Peugeot

ogłoszeniaceny używanychwiadomościdealerzyforumczęścioponyksiążkilinkitapetyopiniedekoder VIN
  FAQ    Szukaj    Użytkownicy    Regulamin    Grupy    Czat    Rejestracja 
  Profil    Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości    Zaloguj    iboi - ogłoszenia

( Peugeot 807 ) kłopty ze stacyjką Peugeot 807



 
postów na stronie: 10 20 50
   Forum PEUGEOT Forum Strona Główna -> ( Peugeot 807 ) Manuale
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
silver377

Czytelnik



Dołączył: 13 Sty 2018
Posty: 8
Skąd jesteś (miejscowość / region): warszawa
Posiadane auto: peugeot 807
Piwa: 1/0
Wysłany: Pon 15 Sty 2018, 11:38
Temat postu:

kłopty ze stacyjką Peugeot 807


Witam wszystkich.
Mój autobus postanowił mnie doświadczyć jak nigdy dotąd. Dziś rano wsiadłem do niego i okazało się, że nie ma mozliwości przekręcenia kluczyka w stacyjce. Nie pomogło wd40. Kluczyk wchodzi jak w masło ale nie można przekręcić. Blokada nie ma tu nic do rzeczy. Tak jakby się wkładka zepsuła. Może ktoś z Was ma takie doświadczenia. Jak sie do niej dobrać. Szukam też już używki wkładki bo nową znalazłem w cenie 1075 zł brutto.
Prosze o radę jak się za to zabrać. Może ktoś ma na zbyciu wkładkę. To peugeot po lifcie czyli kluczyk prostokątny z czterema przyciskami.
Pozdrawiam
Powrót do góry
magdaboom

Auto Maniak



Dołączył: 31 Mar 2011
Posty: 1293
Skąd jesteś (miejscowość / region): Wrocław
Posiadane auto: Citroen Xsara 2.0 HDI. 110 KM, Berlingo 2.0 HDI, 307 2.0 HDI, C5 1.6HDI 110KM
Piwa: 128/23
Wysłany: Pon 15 Sty 2018, 23:40
Temat postu:

Re: ( Peugeot 807 ) kłopty ze stacyjką Peugeot 807


kup cały zestaw czyli stacyjka z wkładką do drzwi, zamek pewnie trzeba rozwiercić a jak będziesz wyciągał to trzeba do małej dziurki pod plastikami wsadzić cienki śrubokręt aby zwolnić zapadkę i wyciągasz. wkładasz nowy zestaw i gotowe, pamiętaj o pestce z immobilizera aby przełożyć do nowych kluczy. możesz kupić zestaw na szrocie za mniej niż stówę ale lepiej aby były dwa klucze
_________________
Pomagam więc Stawiasz Piwo!
Powrót do góry
silver377

Czytelnik



Dołączył: 13 Sty 2018
Posty: 8
Skąd jesteś (miejscowość / region): warszawa
Posiadane auto: peugeot 807
Piwa: 1/0
Wysłany: Pon 22 Sty 2018, 13:12
Temat postu:

koniec kłopotu ze stacyjką


No i stacyjka wymieniona. Kupiona na aledrogo wraz z korkiem wlewu, kluczykiem i dwoma zamkami do drzwi za 150 pln + przesyłka. Sama wymiana to masakra jeśli nie wiesz jak się do tego zabrać. Ja rozwierciłem, jak mi się wtedy wydawało, nit który przechodzi na wylot przez obudowę stacyjki. Jak się później okazało to błędne myślenie. Nie ma żadnego nitu jest śruba która trzyma stacyjkę i jednocześnie uwalnia blokadę blokady kierownicy. Jeśli ktoś się za to będzie brał proponuję najpierw zdjąć wszystkie plastiki, odpiąć klemę akumulatora i zdjąć poduszkę kierowcy - chociaż bez tego też da się wymienić stacyjkę. Wymiana jest bajecznie prosta pod warunkiem posiadania kilku podstawowych narzędzi i odrobiny sprawności. Od spodu w stacyjkę wkręcona jest śruba m6 tyle tylko, że wygląda ona jak nit. Najlepiej naciąć jej rowek na łbie i wykręcić płaskim wkrętakiem. Naciśnięcie pinu od góry nad śrubą pozwoli uwolnić blokadę kierownicy i wysunąć stacyjkę. Należy jedynie pamiętać o immobilajzerze. Ja zdjąłem wszystko wraz z kierownicą więc przed zdjęciem należy zaznaczyć położenie wieloklinu bo potem kłopot z ustawieniem kierownicy.
Mam nadzieję, że ktoś skorzysta z moich doświadczeń i nie będzie tak jak ja wiercił i się z tym bujał kilka godzin lub dni...
Pozdrawiam wszystkich
Powrót do góry
Wystawiono 1 piw(a)
Wyświetl posty z ostatnich:   
   Forum PEUGEOT Forum Strona Główna -> ( Peugeot 807 ) Manuale Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)
Strona 1 z 1
Ogłoszenia sprzedaży - Peugeot 807 »

Opinie o samochodach Peugeot 807 - testy użytkowników »


 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach

Popularne dyskusje w dziale: ( Peugeot 807 ) Manuale


Peugeot807

30 900

2012r.

215 000 km

śląskie

Peugeot208

50 999

2020r.

31 000 km

lubelskie

Peugeot308 CC

25 800

2010r.

213 000 km

wielkopolskie

Peugeot208

26 900

2016r.

149 900 km

małopolskie

Peugeot508 SW

23 400

2011r.

274 000 km

wielkopolskie





Powered by phpBB © 2001, 2006 phpBB Group



Partnerskie fora dyskusyjne: Peugeot 405 club   



Serwis partnerski portalu www.auto.plSamochody to nasza pasja
Copyright © Profit 2003 - 2024 Created by idealneT and OM System