Peugeot

ogłoszeniaceny używanychwiadomościdealerzyforumczęścioponyksiążkilinkitapetyopiniedekoder VIN
  FAQ    Szukaj    Użytkownicy    Regulamin    Grupy    Czat    Rejestracja 
  Profil    Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości    Zaloguj    iboi - ogłoszenia

( Peugeot 307 ) Wspomaganie _ brak



 
postów na stronie: 10 20 50
   Forum PEUGEOT Forum Strona Główna -> ( Peugeot 307 ) Silnik Diesel-układ chłodzenia-układ zasilania-układ napędowy.
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
akkoko

Dyskutant



Dołączył: 27 Sty 2009
Posty: 61
Skąd jesteś (miejscowość / region): Stargard Szczeciński
Posiadane auto: Peugeot 307 HDI 1,9 136KM kombi 2005
Piwa: 0/3
Wysłany: Pon 15 Sty 2018, 20:31
Temat postu:

Wspomaganie _ brak


Witam. Dzisiaj padlo mi wspomagani. Rozkrecilem pompe i z miejsa gdzie jest plytka elektroniczna wylalo sie troche oleju. Caly uklad elektroniczny jest w oleju. Czy tak powinno byc bo według mnie plytka powinna byc sucha. Bezpiecznik od wspomagania sprawny.pilnie czekam na info
_________________
akkoko
Powrót do góry
akkoko

Dyskutant



Dołączył: 27 Sty 2009
Posty: 61
Skąd jesteś (miejscowość / region): Stargard Szczeciński
Posiadane auto: Peugeot 307 HDI 1,9 136KM kombi 2005
Piwa: 0/3
Wysłany: Sro 31 Sty 2018, 23:09
Temat postu:

Re: Wspomaganie _ brak


akkoko napisał:
Witam. Dzisiaj padlo mi wspomagani. Rozkrecilem pompe i z miejsa gdzie jest plytka elektroniczna wylalo sie troche oleju. Caly uklad elektroniczny jest w oleju. Czy tak powinno byc bo według mnie plytka powinna byc sucha. Bezpiecznik od wspomagania sprawny.pilnie czekam na info


Zakupiłem regenerowana pompę. Przez kilka dni było OK. jednakże i ta pompa zaczęła pracować z przerwami. Dzisiaj całkowicie stanęło wspomaganie. Aku i alternator dają prawidłowe napięcie. Odpiąłem kostki zasilające i sprawdziłem napięcia, i tak:
na zapłonie napięcia sa następujące na pinach: 1-0V; 3-8,97V; 4-0V; 5-12,38V; 6-0V I 9-0V.
po odpaleniu silnika: 1-0v; 3-10,73v; 4-0v; 5-14,34v; 6-0v i 9-13,66.
A więc piny 1, 4 i 6 maja wartość 0V.
Bezpieczniki całe. Podpiąłem kostki włączyłem auto i było wspomaganie, a więc zacząłem je skręcać. Po złożeniu wszystkiego ponownie wspomaganie sobie uciekło.
Czy mam gdzieś przerwany kabel czy też usterka związana jest z jakimś sterownikiem lub czujnikiem na kolumnie kierowniczej czy też na przewodach c hydraulicznych?
_________________
akkoko
Powrót do góry
akkoko

Dyskutant



Dołączył: 27 Sty 2009
Posty: 61
Skąd jesteś (miejscowość / region): Stargard Szczeciński
Posiadane auto: Peugeot 307 HDI 1,9 136KM kombi 2005
Piwa: 0/3
Wysłany: Pią 02 Lut 2018, 13:53
Temat postu:

Re: ( Peugeot 307 ) Wspomaganie _ brak


Usterka usunięta. Otóż uszkodzeniu uległ bezpiecznik MAX 70A od wspomagania. Nie przepalił się drut topikowy tak jak zazwyczaj przepala się w bezpiecznikach i co jest widoczne gołym okiem jak się spojrzy na bezpiecznik. Ten bezpiecznik drut topikowy miał na wierzchu i było widać że jest cały. To wprowadzało mnie w błąd. Nawet jak mierzyłem napięcie przy pompie to był taki zbieg okoliczności że na kablach było napięcie. Szukałem przetarcia na kablu, którego nie znalazłem. Nawet byłem skłonny zdemontować czujnik na kierownicy. Postanowiłem jeszcze odpowiedzialne bezpieczniki za wspomaganie wyciągnąć z gniazd aby zedrzeć ewentualne tlenki. No i wówczas okazało się że bezpiecznik MAX 70A, który znajduje się pod bezpiecznikami w komorze silnika uległ uszkodzeniu, i jak ruszałem tą tablicą bezpiecznikową to czasami włączało się wspomaganie (wówczas nie wiedziałem, że są jakieś bezpieczniki pod nią). Przy wstrząsach następował styk odłamanych elementów bezpiecznika i było wspomaganie a przy następnym wstrząsie ulegało rozłączenie i tak w kółko.
A więc, jeżeli wspomaganie przerywa, na początek należy fizycznie wyciągnąć każdy bezpiecznik odpowiedzialny za nie i go sprawdzić. Jeżeli bezpieczniki sprawne i napięcie dochodzi do wspomagania to najprawdopodobniej uszkodzona jest pompa. To tyle w temacie. [/img]
_________________
akkoko
Powrót do góry
Wyświetl posty z ostatnich:   
   Forum PEUGEOT Forum Strona Główna -> ( Peugeot 307 ) Silnik Diesel-układ chłodzenia-układ zasilania-układ napędowy. Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)
Strona 1 z 1
Ogłoszenia sprzedaży - Peugeot 307 »

Opinie o samochodach Peugeot 307 - testy użytkowników »


 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach

Popularne dyskusje w dziale: ( Peugeot 307 ) Silnik Diesel-układ chłodzenia-układ zasilania-układ napędowy.


PeugeotPartner

46 800

2018r.

147 000 km

małopolskie

Peugeot3008

82 500

2019r.

55 700 km

wielkopolskie

Peugeot3008

80 800

2019r.

133 000 km

małopolskie

Peugeot407 SW

22 500

2011r.

247 000 km

śląskie

Peugeot308

32 500

2017r.

169 500 km

wielkopolskie





Powered by phpBB © 2001, 2006 phpBB Group



Partnerskie fora dyskusyjne: Peugeot 405 club   



Serwis partnerski portalu www.auto.plSamochody to nasza pasja
Copyright © Profit 2003 - 2024 Created by idealneT and OM System