Peugeot

ogłoszeniaceny używanychwiadomościdealerzyforumczęścioponyksiążkilinkitapetyopiniedekoder VIN
  FAQ    Szukaj    Użytkownicy    Regulamin    Grupy    Czat    Rejestracja 
  Profil    Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości    Zaloguj    iboi - ogłoszenia

( Peugeot 407 ) 1.6HDI - Odłączenie wtyczki zaworu EGR(w celu diagnozy)



 
postów na stronie: 10 20 50
   Forum PEUGEOT Forum Strona Główna -> ( Peugeot 407 ) Silnik Diesel-układ chlodzenia-układ zasilania-układ napędowy.
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
_newuser

Czytelnik



Dołączył: 11 Paź 2017
Posty: 6
Skąd jesteś (miejscowość / region): wwa
Posiadane auto: 407|sedan|1.6hdi
Piwa: 0/2
Wysłany: Sro 11 Paź 2017, 18:58
Temat postu:

1.6HDI - Odłączenie wtyczki zaworu EGR(w celu diagnozy)


Hej,

zastanawiam się czy nie mam problemu z zacinającym się zaworem EGR. Jako że aby dostać się do niego trzeba trochę porozkręcać samochód to zastanawiam się czy nie mogę go jakoś przetestować bez demontażu.

I teraz jak w temacie, wpadłem na pomysł odłączenia wtyczki i chwilowej dezaktywacji układu. Wiem że spowoduje to pojawienie się błędu w komputerze silnika ale chciałbym tylko przeprowadzić testy czy problem będzie dalej występował. W jakim stanie zawór będzie się znajdował po odłączeniu(zamknięty/otwarty)?

Na dodatek nadmienię że posiadam PP2K wraz z interfejsem więc wykasowanie ewentualnego błędu nie będzie stanowić problemu.

Obecnie w komputerze samochodu nie ma żadnych błędów, niemniej występuje pewien problem z:
1. Gaszeniem(na wciśniętym sprzęgle telepie trochę karoserią).
2. Przyśpieszaniem i odpuszczaniem gazu(na najniższych biegach podczas obu operacji telepie karoserią).
3. Podczas hamowania też następuje jedno gwałtowne szarpnięcie(na samym końcu procesu hamowania), tu to EGR chyba nie miałby nic do gadania Embarassed.

Przy zjeździe z górki/podjeździe pod górkę problem nie występuje wcale.

Zaczerpnąłem trochę informacji w sieci i dowiedziałem się że to mogą powodować "klapy gaszące" ale 1.6HDI chyba nie posiada takowych. Drugą typowana opcją był właśnie zacinający się zawór EGR.

Jest to mój pierwszy post na forum, mam nadzieje że nie złamałem żadnych zasad panujących tutaj Embarassed.

Pozdrawiam,
_newuser
Powrót do góry
mimi31

Auto Maniak



Dołączył: 31 Sie 2016
Posty: 1134
Skąd jesteś (miejscowość / region): Ruda Śląska
Posiadane auto: Peugeot 508SW Feline
Piwa: 120/1
Wysłany: Sro 11 Paź 2017, 19:50
Temat postu:

Re: ( Peugeot 407 ) 1.6HDI - Odłączenie wtyczki zaworu EGR(w celu diagnozy)


Jeśli masz PP to sprawdź jaki jest procent otwarcia/ zamknięcia. Generalnie EGRem steruje przepływomierz. Jeśli go odłączysz to sterownik przyjmuje wartości zastępcze i całkowicie zamyka EGR.
Powrót do góry
_newuser

Czytelnik



Dołączył: 11 Paź 2017
Posty: 6
Skąd jesteś (miejscowość / region): wwa
Posiadane auto: 407|sedan|1.6hdi
Piwa: 0/2
Wysłany: Sro 11 Paź 2017, 20:32
Temat postu:

Re: ( Peugeot 407 ) 1.6HDI - Odłączenie wtyczki zaworu EGR(w celu diagnozy)


mimi31 napisał:
Jeśli masz PP to sprawdź jaki jest procent otwarcia/ zamknięcia. Generalnie EGRem steruje przepływomierz. Jeśli go odłączysz to sterownik przyjmuje wartości zastępcze i całkowicie zamyka EGR.


Hmmm jak pamiętam na zimnym na wolnych obrotach jest około 70%, przy dodaniu gazu zamyka się. Ale istnieje możliwość że źle odczytuje? Embarassed


Hmmm dopiero teraz zrozumiałem co napisałeś Very Happy, hmmm to już jeździłem z odłączonym przepływomierzem(i było to samo) więc EGR raczej jest OK.

To jeszcze pozostaje z takich głównych części przepustnica Rolling Eyes
Powrót do góry
mimi31

Auto Maniak



Dołączył: 31 Sie 2016
Posty: 1134
Skąd jesteś (miejscowość / region): Ruda Śląska
Posiadane auto: Peugeot 508SW Feline
Piwa: 120/1
Wysłany: Sro 11 Paź 2017, 21:19
Temat postu:

Re: ( Peugeot 407 ) 1.6HDI - Odłączenie wtyczki zaworu EGR(w celu diagnozy)


Spróbuj go przyuczyć ponownie.
Powrót do góry
_newuser

Czytelnik



Dołączył: 11 Paź 2017
Posty: 6
Skąd jesteś (miejscowość / region): wwa
Posiadane auto: 407|sedan|1.6hdi
Piwa: 0/2
Wysłany: Wto 05 Gru 2017, 00:49
Temat postu:

Re: ( Peugeot 407 ) 1.6HDI - Odłączenie wtyczki zaworu EGR(w celu diagnozy)


Oks, dopiero teraz udało mi się naprawić mój interfejs(musiałem przelutować moduł MCP2551 w lexi, jakby ktoś miał problem z łączeniem z kalkulatorami po szynie CAN to służę pomocą w naprawie Very Happy). Niemniej dopiero dziś zacząłem diagnozować samochód na nowo, przed przyuczeniem przeprowadziłem odczyt z kilku czujników i wyniki są dla mnie trochę zaskakujące. czy odczyt z "RCO elektrozawór przepustnicy bypass(jeżeli obecny)" powinien być liniowy? Shocked



Od razu nadmienię że mam tą podwójną przepustnicę, a jak mniemam to odczyt z jednej z klap w niej zamontowany? Wink



Jeszcze dodam że przy odczycie wartości wygląda to jeszcze bardziej niepokojąco



Teraz rodzi się pytanie, czy to tak ma być? Sam zabieram się za szukanie wiedzy w internecie(wpierw jednak chciałem opisać tu moje poczynania dalsze), ale jak coś wiecie w temacie to piszcie śmiało, z góry dzięki! Wink

mimi31 napisał:
Spróbuj go przyuczyć ponownie.


Jeszcze tego nie przeprowadziłem, ale tak jak pisałem, miałem uszkodzony interfejs, a teraz jak naprawiłem to zabrałem się jeszcze za małe testy. Jest to na mojej liście "do zrobienia" z bardzo wysokim priorytetem a zaraz za tym jest adaptacja przepustnicy. Przeczytałem że do takich operacji silnik musi być zimny(więc pewnie w weekend dopiero będę mógł to na spokojnie przeklikać) Embarassed
Powrót do góry
Reklama








Wysłany: Wto 05 Gru 2017, 00:49
Temat postu:

reklama


Powrót do góry
mimi31

Auto Maniak



Dołączył: 31 Sie 2016
Posty: 1134
Skąd jesteś (miejscowość / region): Ruda Śląska
Posiadane auto: Peugeot 508SW Feline
Piwa: 120/1
Wysłany: Wto 05 Gru 2017, 09:23
Temat postu:

Re: ( Peugeot 407 ) 1.6HDI - Odłączenie wtyczki zaworu EGR(w celu diagnozy)


Jeśli dobrze pamiętam to przepustnicy bypass bierze udział tylko podczas wypalania fap. Tak więc liniowy odczyt jest w tym wypadku prawidlowy
Powrót do góry
Wystawiono 1 piw(a)
Wyświetl posty z ostatnich:   
   Forum PEUGEOT Forum Strona Główna -> ( Peugeot 407 ) Silnik Diesel-układ chlodzenia-układ zasilania-układ napędowy. Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)
Strona 1 z 1
Ogłoszenia sprzedaży - Peugeot 407 »

Opinie o samochodach Peugeot 407 - testy użytkowników »


 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach

Popularne dyskusje w dziale: ( Peugeot 407 ) Silnik Diesel-układ chlodzenia-układ zasilania-układ napędowy.


Peugeot3008

32 000

2012r.

199 500 km

śląskie

Peugeot5008

78 800

2019r.

146 000 km

małopolskie

Peugeot208

35 900

2019r.

79 000 km

wielkopolskie

Peugeot308

34 500

2016r.

148 300 km

wielkopolskie

Peugeot5008

25 900

2010r.

217 000 km

lubelskie





Powered by phpBB © 2001, 2006 phpBB Group



Partnerskie fora dyskusyjne: Peugeot 405 club   



Serwis partnerski portalu www.auto.plSamochody to nasza pasja
Copyright © Profit 2003 - 2024 Created by idealneT and OM System