Peugeot

ogłoszeniaceny używanychwiadomościdealerzyforumczęścioponyksiążkilinkitapetyopiniedekoder VIN
  FAQ    Szukaj    Użytkownicy    Regulamin    Grupy    Czat    Rejestracja 
  Profil    Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości    Zaloguj    iboi - ogłoszenia

( Peugeot 407 ) Lekkie szarpanie po dodaniu i odpuszczeniu pedału gazu.



 
postów na stronie: 10 20 50
   Forum PEUGEOT Forum Strona Główna -> ( Peugeot 407 ) Silnik Diesel-układ chlodzenia-układ zasilania-układ napędowy.
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
wlepa

Debiutant



Dołączył: 29 Wrz 2014
Posty: 43
Skąd jesteś (miejscowość / region): Warszawa
Posiadane auto: Peugeot 407SW
Piwa: 2/0
Wysłany: Pon 26 Cze 2017, 21:16
Temat postu:

Lekkie szarpanie po dodaniu i odpuszczeniu pedału gazu.


Witam.
Podczas codziennej eksploatacji swojego auta zauważyłem pewne zjawisko, które ogólnie mi specjalnie nie przeszkadzało, ale postanowiłem się tym zainteresować na poważnie.
Otóż rozchodzi się o to, iż przykładowo jadąc na 5 biegu niech to będzie 90km/h po dosłownie muśnięciu pedału gazu samochód delikatnie szarpie i zaczyna przyśpieszać, a po nagłym puszczeniu gazu podczas stałej jazdy występuje takie samo szarpnięcie i samochód zaczyna płynnie zwalniać. Zauważyłem też, iż po odpuszczeniu właśnie gazu gdy następuje szarpnięcie to obroty na milimetry lekko skaczą i dopiero po tym samochód ładnie zwalnia. Nie ma czegoś takiego, iż po dodaniu lekko gazu samochód zbiera się gładko, tylko zawsze występuje takie szarpnięcie. Po dodaniu ostro gazu do dechy raczej zauważalne to nie jest, ale przy właśnie takiej łagodnej, miastowej czy niezbyt szybkiej jeździe jest to zauważalne dużo bardziej. Ciekawi mnie bardzo od czego to jest zależne i dlaczego tak się dzieje. Przekopałem parę tematów, ale ludzie pisali o poważnych błędach, a mój silnik błędów nie ma żadnych, jedynie czujka ESP do wymiany bo wywala komunikat.
Kojarzę, iż kiedyś wyskoczył błąd o obwodzie świec żarowych, czy to może być winowajca?
Czytałem również, iż może być to spowodowane przez poduszki, ale te silnikowe mam praktycznie nówki sztuki. Czy moje auto posiada poduszkę skrzyni biegów? Na aukcjach niby widziałem, ale za cholerę nie wiem, bo nawet o tym nie wiedziałem.

To chyba moje typy, z czego jeśli mam poduszkę skrzyni zużytą, to myślę, że z nią problem, ale chciałbym usłuszeć Wasze opinie i rady z tym związane, bo takie szarpanie jest niezdrowe raczej, a nie chcę żeby samochód miał jakiś dyskomfort.
Nadmieniam jeszcze raz, samochód poszarpuje po naciśnięciu czy odpuszczeniu pedału gazu.

Proszę o odpowiedzi.
Za wszelką pomoc z góry dziękuję.
Pozdrawiam serdecznie.
Powrót do góry
Wystawiono 1 piw(a)
blybla

Dyskutant



Dołączył: 02 Paź 2014
Posty: 71
Skąd jesteś (miejscowość / region): Mazowieckie
Posiadane auto: Peugeot 407 2.0 HDI RHR 2008
Piwa: 2/0
Wysłany: Wto 27 Cze 2017, 12:39
Temat postu:

Re: ( Peugeot 407 ) Lekkie szarpanie po dodaniu i odpuszczeniu pedału gazu.


Ciekawy temat założyłeś kolego, będę go śledził.

Mój Lew również lekko szarpie/stuka przy puszczaniu/wciskaniu gazu. Sprzęgło chyba ok, drążek zmiany biegów nie drzy, nie ma oznak zużycia dwunasty. Ostatnio po wymianie i odpowietrzeniu filtra paliwa przestał szarpać po puszczeniu gazu albo to zbieg okoliczności. W sieci piszą że takie objawy daje łożysko podpory półosi, sprawdzę jak będzie na podnośniku. Sprawdzałem zawieszenie na szarpakach i jest ok. Facet na stacji zwrócił uwagę na „mocowanie amortyzatora” jako potencjalnego winowajcę bo faktycznie jak zjeżdżam z górki i jednostka jest naprężona to nie ma objawów.

Jeżeli rozwiążesz swój problem nie zapomnij podzielić się na forum.
Powrót do góry
wlepa

Debiutant



Dołączył: 29 Wrz 2014
Posty: 43
Skąd jesteś (miejscowość / region): Warszawa
Posiadane auto: Peugeot 407SW
Piwa: 2/0
Wysłany: Wto 27 Cze 2017, 18:23
Temat postu:

Re: ( Peugeot 407 ) Lekkie szarpanie po dodaniu i odpuszczeniu pedału gazu.


Sprzęgło czy dwumas w moim wypadku odpada, mam niedawno wymieniony. Tak samo nic nie drży.
Co do zjazdu z górki, tak, w moim wypadku raczej też problem znika. Sam nie wiem co z tym zrobić, na razie nie mam czasu na oddanie samochodu na sprawdzenie. Gdybyś Kolego miał diagnozę to również się podziel, wiele widziałem podobnych tematów, ale żaden nie został skończony i nie wiadomo było co jest grane ostatecznie.
Powrót do góry
wlepa

Debiutant



Dołączył: 29 Wrz 2014
Posty: 43
Skąd jesteś (miejscowość / region): Warszawa
Posiadane auto: Peugeot 407SW
Piwa: 2/0
Wysłany: Pon 03 Lip 2017, 18:21
Temat postu:

Re: ( Peugeot 407 ) Lekkie szarpanie po dodaniu i odpuszczeniu pedału gazu.


Witam.
Jechałem dzisiaj na uczelnię autostradą, wszystko przebiegało elegancko, zjechałem na stację zatankować. Po tankowaniu zacząłem ostro przyspieszać i zablokował mi się trzeci bieg i nie było możliwości wrzucić czwartego, w ogóle nie dało wrzucić się na luz. Mówię cholera co jest grane, przecież wszystko ładnie chodziło, a tu nagle z przysłowiowej dupy nie mogę wrzucić z 3 na 4 bo trójka się blokuje. Wtedy rozłączyłem i załączyłem znowu sprzęgło i już wybiło się z trójki gładziutko na czwórkę i dalej na piątkę. Potem na światłach w mieście zdarzyło się to samo i z powrotem się zablokowało i po ponownym wysprzęgleniu na trójce gładko wrzuciłem czwórkę. Spostrzegłem iż działo się to przy ostrym przyspieszaniu, jakoś powyżej 2.5 tysiąca obrotów bo potem dla sprawdzenia wrzucałem biegi jadąc spokojnie i nie było żadnego problemu. Trochę przeraził mnie ten fakt, bo jednak niemożność wrzucenia przez chwilę biegu to niefajna sprawa, nawet na siłę nie dało rady.

Co to może być? Dodam iż dwumas i cały zestaw niedawno wymienione więc ich tu nie winię. Obstawiam że skrzynia się kończy, no ale może nie bo ogólnie chodzi dość gładko jak na swój przebieg tak jak i biegi wchodzą dość lekko. Wybieram się za niedługo w daleką podróż i chciałbym się dowiedzieć co to może być.

Macie jakieś sugestie ? Coś mam sprawdzić ? Proszę Was o pomoc bo to dość ważna sprawa.
Powrót do góry
EmanN1

Czytelnik



Dołączył: 01 Lip 2017
Posty: 7
Skąd jesteś (miejscowość / region): Warszawa
Posiadane auto: Peugeot 407
Piwa: 0/1
Wysłany: Wto 04 Lip 2017, 18:40
Temat postu:

Re: ( Peugeot 407 ) Lekkie szarpanie po dodaniu i odpuszczeniu pedału gazu.


Koledzy ja również mam mały (mam nadzieję) problem. . Mianowicie chodzi o lekkie szarpanie na 3 biegu .. rozpedzilem auto do 120-130 km/h i na 6 tym biegu czuć lekkie szarpniecie.. dwumasa do wymiany czy wtryski?

Peugeot 407 SW 2.0
Powrót do góry
Reklama








Wysłany: Wto 04 Lip 2017, 18:40
Temat postu:

reklama


Powrót do góry
wlepa

Debiutant



Dołączył: 29 Wrz 2014
Posty: 43
Skąd jesteś (miejscowość / region): Warszawa
Posiadane auto: Peugeot 407SW
Piwa: 2/0
Wysłany: Sro 05 Lip 2017, 09:54
Temat postu:

Re: ( Peugeot 407 ) Lekkie szarpanie po dodaniu i odpuszczeniu pedału gazu.


Od długiego czasu dochodzę dlaczego u mnie z biegami jest różnie, raz wrzucanie przechodzi idealnie gładko, a z reguły po wrzuceniu biegu i odpuszczeniu sprzęgła zawsze trafi się lekkie szarpnięcie, tak jakby lekki strzał. Dwumas mam nowiutki wraz z całym zestawem sprzęgła więc na 100% nie tego wina i raczej obstawiałbym coś ze skrzynią, ale i tak chodzi dosyć gładko dlatego mam problem ze zlokalizowaniem. Być może bardziej jest tu do sprawdzenia kwestia silnika i właśnie wtrysków jak Kolega wyżej mówi. Byłem ostatnio w serwisie to podczas korekty wyszło iż na jednym mam blisko 90, a na drugim trochę mniej, także na dwóch wtryskach mam dość duże odchyły, ale wszystko równiutko pracuje. Mam wyjazd to za miesiąc znowu pojadę zobaczyć korektę i ewentualnie zregeneruję te dwie sztuki bo reszta idealnie na 0.

Gdyby Kolega miał problem z dwumasem to raczej telepało by budą jak trzeba. I jeszcze ciąg innych problemów. Dlatego może też przejedź się sprawdzić korektę wtrysków czy bardziej dogłębne badanie i może wyjdzie jakiś odchył poważny.

Mój silnik nie wywala żadnych błędów związanych z szarpaniem biegów dlatego nie zlokalizuje tego jak trzeba. Myślałem jeszcze o przepływce, ale boję się odpiąć i ruszyć na jazdę próbną bo ponoć zostaje błąd w silniku i trzeba specjalnie jechać do warsztatu na usunięcie, a mi się po prostu nie chce bo nie mam zbytnio czasu.

Także jest pare kwestii w tej sprawie.
Powrót do góry
blybla

Dyskutant



Dołączył: 02 Paź 2014
Posty: 71
Skąd jesteś (miejscowość / region): Mazowieckie
Posiadane auto: Peugeot 407 2.0 HDI RHR 2008
Piwa: 2/0
Wysłany: Sro 05 Lip 2017, 11:21
Temat postu:

Re: ( Peugeot 407 ) Lekkie szarpanie po dodaniu i odpuszczeniu pedału gazu.


zostaw wtryski to nie to. Moje są po regeneracji i jest jak było, oczywiscie rozwiazalem inne problemy.
Ja obstawiam przepływomierz - egr- dozownik(przepustnica) bo na zimnym nie czuję szarpania.
wlepa masz podwójną przepustnicę?
Powrót do góry
wlepa

Debiutant



Dołączył: 29 Wrz 2014
Posty: 43
Skąd jesteś (miejscowość / region): Warszawa
Posiadane auto: Peugeot 407SW
Piwa: 2/0
Wysłany: Sro 05 Lip 2017, 12:51
Temat postu:

Re: ( Peugeot 407 ) Lekkie szarpanie po dodaniu i odpuszczeniu pedału gazu.


Cały układ odprowadzania spalin mam sprawny, bo ostatnio jestem po wywaleniu FAP i wszystko zostało tak samo skontrolowane i ewentualnie powyłączane.
Fajnie, że to nie wtryski, aczkolwiek bez sensu w moim wypadku gdyby to one były, bo auto ciśnie jak trzeba, nie dławi itp więc trochę by się to kłóciło.

Więc tak jak Kolega wyżej obstawiam coś typu przepustnica/przepływka. Co do rodzaju przepustnicy to mam chyba pojedynczą? Bo bym zauważył dwie "rury" odchodzące obok siebie.
http://allegro.pl/przepustnica-1-6-hdi-peugeot-407-307-c4-c5-i6125624249.html
Bodajże tak wygląda, to chyba nie jest podwójna ?
Masz jakieś sugestie co zrobić ewentualnie ?
Najbardziej mnie wkurza jeden fakt, że jak ruszam to samochód niby ciągnie ale jednak nie ciągnie jak to jest w wypadku wyższych biegów i nawet czasem zafaluje jakby coś go blokowało.
Odpinać przepływkę ? Jak to z tym jest, nic nie popsuje ?
Powrót do góry
blybla

Dyskutant



Dołączył: 02 Paź 2014
Posty: 71
Skąd jesteś (miejscowość / region): Mazowieckie
Posiadane auto: Peugeot 407 2.0 HDI RHR 2008
Piwa: 2/0
Wysłany: Sro 05 Lip 2017, 14:28
Temat postu:

Re: ( Peugeot 407 ) Lekkie szarpanie po dodaniu i odpuszczeniu pedału gazu.


to akurat podwójna Smile dwa wejścia jedno wyjście
odepnij przepływomierz i się przejedz nie przekraczaj 2,5Kobr ale jak wywali błąd to sam znikanie po 5 uruchomieniu silnika. Ja spróbuję w piątek ewentualnie zaślepię egr na próbę.
Powrót do góry
wlepa

Debiutant



Dołączył: 29 Wrz 2014
Posty: 43
Skąd jesteś (miejscowość / region): Warszawa
Posiadane auto: Peugeot 407SW
Piwa: 2/0
Wysłany: Sro 05 Lip 2017, 15:43
Temat postu:

Re: ( Peugeot 407 ) Lekkie szarpanie po dodaniu i odpuszczeniu pedału gazu.


A no to widocznie mam podwójną Very Happy
No to jeszcze kwestia gdzie ja mam ten przepływomierz. W sumie chyba wiem gdzie, ale nie chcę nic pomylić bo może być kaplica.
http://motofan.pl/wordpress/wp-content/uploads/2014/04/ps974-1.z10.jpg
To jest to co jest przed filtrem powietrza i na tym ta wtyczka i widać ten zacisk srebrny? Mam to odpiąć przed uruchomieniem czy po ?
Powrót do góry
blybla

Dyskutant



Dołączył: 02 Paź 2014
Posty: 71
Skąd jesteś (miejscowość / region): Mazowieckie
Posiadane auto: Peugeot 407 2.0 HDI RHR 2008
Piwa: 2/0
Wysłany: Czw 06 Lip 2017, 08:17
Temat postu:

Re: ( Peugeot 407 ) Lekkie szarpanie po dodaniu i odpuszczeniu pedału gazu.


tak, przed filtrem.
tak na zgaszonym najbezpieczniej
Powrót do góry
feryso

Dyskutant



Dołączył: 22 Sie 2010
Posty: 64
Skąd jesteś (miejscowość / region): Kalisz
Posiadane auto: Peugeot 407 1,6 HDI
Piwa: 4/4
Wysłany: Nie 16 Lip 2017, 19:41
Temat postu:

Re: ( Peugeot 407 ) Lekkie szarpanie po dodaniu i odpuszczeniu pedału gazu.


Dołączę sie do tematu, w mojej 407 1,6 hdi też coś podobnego się dzieje. Jadąc na 5-ce np 90 km/ h nawet nie za bardzo odczujesz, że auto przerywa, bo przy tej prędkości na ułamek sekundy jest lekuśkie szarpnięcie, ale kilka razy przerwał mi na 2-ce np przy 2000 obr/min i wtedy normalnie głowa ląduje najpierw przy szybie a potem na zagłówku, co jest nawet trochę niebezpieczne. zrobiłem diagnozę w serwisie i wywaliło taki błąd: P1645- informacja o zacięciu pedału przyśpieszenia - usterka trwała i jeszcze jeden P1351- obwód przekażnika podgrzewania wstępnego - usterka trwała. Poproszę o komentarz
_________________
Pozdrawiam- feryso
Powrót do góry
skype status
feryso

Dyskutant



Dołączył: 22 Sie 2010
Posty: 64
Skąd jesteś (miejscowość / region): Kalisz
Posiadane auto: Peugeot 407 1,6 HDI
Piwa: 4/4
Wysłany: Sro 02 Sie 2017, 18:54
Temat postu:

Re: ( Peugeot 407 ) Lekkie szarpanie po dodaniu i odpuszczeniu pedału gazu.


feryso napisał:
Dołączę sie do tematu, w mojej 407 1,6 hdi też coś podobnego się dzieje. Jadąc na 5-ce np 90 km/ h nawet nie za bardzo odczujesz, że auto przerywa, bo przy tej prędkości na ułamek sekundy jest lekuśkie szarpnięcie, ale kilka razy przerwał mi na 2-ce np przy 2000 obr/min i wtedy normalnie głowa ląduje najpierw przy szybie a potem na zagłówku, co jest nawet trochę niebezpieczne. zrobiłem diagnozę w serwisie i wywaliło taki błąd: P1645- informacja o zacięciu pedału przyśpieszenia - usterka trwała i jeszcze jeden P1351- obwód przekażnika podgrzewania wstępnego - usterka trwała. Poproszę o komentarz


P.S.
Wisiał jeszcze błąd 0335- błąd prędkości obrotowej silnika, uszkodzony czujnik położenia wału korbowego i to był winowajca tych ekscesów opisanych powyżej . Dopisałem bo może komuś w przyszłości się przyda, chociaż życzę, żeby nigdy nie.
_________________
Pozdrawiam- feryso
Powrót do góry
skype status
Mateuka

Debiutant



Dołączył: 11 Mar 2012
Posty: 12
Skąd jesteś (miejscowość / region): Korczyna
Posiadane auto: Citroen C5 X7 2.0 HDI 140 KM
Piwa: 0/5
Wysłany: Sob 23 Cze 2018, 14:39
Temat postu:

Re: ( Peugeot 407 ) Lekkie szarpanie po dodaniu i odpuszczeniu pedału gazu.


wlepa napisał:
A no to widocznie mam podwójną Very Happy
No to jeszcze kwestia gdzie ja mam ten przepływomierz. W sumie chyba wiem gdzie, ale nie chcę nic pomylić bo może być kaplica.
http://motofan.pl/wordpress/wp-content/uploads/2014/04/ps974-1.z10.jpg
To jest to co jest przed filtrem powietrza i na tym ta wtyczka i widać ten zacisk srebrny? Mam to odpiąć przed uruchomieniem czy po ?


Witam mam identyczne objawy jak Ty.
Jak sprawe rozwiązałes? Co to bylo?

Pozdrawiam.
Powrót do góry
gadu-gadu
chemikLO

Czytelnik



Dołączył: 26 Sty 2020
Posty: 8
Skąd jesteś (miejscowość / region): Wysoka
Posiadane auto: Peugeot 407; 2.0 HDI, RHR (Siemens)
Piwa: 0/0
Wysłany: Pią 06 Sie 2021, 10:13
Temat postu:

Re: ( Peugeot 407 ) Lekkie szarpanie po dodaniu i odpuszczeniu pedału gazu.


Wybaczcie odkopywanie tematu, ale problem szarpania wiecznie żywy.

Mam 407 2.0 hdi, RHR z FAPem. Dałem na sprawdzenie wtryski, są w porządku. Mam świeżo regenerowaną pompę wysokiego ciśnienia i wyczyszczony cały układ z opiłków.

EGR programowo usunięty (polecam!)

Szarpie dalej - u mnie najbardziej wyczuwalne jest to przy prędkości około 55-60 km/h przy czwartym biegu. Mechanik słuchał i macał sprzęgło czy to przypadkiem nie dwumas, ale nie stwierdził niczego.

Ktoś się może z tym uporał? Smile
Powrót do góry
Wyświetl posty z ostatnich:   
   Forum PEUGEOT Forum Strona Główna -> ( Peugeot 407 ) Silnik Diesel-układ chlodzenia-układ zasilania-układ napędowy. Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)
Strona 1 z 1
Ogłoszenia sprzedaży - Peugeot 407 »

Opinie o samochodach Peugeot 407 - testy użytkowników »


 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach

Popularne dyskusje w dziale: ( Peugeot 407 ) Silnik Diesel-układ chlodzenia-układ zasilania-układ napędowy.


PeugeotRIFTER

58 900

2018r.

159 202 km

podkarpackie

Peugeot2008

37 900

2014r.

137 000 km

wielkopolskie

Peugeot208

36 300

2016r.

138 012 km

podkarpackie

Peugeot308

14 900

2007r.

192 850 km

lubelskie

Peugeot508 SW

24 900

2011r.

287 335 km

mazowieckie





Powered by phpBB © 2001, 2006 phpBB Group



Partnerskie fora dyskusyjne: Peugeot 405 club   



Serwis partnerski portalu www.auto.plSamochody to nasza pasja
Copyright © Profit 2003 - 2024 Created by idealneT and OM System