Peugeot

ogłoszeniaceny używanychwiadomościdealerzyforumczęścioponyksiążkilinkitapetyopiniedekoder VIN
  FAQ    Szukaj    Użytkownicy    Regulamin    Grupy    Czat    Rejestracja 
  Profil    Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości    Zaloguj    iboi - ogłoszenia

( Peugeot ) Diagnostyka Peugeota


Idź do strony 1, 2  Następny
 
postów na stronie: 10 20 50
   Forum PEUGEOT Forum Strona Główna -> ( Peugeot ) Dyskusje ogólne
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
Albercik321

Dyskutant



Dołączył: 09 Paź 2017
Posty: 83
Skąd jesteś (miejscowość / region): Tychy
Posiadane auto: Peugeot 407SW
Piwa: 2/12
Wysłany: Nie 15 Paź 2017, 21:00
Temat postu:

Diagnostyka Peugeota


Witajcie. Chciałbym mieć coś, czym można dobrać się do mojego Peugeota. Czytałem na forum, że jedynym rozsądnym wyjściem jest interfejs Lexia. Znalazłem coś takiego http://allegro.pl/lexia-pp2000-diagbox-pl-7-61-full-super-jakosc-i5030268321.html oraz taki
http://allegro.pl/interfejs-lexia-3-citroen-peugeot-diagbox-v7-62-i6840121141.html
Różnią się ceną i....?
I teraz tak - z diagnostyką samodzielną bedę miał pierwszy kontakt. Na mechanice/elektryce samochodowej w większości się znam, więc jak będę wiedział jaki błąd mi się wyświetli, to bedę wiedział co naprawić. Ewentualnie mechanik mnie nie zagnie.
I teraz pytanka, może głupawe dla znawców, ale dla mnie laika naprawdę poważne.
Co to jest Lexia, DiagBox i PP2000? Domyślam się, że jedno z nich to oprogramowanie, jedno nazwa urządzenia. Na co zwracać uwagę przy zakupie, bo zauważyłem, że DiagBox rózni się wersją i od tego zalezy też cena. Czy wersja DiagBox ma wielkie znaczenie?
Dodam, że mam lapka z Win8.
Dzięki za zrozumienie. Pozdrawiam.
Powrót do góry
góral73

Auto Maniak



Dołączył: 18 Lis 2008
Posty: 693
Skąd jesteś (miejscowość / region): małopolska
Posiadane auto: 508 sedan 2012 2,0 HDI 163KM
Piwa: 74/3
Wysłany: Pon 16 Paź 2017, 08:02
Temat postu:

Re: ( Peugeot ) Diagnostyka Peugeota


PP -program do peugeota , Lexia - program do Citroena , Diagbox - program który łaczy obydwa stosowany do nowszych aut od 2000 r . Jeżeli masz 407 i tylko to bedziesz sprawdzał wystarczy PP - szybciej chodzi , jeżeli chcesz cos nowszego to DB.
Zarówno PP DB jak i Lexia działa na 32 bit/ XP WIN 7 itd/
na 64 bit wyłacznie DB /mam na win 8.1 64 /
Kabel /interfejs / jest taki sam do wszystkich programów - kwestia co jest w środku / co małe rączki wsadziły wersja tańsza czy też drozsza/ PSA checkerem możesz podnieść wersje kabla w raz oprogramowaniem .
Co do wersji DB to niejest tak ze im wyższa tym lepiej - cały czas obcinaja fukcjonalność , najlepsza jest kultowa 7.02 sprawdzisz i 407 508 i nawet hybryde - potwierdzam sam to robiłem.
_________________
Posiadam Diagbox-a - pomogę - pisać na PW
Powrót do góry
Wystawiono 1 piw(a)
Albercik321

Dyskutant



Dołączył: 09 Paź 2017
Posty: 83
Skąd jesteś (miejscowość / region): Tychy
Posiadane auto: Peugeot 407SW
Piwa: 2/12
Wysłany: Pon 16 Paź 2017, 22:04
Temat postu:

Re: ( Peugeot ) Diagnostyka Peugeota


No i wielkie podziękowanie Smile O to mi chodziło. Czyli podsumowując - jak mam wersję Windowsa 64 bit, to muszę mieć DiagBoxa. Czyli taki komplecik jak z podanych aukcji? Też mam Win 8.1, więc jak kupię to będzie chodzić?
No i niestety, ale ta kultowa wersja jest już chyba niedostępna, bo wszędzie są ponad 7. Ale jak dobrze poszperać. to może się znajdzie. Na już nie potrzebuję. Dopiero za jakieś dwa tygodnie będę kupował. Wtedy coś zapodam na forum i myślę, że mi doradzisz czy to jest dobre.
Raz jeszcze dzięki za pomoc. Piwko poleciało Wink
Powrót do góry
góral73

Auto Maniak



Dołączył: 18 Lis 2008
Posty: 693
Skąd jesteś (miejscowość / region): małopolska
Posiadane auto: 508 sedan 2012 2,0 HDI 163KM
Piwa: 74/3
Wysłany: Wto 17 Paź 2017, 05:37
Temat postu:

Re: ( Peugeot ) Diagnostyka Peugeota


DB sćiągniesz z neta Very Happy
_________________
Posiadam Diagbox-a - pomogę - pisać na PW
Powrót do góry
Albercik321

Dyskutant



Dołączył: 09 Paź 2017
Posty: 83
Skąd jesteś (miejscowość / region): Tychy
Posiadane auto: Peugeot 407SW
Piwa: 2/12
Wysłany: Wto 17 Paź 2017, 18:47
Temat postu:

Re: ( Peugeot ) Diagnostyka Peugeota


Zgadza się - można z neta ściągnąć, ale jak w zestawie dawają płytke, to to czemu nie brać? Jedynie jakbym bardzo chciał ta wersję 7.02. I tu kolejne pytanie - czy to, co obcinają w nowszych wersjach ma duże znaczenie w diagnostyce auta, czy są to tylko "obciecia" jakieś mało znaczące? chodzi mo o to, co zyskam mając wersję 7.01, a co stracę mając wersję 7.5
I jeszcze jedno pytanko - chodzi mo o samo odczytanie błędu i ewentualne skasowanie, żeby np. sprawdzić, czy dany błąd występuje i na Pb i na LPG czy tylko na jednym z tych paliw. Takie szybkie sprawdzenie i skasowanie. Czytałem o ELM327. Kosztuje niecałe trzy dyszki. Jedni piszą,że działa, inni, że nie mogą się połączyć. Czy to nie chodzi czasem o wersję silnikową Deisel/benzyna?
A jeżeli nie, to jest jeszcze coś takiego jak Yanosik Connect, który kosztuje 100zł. ELM327 jest niepewny, Yanosik Connect pewny, ale droższy. A może są jakieś inne, tańsze urządzonka do Peugeota taie jak ELM? Bo ten interfejs za 3 stówki, to dopiero za miesiąc najwcześniej, a mnie już teraz by się przydało coś do odczytywania i kasowania błędów. Bo płacić za każdym razem 5 dyszek, to nie warto.
Powrót do góry
Reklama








Wysłany: Wto 17 Paź 2017, 18:47
Temat postu:

reklama


Powrót do góry
góral73

Auto Maniak



Dołączył: 18 Lis 2008
Posty: 693
Skąd jesteś (miejscowość / region): małopolska
Posiadane auto: 508 sedan 2012 2,0 HDI 163KM
Piwa: 74/3
Wysłany: Wto 17 Paź 2017, 20:48
Temat postu:

Re: ( Peugeot ) Diagnostyka Peugeota


Stracisz np mozliwosć aktywowania tempowatu powyzej7.02.
Lpg DB nie sprawdzisz tylko benzyna i diesel
Jeżeli chcesz tylko odczyt i kasowanie błędów to np https://maxiecu.com/home,1,pl.html
_________________
Posiadam Diagbox-a - pomogę - pisać na PW
Powrót do góry
Albercik321

Dyskutant



Dołączył: 09 Paź 2017
Posty: 83
Skąd jesteś (miejscowość / region): Tychy
Posiadane auto: Peugeot 407SW
Piwa: 2/12
Wysłany: Wto 17 Paź 2017, 22:47
Temat postu:

Re: ( Peugeot ) Diagnostyka Peugeota


góral73 napisał:
Lpg DB nie sprawdzisz tylko benzyna i diesel

Rozumiem, że chodzi ci o to, że tym nie sprawdzę samej instalacji LPG ( czyli sterownika), ale mając instalkę LPG, całą resztę sprawdzę?
Ale to wszystko nic. Najbardziej mi teraz namieszałeś z tym MaxiEcu. Bardzo fajna sprawa. Pytanie teraz co jest lepsze - DB czy MaxiEcu+MPM? Jeszcze można dywagować co lepiej wybrać - MaxiEcu+ELM327 czy MaxiEcu+MPM.
Powrót do góry
góral73

Auto Maniak



Dołączył: 18 Lis 2008
Posty: 693
Skąd jesteś (miejscowość / region): małopolska
Posiadane auto: 508 sedan 2012 2,0 HDI 163KM
Piwa: 74/3
Wysłany: Sro 18 Paź 2017, 06:59
Temat postu:

Re: ( Peugeot ) Diagnostyka Peugeota


mam i to i to -maxiecu do dignostyki - spoko, DB - mozliwości kodowania róznych sterowników ale tylko peugeota kub cytryny , Maxi dokupujesz marke i masz kolejny samochód na tym samym programie -wybór nalezy do Ciebie.
_________________
Posiadam Diagbox-a - pomogę - pisać na PW
Powrót do góry
Albercik321

Dyskutant



Dołączył: 09 Paź 2017
Posty: 83
Skąd jesteś (miejscowość / region): Tychy
Posiadane auto: Peugeot 407SW
Piwa: 2/12
Wysłany: Sro 18 Paź 2017, 15:20
Temat postu:

Re: ( Peugeot ) Diagnostyka Peugeota


MaxiEcu to tylko diagnostyka, tak jak piszesz + testowanie poszczególnych elementów. Ale brak adaptacji poszczególnych podzespołów. Z diagnostyki mało co wiem, ale z czasem zapewne się nauczę. Różnica w cenie niewielka, więc chyba się zdecyduję na DB - wprawdzie tylko do Peugeota i Citroena, ale ma większe możłiwości. A moim Peugeocikiem pojeżdżę kilka lat, więc mi się przyda. A myślę, że jak bedę miał jakieś wątpliwości co do obsługi to mogę liczyć na pomoc forum Smile
Raz jeszcze wielkię dzięki za wyczerpującą pomoc. Szacun.
Powrót do góry
Albercik321

Dyskutant



Dołączył: 09 Paź 2017
Posty: 83
Skąd jesteś (miejscowość / region): Tychy
Posiadane auto: Peugeot 407SW
Piwa: 2/12
Wysłany: Pią 10 Lis 2017, 21:10
Temat postu:

Re: ( Peugeot ) Diagnostyka Peugeota


Tak przeglądam te interfejsy z oprogramowaniem i kablami i zastanawiam się nad pewną rzeczą - mianowicie jak się to podłacza pod lapka? Sam interfejs ma tylko jedno wyjście. A muszę podłączyć i interfejs i kabel do lapka. A żaden z kabli nie ma żadnego rozgałeźnika ani nic podobnego. Jak sie to podłacza?
Oprogramowanie wgrywam na lapka - proste ( chyba ) i teraz co podpinam pod gniazdo OBD2 w aucie i co podłączam pod lapka?
Powrót do góry
góral73

Auto Maniak



Dołączył: 18 Lis 2008
Posty: 693
Skąd jesteś (miejscowość / region): małopolska
Posiadane auto: 508 sedan 2012 2,0 HDI 163KM
Piwa: 74/3
Wysłany: Sro 15 Lis 2017, 17:23
Temat postu:

Re: ( Peugeot ) Diagnostyka Peugeota


do OBD złącze 16 pinowe , a do lapka USB
_________________
Posiadam Diagbox-a - pomogę - pisać na PW
Powrót do góry
Albercik321

Dyskutant



Dołączył: 09 Paź 2017
Posty: 83
Skąd jesteś (miejscowość / region): Tychy
Posiadane auto: Peugeot 407SW
Piwa: 2/12
Wysłany: Wto 05 Gru 2017, 14:17
Temat postu:

Re: ( Peugeot ) Diagnostyka Peugeota


No więc jest troszkę kasy w budżecie domowym, więc postanowiłem wreszcie coś kupić. Wybrałem to :
http://allegro.pl/lexia-pp2000-diagbox-pl-7-76-a-peugeot-citroen-i6425212607.html?bi_s=ads&bi_m=listing%3Adesktop%3Aquery&bi_c=Y2FtcGFpZ24AMTUxOTU2MTAAMTc2MTA0AA&bi_t=ape&referrer=proxy&emission_unit_id=2b00fc5f-3daf-4d94-9e76-448e8b0b3b74
Są tańsze wersje za 300 zł, ale podobno z gorszymi podzespołami. Prawdą jest, że ten co przedstawiłem jest faktycznie lepszy?
Zastanawiałem się na MaxiEcu, ale tym za dużo nie powojuję z autem. A Diagbox-em zrobię o wiele więcej. Chciałbym np. sprawdzić, czy w moim aucie mogę aktywować pomoc graficzną przy cofaniu ( teraz tego nie mam ) i np. autopmatyczne domykanie szyb ( nie mam ). Ale jak coś takiego będzie, to Diagbox-em powinno dać się to aktywować.
Dobry wybór, czy jeszcze coś innego?
Powrót do góry
Albercik321

Dyskutant



Dołączył: 09 Paź 2017
Posty: 83
Skąd jesteś (miejscowość / region): Tychy
Posiadane auto: Peugeot 407SW
Piwa: 2/12
Wysłany: Wto 05 Gru 2017, 14:17
Temat postu:

Re: ( Peugeot ) Diagnostyka Peugeota


No więc jest troszkę kasy w budżecie domowym, więc postanowiłem wreszcie coś kupić. Wybrałem to :
http://allegro.pl/lexia-pp2000-diagbox-pl-7-76-a-peugeot-citroen-i6425212607.html?bi_s=ads&bi_m=listing%3Adesktop%3Aquery&bi_c=Y2FtcGFpZ24AMTUxOTU2MTAAMTc2MTA0AA&bi_t=ape&referrer=proxy&emission_unit_id=2b00fc5f-3daf-4d94-9e76-448e8b0b3b74
Są tańsze wersje za 300 zł, ale podobno z gorszymi podzespołami. Prawdą jest, że ten co przedstawiłem jest faktycznie lepszy?
Zastanawiałem się na MaxiEcu, ale tym za dużo nie powojuję z autem. A Diagbox-em zrobię o wiele więcej. Chciałbym np. sprawdzić, czy w moim aucie mogę aktywować pomoc graficzną przy cofaniu ( teraz tego nie mam ) i np. autopmatyczne domykanie szyb ( nie mam ). Ale jak coś takiego będzie, to Diagbox-em powinno dać się to aktywować.
Dobry wybór, czy jeszcze coś innego?
Powrót do góry
Albercik321

Dyskutant



Dołączył: 09 Paź 2017
Posty: 83
Skąd jesteś (miejscowość / region): Tychy
Posiadane auto: Peugeot 407SW
Piwa: 2/12
Wysłany: Wto 26 Gru 2017, 15:04
Temat postu:

Re: ( Peugeot ) Diagnostyka Peugeota


No więc zdecydowałem się kupić tą lepszą wersję za 4 stówki. W zestawie dostałem interfejs, kable i płytkę z oprogramowaniem. Na płytce dostałem wersję DB 7.02 ( super sprawa ) oraz aktualizacje do nowszych wersji ( póki co nie skorzystałem i jadę na 7.02 ). Co ciekawe, to wszędzie piszą, że oprogramowanie działa na Windows XP, 2000. Ja mam w lapku Win8.1 x64 i oprogramowanie działa elegancko. Narazie jeszcze zgłębiam tajniki menu tego DB bo jest to dla nowicjujsza troszkę skompliowane, tym bardziej, że opisy menu wprowadzają w bład logiczne rozumowanie. Ale to chyba jest sprawką tłumaczenia na polski.
Udało mi się zrobić test globalny, odczytać błędy.
Są tam natomiast funkcje, z których troszkę boję sie skorzystać, żeby czegoś nie spartolić. Jest tam np. opcja konfiguracja samochodu i potem jest konfiguracja nowego samochodu, konfiguracja dla klienta. Co sie stanie, jak wybiorę konfigurację nowego samochodu? Czy to tam można powłaczać niektóre funkcje np. pomoc graficzną podczas cofania, obecnośc wycieraczki tylnej po włączeniou wstecznego czy składanie elektryczne lusterek?
Powrót do góry
Albercik321

Dyskutant



Dołączył: 09 Paź 2017
Posty: 83
Skąd jesteś (miejscowość / region): Tychy
Posiadane auto: Peugeot 407SW
Piwa: 2/12
Wysłany: Wto 26 Gru 2017, 23:13
Temat postu:

Re: ( Peugeot ) Diagnostyka Peugeota


No to może ktoś wie, jak to jest w DiagBoxie - w górnym prawym rogu jest tzw. przycisk logowania. Czy ktoś próbował się logować? I jak to jest z połączeniem internetowym? Warto właczać internet jak się jest podłączonym pod auto, czy lepiej nie? Ewentualnie jak będę podłaczony, to co mi to da?
Powrót do góry
Wyświetl posty z ostatnich:   
   Forum PEUGEOT Forum Strona Główna -> ( Peugeot ) Dyskusje ogólne Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)
Idź do strony 1, 2  Następny
Strona 1 z 2





 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach

Popularne dyskusje w dziale: ( Peugeot ) Dyskusje ogólne


PeugeotPartner

46 800

2018r.

147 000 km

małopolskie

Peugeot508 SW

29 900

2011r.

175 000 km

śląskie

Peugeot2008

37 900

2014r.

137 000 km

wielkopolskie

Peugeot3008

24 990

2011r.

219 000 km

wielkopolskie

Peugeot308

18 500

2011r.

200 000 km

pomorskie





Powered by phpBB © 2001, 2006 phpBB Group



Partnerskie fora dyskusyjne: Peugeot 405 club   



Serwis partnerski portalu www.auto.plSamochody to nasza pasja
Copyright © Profit 2003 - 2024 Created by idealneT and OM System