Peugeot

ogłoszeniaceny używanychwiadomościdealerzyforumczęścioponyksiążkilinkitapetyopiniedekoder VIN
  FAQ    Szukaj    Użytkownicy    Regulamin    Grupy    Czat    Rejestracja 
  Profil    Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości    Zaloguj    iboi - ogłoszenia

( Peugeot 508 ) Drgania



 
postów na stronie: 10 20 50
   Forum PEUGEOT Forum Strona Główna -> ( Peugeot 508 ) Porady, problemy techniczne
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
Mlody555

Debiutant



Dołączył: 08 Mar 2020
Posty: 43
Skąd jesteś (miejscowość / region): Nowy Sącz
Posiadane auto: Peugeot 508 2.0 HDI 140km
Piwa: 3/0
Wysłany: Czw 14 Maj 2020, 20:10
Temat postu:

Drgania


Witam.
W mojej 508 mam problem z drganiami kierownicy i nadwozia. Jest to problem występujący na postoju przy dodaniu gazu. Jak przytrzymam gaz na 1900 przy otwartych drzwiach to czuję na nich wibracje. Problem jest nasilony rano po zimnej nocy. Przez pierwsze kilometry trzepie mocniej, za to.po 8h nawet jak jest dość chłodno (5-10 stopni) to nie jest to tak nasilone. Problemy jest już przy 110 ale przy 130-150 i wyżej jest już gorzej (przy 150 tak samo trzepie jak przy 190). Wymienione już sprzęgło kompletne, tarcze i klocki hamulcowe. 3 poduszki silnika. Problem nie leży też po stronie opon, bo tyle co wymieniłem je wraz z felgami (nowe). Ma ktoś jakiś pomysł? Wydałem już trochę kasy na te części i robotę. Mechanik oczywiście nie wie co może być przyczyną. Na diagnostyce nic nie wychodzi. Ma ktoś jakiś pomysł? Ewentualnie jakiegoś szpeca w Małopolsce, który będzie umiał rozwiązać problem
Powrót do góry
jacek336

Przyjaciel Portalu



Dołączył: 17 Lut 2014
Posty: 477
Skąd jesteś (miejscowość / region): rzeszów
Posiadane auto: peugeot 407 2,0HDI, 3008 1.6 eHDI
Piwa: 17/2
Wysłany: Czw 14 Maj 2020, 20:23
Temat postu:

Re: ( Peugeot 508 ) Drgania


poduszki silnika do sprawdzenia
Powrót do góry
Mlody555

Debiutant



Dołączył: 08 Mar 2020
Posty: 43
Skąd jesteś (miejscowość / region): Nowy Sącz
Posiadane auto: Peugeot 508 2.0 HDI 140km
Piwa: 3/0
Wysłany: Czw 14 Maj 2020, 21:52
Temat postu:

Re: ( Peugeot 508 ) Drgania


jacek336 napisał:
poduszki silnika do sprawdzenia

Mimo wymienienia? A półoś (przegub wewnętrzny,. zewnętrzny?) Niby były sprawdzane i są ok. Nie jechałem teraz zbyt szybko ale powiedzmy że 80-90 czuć delikatnie ale odpuszczenie gazu nic nie daje, nadal trzęsie
Powrót do góry
Wystawiono 1 piw(a)
Mlody555

Debiutant



Dołączył: 08 Mar 2020
Posty: 43
Skąd jesteś (miejscowość / region): Nowy Sącz
Posiadane auto: Peugeot 508 2.0 HDI 140km
Piwa: 3/0
Wysłany: Pią 15 Maj 2020, 15:13
Temat postu:

Re: ( Peugeot 508 ) Drgania


Na zgaszonym silniku nie ustaje drganie
Powrót do góry
genenext

Debiutant



Dołączył: 31 Sie 2019
Posty: 13
Skąd jesteś (miejscowość / region): Suwałki/podlaskie
Posiadane auto: Peugeot 407SW 2.0HDI 140KM ECU Delphi
Piwa: 0/2
Wysłany: Wto 19 Maj 2020, 08:11
Temat postu:

Re: Drgania


Mlody555 napisał:
Witam.
W mojej 508 mam problem z drganiami kierownicy i nadwozia. Jest to problem występujący na postoju przy dodaniu gazu. Jak przytrzymam gaz na 1900 przy otwartych drzwiach to czuję na nich wibracje. Problem jest nasilony rano po zimnej nocy. Przez pierwsze kilometry trzepie mocniej, za to.po 8h nawet jak jest dość chłodno (5-10 stopni) to nie jest to tak nasilone. Problemy jest już przy 110 ale przy 130-150 i wyżej jest już gorzej (przy 150 tak samo trzepie jak przy 190). Wymienione już sprzęgło kompletne, tarcze i klocki hamulcowe. 3 poduszki silnika. Problem nie leży też po stronie opon, bo tyle co wymieniłem je wraz z felgami (nowe). Ma ktoś jakiś pomysł? Wydałem już trochę kasy na te części i robotę. Mechanik oczywiście nie wie co może być przyczyną. Na diagnostyce nic nie wychodzi. Ma ktoś jakiś pomysł? Ewentualnie jakiegoś szpeca w Małopolsce, który będzie umiał rozwiązać problem

Musisz być bardziej precyzyjny w swoich opisach. Na początek trzeba znaleść żródło drgań, czy to jest silnik i jego mocowanie lub układ jezdny czyli zawieszenie, napęd, półosie, skrzynia, bo to są rzeczy generujące zupełnie inne drgania. Drgania z silnika będą najbardziej odczuwalne na wolnych obrotach i tu może być wiele przyczyn nie równej pracy silnika. Przede wszystkim poduszki, które ponownie powinieneś sprawdzić, wydech i jego zawiesia też będą przenosić drgania na nadwozie. Silnik może drgać z wielu powodów, np zapchanego filtra FAP jeśli takowy posiada ten model. Co do drgań z układu napędowego to zazwyczaj są one zmienne w czasie jazdy i generują zdecydowanie inny rodzaj drgań.
Mlody555 napisał:
Witam.
W mojej 508 mam problem z drganiami kierownicy i nadwozia. Jest to problem występujący na postoju przy dodaniu gazu. Jak przytrzymam gaz na 1900 przy otwartych drzwiach to czuję na nich wibracje

Wg tego masz jakis problem z zawieszeniem swobodnym silnika bądź z samą pracą silnika.
Piszesz też że na zgaszonym silniku też są drgania. Pytanie jak może drżeć zgaszony silnik?
Musisz namierzyć źródło drgań, określić rodzaj drgań, oraz kiedy te drgania się nasilają. Nie da się wróżyć z fusów.
_________________
Pozdrawiam,
genenext
Powrót do góry
Reklama








Wysłany: Wto 19 Maj 2020, 08:11
Temat postu:

reklama


Powrót do góry
genenext

Debiutant



Dołączył: 31 Sie 2019
Posty: 13
Skąd jesteś (miejscowość / region): Suwałki/podlaskie
Posiadane auto: Peugeot 407SW 2.0HDI 140KM ECU Delphi
Piwa: 0/2
Wysłany: Wto 19 Maj 2020, 08:15
Temat postu:

Re: ( Peugeot 508 ) Drgania


Mlody555 napisał:
Na zgaszonym silniku nie ustaje drganie

Jeśli silnik masz zgaszony to o jakich drganiach piszesz że nie ustają?
_________________
Pozdrawiam,
genenext
Powrót do góry
genenext

Debiutant



Dołączył: 31 Sie 2019
Posty: 13
Skąd jesteś (miejscowość / region): Suwałki/podlaskie
Posiadane auto: Peugeot 407SW 2.0HDI 140KM ECU Delphi
Piwa: 0/2
Wysłany: Wto 19 Maj 2020, 08:27
Temat postu:

Re: Drgania


Mlody555 napisał:
Witam.
W mojej 508 mam problem z drganiami kierownicy i nadwozia. Jest to problem występujący na postoju przy dodaniu gazu. Jak przytrzymam gaz na 1900 przy otwartych drzwiach to czuję na nich wibracje.

Tu piszesz o problemie występującym podczas pracy silnika na postoju czyli układ przekazania napędu nie ma na to wpływu.
Mlody555 napisał:
Problem jest nasilony rano po zimnej nocy. Przez pierwsze kilometry trzepie mocniej, za to.po 8h nawet jak jest dość chłodno (5-10 stopni) to nie jest to tak nasilone. Problemy jest już przy 110 ale przy 130-150 i wyżej jest już gorzej (przy 150 tak samo trzepie jak przy 190). Wymienione już sprzęgło kompletne, tarcze i klocki hamulcowe. 3 poduszki silnika. Problem nie leży też po stronie opon, bo tyle co wymieniłem je wraz z felgami (nowe).

Tu natomiast piszesz o tym, że drgania są podczas jazdy. Przy 150km/h czy 190km/h silnik raczej nie powinien generować odczuwalnych drgań, raczej to mogą być opony, felgi, tarcze, półosie, przeguby.
Dlatego musisz pracyzyjnie określić kiedy powstają największe drgania, kiedy się nasilają, w jakich sytuacjach.
_________________
Pozdrawiam,
genenext
Powrót do góry
Mlody555

Debiutant



Dołączył: 08 Mar 2020
Posty: 43
Skąd jesteś (miejscowość / region): Nowy Sącz
Posiadane auto: Peugeot 508 2.0 HDI 140km
Piwa: 3/0
Wysłany: Wto 19 Maj 2020, 20:20
Temat postu:

Re: ( Peugeot 508 ) Drgania


Chodziło mi raczej o to że jadąc 90-100 jak zgasze silnik to nadal to występuje, więc raczej nie poduszki.
Skrzynie mam "nowa" używana, na starej też drgało.
Na starych oponach byłem u dwóch wulkanizatorow wyważać i nadal był problem. Zbieżność też zrobiłem po wyważaniu.
Wcześniej zmienione zostały klocki+ tarcze przód-TRW/tył brembo. Kupiłem też nowe felgi+ opony (borbet+Fulda). Mechanik się zarzeka, że półosie nie mają żadnych luzów. Poduszki też były wymieniane pod silnikiem. Rano faktycznie jest to nasilone po zimniejszej nocy. Przez 2-3km(nawet wyjeżdżając z silnikiem ok 50stopni). Jest tak jakby jechalo się po betonowych płytach. Potem jest w miarę dobrze ale mimo wszystko czuć takie lekkie szarpanie kierownicy (w lewo i prawo). Tak jakby na delikatnym łuku skręcając kierownica ona chciała by wrócić do prosta. Przy wyższych prędkościach 130/150 i wyżej jest trochę mocniej (szarpanie+ jakby się po płytach jechało). Wymieniłem już trochę rzeczy i jedynie co mi przychodzi do głowy to ewentualnie skrzywiona piasta lub nieszczęsna półoś. Byłem na diagnostyce i też nic nie wykazało.
Powiedzmy do 130 jest takie szarpanie jakby się chciała kierownicą wyprostować (+ delikatne jak po płytach) wyżej dochodzi mocniejsze jak po płytach. Nie chce oddawać po mechanikach żeby szukali, bo sami nie wiedzą co jest. Wolałbym podjechać juz z najbardziej prawdopodobna diagnoza
Powrót do góry
Wyświetl posty z ostatnich:   
   Forum PEUGEOT Forum Strona Główna -> ( Peugeot 508 ) Porady, problemy techniczne Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)
Strona 1 z 1
Ogłoszenia sprzedaży - Peugeot 508 »




 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach

Popularne dyskusje w dziale: ( Peugeot 508 ) Porady, problemy techniczne


Peugeot5008

92 300

2018r.

194 126 km

podkarpackie

Peugeot207 SW

15 900

2009r.

174 103 km

łódzkie

Peugeot308

67 700

2017r.

160 000 km

mazowieckie

Peugeot208

45 990

2017r.

51 000 km

śląskie

Peugeot3008

72 800

2018r.

71 000 km

małopolskie





Powered by phpBB © 2001, 2006 phpBB Group



Partnerskie fora dyskusyjne: Peugeot 405 club   



Serwis partnerski portalu www.auto.plSamochody to nasza pasja
Copyright © Profit 2003 - 2024 Created by idealneT and OM System