Peugeot

ogłoszeniaceny używanychwiadomościdealerzyforumczęścioponyksiążkilinkitapetyopiniedekoder VIN
  FAQ    Szukaj    Użytkownicy    Regulamin    Grupy    Czat    Rejestracja 
  Profil    Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości    Zaloguj    iboi - ogłoszenia

( Peugeot 308 ) uszczelka pod glowica?



 
postów na stronie: 10 20 50
   Forum PEUGEOT Forum Strona Główna -> ( Peugeot 308 ) Porady, problemy techniczne
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
teesbor

Czytelnik



Dołączył: 10 Maj 2017
Posty: 7
Skąd jesteś (miejscowość / region): Krakow
Posiadane auto: Peugeot 308
Piwa: 0/0
Wysłany: Sro 25 Paź 2017, 22:50
Temat postu:

uszczelka pod glowica?


Witam ponownie Smile

samochod: peugeot 308 1.6 120koni

maly opis sytuacji:

Mam taki problem z autem:
Wlaczam rano samochod (zimy po calej nocy), na poczatku troche nierowno pracuje silnik (minuta, moze dwie) i dusi silnik jak probuje jechac (zwykle czekalem chwile az mu minie).
Temperatura podczas jazdy ladnie stabilizuje sie na 90 i tak juz caly czas pokazuje podczas jazdy. Natomiast nawiew ustawiony na goraco daje zaledwie ciepla temperature i to glownie podczas jazdy na wysokich obrotach. Przy trasie 50km po za miastem im blizej do celu tym chlodniejsze powietrze leci az do chlodnego(temp na wskazniku caly czas jest ok).
Po przejechanej trasie ( po ostygnieciu silnika) musze dolac okolo 0,5l plynu i tak za kazdym razem. Probowalem na otwartym korku od zimnego rozgrzewac go zeby sie odpowietrzyc uklad i zauwazylem pecherze powietrza, ktore wydobywaja sie ze zbiornika wyrownawczego (od malych baniek po duze). Przy zamknietym zbiorniku tez pojawiaja sie pecherzyki. Przy jezdzie na nizszych obrotach plynu w ukladzie chlodzenia ubywa mniej, ale i tak zbyt duzo.

Termostat organoleptycznie sprawdzony wyglada na sprawny. Po rozgrzaniu otwiera obieg na chlodnice, waz jest goracy, dolny mniej, chlodnica im nizej tym mniej goroaca.

Sprawdzalem tez przewody itp i wykluczylem wyciek zewnetrzny. Chociaz moze zdazyc odparowac plyn zanim zobacze wyciek. Ale ilosc (okolo 0,5-1litr przy 50-60km to jednak zbyt duzo jak na niezauwazony wyciek zew).

Samochod nie wydaje sie slabszy podczas jazdy, moze odrobine, ale sam juz nie wiem.

Kupilem dzisiaj test na CO2 w ukladzie. Otwarlem korek ze zbiornika, zamontowalem rurki i wlaczylem samochod. Po nagrzaniu ( z nawiewu chlodne powietrze lecialo) dalem mu wieksze obroty i po 10 min plyn w rurce testowej zabarwil sie z niebieskiego na zielony. Zostawilem samochod wlaczony i dalej sobie bulkal. Po chwili przyszedlem a ze zbiornika juz wywalalo wode przez uklad rurek do testu CO2 (zwykla plastikowa fermentka z gumowym korkiem).

Z jednej strony pasuje do uszczelki pod glowica, choc nie rozumiem dlaczego temp. nawiewu jest slaba.
Moze tez mam problem z nagrzewnica. A moze oba na raz.
Kiedys zdazylo mi sie jezdzic troche na zwyklej wodzie z kranu zamiast plynu.

Panowie i panie prosze o jakies wskazowki....Smile
Powrót do góry
mario40

Debiutant



Dołączył: 23 Lip 2012
Posty: 22
Skąd jesteś (miejscowość / region): Kalisz
Posiadane auto: Peugeot 308 II GT, 205 KM
Piwa: 3/0
Wysłany: Czw 26 Paź 2017, 09:03
Temat postu:

Re: ( Peugeot 308 ) uszczelka pod glowica?


Myślę, że masz problem z uszczelką pod głowicą i nagrzewnicą. W poprzednim samochodzie 1,6 VTi, też musiałem wymienić nagrzewnicę. Objawy (zimne powietrze z nawiewów) po wymianie ustąpiły.
Powrót do góry
teesbor

Czytelnik



Dołączył: 10 Maj 2017
Posty: 7
Skąd jesteś (miejscowość / region): Krakow
Posiadane auto: Peugeot 308
Piwa: 0/0
Wysłany: Czw 26 Paź 2017, 14:18
Temat postu:

Re: ( Peugeot 308 ) uszczelka pod glowica?


Jak podlaczone maja byc weze do nagrzewnicy? Do kabiny wchodza dwa weze (blisko siebie, jeden nad drugim w odleglosci kilku cm od siebie), zasilanie i powrot. Weza z odpowietrzeniem mam u gory a odpowietrzenie wskazywaloby, ze jest to powrot.
Czy sa one poprawnie zamontowane? Bo powrot powinien byc nizej niz zasilanie....

Czy dobrze mi sie wydaje, ze sa odwrotnie zamontowane?
Powrót do góry
jacek336

Przyjaciel Portalu



Dołączył: 17 Lut 2014
Posty: 477
Skąd jesteś (miejscowość / region): rzeszów
Posiadane auto: peugeot 407 2,0HDI, 3008 1.6 eHDI
Piwa: 17/2
Wysłany: Czw 26 Paź 2017, 21:18
Temat postu:

Re: ( Peugeot 308 ) uszczelka pod glowica?


Myśle że uszczelka . Nagrzewnica to najwyższy punkt układu chłodzenia. powietrze jesli jest w układzie własnie tam się zbiera - stąd problemy z ciepłym nawiewem. Co mi jeszcze przyszło do głowy - może chłodniczka oleju ?
Powrót do góry
teesbor

Czytelnik



Dołączył: 10 Maj 2017
Posty: 7
Skąd jesteś (miejscowość / region): Krakow
Posiadane auto: Peugeot 308
Piwa: 0/0
Wysłany: Czw 26 Paź 2017, 23:01
Temat postu:

Re: ( Peugeot 308 ) uszczelka pod glowica?


jacek336 napisał:
...Nagrzewnica to najwyższy punkt układu chłodzenia....?


A coś o wężach byś powiedział? Czy ewentualna zamiana węży do nagrzewnicy może mieć aż taki wpływ na temp. nawiewu?
Powrót do góry
Reklama








Wysłany: Czw 26 Paź 2017, 23:01
Temat postu:

reklama


Powrót do góry
teesbor

Czytelnik



Dołączył: 10 Maj 2017
Posty: 7
Skąd jesteś (miejscowość / region): Krakow
Posiadane auto: Peugeot 308
Piwa: 0/0
Wysłany: Sob 25 Lis 2017, 11:44
Temat postu:

Re: ( Peugeot 308 ) uszczelka pod glowica?


Panowie, czy ma ktos dostepny schemat instalacji ukladu chlodzenia? Mam wrazenie nieodparte, ze po ostatniej naprawie macherzy pomylili weze do nagrzewnicy.
Powrót do góry
Wyświetl posty z ostatnich:   
   Forum PEUGEOT Forum Strona Główna -> ( Peugeot 308 ) Porady, problemy techniczne Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)
Strona 1 z 1
Ogłoszenia sprzedaży - Peugeot 308 »

Opinie o samochodach Peugeot 308 - testy użytkowników »


 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach

Popularne dyskusje w dziale: ( Peugeot 308 ) Porady, problemy techniczne


Peugeot407

24 900

2011r.

136 000 km

śląskie

Peugeot2008

46 300

2016r.

125 645 km

podkarpackie

Peugeot3008

89 900

2018r.

30 000 km

wielkopolskie

Peugeot3008

79 800

2020r.

119 000 km

małopolskie

Peugeot208

69 900

2020r.

89 000 km

wielkopolskie





Powered by phpBB © 2001, 2006 phpBB Group



Partnerskie fora dyskusyjne: Peugeot 405 club   



Serwis partnerski portalu www.auto.plSamochody to nasza pasja
Copyright © Profit 2003 - 2024 Created by idealneT and OM System