Peugeot

ogłoszeniaceny używanychwiadomościdealerzyforumczęścioponyksiążkilinkitapetyopiniedekoder VIN
  FAQ    Szukaj    Użytkownicy    Regulamin    Grupy    Czat    Rejestracja 
  Profil    Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości    Zaloguj    iboi - ogłoszenia

( Peugeot 308 ) przypalenie sprzegla, dziwna sytuacja przy ruszaniu tylem



 
postów na stronie: 10 20 50
   Forum PEUGEOT Forum Strona Główna -> ( Peugeot 308 ) Porady, problemy techniczne
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
andaluzja78

Debiutant



Dołączył: 23 Wrz 2017
Posty: 31
Skąd jesteś (miejscowość / region): mazowieckie
Posiadane auto: 1.6 hdi 109KM 308 sw
Piwa: 0/2
Wysłany: Nie 26 Lis 2017, 11:38
Temat postu:

przypalenie sprzegla, dziwna sytuacja przy ruszaniu tylem


wyjezdzajac pod bardzo stromy podjazdz garazu tylem,musialem sie cofnac bo przod mi zary,l przypalilem sprzeglo. bez dymu ale smrod byl niezly. W pewnym momencie cofania na wysokich obrotach po puszczenu calkowitym sprzegla silnik chodzil a samochod nie jechal pomimo zapietego wstecznego. Trwalo to moze ze 2 sek bo sie kapnalem ze sprzeglo sie slizga. Dziwne to dla mnie bylo bo powinny kola zaczac buksowac cokolwiek a nic takiego sie nie stalo. Z drugiej strony kola przednie mialy stracznie ciezko zakrecic sie bo byly dogniatane przez cala wage samochodu. Wysiadlem z samochodu zeby dac odpoczac sprzeglu. Potem wsiadlem i udalo mi sie wyjechac pod ta stromizne. Wydaje mi sie ze dawalem za duze obroty ale z drugiej strony nie moglem sobie pozwolic na stoczenie auta bo bym urwal przedni zderzak. Po tej akcji sprawdzalem czy sprzeglo sie nie slizga od przypalenia. Trzyma dobrze. Tak sie zastanawiam bo daje mi to do myslenia. Jak bym zablokowal kola zeby nie mialy mozliwosci ruchu i wprowadzil silnik na 4-5 tys obrotow i wlaczyl 1 bieg lub wsteczny i puscil sprzeglo to czy silnik zgasnie czy nie. Jakby bylo super mocne sprzeglo to wydaje mi sie ze tak. Ale czy w kazdym przypadku. U mnie nie zgasl. Dzieki za przeczytanie
Powrót do góry
bartek848

Przyjaciel Portalu



Dołączył: 02 Lut 2015
Posty: 306
Skąd jesteś (miejscowość / region): Rzeszow
Posiadane auto: Peugeot 407 2.0hdi,T5 2.5tdi Audi S3 1.8t
Piwa: 25/1
Wysłany: Pon 27 Lis 2017, 17:58
Temat postu:

Re: ( Peugeot 308 ) przypalenie sprzegla, dziwna sytuacja przy ruszaniu tylem


Jesli nie slizga podczas przyspieszania to nie kombinuj chyba że szukasz kosztów
Powrót do góry
andaluzja78

Debiutant



Dołączył: 23 Wrz 2017
Posty: 31
Skąd jesteś (miejscowość / region): mazowieckie
Posiadane auto: 1.6 hdi 109KM 308 sw
Piwa: 0/2
Wysłany: Pon 27 Lis 2017, 18:54
Temat postu:

Re: ( Peugeot 308 ) przypalenie sprzegla, dziwna sytuacja przy ruszaniu tylem


poprostu zastanawiam sie bo tez zauwazylem ze mam troche oleju w dolocie i w intercoolerze. Zastanawiam sie czy to jest w ogole mozliwe zatrzymanie rozbieganego silnika strzalem ze sprzegla na piatym biegu. Ja z tego co zauwazylem to raczej nie. Sprzeglo nie bedzie mialo takiej sily zeby to wyhamowac. Moze ktos cos takiego robil to sie wypowie. Pozdrawiam.
Powrót do góry
bartek848

Przyjaciel Portalu



Dołączył: 02 Lut 2015
Posty: 306
Skąd jesteś (miejscowość / region): Rzeszow
Posiadane auto: Peugeot 407 2.0hdi,T5 2.5tdi Audi S3 1.8t
Piwa: 25/1
Wysłany: Pon 27 Lis 2017, 23:39
Temat postu:

Re: ( Peugeot 308 ) przypalenie sprzegla, dziwna sytuacja przy ruszaniu tylem


W dolocie masz klapę gasząca Wink
Gdy wyłaczysz zapłon klapa zamyka sie i odcina dopływ powietrza do silnika tym samym go gasząc w przypadku rozbiegania
Z drugiej strony odrobina oleju w dolocie to nie koniecznie zużyte uszczelniacze turbiny
Olej dostaje sie przez odme wprost do dolotu także bez obaw są to znikome ilości i nic sie nie dzieje
Pozdrawiam
Powrót do góry
Wystawiono 1 piw(a)
andaluzja78

Debiutant



Dołączył: 23 Wrz 2017
Posty: 31
Skąd jesteś (miejscowość / region): mazowieckie
Posiadane auto: 1.6 hdi 109KM 308 sw
Piwa: 0/2
Wysłany: Wto 28 Lis 2017, 14:18
Temat postu:

Re: ( Peugeot 308 ) przypalenie sprzegla, dziwna sytuacja przy ruszaniu tylem


Duzo czytalem o tych silnikach a tego nigdzie nie bylo. Fajny patent z ta klapa. W moim aucie za olej w dolocie winie odme. Mam teraz zalany dobry olej dbam o wszystko wiec raczej nie powinno byc jaj. Jednakze 1.6 hdi to nie sa silniki oczywiste. Samo to lanie paliwa do pelna na pustym baku zeby plyn oleys czy jakos tam sie dodal a nie marnowal przy dolewkach. Odpowiednie zmiany oleju. Rozrzadu. Pierwszy raz mam diesla i sa to nowe rzeczy dla mnie. Generalnie wole silniki benzynowe ale moment obrotowy w dieslu jest super no i spalanie. Mankamentem te cale oprzyrzadowanie czyli egr. Fap i inne .pozdrawiam
.
Powrót do góry
Reklama








Wysłany: Wto 28 Lis 2017, 14:18
Temat postu:

reklama


Powrót do góry
Wyświetl posty z ostatnich:   
   Forum PEUGEOT Forum Strona Główna -> ( Peugeot 308 ) Porady, problemy techniczne Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)
Strona 1 z 1
Ogłoszenia sprzedaży - Peugeot 308 »

Opinie o samochodach Peugeot 308 - testy użytkowników »


 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach

Popularne dyskusje w dziale: ( Peugeot 308 ) Porady, problemy techniczne


Peugeot108

39 900

2018r.

17 000 km

wielkopolskie

Peugeot307 SW

10 300

2004r.

230 000 km

śląskie

Peugeot508 SW

32 700

2013r.

127 000 km

mazowieckie

Peugeot207

13 400

2009r.

212 000 km

mazowieckie

Peugeot206

6 900

2005r.

142 000 km

śląskie





Powered by phpBB © 2001, 2006 phpBB Group



Partnerskie fora dyskusyjne: Peugeot 405 club   



Serwis partnerski portalu www.auto.plSamochody to nasza pasja
Copyright © Profit 2003 - 2024 Created by idealneT and OM System