Peugeot

ogłoszeniaceny używanychwiadomościdealerzyforumczęścioponyksiążkilinkitapetyopiniedekoder VIN
  FAQ    Szukaj    Użytkownicy    Regulamin    Grupy    Czat    Rejestracja 
  Profil    Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości    Zaloguj    iboi - ogłoszenia

( Peugeot 407 ) ESP OFF po wymianie układu zespolonego tzw. pająka w kierze



 
postów na stronie: 10 20 50
   Forum PEUGEOT Forum Strona Główna -> ( Peugeot 407 ) Elektronika/Elektryka/Komunikaty.
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
radkir

Czytelnik



Dołączył: 15 Paź 2017
Posty: 2
Skąd jesteś (miejscowość / region): Szczecin
Posiadane auto: Peugeot 407 SW 2.0 HDI Automat 6
Piwa: 0/1
Wysłany: Nie 15 Paź 2017, 18:20
Temat postu:

ESP OFF po wymianie układu zespolonego tzw. pająka w kierze


Witam forumowiczów,

jestem posiadaczem 407 SW z pięknym silnikiem 2.0 HDI w automacie. Na wstępie napomknę, że jestem kompletnym laikiem i była to moja pierwsza ingerencja w zrobienie czegoś przy samochodzie.(Tak, umiem dolać olej i płyn do spryskiwaczy Razz )

Zamówiłem sobie "pająka" na popularnym portalu aukcyjnym, bo manetki kierunkowskazu i wycieraczki były już wyślizgane.
Wraz z pomocą filmiku na YT i chirurgiczną precyzją(nie szarpałem na siłę kabli i innych [cenzura]ółek) wymieniłem cały układ. Niestety po podpięciu akumulatora i odpaleniu silnika zaczął świecić między zegarami komunikat, że ESP jest wyłączone.
Ponowne sprawdzenie wszystkich kostek i podłączeń nie przyniosło oczekiwanych rezultatów.

HELP dobroduszni forumowicze: co mogłem ominąć, bądź gdzie leży błąd?

Pozdrawiam,
Radek
Powrót do góry
Ashvili

Debiutant



Dołączył: 07 Maj 2017
Posty: 42
Skąd jesteś (miejscowość / region): Legnica
Posiadane auto: Peugeot 407 2.0 HDI 16V
Piwa: 1/0
Wysłany: Nie 15 Paź 2017, 18:34
Temat postu:

Re: ( Peugeot 407 ) ESP OFF po wymianie układu zespolonego tzw. pająka w kierze


Przede wszystkim podepnij auto pod kompa, z pewnoscia pokaze ktory to czujnik, jesli zaden to nic nie pokaze i trzeba szukać dalej. Najpewniej zbiegiem okolicznosci wysiadł czujnik. Dla pewnosci, mozesz sprawdzic czy dziala ABS, nie powinien działać jesli ESP jest wylaczony.
Powrót do góry
Wystawiono 1 piw(a)
radkir

Czytelnik



Dołączył: 15 Paź 2017
Posty: 2
Skąd jesteś (miejscowość / region): Szczecin
Posiadane auto: Peugeot 407 SW 2.0 HDI Automat 6
Piwa: 0/1
Wysłany: Nie 15 Paź 2017, 18:37
Temat postu:

Re: ( Peugeot 407 ) ESP OFF po wymianie układu zespolonego tzw. pająka w kierze


Tak też jutro zrobię Smile dam znać gdzie był błąd.
Powrót do góry
Ashvili

Debiutant



Dołączył: 07 Maj 2017
Posty: 42
Skąd jesteś (miejscowość / region): Legnica
Posiadane auto: Peugeot 407 2.0 HDI 16V
Piwa: 1/0
Wysłany: Nie 15 Paź 2017, 18:41
Temat postu:

Re: ( Peugeot 407 ) ESP OFF po wymianie układu zespolonego tzw. pająka w kierze


Wiem, ze jak u mnie ESP nie działał ABS również był wyłączony. Po sprawdzeniu kompem okazalo sie ze prawy tył postanowił się zepsuć (czujnik ESP/ABS), diagnostyka komputerowa powinna pomóc. Wątpię byś coś naruszył w kierownicy, często tak bywa, ze zbiegiem okolicznosci coś się dzieje. Dla przykladu podam smieszna sytuację, grzebalem cos przy drzwiach, wlaczylem awaryjnie superzamek w drzwiach kierowcy, po czym chcialem otworzyc auto od srodka, jakims cudem w tym czasie spadla linka z klamki i nie moglem ich otworzyc, po rozbiórce udalo mi sie zalozyc ja na swoje miejsce, jednak jak zycie pokazuje, zbiegi okolicznosci istnieja w najmniej spodziewanym momencie Wink
Powrót do góry
marko01

Stały Bywalec



Dołączył: 27 Lut 2011
Posty: 113
Skąd jesteś (miejscowość / region): Oleśnica
Posiadane auto: Peugeot 407 Coupe 2.7 hdi Peugeot 508 Gt 2.2hdi, Peugeot 308
Piwa: 3/0
Wysłany: Nie 15 Paź 2017, 19:02
Temat postu:

Re: ( Peugeot 407 ) ESP OFF po wymianie układu zespolonego tzw. pająka w kierze


Miałem kiedyś taki sam przypadek w 407 2.0 hdi po wymianie pająka trzeba było za pomocą komputera skalibrować czujnik kąta skrętu kierownicy,taśmę która gdzieś tam się właśnie znajduje,po kalibracji wszystko działało poprawnie,czyli abs i esp. Pozdrawiam
Powrót do góry
Reklama








Wysłany: Nie 15 Paź 2017, 19:02
Temat postu:

reklama


Powrót do góry
mimi31

Auto Maniak



Dołączył: 31 Sie 2016
Posty: 1134
Skąd jesteś (miejscowość / region): Ruda Śląska
Posiadane auto: Peugeot 508SW Feline
Piwa: 120/1
Wysłany: Nie 15 Paź 2017, 19:21
Temat postu:

Re: ( Peugeot 407 ) ESP OFF po wymianie układu zespolonego tzw. pająka w kierze


Dokładnie jak pisze marko. W przełączniku zespolonym jest czujnik kąta skrętu. Jeśli przełącznik założony jest dobrze to niekoniecznie trzeba kalibrować. Najprostsza metoda żeby to sprawdzić to podpięcie pod PP i sprawdzenie kąta na prostych kołach. Podejrzewam że będziesz miał nie zero tylko plus lub minus 360st., czyli o jeden obrót. Jeśli w takim położeniu skalibrujesz czujnik to przy skręcie w jedną ze stron będzie za każdym razem wywalało błąd bo czujnik przejdzie punkt krytyczny. Żeby to lepiej wyjaśnić- załóżmy że kierownica od oporu do oporu obraca się 4 razy. Czyli od kół na wprost obrót w jedną stronę do oporu wynosi 720st. Jeśli masz o jeden obrót przesunięty czujnik(źle założony) to w jedną stronę będzie do oporu 360 st. i tutaj dla kalkulatora ESP będzie ok, ale w drugą stronę od prostych kół do oporu będzie już 1080 st. I tutaj wywali błąd. Musisz więc sprawdzić ile jest na prostych kołach i w odpowiednią stronę przekręcić taśmę. Nie rób tego metodą prób i błędów bo mając pecha możesz taśmę zerwać.
Powrót do góry
ghostwriter

Debiutant



Dołączył: 27 Lip 2010
Posty: 47
Skąd jesteś (miejscowość / region): Tarnów
Posiadane auto: Peugeot 407 1.6 hdi
Piwa: 8/2
Wysłany: Pią 20 Paź 2017, 20:58
Temat postu:

Re: ( Peugeot 407 ) ESP OFF po wymianie układu zespolonego tzw. pająka w kierze


Jak zakładałeś nowego pająka to powinieneś zwrócić uwagę że na tarczy pod którą jest taśma od poduszki kierowcy w prawym dolnym rogu jest okienko kontrolne. Jak założysz pająka i ustawisz kierownicę do jazdy prosto to w okienku powinno pojawić Ci się zero, jeżeli nie masz tam zera tylko inne oznaczenia (nie pamiętam dokładnie ale chyba DD i P) niestety nie skalibrujesz czujnika. Tylko na ustawieniach zero jest sens podpinać planeta i usuwać błędy, inaczej za każdym razem będzie wywalać błąd. Jak kupowałeś pająka przez neta to obstawiam że taśma nawinięta na czujnik była przesuwana dlatego też nie możesz skalibrować czujnika. Taśma do poduszki jest na tyle długa że spokojnie przy ustawieniu w pozycję zero całym kołem z nawiniętą taśmą da się zrobić 2,5 obrotu, Spróbuj zawinąć taśmę na rolkę i rób obroty, jeżeli coś będzie nie tak to wyczujesz opór na kole taśmy. Jak jest prawidłowo ustawiona powinna rozwinąć się na 2,5 obrotu w prawo i w lewo. Po wróceniu do pozycji wyjściowej w oknie kontrolnym ma pojawić się zero.
Powrót do góry
Wyświetl posty z ostatnich:   
   Forum PEUGEOT Forum Strona Główna -> ( Peugeot 407 ) Elektronika/Elektryka/Komunikaty. Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)
Strona 1 z 1
Ogłoszenia sprzedaży - Peugeot 407 »

Opinie o samochodach Peugeot 407 - testy użytkowników »


 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach

Popularne dyskusje w dziale: ( Peugeot 407 ) Elektronika/Elektryka/Komunikaty.


Peugeot3008

79 800

2019r.

79 000 km

małopolskie

Peugeot108

34 900

2016r.

31 000 km

wielkopolskie

Peugeot308

34 500

2016r.

148 300 km

wielkopolskie

Peugeot3008

84 800

2020r.

103 000 km

małopolskie

Peugeot208

59 900

2019r.

29 000 km

wielkopolskie





Powered by phpBB © 2001, 2006 phpBB Group



Partnerskie fora dyskusyjne: Peugeot 405 club   



Serwis partnerski portalu www.auto.plSamochody to nasza pasja
Copyright © Profit 2003 - 2024 Created by idealneT and OM System