Peugeot

ogłoszeniaceny używanychwiadomościdealerzyforumczęścioponyksiążkilinkitapetyopiniedekoder VIN
  FAQ    Szukaj    Użytkownicy    Regulamin    Grupy    Czat    Rejestracja 
  Profil    Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości    Zaloguj    iboi - ogłoszenia

( Peugeot 407 ) Demontaż deski rozdzielczej - całej (zdejmowanie)


Idź do strony Poprzedni  1, 2
 
postów na stronie: 10 20 50
   Forum PEUGEOT Forum Strona Główna -> ( Peugeot 407 ) Wnętrze-klimatyzacja-nawiew-konsola
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
PiterrO

Dyskutant



Dołączył: 10 Lip 2016
Posty: 61
Skąd jesteś (miejscowość / region): Piotrków Trybunalski
Posiadane auto: Peugeot 407 2.0HDI 2006r Peugeot 307cc 2.0 16v 2006r
Piwa: 0/1
Wysłany: Czw 29 Cze 2017, 16:10
Temat postu:

Re: ( Peugeot 407 ) Demontaż deski rozdzielczej - całej (zdejmowanie)


Bez zdejmowania deski, to tak jak kolega napisał - jedynie zostaje cięcie.

Jednak osobiście jak pisałem, zajmuję się tym od jakiegoś już czasu i naście samochodów już zrobiłem.
Nie zgadzam się z kolegami piszącymi, że jedynie zdejmowanie całej deski i wymiana nagrzewnicy da spokój na długi czas. Wychodzę z założenia, że jeśli fabryka poskładała auto, to zrobiła to na prawdę dobrze, a jeśli nie trzeba tego wszystkiego rozkładać, to po co to robić? cięcia nie widać, nawet choćby ktoś był najbardziej [cenzura] klientem.
Co do samej naprawy to uważam, że umiejętnie przeprowadzona, zapewni spokój o wiele dłużej niż nowa nagrzewnica rodem z salonu. Poza tym, ktoś taki nawet jak ja, wycinający małą dziurkę i naprawiający takie klapki, robi to za grosze w porównaniu z serwisem albo nawet mechanikiem który rozbierze całą deskę a potem ma pojęcie jak ją poskładać.. Bo do tego już trzeba mieć spore doświadczenie.
Dlatego moim zdaniem lepszym rozwiązaniem jest naprawa tego poprzez cięcie - chyba, że ktoś potrzebuje samej świadomości posiadania wszystkiego w oryginale.
Powrót do góry
mariano81

Przyjaciel Portalu



Dołączył: 24 Sty 2010
Posty: 256
Skąd jesteś (miejscowość / region): Ostrowiec Św.
Posiadane auto: Peugeot 407 2.0 B+G, 2006r
Piwa: 20/2
Wysłany: Sob 01 Lip 2017, 21:22
Temat postu:

Re: ( Peugeot 407 ) Demontaż deski rozdzielczej - całej (zdejmowanie)


Mówisz lepiej rozciąć...ok, niech każdy dokona wyboru. Mam do Ciebie jednak kilka pytań odnośnie takiej naprawy przez wycinanie:

-co z osiowością klap po sklejeniu tudzież zamocowaniu, czy nie spowoduje to ponownie przeciążeń, które uszkodzą klapę raz jeszcze bądź motoreduktor
-co podczas ponownej awarii klap, jeśli nagrzewnica była już rozcinana i klejona. Ponowne rozcinanie i klejenie? Ten plastik przeżyje takie próby?
Powrót do góry
PiterrO

Dyskutant



Dołączył: 10 Lip 2016
Posty: 61
Skąd jesteś (miejscowość / region): Piotrków Trybunalski
Posiadane auto: Peugeot 407 2.0HDI 2006r Peugeot 307cc 2.0 16v 2006r
Piwa: 0/1
Wysłany: Nie 02 Lip 2017, 09:41
Temat postu:

Re: ( Peugeot 407 ) Demontaż deski rozdzielczej - całej (zdejmowanie)


Co do osiowości, to przy cięciu, nieważne z której strony, ja wycinam kawałek razem z takim kołkiem, do którego jest też przykręcany silniczek sterujący. Pozwala to na idealne ustawienie osiowości klap. Poza tym przy cięciu grubości ~1mm, klapy nie są przesunięte nawet bez tego.

Mówiąc o wytrzymałości całego tego dobrodziejstwa, osobiście zakładam metalowy ceownik przez całą długość (od trzpienia wchodzącego tam głęboko w nagrzewnicę, do tego, który jest ruszany przez silniczek), jest on co prawda nacinany na klapy, ale to nie zmienia jego wytrzymałości zbyt drastycznie. Więc nawet gdyby były minimalnie przesunięte, nie ma opcji na ułamanie tego ponownie.

Kleimy całość klejem dwuskładnikowym, najmocniejszym dostępnym więc ten temat także nie powinien sprawiać problemów.

Spójrzmy jeszcze inaczej - kupujemy nową nagrzewnicę, rozbieramy całą deskę, wymieniamy. Ile ona wytrzyma? Tyle samo co stara, w końcu klapki się połamią, bo producent nie zmienił nic w ich konstrukcji żeby je usprawnić.

Wniosek z mojej strony nasuwa się sam: Klapki nowe plastikowe vs metalowy ceownik przykręcowy wkrętami i zalany klejem.
Powrót do góry
Chico-Krk

Debiutant



Dołączył: 17 Cze 2017
Posty: 22
Skąd jesteś (miejscowość / region): Lublin/Kraków
Posiadane auto: Peugeot 407 SW 2.0 HDI 2006 r.
Piwa: 0/9
Wysłany: Pon 10 Lip 2017, 18:17
Temat postu:

Re: ( Peugeot 407 ) Demontaż deski rozdzielczej - całej (zdejmowanie)


mariano81 napisał:
Tu masz sposób z rozcinaniem:

http://p407coupe.blogspot.com/2015/04/uszkodzone-klapy-sterujace-temperatura.html


Bardzo dziękuję, ciąć nie chcę, a temat zacząłem poznawać właśnie od tego linku Wink

Mnie po prostu ciekawi, jak można wymienić lub naprawić klapy bez demontażu deski rozdzielczej i zespołu mieszalnika albo bez rozcinania, a takim sposobem się bodajże reklamują tu: http://www.serafin-investments.pl Widziałem (jeśli się nie mylę), na niniejszym forum kogoś kto korzystał z tej usługi, a może to ktoś kto wykonuje tę usługę i robi sobie reklamę z partyzanta? Wink

Pozdrawiam! Wink
Powrót do góry
Wyświetl posty z ostatnich:   
   Forum PEUGEOT Forum Strona Główna -> ( Peugeot 407 ) Wnętrze-klimatyzacja-nawiew-konsola Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)
Idź do strony Poprzedni  1, 2
Strona 2 z 2
Ogłoszenia sprzedaży - Peugeot 407 »

Opinie o samochodach Peugeot 407 - testy użytkowników »


 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach

Popularne dyskusje w dziale: ( Peugeot 407 ) Wnętrze-klimatyzacja-nawiew-konsola


Peugeot5008

82 800

2020r.

122 000 km

małopolskie

Peugeot208

28 900

2014r.

143 000 km

śląskie

Peugeot508 SW

62 000

2017r.

178 000 km

śląskie

Peugeot208

56 990

2021r.

21 047 km

pomorskie

Peugeot301

19 850

2014r.

197 000 km

wielkopolskie





Powered by phpBB © 2001, 2006 phpBB Group



Partnerskie fora dyskusyjne: Peugeot 405 club   



Serwis partnerski portalu www.auto.plSamochody to nasza pasja
Copyright © Profit 2003 - 2024 Created by idealneT and OM System