłączny i kosztuje w zależności od silnika i numeru opr od 250zł do 380zł brutto.
Powrót do góry
Reklama








Wysłany: Pon 22 Maj 2017, 08:04
Temat postu:

reklama


Powrót do góry
ATBCK

Auto Maniak



Dołączył: 11 Lis 2010
Posty: 1902
Skąd jesteś (miejscowość / region): Warszawa
Posiadane auto: Peugeot 407SW 2.0HDI 2010r.
Piwa: 175/1
Wysłany: Pon 22 Maj 2017, 11:59
Temat postu:

Re: ( Peugeot 407 ) Urwany przewód od klimatyzacji, a części zamienne.


niech kolega poda vin to zobaczymy ile kosztuje
Powrót do góry
leszcz 407 sw 2.0hdi

Auto Maniak



Dołączył: 31 Lip 2010
Posty: 876
Skąd jesteś (miejscowość / region): Kołobrzeg
Posiadane auto: 407 sw -2.0 hdi, 5008-2.0 HDI,Citroen c3-1,4 HDI, P.308- 1,6HDI
Piwa: 79/1
Wysłany: Pon 22 Maj 2017, 13:15
Temat postu:

Re: ( Peugeot 407 ) Urwany przewód od klimatyzacji, a części zamienne.


Nie piję do kolegi "mimi", tylko sadzę że kupowanie drogich, nowych, oryginalnych części do kilkuletniego auta nie ma sensu, chodzi mi o elementy które nie mają bezpośredniego wpływu na bezpieczeństwo jazdy.
A właściciele ASO mają za cel przede wszystkim "wyrzeżbić" klienta.
Powrót do góry
wlepa

Debiutant



Dołączył: 29 Wrz 2014
Posty: 43
Skąd jesteś (miejscowość / region): Warszawa
Posiadane auto: Peugeot 407SW
Piwa: 2/0
Wysłany: Pon 22 Maj 2017, 16:52
Temat postu:

Re: ( Peugeot 407 ) Urwany przewód od klimatyzacji, a części zamienne.


Dziękuję Wam za odpowiedzi. Mnie straszyli, iż ten przewód w ASO będzie bardzo drogi. Na aukcjach są też i za 30zł, ale cholera wie czy to działa, pisałem do gościa i nie odpisał więc wątpię, bo rozbieżność 30, a 180 to coś mi śmierdzi.
Jeśli jesteście sprawdzić po VIN ile to może w ASO kosztować to byłbym wdzięczny, teoretycznie mógłbym zadzwonić, ale jak prowadzimy temat, to zawrzyjmy wszystko, żeby w przyszłości ktoś mógł sobie zerknąć.
Co do żywotności, samochód jednak ma swoje lata i wcale nie zdziwiłem się, że przewód walnął, on był uszkodzony na pewno od miesięcy, ale wyszło to dopiero teraz, kiedy klima jest potrzebna. One są dość odkryte od spodu więc mogłem też o coś walnąć przypadkiem na wyboju czy drodze z dołami, no ale mniejsza o to, kupić trzeba bo to konieczne.
VIN to VF36E9HZC21091716. Jeśli okaże się, że cena jeszcze ujdzie to zamówię to z ASO, dajcie znać i pomyślimy.
Oczywiście najważniejsze, jest to model 407SW 2004 rok, silnik 1.6HDI.
Powrót do góry
mimi31

Auto Maniak



Dołączył: 31 Sie 2016
Posty: 1134
Skąd jesteś (miejscowość / region): Ruda Śląska
Posiadane auto: Peugeot 508SW Feline
Piwa: 120/1
Wysłany: Pon 22 Maj 2017, 17:25
Temat postu:

Re: ( Peugeot 407 ) Urwany przewód od klimatyzacji, a części zamienne.


Numer referencyjny 6477F0 cena 356,22 brutto. I to jest część tego przewodu którego link dałeś w pierwszym poście.
Drugi przewód wychodzący z kompresora nr ref. 6477 86 kosztuje 253,39.
Powrót do góry
wlepa

Debiutant



Dołączył: 29 Wrz 2014
Posty: 43
Skąd jesteś (miejscowość / region): Warszawa
Posiadane auto: Peugeot 407SW
Piwa: 2/0
Wysłany: Pon 22 Maj 2017, 18:46
Temat postu:

Re: ( Peugeot 407 ) Urwany przewód od klimatyzacji, a części zamienne.


Dziękuję za informację.
Czyli nie sprzedają całego pełnego przewodu tylko na części? A ten drugi przewód w jakim celu, skoro urwany jest jeden? Poza tym da się to rozłączyć i złączyć przede wszystkim szczelnie z powrotem gdybym kupił to za 356zł?
Czy to szczepianie jest robione jakimś dziwnym sposobem i trzeba do tego specjalnych sprzętów, czy jakoś w serwisie gdzie miałem nabijaną klimę by to ogarnęli? Nie wspominali nic o kupowaniu kawałków i szczepianiu z powrotem, stąd moje obawy.

Poza tym jak kawałek kosztuje 360, to cenie całego gdyby był to nawet nie ma co sobie głowy zawracać. Jeśli bezproblemowo można zastąpić kawałek urwany i podpiąć go do kompresora to jeszcze mogę kupić, ale jak lepiej cały kupić co podałem z Allegro to raczej tak zrobię.
Powrót do góry
mimi31

Auto Maniak



Dołączył: 31 Sie 2016
Posty: 1134
Skąd jesteś (miejscowość / region): Ruda Śląska
Posiadane auto: Peugeot 508SW Feline
Piwa: 120/1
Wysłany: Pon 22 Maj 2017, 19:31
Temat postu:

Re: ( Peugeot 407 ) Urwany przewód od klimatyzacji, a części zamienne.


Ten kawałek występuje jako część zamienna. Jest najprawdopodobniej skręcana bo między obiema częściami są uszczelki. Podaj mi maila to jak zdążę to wieczorem wyślę Ci rysunek. Ale podjedź do jakiegoś serwisu który zajmuje się tylko klimatyzacją to może ogarną Ci to tańszym kosztem.
Ten drugi przewód podałem Ci dla orientacji.
Powrót do góry
wlepa

Debiutant



Dołączył: 29 Wrz 2014
Posty: 43
Skąd jesteś (miejscowość / region): Warszawa
Posiadane auto: Peugeot 407SW
Piwa: 2/0
Wysłany: Pon 22 Maj 2017, 21:30
Temat postu:

Re: ( Peugeot 407 ) Urwany przewód od klimatyzacji, a części zamienne.


Rozumiem, więc jeśli się da to wymienić to super. Zadam pytanie jeszcze, czy ten z linku za 200 z groszami też byłby w porządku, czy lepiej już wziąć z ASO ?
W jakim sensie mówisz taniej ? Żeby nie wymieniać tego elementu w ASO?
Czy wymiana wymaga wyjęcia całego przewodu, tak jak na allegro? Czy jest skomplikowana? Trzeba demontować jakieś nadkola czy coś? Mój mechanik powiedział, że bez problemu można normalnie wyjąć, dlatego nie chcę się natknąć na minę-serwis stricte związany z klimą, żeby nie uwalili mnie kosztami.

Bym zapomniał. Wspominano mi, aby koniecznie wymienić w zaistniałej sytuacji osuszacz. Mam rozumieć, że mówią słusznie ?
Powrót do góry
mimi31

Auto Maniak



Dołączył: 31 Sie 2016
Posty: 1134
Skąd jesteś (miejscowość / region): Ruda Śląska
Posiadane auto: Peugeot 508SW Feline
Piwa: 120/1
Wysłany: Wto 23 Maj 2017, 06:58
Temat postu:

Re: ( Peugeot 407 ) Urwany przewód od klimatyzacji, a części zamienne.


Moim zdaniem prędzej naciągnie Cię uniwersalny warsztat niż typowo klimatyzacyjny. Chociaż nie ma reguły. Osuszacz powinno się wymienić kiedy układ był otwarty ponad 15 minut, ale raczej nikt tego nie robi. Nie mam pewności czy ta puszka na przewodzie to nie jest właśnie osuszacz, bo w częściach zamiennych go nie znalazłem. W niektórych autach osuszacz jest przy skraplaczu.
Powrót do góry
wlepa

Debiutant



Dołączył: 29 Wrz 2014
Posty: 43
Skąd jesteś (miejscowość / region): Warszawa
Posiadane auto: Peugeot 407SW
Piwa: 2/0
Wysłany: Wto 23 Maj 2017, 08:57
Temat postu:

Re: ( Peugeot 407 ) Urwany przewód od klimatyzacji, a części zamienne.


Umówiłem się na wizytę w dobrym serwisie w Łodzi, czekam na odpowiedź, aby sprawdzili co mogą zrobić, dorabiają też przewody, ale tu niefortunnie uwalił się ten zaczep, który przykręca się śrubką do kompresora, więc odtworzyć raczej ciężko, a jak nie tak to kupię zamiennik z ASO i go wymienią i będzie cacy. Chciałem ponowić pytanie, czy zamiennik za 200zł da radę? Zawsze to stówka w kieszeni.
Czekam i dam znać jak się akcja rozwija, dziękuję bardzo za dotychczasową pomoc.
Powrót do góry
wlepa

Debiutant



Dołączył: 29 Wrz 2014
Posty: 43
Skąd jesteś (miejscowość / region): Warszawa
Posiadane auto: Peugeot 407SW
Piwa: 2/0
Wysłany: Czw 08 Cze 2017, 09:34
Temat postu:

Re: ( Peugeot 407 ) Urwany przewód od klimatyzacji, a części zamienne.


Witam po dłuższej przerwie.
Sprawa z klimatyzacją dobiegła końca. Z racji, iż jest to oblegana firma w Łodzi, to terminy były mało dostępne, udało mi się na 1 czerwca, Panowie wyrobili się w jeden dzień roboczy, a zająć się mieli tym urwanym przewodem. Pytając o zamiennik z ASO powiedzieli, że nie ma co tego tak załatwiać, bo po pierwsze dużo drożej, po drugie sami dorabiają przewody i bez problemu u mnie to zrobią. Oddałem auto rano, odebrałem po południu. Niestety okazało się, iż pomimo urwanego przewodu było jeszcze parę nieszczelności, którymi się zajęli, a najgorsze, że chłodnica przepuszczała i cóż, do wymiany. Nie była ona w najlepszym stanie, po prostu sparciała. Termin za tydzień, czyli 7 czerwca. Panowie sami zaproponowali chłodnicę wysokiej klasy, bo powiedzieli, iż tanio nie ma co brać, bo lada chwila padnie, a chłodnice do tego auta jeszcze bardzo drogie nie były, niestety marki nie pamiętam bo raz usłyszałem. Wczoraj odebrałem auto, wracałem do domu to aż zmarzłem Wink

To co chcę dodać, to fakt, iż wykonanie zleconej pracy zostało zrobione nad wyraz starannie. Po pierwszej wizycie zajrzałem pod maskę zobaczyć ten przewód, bardzo staranna praca, żadnych "brzydkich śladów", tak jakby ten przewód był tam od wyjazdu z fabryki. Chłodnica jak chłodnica, wymienić i tyle.
Czyli wykonany został pełen serwis klimatyzacji, usunięcie nieszczelności, odgrzybianie, napełnienie, wymiana chłodnicy i myślę, że nie zapłaciłem za to jakoś wiele. Dodam, iż Panowie dają gwarancje na wykonaną pracę.
Teraz aby sprawnie to działało jak najdłużej.
Polecam AutoTeam w Łodzi, jakby ktoś potrzebował serwisu klimy to możecie spokojnie tam jechać, bo drogo nie jest, a praca fachowa.
Powrót do góry
Wyświetl posty z ostatnich:   
   Forum PEUGEOT Forum Strona Główna -> ( Peugeot 407 ) Wnętrze-klimatyzacja-nawiew-konsola Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)
Idź do strony 1, 2  Następny
Strona 1 z 2
Ogłoszenia sprzedaży - Peugeot 407 »

Opinie o samochodach Peugeot 407 - testy użytkowników »


 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach

Popularne dyskusje w dziale: ( Peugeot 407 ) Wnętrze-klimatyzacja-nawiew-konsola


Peugeot807

33 000

2012r.

200 000 km

śląskie

Peugeot308 SW

30 800

2015r.

249 506 km

pomorskie

Peugeot108

29 990

2015r.

54 000 km

śląskie

Peugeot107

9 900

2009r.

258 000 km

mazowieckie

Peugeot2008

39 900

2014r.

80 000 km

wielkopolskie





Powered by phpBB © 2001, 2006 phpBB Group



Partnerskie fora dyskusyjne: Peugeot 405 club   



Serwis partnerski portalu www.auto.plSamochody to nasza pasja
Copyright © Profit 2003 - 2024 Created by idealneT and OM System